Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
elwirka napisał(a):
"Nowe zasady dotyczące: kwarantanny, testów i maseczek 😷.
Od 28.03.2022 obowiązują nowe zasady wjazdowe dla osób podróżujących zarówno ze strefy SCHENGEN, jak i spoza.
- Nie ma już obowiązku wypełniania formularza lokalizacji pasażera,
- Nie ma obowiązkowych testów, zarówno po przylocie, jak i po wylądowaniu,
- Nie ma obowiązku odbywania kwarantanny po przylocie.
Zniesiony został również obowiązek zakrywania ust i nosa na terenie lotniska, choć w dalszym ciągu są one zalecane w miejscach większych skupisk pasażerów."
z facebookowej strony Kraków Airport.

PLF zbędny!
https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp ... pKjGetIgnY



Temat dotyczący przekraczaniu granicy przez dzieci:
testy-dzieci-przy-przekraczaniu-granicy-polski,184,158360


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 138  Następna
Autor Wiadomość
#2421 PostWysłany: 12 Sty 2022 13:19 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
dorota_m napisał(a):
Hej!

Czy jest na tym forum ktoś poszkodowany przez Straż Graniczną, wracając ze Strefy Schengen lub Turcji, komu nałożono kwarantannę (lub kazano zrobić test w celu jej uniknięcia), mimo że był zaszczepiony (sprzecznie z obowiązującymi przepisami)? Współpracuję właśnie z prawnikiem i będę domagać się odszkodowania i skargi na organ Straży Granicznej. Ponieważ bardziej zależy mi na wymiarze społecznym tej sprawy, byłoby najlepiej, gdybyśmy zebrali jak najwięcej poszkodowanych osób. Ja pokrywam koszty prawników.

Dzięki za pomoc!
Dorota

Nie do końca interesowałem się tematem, bo nie planuję wyjazdu do Turcji, a teraz nie mogę znaleźć, ale gdzieś mi mignęło na forum, że ostatecznie interpretacja SG o obowiązkowym teście przy powrocie z Turcji mogła być poprawna - ta "lista" krajów na której jest Turcja była wyjątkiem do "czegoś" ale nie do testu na powrocie
Góra
 Profil Relacje PM off
blak lubi ten post.
 
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2422 PostWysłany: 12 Sty 2022 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
dorota_m napisał(a):
Czy jest na tym forum ktoś poszkodowany przez Straż Graniczną, wracając ze Strefy Schengen lub Turcji

Było to już poruszane (np. post #2280), informacja zawarta na gov nie jest rozporządzeniem, więc nie masz racji.

BTW
Ostatnio leciałem IST-WAW, co prawda byłem na przesiadce, ale nie zwalniało to z testu.
Widziałem na grupach, że dużo też zależy od lotniska (w POZ chyba w ogóle nie wymagają testu) i/lub pracownika SG.

Ja zadeklarowałem, że test zrobię juź po kontroli SG.
Nie wiem dlaczego, ale zarówno ja, jak i moja druga 0.5L nie zostaliśmy wrzuceni na kwarantannę (może z racji tego, że mieliśmy dalszy lot i w KLP zaznaczyliśmy, że opuścimy kraj w ciągu 24h?).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2423 PostWysłany: 12 Sty 2022 13:54 

Rejestracja: 12 Sty 2022
Posty: 2
Czytałam forum, w tym wymianę maili ze strażą graniczną. Moją podstawą jest nie tylko strona rządowa, ale także stanowisko sanepidu, pozawarszawskich pracowników Straży Granicznej oraz interpretacje ustaw przez prawników.

O tym, kto ma rację, zdecyduje ostatecznie sąd. Poszukuję osób, które tak jak ja nie godzą się na kafkowską rzeczywistość ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2424 PostWysłany: 12 Sty 2022 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
Co lotnisko, to obyczaj, a SG nie odbiera/nie odpisuje, żeby dopytać.

Przylot 16 stycznia Manchester - Kraków. Kilka godzin w Polsce, w poniedziałek 17 stycznia rano wylot Kraków - Budapeszt. Czy bilet na drugi lot (niełączony) uprawni do zwolnienia z kwarantanny nałożonej w niedzielę? W Anglii będę kilka godzin, nie zdążę zrobić testu, w Polsce zresztą też nie.

O ile nawet Turcja czy UE są w miarę "wyjaśnione", o tyle z UK chyba nikt nic nie wie. Czy ktoś to testował, może potwierdzić, zaprzeczyć? Od rana próbuję uzyskać info od SG.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2425 PostWysłany: 12 Sty 2022 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Ja myślę, że nasze lotniska "nie są wyjaśnione ".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2426 PostWysłany: 12 Sty 2022 15:13 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 64
blak napisał(a):
Ostatnio leciałem IST-WAW, co prawda byłem na przesiadce, ale nie zwalniało to z testu.
Widziałem na grupach, że dużo też zależy od lotniska (w POZ chyba w ogóle nie wymagają testu) i/lub pracownika SG.

Ja zadeklarowałem, że test zrobię juź po kontroli SG.
Nie wiem dlaczego, ale zarówno ja, jak i moja druga 0.5L nie zostaliśmy wrzuceni na kwarantannę (może z racji tego, że mieliśmy dalszy lot i w KLP zaznaczyliśmy, że opuścimy kraj w ciągu 24h?).


