Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 27 Paź 2020 13:40 

Rejestracja: 04 Sie 2020
Posty: 41
Ja nie dostałem takiego info od gotogate (ale na checkmytrip mam tylko WAW-MPM/LIS-WAW), za to mój znajomy który miał dolatywać później, ale powrót mieliśmy mieć ten sam dostał info od lastminute.de, że 2 odcinki z powrotnego mu odwołali. Z tego co patrzyłem to rozkład TAAG teraz zmienia się dość dynamicznie, więc pewnie poczekamy ze zmianą. Ktoś się dodzwonił już do TAP?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
#62 PostWysłany: 27 Paź 2020 17:49 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Patrzyłem na stornę TAAG i loty LIS-LAD / LAD-WDH są w rozkładzie, tylko pozmieniały się częstotliwości i już np. połączenia LIS-WDH nie znajduję w systemie.

Dla mnie dzwonienie do TAP na dziś nie ma sensu - raczej zrobię to na wiosnę, jak się ich rozkłady w miarę ustabilizują i będzie o czym rozmawiać.
Pewnie uda się znaleźć jakieś połączenie, natomiast być może będzie mniej wygodne, w gorszych terminach - ciężko powiedzieć.
Atrakcyjnie brzmi potencjalny stop-over w Luandzie, o ile się uda zdobyć wizę, która jest podobno jedną z trudniejszych do zdobycia.

Zastanawiam się co w przypadku, jeśli loty jednak się nie będą odbywać. Teoretycznie mam prawo wymagać od przewoźnika, żeby zorganizował mi lot alternatywną linią, co w przypadku TAP z największym prawdopodobieństwem oznaczałoby Lufthansę z przesiadką we Frankfurcie, jako, że to Star Alliance.
Pytanie, czy ktoś ma podobne doświadczenie, czy jest to do przewalczenia? Żadne tam rekompensaty, hotele, tylko zmiana rezerwacji na innego przewoźnika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 27 Paź 2020 17:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22481
Teoretycznie masz prawo. Praktycznie dostaniesz jedynie pastel de nata.

Przerabiałem to z Tapem jak mi anulowali LIS-CUN. Nie było mowy o zmiany na innego przewodnika bo odwołanie było dłużej niż 14 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 27 Paź 2020 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
mkdabr napisał(a):
Patrzyłem na stornę TAAG i loty LIS-LAD / LAD-WDH są w rozkładzie, tylko pozmieniały się częstotliwości i już np. połączenia LIS-WDH nie znajduję w systemie.

Dla mnie dzwonienie do TAP na dziś nie ma sensu - raczej zrobię to na wiosnę, jak się ich rozkłady w miarę ustabilizują i będzie o czym rozmawiać.
Pewnie uda się znaleźć jakieś połączenie, natomiast być może będzie mniej wygodne, w gorszych terminach - ciężko powiedzieć.
Atrakcyjnie brzmi potencjalny stop-over w Luandzie, o ile się uda zdobyć wizę, która jest podobno jedną z trudniejszych do zdobycia.

Zastanawiam się co w przypadku, jeśli loty jednak się nie będą odbywać. Teoretycznie mam prawo wymagać od przewoźnika, żeby zorganizował mi lot alternatywną linią, co w przypadku TAP z największym prawdopodobieństwem oznaczałoby Lufthansę z przesiadką we Frankfurcie, jako, że to Star Alliance.
Pytanie, czy ktoś ma podobne doświadczenie, czy jest to do przewalczenia? Żadne tam rekompensaty, hotele, tylko zmiana rezerwacji na innego przewoźnika.


Do wiosny zdaza Ci 5 razy wyslac anulacje. Nie zapominaj ze OTA pobiera w wypadku anulacji swoj haracz wiec jest im to na reke. Skasuja od lini swoja prowizje i od Ciebie oplate administracyjna. Oczywiscie jesli rezerwowales przez OTA
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 27 Paź 2020 18:44 

Rejestracja: 04 Sie 2020
Posty: 41
Da się dodzwonić na infolinię TAP w UK, przekierowali do infolinii TAAG, bo to u nich podobno leży problem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy uważa post za pomocny.
 
      
#66 PostWysłany: 30 Paź 2020 11:33 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 51
@piroJack dowiedziałeś się czegoś na tych infoliniach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 30 Paź 2020 14:46 

Rejestracja: 04 Sie 2020
Posty: 41
@Jack1 TAP kieruje do TAAG, a na infolinii TAAG konsultantowi przerywa... Chyba poczekam, aż nowy rozkład im się wyklaruje. Ja mam do MPM, więc mogę zamienić w razie czego na bezpośredni TAP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 20 Lis 2020 17:38 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1573
niebieski
Komuś coś udało się zmienić ???
Ktoś coś ustalił ???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 20 Lis 2020 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
U mnie na chwile obecna jeszcze nic bo moich lotow nie ma juz/jeszcze w siatce. Mialem MUC-WDH i CPT-MUC przez LAD i LIS. Na chwile obecna wycieli LAD-WDH i CPT-LAD LAD-LIS. W rezerwacji zostaly mi loty MUC-LAD i LIS-MUC na powrocie. Czekam az pojawia sie te polaczenia i wtedy bede sie kontaktowal. Oczywiscie o ile sie ponownie pojawia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 24 Lis 2020 01:25 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Ktoś wie jaki jest status tych lokalnych lotów TAAG?
Próbowałem znaleźć jakieś informacje i niby lot LAD-WDH jest w rozkładzie 2X w tygodniu, ale nie jestem w stanie dojść do zakupu na stronie linii.
Na rozmowy z linią mam jeszcze czas, zastanawiam się tylko czy pośrednik nie anuluje z własnej proaktywności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 26 Lis 2020 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
Loty sa w matrixie, ale na stronie nie do wyszukania (bynajmniej na maj 2021) oraz nie do kupienia (OTA, strona). Trzeba czekac
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 04 Gru 2020 04:14 

