Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Cze 2014 10:54 

Rejestracja: 03 Cze 2012
Posty: 15
Loty: 80
Kilometry: 145 335
Jako, że nigdzie nie znalazłem wątku nt. tego miejsca , to chciałbym zapytać czy ktoś z forumowiczów był w Watford i "zaliczył" tą atrakcję.
Tak się składa, że wybieramy się rodzinnie do Londynu w te wakacje i ze względu na zainteresowania córki przygodami Harry'ego Pottera, to miejsce stało się bezdyskusyjnym priorytetem na liście wszystkich możliwych atrakcji stolicy Zjednoczonego Królestwa.

Wejściówki mamy już kupione i obecnie zastanawiam się jak najlepiej (w miarę szybko) i nie za drogo można tam dojechać.
W internecie znalazłem sugestie na temat połączeń kolejowych ze stacji London Euston do Watford Junction , tyle że potem ze względu na odległość studia od stacji, to w grę wchodzi (chyba) wyłącznie jakiś lokalny autobus. Może ktoś pamięta jego numer , jakieś dodatkowe ważne info odnośnie takowej przesiadki?

I drugie pytanie mam odnośnie biletów na kolej. Jako że w Londynie (będąc już tam wcześniej parę razy), to jeździłem do tej pory wyłącznie metrem i nie wiem, czy ma jakieś znaczenie gdzie (przez jaką stronę WWW) kupię bilety na pociąg między tymi dwoma stacjami. Pytam, bo wyszukując najlepsze połączenia jest kilka przekierowań na inne strony jakiś (pod)operatorów, gdzie mogę zakupić takowe wspomniane bilety.
Sęk w tym, że jak to zwykle bywa w życiu, to są spore różnice w cenie pomiędzy poszczególnymi ofertami i nie wiem, czy ma znaczenie bądź nie, którą wybiorę (np. najlepsza jest z London Midland nad którą się zastanawiam).

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki (oczywiście na temat samego studio również :) )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#2 PostWysłany: 03 Lip 2014 13:42 

Rejestracja: 12 Paź 2010
Posty: 83
Ciekawa rzecz, rzeczywiście nie było tego w atrakcjach! Czy są jeszcze jakieś inne studia do zwiedzania w Londynie, oprócz Harry'ego Pottera? Może coś związanego z Jamesem Bondem czy Star Wars ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Lip 2014 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Bardzo fajna atrakcja, nawet dla starych pryków. Ze stacji watford Junction co 20` jeździ bus za 3,5 funta http://www.wbstudiotour.co.uk/your-visit/getting-here
Można też dojechać autobusem piętrowym "Harrego Potera" - z Baker street - na dzieciakach zrobiło to wrażenie - wyjazd do studia był niespodzianką i nie spodziewały sie tego. No ale już w innej cenie - http://www.goldentours.com/affiliate/wb ... uctid=3179
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Lip 2014 16:19 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 473
Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
Mars_2000 napisał(a):
I drugie pytanie mam odnośnie biletów na kolej. Jako że w Londynie (będąc już tam wcześniej parę razy), to jeździłem do tej pory wyłącznie metrem i nie wiem, czy ma jakieś znaczenie gdzie (przez jaką stronę WWW) kupię bilety na pociąg między tymi dwoma stacjami. Pytam, bo wyszukując najlepsze połączenia jest kilka przekierowań na inne strony jakiś (pod)operatorów, gdzie mogę zakupić takowe wspomniane bilety.
Sęk w tym, że jak to zwykle bywa w życiu, to są spore różnice w cenie pomiędzy poszczególnymi ofertami i nie wiem, czy ma znaczenie bądź nie, którą wybiorę (np. najlepsza jest z London Midland nad którą się zastanawiam).



http://www.londonmidland.com/tickets-an ... ster-card/
Jesli bedziecie na miejscu (w Londynie) korzystac z Oyster cards to i do stacji watford junction z euston dojedziecie ;-)

tu cennik-> https://www.tfl.gov.uk/cdn/static/cms/d ... n-2014.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Lip 2014 23:20 

Rejestracja: 03 Cze 2012
Posty: 15
Loty: 80
Kilometry: 145 335
Dziękuję za (p)odpowiedzi :D
Oystery dwa będę miał od rodzinki mieszkającej w Lądku, więc to jest dobry "hint" aby z nich skorzystać na tej trasie.

