Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 08 Sty 2021 19:02 

Rejestracja: 04 Sie 2020
Posty: 41
Ja dzwoniłem dziś na infolinię i portugalską, i angielską i w obu to samo, że mam kontaktować się z OTA (w moim przypadku gotogate). Dziś mi się do OTA nie udało dodzwonić bo już po 17 było. A jeśli chodzi o zmiany, to mówiąc szczerze podczas tej pandemii wiele razy musiałem dzwonić do linii lotniczych gdy bilet miałem wystawiony przez OTA i tylko TAP robił takie problemy (może miałem szczęście).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 08 Sty 2021 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Astarloa12 napisał(a):
I dlatego w dzisiejszych czasach wrzuty kupowane przez OTA są tylko dla miłośników mocnych wrażeń.


Po raz kolejny, tego nie dalo sie kupic bezpośrednio w lini, a cena wynikala z bledu OTA gubiacego YQ
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#83 PostWysłany: 12 Sty 2021 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Update: dzis kontakowala sie ze mna ponownie OTA i jedyna opcja to refund ktorego procedowanie rozpoczeli. Rezerwacja automatycznie zniknela ze strony TAP, widze tylko dane pasazerow. Zobaczymy czy sobie cos przytula i jak dlugo to potrwa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 12 Sty 2021 15:23 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
@Flyguy
U mnie od mniej więcej sześciu tygodni zamówienie w statusie "oczekiwanie na zwrot od linii lotniczej" więc nie licz na szybkie zakończenie sprawy ;)
Kupione przez bravofly.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 12 Sty 2021 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
@tasma Bravofly to grupa lastminute.com. Ja kupowalem przez seat24 placac przez sofort. Czekam 2 tygodnie, jesli nie bedzie pieniedzy na koncie zaciagam zwrot przez bank ktory dziala szybciej niz tradycyjny chargeback Visa/Mastercard.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 12 Sty 2021 15:55 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
OK. Powodzenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 12 Sty 2021 17:40 

Rejestracja: 04 Sie 2020
Posty: 41
Mi dla odmiany wczoraj udało się dogadać z gotogate na zmianę rezerwacji, tylko wylatuję 1 dzień później, i wracam 1 dzień później. No i pobrali 30euro, ale raz na bilet na 3 osoby. Czekam jeszcze, na nowy bilet (bo linia musi im potwierdzić). Zmieniają tylko niestety na TAP/TAAG, a nie na całe star alliance (bo chciałem wytargować szybsze połączenie Ethiopianem), ale codeshare się da bez problemów ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 12 Sty 2021 19:30 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
@piroJack na jakie daty?
Zastanawiam się w jakich datach TAAG wznawia loty do WDH.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 12 Sty 2021 19:48 

Rejestracja: 04 Sie 2020
Posty: 41
@mkdabr ja miałem MPM, więc zmienili mi na bezpośrednie z Lizbony TAPem. z dat 27.03-11.04, na 28.03-12.04
Góra
 Profil Relacje PM off
mkdabr uważa post za pomocny.
 
      
#90 PostWysłany: 12 Sty 2021 22:00 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Z WDH może być lipa - TAAG niespecjalnie się kwapi do przywrócenia połączeń, a TAP bezpośrednio nie lata. Ale wciąż do czerwca jeszcze trochę czasu - czekam.
Każda zmiana u pośrednika płatna, więc nie ma co być nadgorliwym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 12 Sty 2021 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
TAAG tych polaczen nie przywroci, a TAP ich nie ma. To nie nadgorliwosc a chec odebrania w jak najszybszym czasie pieniedzy. Dzwonilem do TAAG wczesniej i stwierdzili, ze nie ma tego w planie, ale oczywiscie mozecie zaczekac do maja jesli Wam niespecjalnie zalezy na szybkim zwrocie.

Tu jeszcze to samo info mailowo od OTA ze TAAG nie lata:

Sehr geehrte Damen und Herren,
Die Fluggesellschaft hat uns darüber informiert, dass die Umbuchung nicht möglich ist, das die Taag Angolian Airlines nicht mehr fliegt. Somit ist jediglich die volle Rückerstattung möglich.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 21 Sty 2021 21:08 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Jak myślicie, czy jest jakaś szansa na zmianę z WDH na CPT albo MPM?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 21 Sty 2021 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 402
srebrny
Taag wznawia loty do WDH od 29/01/2021. W systemie są też CPT i chyba JNB.

