Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Sty 2018 11:45 

Rejestracja: 04 Sty 2018
Posty: 2
Witam wszystkich :)
Wybieramy się 25.01.2018 do Maroka, lądujemy w Agadirze. Z Agadiru chcielibyśmy dojechać do Warzazat i stamtąd wybrać się na wycieczkę do kanionów Dades i Todra a następnie na pustynię w Merzouge.
Tutaj pojawia się pytanie do Was czy orientujecie się czy w Warzazat znajdziemy jakąś agencję, która organizuje takie wycieczki??
Znalazłam już informację, że takie wycieczki można wykupić z Marakeszu ale jeśli by się dało to wolelibyśmy jechać z Warzazat.
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 23 Sty 2018 13:15 

Rejestracja: 20 Paź 2017
Posty: 45
Loty: 67
Kilometry: 149 708
Podbijam temat, czy ktoś z forumowiczów planował trasę na pustynię właśnie z Ouarzazate nie z Marrakeshu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Sty 2018 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2011
Posty: 1071
Loty: 14
Kilometry: 31 648
srebrny
Robiliśmy tą trasę samochodem , ale kursują również autokary. Odnosząc się do waszego pytania - myślę że znajdziecie agencje,ale to nie jest duże miasto.
nie wiem ile sobie życzą za taką wycieczkę obecnie w Marrakeszu - ale pamiętam że ceny były różne w agencjach i można sporo zbić
nie lepiej wynająć auto w Marrakeszu lub Agadirze ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Lut 2018 21:23 

Rejestracja: 20 Sie 2016
Posty: 88
Loty: 1
Kilometry: 562
W Marakeszu będę chciał wypożyczyć samochód i z rana wyruszyć w stronę Merzouga. Trasa: Marakesz > Tizi N'Tichka > Ajt Bin Haddu > Warzazat > Kanion Gorges > Kanion Dades > Merzouga. Czy wyruszając rano z Marakeszu (7, 8) poruszając się po wspomnianej trasie, robiąc przystanki w wyznaczonych punktach jestem w stanie dojechać do Merzouga tak, aby od razu udać się jakaś karawaną na pustynię i spędzić tam nocleg? Trasa jest dość długa i nie wiem czy w jeden dzień można ją na spokojnie zrobić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Lut 2018 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
kaniony raczej zostaw na drogę powrotną
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Lut 2018 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
@mariusz198787 nie ma takiej opcji, to trasa bardzo wymagająca, słaba jakościowo i do tego wiodąca w części przez góry..2 dni to minimum, a z przystankami - gdzie najczęściej trzeba trochę zboczyć z trasy np. do wąwozów naprawdę schodzi.. polecam zapoznać się z kilkoma relacjami z Maroka, żeby chociaż minimalnie zdawać sobie sprawę jak wygląda jeżdżenie po Maroku.

Ja jechałam tą trasą i bez kanionu Todra (bo chyba o ten Ci chodzi pisząc 'kanion gorges', gorges=kaniony po francusku, po drodzie masz kaniony Dades i Todra) zeszło nam 2 dni, ale dojeżdzając do Merzougi drugiego dnia już nie daliśmy rady zorganizować wycieczki, było już za późno i ciemno. Pamiętaj, że wycieczki na pustynię zaczynają się o 16, żeby zdążyć na zachód słońca, więc trzeba być odpowiednio wcześniej..
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Lut 2018 20:23 

Rejestracja: 20 Sie 2016
Posty: 88
Loty: 1
Kilometry: 562
@olajaw a gdzie na trasie Marrakesh - Merzouga polecasz przenocować zakładając że z rana pierwszego dnia wyjeżdżam z Marrakesh'u, a następnego na 15 przyjeżdżam do Merzouga. I jeszcze jedno pytanie, czy Fez tak w miarę na jeden dzień wystarczy, żeby pozwiedzać najważniejsze atrakcje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Lut 2018 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
@mariusz198787 my nocowaliśmy w Warzazat, z tym, że też dlatego, że chcieliśmy podjechać do Ait ben Haddou tuż przed zachodem słońca jak jest ładne światło do zdjęć, za chwilę już była noc. Nie była to połowa drogi, ale z drugiej strony jej cięższa część (przez góry i przełęcz Tizi n'Tichka). Poza tym pierwszego dnia zeszło nam z odbiorem auta, więc wyjechaliśmy dopiero jakoś ok.10:30-11:00. W Warzazat też chwilę szukaliśmy noclegu, bo nie mieliśmy zarezerwowanego. Ogólnie też nie chcieliśmy jechać na wariata ;) Mieliśmy jeden dzień zapasu i poświeciliśmy go własnie na przesunięcie pustyni o jeden dzień, co zresztą było dobrym pomysłem, bo ta noc kiedy dojechaliśmy do Merzougi była pochmurna, więc z gwiazd byłyby nici. Pojechaliśmy z rana na wycieczkę 4x4 po pustyniach, a o 16:00 na pustynię i tej nocy niebo było idealne.

Na Fez jeden dzień jest ok tak z grubsza. Ja wolałam kolejny dzień poświęcić na Szafszawan, który zresztą polecam bardzo!
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Mar 2019 23:09 

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 6
Drodzy,
wybieramy się na tydzień do Maroka i będąc 3 dni w Warzazat planujemy zobaczyć kaniony Gorges i Dades - przeznaczamy na nie 1 dzień.
Zastanawiamy się, czy w ogóle mieć na odwiedziny Warzazat samochód, czy jechać autokarem (CTM) i później w Warzazat szukać lokalnych wycieczek do tych kanionów? Czy też jednak mieć wypożyczony samochód i jechać samemu? A może taxi?
Co polecacie?
Pozdrawiam
Waldek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group