Odnośnie specjalnego autobusu GoldenTours, to rozpatrywaliśmy go na samym początku, ale ostatecznie zrezygnowaliśmy ze względu na limit czasu jaki wówczas jest dany na zwiedzanie studia (ok. 3 godzin między przyjazdem , a odjazdem), który znając moją córkę "zakręconą" na punkcie HP będzie zbyt krótki. Dlatego też postanowiliśmy dojechać samodzielnie i w ten sam sposób wrócić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Lip 2014 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lut 2014
Posty: 1
Loty: 2101
Kilometry: 2 192 309
a czy orientuje się ktoś czy bezpośrednio z lotniska w Luton coś kursuje do Warner Bros. Studio? jeśli tak to w jakiej cenie? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Lip 2014 17:40 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 74
Loty: 55
Kilometry: 66 321
[quote="Mars_2000"]Jako, że nigdzie nie znalazłem wątku nt. tego miejsca , to chciałbym zapytać czy ktoś z forumowiczów był w Watford i "zaliczył" tą atrakcję.

Swego czasu była relacja na forum - tutaj link
http://spolecznosc.fly4free.pl/blog/121 ... -patronum/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Sie 2014 22:36 

Rejestracja: 03 Cze 2012
Posty: 15
Loty: 80
Kilometry: 145 335
No to parę słów podsumowania wątku ode mnie po właśnie odbytej wizycie w studio:)

Zanim tam dotarliśmy, to przejrzałem sobie dokładnie ofertę i regulamin karty Oyster i stwierdzam, że wybierając ją to taniej (nie licząc "na stopa" lub podrzutki przez znajomych w gratisie) już nie można było.
Jako, że mieszkaliśmy w czwartej strefie przy stacji Barking , to wybór padł na dojazd do celu kolejową linią London Overground.
Najpierw dojazd do Gospel Oak, tam przesiadka i dalsza podróż do Wilesden Junction , a potem znów zmiana składu i dojazd do celu podróży, czyli stacji Watford Junction. Całość zajmuje około 1.5 godziny.
I aby było tanio, to bardzo ważne jest aby :
1) Na stacjach przesiadkowych odbijać kartę Oystera na różowych czytnikach, a na stacji początkowej i końcowej na standardowych żółtych.
2) Omijać przejazd przez pierwszą strefę (jeśli to jest możliwe)
Jako, że my jechaliśmy już w godzinach "off peak", to całość kosztowała nas zaledwie 2.70 GBP / osobę za odbytą podróż w jedną stronę.

Przed dalszymi eskapadami (gdzieś poza centrum Londynu) polecam sprawdzić sobie koszt przejazdu tutaj:
https://www.tfl.gov.uk/fares-and-paymen ... are-finder

gdzie oprócz cen często są podawane cenne wskazówki.

Ale...stacja Watford Junction, to nie jest nasz cel podróży.
Stamtąd czeka nas jeszcze ostatni już przejazd do samego studio autobusem piętrowym pięknie oznakowanym w Harry'ego Pottera.
Bilet kosztuje 2 GBP za przejazd tam i z powrotem od osoby.
I na ten odcinek warto zarezerwować sobie ok. 30 min (autobusy jeżdżą mniej więcej co kwadrans + czas przejazdu to 10-15 minut).

I jeszcze kilka dodatkowych wskazówek odnośnie pobytu w Warner Bros Studio.
1. Jedzenie.
Jako, że na jego zwiedzanie trzeba zarezerwować sobie ok. 4 godzin minimum, co w połączeniu z dojazdem prędzej czy później skutecznie przyczyni się do zaistnienia uczucia "ssania" w żołądku, to warto zaopatrzyć się w jakiś prowiant zawczasu (bo na miejscu jest drogo i ubogo).
Spokojnie można wnosić własne kanapki i napoje na teren zwiedzania. Pomiędzy halami z eksponatami i atrakcjami jest otwarty teren ze stolikami, gdzie można sobie usiąść i zjeść.
Alternatywnie, przy samej stacji Watford (na prawo od wyjścia) znajduje się pub , gdzie za ok. 3-4 funty można zjeść całkiem niezły posiłek (np. grilowana pierś z kurczaka z pieczonym ziemniakiem lub dla dzieci nuggetsy z frytkami).

