Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Gru 2013 09:47 

Rejestracja: 20 Gru 2013
Posty: 6
hej,

kupiłem przelot do Nowego Jorku przez Waszyngton - na jednym bilecie United. okazało się, że niezbędny jest transfer: Dulles - Reagan Airport. czy United powinno mi zapewnić ten transfer? darmowy? mam 3h45min - czy to wystarczy?

dzięki
Łukasz


Ostatnio edytowany przez Zeus, 21 Wrz 2015 14:39, edytowano w sumie 1 raz
poprawa tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#2 PostWysłany: 05 Sty 2014 03:30 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
Nie, transfer między lotniskami musisz sam ogarnąć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Sty 2014 01:43 

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 7
to ja się podczepię pod wątek , choć problem nieco inny :

też mam przesiadkę w Waszyngtonie ( Dulles) , ale w drodze powrotnej , na jednym bilecie United: LaGuardia>Dulles>Frankfurt
LGA>IAD EXPRESSJET AIRLINES DBA UNITED EXPRESS
IAD>FRA UNITED AIRLINES

i mam na przesiadkę 70 (!) minut. jest to wogóle możliwe ? jak wygląda kwestia odpraw w takim przypadku (pierwszy lot krajowy, drugi miedzynarodowy - na jednym bilecie)?
jeśli możliwość przesiadki graniczy w takich warunkach z niemożliwością - co byście radzili ?
(bilety oczywiście kupione na wideroe, podczas wiadomej "promocji" - podobno nie reagują przychylnie :) na próby przebukowywania )
pozdrawiam
mds
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Sty 2014 02:29 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Skoro przewoźnik wystawił bilet z takim transferem to bierze za niego odpowiedzialność. Oczywiście trasę składa pasażer, ale wystawiający bilet zawsze może powiedzieć - sorry, tego nie potwierdzimy, wybierz sobie inną opcję/dłuższą przesiadkę.
W razie opóźnienia/niezdążenia wpisze Cię na listę oczekujących na najbliższy wolny lot; problemem linii amerykańskich jest to, że nie płacą za noclegi jeśli okażą się konieczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Sty 2014 03:55 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 156
mds napisał(a):
to ja się podczepię pod wątek , choć problem nieco inny :

też mam przesiadkę w Waszyngtonie ( Dulles) , ale w drodze powrotnej , na jednym bilecie United: LaGuardia>Dulles>Frankfurt
LGA>IAD EXPRESSJET AIRLINES DBA UNITED EXPRESS
IAD>FRA UNITED AIRLINES

i mam na przesiadkę 70 (!) minut. jest to wogóle możliwe ? jak wygląda kwestia odpraw w takim przypadku (pierwszy lot krajowy, drugi miedzynarodowy - na jednym bilecie)?
jeśli możliwość przesiadki graniczy w takich warunkach z niemożliwością - co byście radzili ?
(bilety oczywiście kupione na wideroe, podczas wiadomej "promocji" - podobno nie reagują przychylnie :) na próby przebukowywania )
pozdrawiam
mds


W czym konkretnie widzisz problem? 70minut na tym samym lotnisku i na jednym bilecie to kupa czasu!
Bagaz nadasz od razu na Laguardii a w Dulles przejdziesz tylko extra bramke gdzie sprawdzaja paszporty i tyle.

Badz jednak czujny bo Dulles ma dziwny system transportu pomiedzy terminalami - jezdzi sie takimi pomostami/amfibiami , przewaznie co 10minut odjezdzaja.
A na koniec zeby Cie pocieszyc: lecialem MIA-IAD-FRA gdzie mialem 45min w "Waszyngtonie" i dalem rade
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Sty 2014 10:16 

Rejestracja: 04 Lut 2013
Posty: 61
mds napisał(a):
...też mam przesiadkę w Waszyngtonie ( Dulles) , ale w drodze powrotnej , na jednym bilecie United: LaGuardia>Dulles>Frankfurt
LGA>IAD EXPRESSJET AIRLINES DBA UNITED EXPRESS
IAD>FRA UNITED AIRLINES

i mam na przesiadkę 70 (!) minut...

