Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Southampton
#1 PostWysłany: 18 Lut 2014 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Witam.
W przyszłym miesiącu wybieram się do Southampton i w związku z tym mam pytanie do forumowiczów.
Co ciekawego do zwiedzania oferuje to miasto?

Będę wdzięczny za każdą informację.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Southampton
#2 PostWysłany: 18 Lut 2014 14:13 

haha mieszkalem tam przez 6 mcy i z zalem powiem ze nie wiele.. zycie nocne jest ok, vodka rev, cafe parfait albo przeciwienstwo dobrej imprezy Jesters i sproboj mega slawny drink Jesticle :D
a reszta fajna jest poza miastem - Isle of Wight, plaze w okolicach Meon, Callshot, jak lubisz konie dziko zyjace i ladne lasy to obok jest New Forest ktory wiele osob poleca.. kamienny krag jest jakies 30 minut jazdy na polnocny zachod, do Londynu mozna sie mega busem dostac..

to tez ladnie oopisuje co tam robuilem przez pol roku w zeszlym roku ;) kupilem sobie latawiec z deska i wszystkie wieczory i weekendy spedzalem nad morzem a jak nie wialo to w klubie ;)

o mozesz sie tez na mecz premier ligi wybrac.. raczej ciezko z biletami na dobre druzyny ale na inne sie da..
southampton ma najwieksza polska populacje w uk, jak wybierzesz sie do shirley to mozna sie troche posmiac ze sklepow np. Zabka UK czy tez Biedronka UK :P badz tez zobaczyc jak sie zmienia ubior ludzki przechodzac z centrum do shirley gdzie pojawiaja sie ludzie coraz szersi, lysiejsi, bardziej opaleni i w bardziej modnych dresach :P


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 18 Lut 2014 14:21, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Southampton
#3 PostWysłany: 18 Lut 2014 14:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Eeee.... yyy.... no właśnie. To miłe miasto, port fajny i fajne widoki, ale jakoś szczególnie wielkich atrakcji to nie ma. Są nieźle zachowane mury w centrum, no ale znów żeby głowę urywało to nie powiem. To dobre miejsce, jeśli wiesz po co tu przyjeżdzasz :D

Co mam na myśli... ano niezłe muzeum samolotów http://www.solentskymuseum.org/

A dla fanów wielkich statków, morskich tragedii i filmu z Leonardo, to stąd wypływał Titanic :) A i Queen Mary tez stąd pływała.

No właśnie... więc fajnie się chodzi szlakiem Titanica, mając jakąś wiedzę na temat tamtych wydarzeń. Wiedza jest tutaj, jakby co

http://www.oceanvillagesouthampton.com/ ... anic-tour/

Można np napić się piwa albo kawy w knajpie, w której Leonardo wygrał bilety na Titanica (Platform Tavern) ...

A jak coś, to jeszcze mogę służyć galerią zdjęć z Southampton. http://est.mx4.pl/index.php/galeria/cat ... -2013-lang

A i jeszcze Stonehenge jest w sumie niedaleko. Nawet można na jednym bilecie dojechać do Salisbury i Stonehenge, tylko nie wiem czy można go kupić w Southampton. Ale to w sumie tylko magia nazwy, bo samo Stonehenge to odradzałbym jeśli wpadłbyś na to, żeby tam jechać, mając ograniczoną ilość czasu. No chyba że pół roku planujesz siedzieć :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Southampton
#4 PostWysłany: 19 Lut 2014 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Dziękuję i pytam o więcej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Southampton
#5 PostWysłany: 10 Mar 2014 19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś info o Southampton to czekam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Southampton
#6 PostWysłany: 10 Mar 2014 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2013
Posty: 7
Osobiście, gdybym była już w Southampton, poświęciłabym na Twoim miejscu jeden dzień (nie wiem ile masz czasu) na wycieczkę do Winchester :) Bardzo łatwo można się tam dostać pociągiem lub autobusem (National express lub Blue Star). Winchester to pierwsza stolica Anglii i piękne miasteczko. Warte odwiedzenia tam są katedra, Winchester College (prywatna, elitarna szkoła dla chłopców), wzgórze Św. Katarzyny, parki i wiele więcej! W Winchester czasem odbywa się coś ciekawego, czy to na ulicy, czy w bibliotece (http://www.winchester.gov.uk/events). Jeśli lubisz sport i chcesz fajnie i tanio spędzić czas, to można skorzystać z darmowego tygodnia próbnego w River Park Leisure Centre, gdzie jest siłownia i basen. Miłego pobytu!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Southampton
#7 PostWysłany: 11 Mar 2014 01:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Wypasiona katedra jest też w Salisbury. Autobusem można podmiejskim nawet dojechać. To na trasie do Stonehenge.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Southampton
#8 PostWysłany: 11 Mar 2014 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Tez polecam Winchester, jest rzut beretem od Southampton. Bylam pare razy i zawsze podobalo mi sie. W katedrze sa rozne wystawy czasowe. Winchester College mozna zwiedzac, ale podejrzewam, ze tylko w weekendy albo ferie/wakacje. Polecam tez obejrzenie stolu krola Artura. Jest tez male miejskie muzeum obok katedry, mi sie podobalo.

Niestety o samym Southampton nie wiem nic, mimo ze pracowalam tam 3 miesiace. Jezdzilam tylko do firmy i z powrotem, a w centrum bylam moze 2 razy.