Mam podobną sytuację, IST-WAW w poniedziałek, ale bez dalszej przesiadki. Nie miałam testu, zostałam poinformowana o kwarantannie i do tej pory na ikp ani śladu. może pojawia się po 48 godzinach skoro jest tyle czasu na test?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2427 PostWysłany: 12 Sty 2022 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
@lillymy Na forum znajdziesz sprzeczne relacje z powrotów z Turcji. Co do UK to stanowisko SG jest spójne - do UE ani Schengen nie należy.
@Antimatter Czas na zrobienie testu to 3h.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Washington, 13 Sty 2022 00:11, edytowano w sumie 1 raz
ciach offtop
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2428 PostWysłany: 12 Sty 2022 15:51 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 64
Hose napisał(a):
@Antimatter Czas na zrobienie testu to 3h.

jeśli chodzi o Turcję to 48 godz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2429 PostWysłany: 12 Sty 2022 17:37 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
tomaszl75 napisał(a):
j_a napisał(a):
Chyba że będzie jakaś akcja sprawdzania tranzytowców, np. po przeczytaniu tego forum. Albo ktoś przyleci w krótkich spodenkach spalony na brąz. :mrgreen:

Wciągu dwóch tygodni byłem w Emiratach , Meksyku , Jordanii . Przylot do PL z Meksyku przez Bergamo - wystarczył certyfikat szczepienia. Przylot z Jordanii przez Ciampino wystarczył certyfikat szczepienia. Choć po dwóch tygodniach na słońcu skóra w kolorze heban i w KRK jednak SG pyta (wiedząc że lot z Rzymu) skąd pan przylatuje z takim słońcem na twarzy.....z Rzymu a wcześniej z Sycylii gdzie słońce pięknie operuje. :) Tyle w temacie.


Skłamałeś, udało się... brawo ty :lol:
Btw potwierdziłeś to, co napisałem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2430 PostWysłany: 12 Sty 2022 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
@Antimatter Dlaczego 48h na test ?, jesli SG uzna Turcję:
- na równi z UE/Schengen w związku z umową PL/TR to nie ma testu w ogóle
- jako zwykły przylot z non-Schengen to test przed kontrola lub do 3h po niej
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Washington, 13 Sty 2022 00:13, edytowano w sumie 1 raz
ciach offtop
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2431 PostWysłany: 12 Sty 2022 18:46 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 64
@Hose zakładając, że działają konsekwentnie to masz rację. W praktyce wygląda to tak (przynajmniej w moim wypadku i na podstawie tego co wcześniej czytałam w wątku Turcja post-covid), że z jednej strony twierdzą, że test jest potrzebny, z drugiej jednak dają 48h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2432 PostWysłany: 12 Sty 2022 19:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
@Antimatter Gdyby działali konsekwentnie to nie było by sprzecznych relacji z powrotów. 48h o których wspominasz to chyba tylko w przypadku, gdy pasażer jest nieszczepiony lub nie jest ozdrowieńcem i pracownik SG uzna Turcję na równi z UE/Schengen.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Washington, 13 Sty 2022 00:13, edytowano w sumie 1 raz
ciach offtop
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2433 PostWysłany: 12 Sty 2022 19:07 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Zamykam do wyczyszczenia z dyskusji o stanie prawnym w PL. W wątku informujemy o aktualnych przepisach i praktycznych implikacjach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#2434 PostWysłany: 13 Sty 2022 14:32 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 527
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
odnośnie działania: https://www.immuner.de/polska bo od wczoraj wpisuję numer telefonu w różnych formatach i nic poza e-mailem nie otrzymałem - ktoś zdradzi jak to zrobić - może być na priv :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2435 PostWysłany: 13 Sty 2022 14:47 

Rejestracja: 29 Gru 2015
Posty: 105
srebrny
heide_berg
Niestety mi też nie działa :(


Ostatnio edytowany przez Abcn, 13 Sty 2022 15:00, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
heide_berg lubi ten post.
 
      
#2436 PostWysłany: 13 Sty 2022 17:44 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 501
Orientuje się ktoś jak to jest z tymi skanerami na granicy u strażników granicznych?

Mam straszny bałagan z tymi certyfikatami. Szczepionka JJ na certyfikacie z maja wyświetla się jako ważna (1/1). Jest to stary certyfikat
Szczepionka przyjaciół z Hiszpanii, tj. Moderna wstrzyknięta 27.12 wyświetla się na certyfikacie w portalu IKP jako nieważna (1/2) pomimo, że jest to booster.

Miał ktoś może taki problem?
Oczywiście odświeżałem wszystko zarówno w mObywatel aplikacji jak i na stronie IKP. Problem jest w tym, że zaraz w wielu państwach ta szczepionka JJ (1/1) będzie się ukazywała także jako nieważna, albowiem minie 270 dni.

Jak zły temat to przepraszam, nie wiedziałem gdzie indziej mogę napisać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2437 PostWysłany: 13 Sty 2022 17:48 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Booster po JJ pokazuje się certyfikat w IKP dopiero 14 dni po szczepieniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2438 PostWysłany: 13 Sty 2022 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
Od 27.12 to 14 dni już minęło, booster po J&J powinien pokazać 2/1, co pokazuje szwajcarski Covid Cert ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2439 PostWysłany: 13 Sty 2022 17:54 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 501
@dg72 Minęło. Booster był 27.12

Covid Cert pokazuje 1/2...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2440 PostWysłany: 13 Sty 2022 17:57 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6181
HON fly4free
dg72 napisał(a):
Booster po JJ pokazuje się certyfikat w IKP dopiero 14 dni po szczepieniu.
na IKP mam certyfikat uwzględniający szczepienie 5 dni temu boosterem po JJ
w mObywatelu go nie widać, a co ciekawe, o 15 dni skrócił mi się termin ważności kodu w Polsce...

potylika napisał(a):
Covid Cert pokazuje 1/2...
u mnie jest to 2/2


Ostatnio edytowany przez pemat, 13 Sty 2022 18:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 138  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: igiko, Yandex [Bot] oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group