Rejestracja: 04 Sie 2020
Posty: 41
Z tego co wiem, to Mozambik zamknął granicę powietrzną z Angolą (ale z Portugalią nie ;) ), dlatego lotów LAD-MPM nie ma w systemie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 06 Sty 2021 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
Maly update: wczoraj po kolejnej próbie i 40min oczekiwania na infolini udalo mi sie dodzwonic do TAP-a. Niestety nic nie zalatwilem. Konsultantka jak mantra powtarzala że mam kontaktować sie z OTA bo to oni sprzedali bilet. Żadne próby zapytania chociaż o alternatywę bezskuteczne. Pani byla na tyle bezczelna że powiedziała że ona nie wie kto wystawil bilet. Ja na to że jest na tag-u 047 wiec wystawil go TAP, a ona do mnie cyt. "moze tak, a moze nie". Po 5 min zapytala mnie czy mam jeszcze jakies pytania, jezeli nie to sie rozłączy i sie rozłączyła. Zadzwonilem wiec do OTA (seat24). W OTA powiedzieli mi że musza dostac zgodę od TAP-a na ewentualne zmiany i możliwe że bede mógł dostac za free alternatywę obslugiwana przez LH bo to tez Star Alliance. Szczerze bardzo w to wątpię ale zobaczymy. Za zmianę liczą oplate manipulacyjną 30€ za rezerwację (w moim wypadku dla 2 pax). Mają mnie poinformować mailowo do 5 dni. Dam znac jak sie odezwa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 08 Sty 2021 11:54 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 51
@Flyguy dzwoniłeś na niemiecką / portugalską infolinię? Ja próbuję od kilku dni i nie mogę się połączyć. Na twitterze odesłali do ota a reszta zapytań bez odpowiedzi. Bravofly oferuje tylko zwrot bez jakichkolwiek informacji o opłatach lub innych możliwościach. Napisałem maile - też na razie żadnej reakcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 08 Sty 2021 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
@Jack1

Na niemiecka pod ten numer +491806000341 po polaczeniu tonowo: 1-angielski 2-portugalski 5-niemiecki. 20 minut temu dzwonila do mnie OTA, wiec nie mam alternatywy. Rezerwowalem multi city MUC-WDH i CPT-MUC. Bezplatnie moga tylko +/- 3 dni przelozyc loty. Z MUC do WDH znalezli cos ale z CPT juz nic wiec nie sa w stanie mi zaproponowac bezplatnej alternatywy. Zmiana np. na RT tylko z WDH nie wchodzi w gre, jedynie za doplata roznicy, bezplatnie tylko ta sama trasa. Zdecydowalem zeby zrobili refund, ale to tez musi zaakceptowac linia. Na moje pytanie co jesli linia nie zaakceptuje refund? Dostalem odpowiedz, ze wtedy musza zagwarantowac mi alternatywe, nawet jesli lot mialby sie odbyc LH badz z innym partnerem.Do 5 dni mam dostac info czy refund zostanie procedowany czy nie. Kolejny raz utwierdzam sie w przekonaniu, nigdy wiecej OTA.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#76 PostWysłany: 08 Sty 2021 12:07 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2907
złoty
Po długim oczekiwaniu dodzwoniłem się tylko na numer portugalski. Trzykrotnie 0% sukcesu na wyrozumienie w przypadku rezerwacji przez OTA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 08 Sty 2021 12:15 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 51
Z ota zawsze są jakieś problemy w takich sytuacjach, tyle tylko, że tych lotów nie można było kupić na stronie linii. Ja mam WAW-WDH RT na maj i też słabo to widzę. Będę próbował jeszcze na infolinii, dam znać co z tego wyszło
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 08 Sty 2021 16:26 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 51
W końcu dodzwoniłem się, niemiecka infolinia (na pewno nie był to Niemiec) jak w przypadku @Flyguy zero pomocy, wszystkie odpowiedzi tylko aby spławić. Prośba o przełączenie bezpośrednio do osoby zajmującej zakupami w ota i tam informacja, iż wg tapa pandemia już się skończyła i dlatego przestali pomagać. Bravofly Austria (tam kupowane) mogą zrobić tylko zwrot. Więc chyba nic z tego nie będzie. Jak ktoś ma loty w najbliższym czasie, może się wypowie jak wygląda to u niego.
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 08 Sty 2021 16:52 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7938
HON fly4free
Niestety stara zasada najlepiej unikać OTA tam, gdzie się tylko da, rezygnując z kilkudziesięciu zeta oszczędności przy tego typu biletach.
Ewentualnie wybierać te, które są w miarę renomowane np. z grupy xp - przynajmniej tam nie pobierają kasy za zmiany, refundy itp., na ogół są też pomocni przy załatwianiu zmian.
Góra
 Profil Relacje PM off
Astarloa12 lubi ten post.
 
      
#80 PostWysłany: 08 Sty 2021 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 162
Loty: 130
Kilometry: 161 911
I dlatego w dzisiejszych czasach wrzuty kupowane przez OTA są tylko dla miłośników mocnych wrażeń.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: jar188, msala, tasma oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group