Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Lut 2020 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Mar 2014
Posty: 37
Skąd
  • Warszawa-Okęcie (WAW)

Dokąd
  • A Coruna (LCG)

Data wylotu
  • 14.08.2020

Data powrotu
  • 30.08.2020

Długość pobytu
  • 10-15 dni

Bagaż
  • Bagaż podręczny + wózek dla dziecka 1,5 roku

Liczba pasażerów
  • 4 + 1 dziecko 1,5 roku

Sam znalazłem
  • Wiele różnych konfiguracji - największy problem czas z przesiadką, pełne info poniżej

Dodatkowe informacje
  • W sierpniu planuje podróż z Okęcia do A Coruni (10-15 dni wakacji). Zostało jeszcze bardzo dużo czasu, ale ja już od pewnego czasu szukam najlepszego połączenia. Jako, że będzie to moja pierwsza taka duża i skomplikowana podróż – 4 dorosłych i jedno dziecko (1,5 roku) z nieuniknioną jedną przesiadką niewiadomych i pytań jest mnóstwo. Powolutku sobie na nie odpowiadam przeszukując na spokojnie to forum. Pozwoliłem sobie założyć ten temat i prosić o radę doświadczonych forumowiczów.
    Najlepsze co do tej pory udało mi się znaleźć za pomocą Matrixa LOT w połączeniu z Air Europa.
    O ile do Hiszpanii jest idealne połączenia z 4h przesiadką w Madrycie (wystarczająco czasu by odebrać wózek i przesiąść się na kolejny lot) to powrót jest albo za krótki - 2h na przesiadkę albo dosyć długi 8h na lotnisku z małym dzieckiem. Dlatego kombinuje by kupić bilety w jedną stronę a powrót zaplanować osobno (np. Wizzairem w połączeniu z Vuelingiem lub Iberią – tylko żadna wyszukiwarka takich połączeń mi nie proponuje). Tylko, że wtedy cena na lot w 1 stronę zarówno Lotu i Air Europa leci w górę. Rozumiem, że to normalne? Czy to ma sens? I pytanie kiedy najlepiej kupić te bilety 3-4 miesiące przed wylotem? Czy już teraz?
    http://matrix.itasoftware.com/#view-fli ... LCG-LCGWAW

Image


Ostatnio edytowany przez dragonek 04 Lut 2020 15:59, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 04 Lut 2020 15:57 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Bilet w jedną stronę w liniach tradycyjnych to zawsze znacznie więcej niż połowa biletu w jedną stronę, masz rację, to normalne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Lut 2020 16:26 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1004
srebrny
Próbowałem coś znaleźć, ale wygląda to wszystko kiepsko. Ewentualnie proponowałbym rozważenie lotu do Santiago de Compostela. Cena z Madrytu to 250-300zł, więc nawet jeśli dodamy koszt pociągu (ok.7,5€ OW i 0,5h jazdy - ale pociąg nie jedzie z lotniska), to nie będzie on droższy od bezpośredniego połączenia do LCG, a wybór godzin połączeń wydaje się szerszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Lut 2020 17:20 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Posprawdzajcie czy Air Europa i LOT lata z tego samego terminala, jeśli tak to wg mnie nie masz co się bać przesiadki 2 godziny. Wózek oddajcie raczej tuż przed wejściem do samolotu i tak też odbierze ie, więc to nie problem. A przy opóźnienie że strony przewoźnika zawsze mają obowiązek Was dostarczyć do Wawy, co przy np. Wizzair nie ma zastosowania.

I przy relatywnie małym lotnisku, możesz mieć problem ze znalezieniem tanich lotów z odpowiednimi przesiadkami.
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Lut 2020 17:53 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 410
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
@krzysiekk86 na moje 4 ostatnie loty, za każdym razem wózek był odbierany z taśmy, nie było możliwości dostania go po wyjściu z samolotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Lut 2020 18:31 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
@Mihal09, przy przesiadkach na jednym bilecie musiałeś wychodzić po wózek i ponownie przechodzić przez security?
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Lut 2020 12:19 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 410
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
@krzysiekk86 przy przesiadce na jednym bilecie, wózek był nadany do miejsca docelowego. Nie było możliwości innej.
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysiekk86 lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 11 Lut 2020 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Mar 2014
Posty: 37
silvershark napisał(a):
Bilet w jedną stronę w liniach tradycyjnych to zawsze znacznie więcej niż połowa biletu w jedną stronę, masz rację, to normalne.

Dzięki, czyli nie opłaca się lecieć w jedną stronę LOT/Air Europa a w drugą wracać Iberią/WizzAirem.
adam1987 napisał(a):
Ewentualnie proponowałbym rozważenie lotu do Santiago de Compostela.

Tak dzięki, też rozważam taką opcję. Latałem tak już kiedyś do A Coruna jeszcze bez dziecka np Ryanairem przez Mediolan. A stamtąd samochodem. Dodatkowe koszty nie będą żadnym problemem, bo rodzina, która będzie na miejscu na nas czekać wyjedzie po nas autem zarówno do LCG jak i SCQ. Chodzi bardziej o czas – ok. godziny drogi krócej. Problem polega na tym, że do Santiago nic nie znalazłem jeszcze czasowo i cenowo dobrego tak do 12h lotu. (ale cały czas szukam, najwięcej opcji daje azair.eu oczywiście).
krzysiekk86 napisał(a):
Posprawdzajcie czy Air Europa i LOT lata z tego samego terminala, jeśli tak to wg mnie nie masz co się bać przesiadki 2 godziny.

Dzięki za info. Rodzina i znajomi, którzy na tej trasie latają stale mówią, że 2h to na styk i z wózkiem i małym dzieckiem to by na pewno nie zaryzykowali przesiadki poniżej 3-3.30h. Sami solo oczywiście ryzykują ;) Ponoć terminal potrafią w każdej chwili zmienić, a kolejka jeździ co 20-40 minut.
krzysiekk86 napisał(a):
Wózek oddajcie raczej tuż przed wejściem do samolotu i tak też odbierze ie, więc to nie problem.

Z tego co czytam na forum to niestety jest bardzo różnie.
krzysiekk86 napisał(a):
A przy opóźnienie że strony przewoźnika zawsze mają obowiązek Was dostarczyć do Wawy, co przy np. Wizzair nie ma zastosowania.

To rozumiem, że działa tylko gdy lecę jednym przewoźnikiem? Air Europę chyba nie obchodzi, że ja za 2h mam LOT do Warszawy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Lut 2020 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Mar 2014
Posty: 37
Po 1,5 miesiąca szukania i porównywania cen doszedłem do wniosku, że najlepsze połączenie będzie Lufthansą przez Franfrukt bądź TAP Portugal przez Lizbonę do Santiago.
Do wylotu zostało jeszcze 5,5 miesiąca i ceny praktycznie cały czas rosną. Czekać, ze może spadną, czy brać póki nie osiągną sufitu? Bo to termin wakacyjny więc rozumiem, że zasada szukania 3-4 miesiące wcześniej nie obowiązuje?

Załączniki:
1.JPG
1.JPG [ 58.07 KiB | Obejrzany 1914 razy ]
2.JPG
2.JPG [ 39.23 KiB | Obejrzany 1914 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group