2. Zwiedzanie
Po wyjściu z budynku nr 1 nie ma możliwości powrotu do niego.
Zatem lepiej go sobie obejść dwa , trzy razy dokładnie zanim zdecydujecie się przejść dalej , do kolejnej części. Dodam, że na przebywanie w samym budynku limitów czasowych nie ma (za wyjątkiem godziny zamknięcia).

3. Zdjęcia
Można robić je praktycznie wszędzie , ile się chce, jak się chce itp...
Są jednak dwa wyjątki - na samym początku nie wolno nagrywać/fotografować filmów wprowadzających do studio i potem w strefie tzw. green boxów , gdzie wyłącznie pracownicy studio robią "profesjonalne" zdjęcia pamiątkowe lub nagrywają film z lotu na miotle (dla chętnych of course)
Te dwie ostatnie "przyjemności" kosztują odpowiednio:
1 zdjęcie - 12 funtów, a każde następne +4 funty (zmieniają wówczas tła za osobą fotografowaną na miotle)
film - 25 funtów (nie wiem iledokładnie trwa, ale jest dość krótki)
Osoby z głębszymi portfelami mogą wziąć sobie pakiet - bodajże 4 zdjęcia + film za "skromne" 40 funtów.

4. Ceny w sklepiku z pamiątkami.
Zdecydowanie europejskie. Maskotka-przytulanka (sowa, feniks, 3-głowy pies itp...)- min. 20 funtów lub więcej, notes z tłoczonym herbem Hogwartu lub któregoś z domów to wydatek minimum 15 funtów, breloczki to 5 GBP i w górę.
Masakrycznie drogie są pastylki wszystkich smaków Bertie'go Bones'a - za pudełeczko o gramaturze ok. 170 gram trzeba zapłacić aż 9 funtów ! Tyle samo kosztuje czekoladowa żaba.
Zakup różdżki to koszt ok. 25 funtów, a słynnej mapy huncwotów to aż 40 funtów.
Co ciekawe, to w słynnym ekstrawaganckim i bardzo drogim domu towarowym Harrods niektóre (te same) rzeczy czy książki kosztują już taniej.

Podsumowując, jednogłośna opinia naszej rodziny jest taka, że było warto tam jechać i zobaczyć "The Making of Harry Potter".
Polecam(y) każdemu , kto gdzieś w głębi duszy wie, że nie do końca jest tylko zwykłym mugolem ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawghoster uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 09 Lut 2016 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Dojazd z/ do Luton (LTN): luton-watford-inne-miejsca-w-shires-autobusem-arriva,1273,87024.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Lut 2016 12:03 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 24
Odwiedziliśmy to miejsce w niedzielę 7 lutego, dojazd z dworca Euston do Watford Junction kolejami Midland.
Ponieważ mieliśmy karty Oyster wybraliśmy płatność za bilet w ten sposób. Na dworcu Euston 'odbiliśmy' karty na żółtych czytnikach nimo że bramki były otwarte. Podróż pociągiem trwała około 20 minut i wysiedliśmy w Warford Junction, przy zejściu do tunelu (na dole) znaleźliśmy kolejny żółty czytnik, odbiliśmy karty ponownie. Czy wyjściu z tunelu do hali dworcowej mała konsternacja, bo bramki zamknięte i kolejne żółte czytniki, po raz kolejny przytknęliśmy karty i bramki się otworzyły :) Za przejazd zdjęło nam z kart po 5F.

Przed dworcem stał oczywiście potterowski autobus (stanowisko nr 6), przy wejściu sprawdzenie czy mamy rezerwacje na bilety do studia i zakup biletów na przejazd. Bilet tam i z powrotem to koszt 2.5F na osobę. Po około 15 minutach jazdy dotarliśmy do celu naszej wyprawy czyli studia filmowego.