Salisbury tez godne odwiedzenia. Ogromna katedra, przyjemne "stare miasto". Mozna tez podjechac do ruin Old Sarum. Ja bym jednak wybrala Winchester.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Southampton
#9 PostWysłany: 11 Mar 2014 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Dziękuję wszystkim bardzo.
Wasze propozycje są dla mnie cenne i z pewnością je wykorzystam.
Skoro samo Southampton nie jest zbyt atrakcyjne wystarczą dwie-trzy godzinki na obskoczenie centrum w wybrzeża portowego.
Sprawdzałem ceny promu na wyspę Isle of Wight i tu zaskoczenie bilety dla pięciu osób w dwie strony kosztują prawie 80 £, a dla pięciu osób plus samochód połowę taniej czyli 39,50 £.
Nie wiem jak to jest możliwe? Czy ja po prostu źle coś wpisałem.
Winchester pozostawię sobie na ostatni dzień. Jadąc do Luton zatrzymam się tam i wypełnię dzień zwiedzając to co zachwalacie.
Jak wrócę napiszę krótkie sprawozdanie :)
Pozdrawiam wszystkich
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Southampton
#10 PostWysłany: 11 Mar 2014 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2013
Posty: 53
Mi sie podobalo wesole miasteczko ;)
_________________
www.brighthearted.blogspot.com - rok w usa/tanie podróżowanie/autostop
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Southampton
#11 PostWysłany: 12 Mar 2014 01:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2011
Posty: 55
To ja mogę jeszcze polecić wybrzeże w okolicach Lulworth http://www.lulworthonline.co.uk

Możesz tez luknąć na Wikiravel http://wikitravel.org/en/Southampton i jak widać, niewiele w samym Southampton do oglądnięcia:
    The Bargate - a medieval gatehouse sat slap bang in the middle of the shopping centre. The top floor is now a Heritage Visitor Centre
    The Central Parks - established in the 19th century and listed Grade II on English Heritage's Register of Historic Parks, they benefited in 2001 from a £4.5m Heritage Lottery grant
    The yearly Southampton Boat Show
    Sea-City Museum http://www.seacitymuseum.co.uk
    Tudor House
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Southampton
#12 PostWysłany: 12 Mar 2014 04:20 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
Jakieś 70 kilometrów od Southampton jest super muzeum czołgów (Bovington Tank Museum) :!:
Na mnie zrobiło dużo większe wrażenie niż kamienie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Southampton
#13 PostWysłany: 12 Mar 2014 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
jajacekk napisał(a):
Dziękuję wszystkim bardzo.
Sprawdzałem ceny promu na wyspę Isle of Wight i tu zaskoczenie bilety dla pięciu osób w dwie strony kosztują prawie 80 £, a dla pięciu osób plus samochód połowę taniej czyli 39,50 £.
Nie wiem jak to jest możliwe? Czy ja po prostu źle coś wpisałem.


Mozliwe, bo za samochod placisz jeden i pasazerow masz kilku w srodku. Dla pieszych kazdy placi oddzielnie za bilet.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Southampton
#14 PostWysłany: 06 Lut 2018 23:59 

Rejestracja: 30 Mar 2012
Posty: 80
Loty: 129
Kilometry: 163 661
Oprócz wszystkich miejsc wymienionych powyzej warty odwiedzenia jest Portsmouth gdzie jest Historic Dockyard http://www.historicdockyard.co.uk/ (HMS Victory, HMS Warrior, HMS M.33, The Mary Rose), Muzeum D-Day, Spinnaker Tower, Charles Dickens Birthplace Museum . Z tego miasta mozna tez dostac sie na Isle of Wight promem lub poduszkowcem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Southampton
#15 PostWysłany: 04 Sty 2019 13:07 

Rejestracja: 03 Sty 2019
Posty: 9
Witam, odświeżę trochę temat. wybieram się do so'ton na kilka dni, co warto zobaczyć/zwiedzić? pytanie jeszcze jak dojechać do Stonehenge?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Southampton
#16 PostWysłany: 04 Sty 2019 13:20 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Przeciez masz wszystkie odpowiedzi w tym watku... przez ostatnie 4 - 5 lat, miasto nie za wiele sie zmienilo, New Forrest ciagle jest, Stonehedge jeszcze nie rozkradli...
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Southampton
#17 PostWysłany: 04 Sty 2019 13:26 

Rejestracja: 03 Sty 2019
Posty: 9
A jak dojechać do Stonehenge?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Southampton
#18 PostWysłany: 04 Sty 2019 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
najlepiej autem, a jak masz dobra kondycje to i rowerem w 4h mozna dojechac

a inaczej to mozna pociag to salisbury i z tamtad sa wycieczki:
http://www.thestonehengetour.info/timetable
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Southampton
#19 PostWysłany: 04 Sty 2019 15:04 

Rejestracja: 03 Sty 2019
Posty: 9
a oprócz pociągu i i specjalnych autobusów wycieczkowych z Salisbury to jakąś tzw. komunikacją miejską można tam dojechać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Southampton
#20 PostWysłany: 04 Sty 2019 15:50 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Nie. Pociagi nie kursuja do S-h, wiec musisz sie przesiasc w autobus "wycieczkowy".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group