Ja mam kupiony z innego deala CPT-LAD-GRU-MVD (odwołany), ale na stocku Taag-a.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mkdabr uważa post za pomocny.
 
      
#94 PostWysłany: 22 Sty 2021 00:10 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Super wiadomość!
Jak u nich z dostosowaniem terminu, w miarę elastycznie (jak np. Turkish) czy tylko symboliczne zmiany wchodzą w grę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 25 Sty 2021 13:23 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 51
Na twiterze tap po dwóch tygodniach odpowiedział tak:
Hi Jacek,
Please accept our apologies for the delay in our reply.
We reiterate the information previously provided. Up to 48 hours prior to departure, we are unable to perform any changes to your booking or reschedule your flights. For that reason, you must pursue this matter with the travel agency.
Feel free to contact us, if you require any further help.
Thank you in advance.

W międzyczasie dostałem powiadomienia o kolejnych zmianach tym razem odcinka WAW-LIS.
Komuś udało się ostatnio dodzwonić na polski numer? Jeżeli tak to na który?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 02 Lut 2021 01:37 

Rejestracja: 04 Sie 2020
Posty: 41
Po wielu telefonach i użeraniu się z OTA (w ostatnim tygodniu dostałem z 2 maile z dwoma różnymi alternatywami, na które potem TAP się nie zgodził, więc anulowali całość i dopiero któryś z kolei telefon do ota załatwił sprawę) w końcu, przed chwilą dostałem nowy ekix. Z jakiegoś powodu TAP nie zgadza się na wszystkie alternatywy jego samolotami (mimo iż dostępne są na jego stronie...), tylko na niektóre więc mój pobyt w Mozambiku będzie 3 dni krótszy.

Ciekawostka: mimo iż załatwiane przez OTA i w OTA nie mam bagażu, to na stronie TAP bagaż został mi taki sam, jak miałem oryginalnie (czyli w jedną stronę jest rejestrowany)

@Jack1 TAP zazwyczaj ma Cię gdzieś niestety, ale jak chcesz się dodzwonić do nich konkretnie, to któryś z tych 4 zawsze działa (ja próbowałem numer z portugali i UK, ale Niemiecki też działa): +351211234400; +351211234408; +491806000341; +443453500100
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 03 Kwi 2021 19:50 

Rejestracja: 04 Sie 2020
Posty: 41
Update: po nie zliczonej ilości zmian rezerwacji moge powiedzieć wreszcie:
Wjechalem do Mozambiku :D
Góra
 Profil Relacje PM off
14 ludzi lubi ten post.
 
      
#98 PostWysłany: 04 Kwi 2021 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Udanego wyjazdu, czekamy na relację ;) I może trzymaj się z dala od północnych rubieży kraju.
https://salamlab.pl/pl/mozambik-dzihady ... iu-afryki/
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
#99 PostWysłany: 23 Cze 2021 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Z kronikarskiego obowiazku, po 7,5 miesiacach odzyskalem pieniadze z OTA pomniejszone o haracz 30€ (seat24). Platnosc robilem przelewem (sofort) dlatego normalny chargeback nie byl mozliwy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#100 PostWysłany: 18 Sie 2021 15:36 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Ja złożyłem prośbę o charge back w banku. Dziś dostałem takiego maila z travelgenio oraz link do płatności za bilet.
We are contacting you regarding the bank notification we received indicating that you have rejected the charge of the booking.
Given that our service was provided (the booking of your tickets), it is necessary that you make the payment of the tickets, otherwise we will be forced to take legal action to claim the payment.
We have sent you an email entitled “Payment Booking” that contains a link to our secure payment gateway. You will see the result of the operation once the payment process is done. This result may be “OK” if the payment has gone correctly and in that case we will send you an e-mail with your electronic tickets. If the result of the operation is “KO”, this will mean that the payment has been refused. In this case please contact your bank or try to making the payment with another card.


Zastanawiam się, czy nie jest to link do zwrotu pieniędzy, ale nigdzie nie ma informacji o zwrocie. Ktoś spotkał się kiedyś z czymś takim?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: parasite, Tomo14 oraz 21 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group