W kasie wymieniliśmy rezerwacje na bilety i weszliśmy do budynku. Na początek kontrola, sprawdzenie toreb i osób, czy nie wnosimy czegoś nieodpowiedniego. A następnie stanęliśmy w ogromnej kolejce do wejścia. Po około 40 minutach stania byliśmy już w środku. A co było dalej nie napiszę, żeby nie psuć zabawy tym którzy chcą się tam wybrać.
Z informacji praktycznych, przy wyjściu z hali nr 1 jest bar gdzie można coś zjeść, a przede wszystkim wypić butterbeer, czyli piwo kremowe, jeśli dobrze pamiętam to kubek piwa kremowego kosztuje 4F (zwykły kubek jednorazowy), a w kubku pamiątkowym który można ze sobą zabrać do domu, to cena wzrasta do 7F, są do wybory 4 modele tych kubków pamiątkowych. W tym miejscu można też spokojnie spożywać własne jedzonko które przynieśliśmy ze sobą.
Choć byliśmy w niedziele i były ogromne tłumy, to nie było problemu ze znalezieniem miejsca do spożycia posiłku.
Kolega @Mars_2000 pisał, że nie ma możliwości powrotu do hali nr 1 po wyjściu z niej. Myślę, że to zależy od tego 'kto stoi' przy drzwiach wyjściowych, ponieważ my bez problemu wyszliśmy z hali, pooglądaliśmy rzeczy na świeżym powietrzu i powróciliśmy do hali nr 1. Tak więc, jak Was nie wpuszczą, to spróbujcie za chwilkę ponownie :)
Na końcu zwiedzania w hali nr 2 jest oczywiście sklep, ceny jak na nasze możliwości powalają. Już na dworcu King Cross są dwa sklepiki z pamiątkami potterowymi i ceny są lekko niższe.

Spędziliśmy w studio w sumie 4 godziny i wróciliśmy autobusem do Watford. Za radą kolegi @Mars_2000 poszliśmy zjeść obiadek do pubu 'The Flag'. Stojąc placami do budynku dworca kolejowego, pub jest po prawej stronie, może z 50m.
Strona pubu https://www.theflagwatford.co.uk/ Polecamy, objedliśmy się i nie wydaliśmy majątku :)

Z Watford wracaliśmy prosto do Luton na samolot. Ze stanowiska nr 5 odjeżdża autobus nr 321. W niedzielę jeździ co godzinę, w inne dni częściej. Można u kierowcy kupić bilet typu transfer to airport, my zapłaciliśmy po 5.10F od osoby. Autobus jechał około 1g20min i wysiedliśmy na przystanku Luton Interchance Station (przy stacji kolejowej), przesiedliśmy się w autobus A którym dojechaliśmy już prosto na lotnisko. Czas przejazdu około 8-10 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kara lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 23 Mar 2017 21:44 

Rejestracja: 22 Mar 2017
Posty: 77
hej :)

zakupiłam bilety online, jednak do wydruku nie umiem wygenerować kodu kreskowego, czy wystarczy że będę miała zdjęcie potwierdzenia i biletów ? lub otworzę maila na telefonie ?

miał ktoś audioguide'a ? warto ?

przed wycieczką do WB zamierzam wpaść do Platform 9 3/4 na king cross i obejrzeć ceny niektórych gadżetów, m.in. słodyczy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Cze 2017 17:40 

Rejestracja: 22 Mar 2017
Posty: 77
odpowiem sama sobie, może komuś się przyda
udało mi się wydrukować bilet z kodem kreskowym, odebrałam bilet właściwy w automacie przy wejściu z prawej strony na zewnątrz budynku, były także okienka z obsługą do tego przeznaczoną, ale dzieci same chciały zeskanować kod i wydrukować bilety
byłam na godzinę przed seansem, ale nie było problemu wejść poł h wcześniej, przed właściwym wejściem jest kolejka, w której chyba z 20-25 minut staliśmy
od maja jest dodany nowy kawałek studia Zakazany las, całość wycieczki oceniam bardzo pozytywnie, oferta knajpki jak dla mnie uboga, my trafiliśmy na falę upałów i warto ze sobą wziąć jakieś sałatki owocowe czy warzywne czy inne smakołyki, aby zjeść na świeżym powietrzu

jechałam pociagiem z Euston do Watford Junction kolei Midland, nawet przed wyjazdem w google'u street'cie obejrzałam z których peronów odchodzą pociągi (naprzemiennie z 8 lub 9 peronu albo Midland albo Underground), wyjeżdżałam 12.04 wracałam 16,16 w piątek (podaję dokładnie, bo nie wiem czy to godziny szczytu czy nie) skasowało mnie po 5,10 funta w każdą stronę, dzieciaki odpowiednio po 2,55 na osobę (dzieci 11 i 15 lat), używaliśmy oysterek