Mam taką samą trasę tam i z powrotem:
- tam - z czasem na przesiadkę 2 godziny (dochodzi imigration + bagaż) - niestety to ostatni lot tego dnia więc jak nie zdążę to zonk :?
- z powrotem - czas na przesiadkę to 54 minuty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Sty 2014 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
na IAD zdarzysz,

natomiast transfer miedzy lotniskami musisz sobie sam zapewnic, ale popros na IAD zeby cie przebukowali zebys nie musial zmieniac lotnisk powinni to zrobic bez problemu, przynajmniej nigdy ja nie mialem problemu ( mam status 1K,ale tomozenicnie znaczy)
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Sty 2014 23:39 

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 7
dziękuję za odpowiedzi.
nigdy nie byłem na tym lotnisku, słyszałem, że jest tam dość skomplikowana komunikacja pomiędzy terminalami (z drugiej strony to nie jestem pewien, czy akurat będzie konieczność ziany terminalu...), a że lecę z dwójką dzieci, to wolałbym przygód uniknąć. ale skoro piszecie że ta godzina z hakiem na przesiadkę nie powinna być problemem, to czuje sie uspokojony :)


swoją drogą - kto i jak ocenia, czy teoretycznie można było zdążyc na nastepny samolot czy nie ?
do tej pory taka sytuacja zdażyła mi sie raz . ale sprawa była oczywista, bo drugi samolot wystartował, zanim pierwszy doleciał... a jak czas sie np tylko nieco skróci ? ( przecież nie kazdy tak samo szybko przebiera nogami, bezbłędnie i bez zastanowienia znajduje najkrótszą drogę, etc ) jest na to jakiś "przepis" ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Wrz 2015 14:36 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 23
Hej

jak w temacie , przylot z Frankfurtu do Washington Dulles i juz 2 h pozniej wylot do Los Angeles ?

ktos byl moze w Dulles ? 2h to duze ryzyko ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Wrz 2015 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Ja bylem i mialem przesiadke 1:45h i jeszcze sie wynudzilem pod bramka jakies 30minut pomimo ze trzeba bylo zalatwic immigration, odebrac i zrzucic ponownie bagaz na tasme, wiec spokojnie :-)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Paź 2015 20:12 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 253
niebieski
Derelor napisał(a):
Hej

jak w temacie , przylot z Frankfurtu do Washington Dulles i juz 2 h pozniej wylot do Los Angeles ?

ktos byl moze w Dulles ? 2h to duze ryzyko ?


Na luzie zdążysz, tylko się nie ociągaj po wyjściu z samolotu. Jeżeli by się zdarzyła mega duża kolejka, to łap człowieka w mundurze i pokazuj bilet/kartę pokładową na kolejny lot, powinien Ci dać "short connection" i wrzucić na początek kolejki do immigration.
Jak masz na jednym bilecie, to Cię przebukują na kolejny lot w razie czego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Paź 2015 22:23 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
O ile nic się nie zmieniło w polityce przy immigration, to niestety nie ma tam żadnych wyjątków i trzeba odstać swoje. Moim zdaniem 2h to ruletka, jak przylecisz o czasie i nie będzie kolejki do immigration to faktycznie jeszcze poczekasz, jednak równie dobrze możesz 2h spędzić czekając w kolejce. Samo lotnisko raczej nie należy do tych gdzie można się szybko przesiąść. Nawet jeśli masz lot na tym samym bilecie, to w razie opóźnień przebookuja Cię na następny lot w miarę dostępności miejsc i może Cię czekać nocleg na własny koszt, bo w USA na nocleg na koszt linii w takiej sytuacji nie możesz liczyć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Cze 2018 17:47 

Rejestracja: 04 Cze 2018
Posty: 1
Cześć

Mam pytanie dotyczące przesiadki na lotnisku w Waszyngton Dulles, w internecie jest wiele poruszanych podobnych tematów ale żaden nie odpowiedział na dręczące mnie pytania :)
Także może ktoś z tutejszych podróżników zechciałby mi pomóc :)

Lece do San Antonio przez frankfurt i Waszyngton.
Z Frankfurtu do Waszyngton mam 1,50h na przesiadkę z kolei w Waszyngtonie 2,30h. i tu moje pytanie

Jak to w rzeczywistości wygląda
wysiadając w Waszyngtonie muszę przejść Imigration officer to jasne ale czy muszę odbierać bagaż i nadawać go ponownie ?? Cała podróż kupiona na jednym bilecie w United

jeśli tak to :
Jak to wygląda ? czy idę standardowo odebrać bagaż a następnie wybieram się na odloty i ponownie go nadaje w check in ?? czy ide odebrać bagaż i jest jakaś specjalna taśma dla ludzi którzy będą korzystać z tranzytu?? czy wysiadając z samolotu kieruje się w stronę tranzytu (czy coś w tym stylu?? ) do imigration ? jak duże jest to lotnisko i czy aby na pewno 2,30 wystarczy ?? będę w Waszyngtonie o 14:00 w niedzielę czy to jest jakaś bardzo oblegana godzina ?

