Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
pamiętajmy by nie dzwonić do OTA / linii do czasu zakończenia promocji!


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 247 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 04 Cze 2022 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2019
Posty: 124
@cz4444 Ja kupowałem bezpośrednio w Turkish Airlines. Jak inni już stwierdzili, bilety kupione przez OTA zmieniamy przez OTA.
Dzwoniłem kilka razy bo:
a) rozłączali się
b) mówili, że mają problem techniczny
c) nie rozumieli o co mi chodzi
d) nie potrafili znaleźć lotów
e) twierdzili, że będą jeszcze wiele razy zmieniać lot i się "nie opłaca", mam zadzwonić za pół roku i oni teraz nie zmienią
f) po kolejnym HUCA nagle trafiłem na osobę która załatwiła sprawę w 3 minuty...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN
Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu
#202 PostWysłany: 04 Cze 2022 23:06 

Rejestracja: 22 Wrz 2010
Posty: 460
niebieski
-- 04 Cze 2022 23:06 --

spejson911 napisał(a):
@alison wynika z tego, że bilet byl kupiony na OTA. Linie nie zmieniają biletów kupionych na ota tylko do nich odsyłają. Biuro w Warszawie było wyjątkiem i coś udawało się u nich ugrać. Niestety przy okazji tego deala i pojawieniu się informacji na tym forum że biuro w Warszawie zrobi coś takiego pewnie dostali dużo telefonów, maili i przestali to robić tak jak mają do tego pelne prawo. Zachowania jakie pokazał tu Pan dzwoniąc 8 razy nie ma co nawet komentować. Właśnie takie osoby sprawiły, że w biurze w Waw nic już nie załatwimy ;)

1. Nie dzwoniłem do Waw tylko do Turcji.
2. OTA nie odpisuje ani nie odbiera tel (sekretarka) i dlatego próbowałem do TK do Turcji dzwonić.
3. Nie trzeba mnie takich rzeczy uczyć kolego ;) myślałem ze trafie na kumata osobę i się uda jak innym. Ale olalem sprawę na razie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#203 PostWysłany: 05 Cze 2022 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Jeden odcinek był przesunięty o 30 minut wobec tego zamienili wszystko co im zaproponowałem włącznie ze zmianą wylotu i przylotu z Rygi na Warszawę, (kupowane na stronie TK)
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#204 PostWysłany: 02 Lip 2022 16:23 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Polecam kontakt przez maila. Kosmetyczna zmiana, a udało się rozdzielić rezerwacje i zamienić jeden odcinek z IST-WAW na IST-MAD. Bilety kupione bezpośrednio na stronie. 50 albo 100 złotych drożej, ale mam komfort, a nie użeranie się z pośrednikiem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
 
      
#205 PostWysłany: 02 Lip 2022 19:16 

Rejestracja: 24 Lip 2018
Posty: 52
Loty: 69
Kilometry: 182 109
bilety kupione przez Ticket.se oraz Ticket.no, macie może do nich jakiegoś maila ? bo chciałem zapytać o cenę upgrade'u do C :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 02 Lip 2022 19:41 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
kup nowy bilet w c, wyjedzie taniej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 03 Lip 2022 00:56 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 255
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
ferges napisał(a):
Polecam kontakt przez maila. Kosmetyczna zmiana, a udało się rozdzielić rezerwacje i zamienić jeden odcinek z IST-WAW na IST-MAD. Bilety kupione bezpośrednio na stronie. 50 albo 100 złotych drożej, ale mam komfort, a nie użeranie się z pośrednikiem.


@ferges mam kosmetyczna zmiane (10 min). Dwie osoby na jednej rezerwacji kupione bezposrednio na stronieTK. Jednej osobie bardzo pasuje zmiana z IST-WAW na IST-MAN na powrocie. Udalo Ci sie tak rozdzielic, zeby jedna osoba leciala IST-WAW, a druga do MAD majac to na jednej rezerwacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 03 Lip 2022 01:45 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2156
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Nie ten temat. Przenieście dyskusje w odpowiednie miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 03 Lip 2022 14:56 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
@TIT Tak, rozdzieliłem rezerwację. Napisałem, że po zmianie na przesiadkę w IST jest bardzo mało czasu i obawiam się, że nie uda mi się zdarzyć na lot w Warszawie z innej rezerwacji. Zmienili mi na loty, które wybrałem (2 dni później). Teraz druga osoba ma inny nr rezerwacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
TIT lubi ten post.
TIT uważa post za pomocny.
 