na dworcu Watford Junction na lewo od razu są przystanki autobusowe i nie sposób ominąć autobusu wymalowanego w Harry Pottera, zwrotny 2,50 funta na głowę niezależnie od wieku, zachować do pokazania na drogę powrotną, bo trzeba będzie nabyć nowy bilet w razie zgubienia, przy wsiadaniu do tego autobusu trzeba pokazać rezerwację, jazda do WB około 15 minut
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Wrz 2017 10:18 

Rejestracja: 23 Wrz 2016
Posty: 28
Dojazd autobusem z Londynu i z lotniska Luton + zdjęcia ze środka ;)
http://www.summerbench.pl/harry-potter- ... udio-tour/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Mar 2020 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2016
Posty: 128
Loty: 34
Kilometry: 60 357
Cześć,
czy ktoś ostatnio kupował bilety na tą atrakcję?
Wszędzie bilety są po 400+ zł i myślę, że to wszystko bilety z przewodnikiem - natomiast na stronie https://www.londontickets.pl/ są za 250 zł (i jest info, że bez przewodnika) i ta opcja by nam odpowiadała - czy stronka jest legitna i ktoś korzystał?

z góry dzieki za info :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Mar 2020 13:37 

Rejestracja: 25 Sie 2019
Posty: 114
Loty: 49
Kilometry: 85 041
Chyba u nich kupowałem bilety na London Eye - ale nie dam sobie głowy uciąć.
Płać kartą, najwyżej zrobisz chargeback jak bilety nie przyjdą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Kwi 2022 19:20 

Rejestracja: 05 Lip 2013
Posty: 29
Cześć,

Może ktoś wie, czy kusić się na zakup biletow u innego operatora niż na bezposredniej stronie warner bros. Na ich stronie nie ma juz wolnych terminow na maj, a na innych stronach mozna znaleźć. Znacie bezpieczne strony tego typu?

Pozdrawiam

Anna
_________________
Anka
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 27 Maj 2022 23:03 

Rejestracja: 12 Lut 2013
Posty: 68
Loty: 62
Kilometry: 118 373
iffona napisał(a):
na dworcu Watford Junction na lewo od razu są przystanki autobusowe i nie sposób ominąć autobusu wymalowanego w Harry Pottera, zwrotny 2,50 funta na głowę niezależnie od wieku, zachować do pokazania na drogę powrotną, bo trzeba będzie nabyć nowy bilet w razie zgubienia, przy wsiadaniu do tego autobusu trzeba pokazać rezerwację, jazda do WB około 15 minut

W połowie maja przejazd autobusem z dworca do studia za darmo - trzeba tylko pokazać bilet do HP
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 18 Lip 2022 17:51 

Rejestracja: 18 Lip 2022
Posty: 1
A ja mam inne pytanie.

Jak dostać się najłatwiej ze Stansted? Nie chcę wydawać miliony monet na taxi za 99 funtów ale będziemy z małym dzieckiem i z tego co widzę to skomunikowanie ze Stansted jest tragiczne. Trzeba jechać z minimum 3 przesiadkami przez Londyn i trwa to 3 godziny.

Ktoś jechał do Studia i lądował w Stansted? Jak to logistycznie ugryźć? :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Lip 2022 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2016
Posty: 128
Loty: 34
Kilometry: 60 357
My generalnie jak kupowaliśmy przez stronkę to spotkanie było w Londynie w ich biurze :) tam każdy dostał bilet i organizowanym transportem juz jechalismy na miejsce + powrót też przez nich organizowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 19 Sty 2023 16:40 

Rejestracja: 09 Kwi 2020
Posty: 24
I to jest najlepsza opcja!
Pamiętam jak tłukłem się ponad 2 godziny publicznym transportem z Luton. - nigdy więcej!
_________________
Recenzje muzeów i relacje ze zwiedzania Polski i Europy
Zapraszam na blog: https://kierunekzwiedzania.pl/


Ostatnio edytowany przez puhacz, 20 Sty 2023 12:56, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group