Totalnie jestem zagubiona i strasznie boję się tej przesiadki.

Czy ktoś na forum orientuję się jak to wygląda ?? :)

Bardzo dziękuje za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Cze 2018 00:43 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Po przejściu kontroli paszportowej odbierasz bagaż, po czym przechodzisz przez celników (w większości przypadków sprowadza się to do oddania deklaracji celnej bez żadnej kontroli) i udajesz się dalej na "connecting flights", gdzie oddajesz bagaż. Oddanie bagażu sprowadza się do położenia go na taśmie lub oddania pracownikowi, tagi bagażowe i potwierdzenia pozostają te same.
Najwięcej czasu zajmuje kontrola paszportowa (imigracyjna) - ale to ruletka. Celnicy i nadanie bagażu to kilka minut o ile nie zostaniesz skierowana na kontrolę, ale to bardzo rzadko się zdarza.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Wrz 2018 13:15 

Rejestracja: 05 Wrz 2018
Posty: 1
Witam
Mam pytanie -moze ktos jest zorientowany- do osob ktore nie potrzebuja wizy wjazdowej do USA
Lece do Charleston z przesiadka w Waszyngtonie '
bede juz w Stanach drugi raz , wiem ze mam sie kierowac jak pasażerowie ESTA
Czy musze odbierac bagaz i nadawac go ponownie?
czy nie jest to konieczne ?
Dziekuje z gory za jakiekolwiek informacje


Ostatnio edytowany przez Abcn 05 Wrz 2018 22:07, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 05 Wrz 2018 14:30 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Musisz przejść kontrolę graniczną, potem odebrać bagaż, przejść celników i oddać bagaż. Całość po stronie airside lotniska. Bagaż w zasadzie tylko oddajesz, baggage tagi zostają stare.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Sie 2022 04:19 

Rejestracja: 22 Sie 2022
Posty: 1
Hej,

a więc sprawa wyglada tak: Mam lot na jednym bilecie z Warszawy do Frankfurtu, następnie do Washington i stamtąd do Portland, ME. Na przesiadkę we Frankfurcie mam 3h więc na spokojnie, ale problem zaczyna się na przesiadce w Washingtonie, a mianowicie mam na nią tylko 1h 35min. Czy zdążę? Czy gdy może być z tym ciężko, to czy można tą kontrolę jakoś przyspieszyć, a jeśli nie to czy muszę sobie kupić ponownie bilet do Portland, czy linia mi to załatwi? Czy mimo posiadania jednego biletu muszę odebrać i nadać bagaż podczas przesiadek?

Z góry dziękuję za odpowiedź, lecę pierwszy raz do USA i pierwszy raz samemu samolotem i no jednak jest pewnien stresik😅
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 22 Sie 2022 11:52 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6251
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
W pierwszym porcie w US odbierasz bagaż i nadajesz ponownie. Jak nie zdążysz to nie Twój problem tylko linii która Cie przywiozła
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 06 Sty 2023 17:25 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 370
srebrny
Planuję kupić bilet GUA - EWR z przesiadką 75 minut w IAD, wystawiony przez United. Oczywiście na jednym bilecie, więc nie mam z tym problemu, ale tak z czystej ciekawości się zastanawiam, czy jest to w ogóle do zrobienia, biorąc pod uwagę konieczność przejścia przez immigration? Potem przed lotem do BER chciałbym przejechać się na kilka godzin do NY, a gdybym nie zdążył na przesiadkę, to w przypadku lotu następnym lotem nie zdążę wyjść na miasto, co mnie przekonuje do wybrania akurat tego połączenia. Robił tam ktoś tak krótką przesiadkę? Bagaż podręczny, więc tu bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 06 Sty 2023 17:55 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 506
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Szczerze mówiąc to nigdy nie wiadomo. Ja przyleciałem z BRU do IAD i miałem tam przesiadkę na krajówke to spędziłem 90 min na paszportach bo obsługiwała cały samolot jedna kobieta... ciężko określić to wszystko zależy od tego co będzie na paszportach ile ludzi przed Tobą i ile samolotów w tym momencie będzie. Oprócz tego masz jeszcze ponowne security więc mało czasu, ale wiadomo jakby co UA przebukuje. Lot do BER z NYC masz na tym samym bilecie czy osobno?
Góra
 Profil Relacje PM off
Nvjc lubi ten post.
Nvjc uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group