      
#210 PostWysłany: 19 Lip 2022 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
Update z mojej strony- bilety kupowane przez ticket.no, jakiś czas temu kosmetyczne zmiany (max 10 minut)- na stronie widniała opcja zmiany lotów, ale po wyklinaniu wszystkiego na koniec wyskakiwał błąd. Wobec tego wykonałem telefon do Turkisha, ale powiedzieli, że loty kupione przez OTA mogę zmienić tylko w OTA. Na "warszawskim” mailu to samo. Nie dałem za wygraną i co jakiś czas wchodziłem na stronę przewoźnika sprawdzić swoją rezerwację. Cały czas wyskakiwał błąd, aż do dzisiaj. Jakimś cudem udało mi się to przepchnąć kolanem i bez problemu zmieniłem Rygę na Warszawę, dodałem stopover w Stambule i zmieniłem daty :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#211 PostWysłany: 20 Lip 2022 11:09 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 30
Dzięki powrotowi do tego wątku po paru miesiącach zauważyłem, że mój lot powrotny z Hanoi nie został przesunięty o 5 minut jak myślałem, a o 23h55m (zamiana soboty na niedzielę) :D. Na szczęście mi to pasuje - jeden dzień dłużej w Wietnamie :-). Minus tylko taki, że z lotniska prosto do pracy (ląduje w Wawie o 8:25).

Pytanie - na stronie zarządzania rezerwacją, w związku ze zmianami godzin, jest opcja Cancel Flight. Czy to anuluje całą rezerwację i pieniądze są zwracane na konto, czy jak to działa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 20 Lip 2022 13:45 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
W teorii tak to działa.
Góra
 Profil Relacje PM off
OLB lubi ten post.
 
      
#213 PostWysłany: 20 Lip 2022 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
Zawsze możesz zadzwonić na infolinię lub napisać na warszawskiego maila czy przy takich zmianach dostaniesz zwrot bez żadnych potrąceń.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
OLB lubi ten post.
 
      
#214 PostWysłany: 20 Lip 2022 22:52 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 255
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
Tez mam bardzo duze zmiany okolo 24h, ale loty dopiero na marzec. Jest jakis okreslony czas na zaakceptowanie, czy moge to na razie zostawic?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 21 Lip 2022 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
@TIT pewnie do oryginalnej daty wylotu…jeszcze zmienią Ci pewnie parę razy :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
TIT lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#216 PostWysłany: 22 Lip 2022 16:13 

Rejestracja: 29 Kwi 2012
Posty: 39
Ja wczoraj napisałem maila, a dzisiaj miałem już potwierdzenie zmiany. Ma ktoś informacje w różnicach między klasa U, a klasą B? Na taką została mi zmieniona rezerwacja w jedną stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 22 Lip 2022 16:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
https://www.wheretocredit.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus95 lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#218 PostWysłany: 22 Wrz 2022 12:02 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 30
jacek96 napisał(a):
W teorii tak to działa.


W końcu podjąłem temat i potwierdzam - działa to tak również w praktyce. Wczoraj bez najmniejszych problemów (i dodatkowych kosztów) polski helpdesk (przez e-mail) zmienił mi daty zarówno lotu do jak i powrotnego, dzięki czemu Nowy Rok będę celebrował w Wietnamie, i to dwukrotnie: Gregoriański w Ho Chi Minh, a Tet - w Hanoi :-). Jaram się.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#219 PostWysłany: 22 Wrz 2022 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 670
srebrny
@OLB rozwaz wobec tego zadbanie odpowiednio wczesniej o logistyke. Tet i mniej wiecej dwa tygodnie w tym czasie jest okresem wzmozonego podrozowania Wietnamczykow. Stad to trudniejszy czas na podrozowanie i nalezy sie spodziewac znacznie nizszej dostepnosci autobusow etc. a wynalazki pozwalajace zaoszczedzic typu Open Ticket nie dzialaja w tym okresie. Mozliwe, ze sporo miejsc, ktore chcesz odwiedzic moze byc tez zamknietych.
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#220 PostWysłany: 22 Wrz 2022 14:31 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 30
Wielkie dzięki @amphi, noclegi w Hanoi wyprzedzająco już zabukowałem, ale o przemieszczaniu się nie pomyślałem - będę miał temat na uwadze!


Ostatnio edytowany przez michzak, 22 Wrz 2022 16:56, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 247 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: jacke, pawi oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group