Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 19 Cze 2019 23:28 

Rejestracja: 01 Kwi 2018
Posty: 8
Loty: 32
Kilometry: 62 979
Super rady, dziękuję!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#82 PostWysłany: 20 Cze 2019 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Zobaczyć jak zobaczyć. W Valencji należy obowiązkowo zjeść Paelle, przeróżne rodzaje, ale bez kombinowania jedna z lepszych to Paella Valenciana.
Ważne żeby nie w 'fastfoodzie' - Paella musi być świeżo robiona, najczęściej w takim przypadku porcja jest na dwie osoby. A przy większej grupie można spróbować jak niżej:

Załącznik:
TOS_VLC8.jpg
TOS_VLC8.jpg [ 319.82 KiB | Obejrzany 4524 razy ]


A oczywiście gdzie jest jedzenie, tam i picie się znajdzie ;-)

Załącznik:
TOS_VLC3.jpg
TOS_VLC3.jpg [ 307.92 KiB | Obejrzany 4524 razy ]


Załącznik:
TOS_VLC2.jpg
TOS_VLC2.jpg [ 214.07 KiB | Obejrzany 4524 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 01 Lip 2019 22:12 

Rejestracja: 07 Lip 2018
Posty: 8
Hej. przylatujemy koło 20:15 do castellonu i mamy busa do Walencji. Nie wiecie czy jest jakiś pociąg nocny w stronę Alicante? albo od razu z lotniska? Z góry dziękuje:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 01 Lip 2019 22:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@mariquita1985
Nocnego pociągu na pewno nie ma.
Poszukaj nocnych autobusów (ALSA).
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
mariquita1985 lubi ten post.
mariquita1985 uważa post za pomocny.
 
      
#85 PostWysłany: 02 Lip 2019 17:44 

Rejestracja: 07 Lip 2018
Posty: 8
rw30 widzę że znasz dobrze ten region...co polecasz wokoł Walecji/Alicante co warto zobaczyć? Lubię bardziej naturę niż technologie...ciekawe miasteczka?jeziorka?laguny? z góry dzięki za rady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 30 Lip 2019 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@mariquita1985 - poczytaj po prostu posty w tym dziale, wielokrotnie pisalem o Walencji jak i o Alicante i okolicach
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 13 Sty 2020 10:05 

Rejestracja: 29 Sie 2019
Posty: 16
Cześć,
Mam kilka pytań dotyczących Walencji (i nie tylko):
1. Czy 45minut na zmiane samolotu na lotnisku w Zurychu jest wystarczające, czy jest to na tyle duże lotnisko, że będzie ciężko dobiec na 2 samolot? Taki lot znalazłem wykonywany przez Swiss.
2. Które plaże polecacie?
3. Czy jest to raczej masto w stylu współczesnym, czy raczej nie?

Dziękuję,
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 13 Sty 2020 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Jeśli linia sprzedaje bilet z takim czasem na przesiadkę to znaczy że nie ma problemu, co do reszty pytań to wystarczy poczytać ten i podobne tematy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 14 Sty 2020 11:18 

Rejestracja: 29 Sie 2019
Posty: 16
Z jednej strony można wyjść z takiego założenia, że skoro sprzedają to powinno się zdążyć, jednak sprzedają też z godzinna przesiadka do USA, a to już niemal graniczy z cudem aby zdążyć.

Czy polecacie plaże Playa de las Arenas lub Platja del cabanyal?
Czy lokalizacja hotelu w pobliżu Oceanarium jest ok, czy jest to już daleko spacerem do Starego Miasta?

Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 14 Sty 2020 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
W przypadku problemów z czasem to linia bierze na siebie obowiązek zapewnienia najbliższego lotu i to ich zmartwienie, nie ma się czego obawiać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 14 Sty 2020 13:10 

Rejestracja: 29 Sie 2019
Posty: 16
Anonymous napisał(a):
bartbociaga napisał(a):
Czy lokalizacja hotelu w pobliżu Oceanarium jest ok, czy jest to już daleko spacerem do Starego Miasta?

Myślę, że ze 30-40 minut z buta w ogrodach Turii i jakoś doczłapiesz się z Oceanarium do Starego Miasta. Nie jest to jakaś nie wiadomo jaka odległość, która mogłaby zabić, ale też żeby bardzo blisko, to nie powiem.


Ok. Droga jest bezpieczna? Można tą trasę pokonać jakoś transportem publicznym, może metro?

Dzięki,
Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 14 Sty 2020 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 14 Sty 2020 13:19 --

bartbociaga napisał(a):
Cześć,
Mam kilka pytań dotyczących Walencji (i nie tylko):
1. Czy 45minut na zmiane samolotu na lotnisku w Zurychu jest wystarczające, czy jest to na tyle duże lotnisko, że będzie ciężko dobiec na 2 samolot? Taki lot znalazłem wykonywany przez Swiss.
2. Które plaże polecacie?
3. Czy jest to raczej masto w stylu współczesnym, czy raczej nie?

Dziękuję,
Pozdrawiam.


1. sprawdź w dziale dotyczącym Szwajcarii - jest wątek odnośnie przesiadek na lotnisku w Zurychu
2. Malvarossa / Arenas, a za miastem El Saler. Cabanyal należy do tych dwóch pierwszych, choć w sumie to akademicka dyskusja (czy należy czy jest osobną plażą)
3. nie rozumiem pytania :/

-- 14 Sty 2020 13:22 --

bartbociaga napisał(a):
Czy lokalizacja hotelu w pobliżu Oceanarium jest ok, czy jest to już daleko spacerem do Starego Miasta?



to jest kiepska lokalizacja, po pierwsze jest daleko do starego miasta, ale, co jeszcze gorsze, nie ma tam metra, więc gdziekolwiek nie chciałbyś jechać, będziesz musiał najpierw dodreptać do metra albo podjechać autobusem..... osobiście nie polecam, ale co kto lubi
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 15 Sty 2020 10:52 

Rejestracja: 29 Sie 2019
Posty: 16
Dzięki za odpowiedź. Zerknąłem już do działu dotyczącego przesiadek w Zurychu.

Wobec tego jaką dzielnice polecasz na nocleg?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 15 Sty 2020 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
centrum
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 15 Sty 2020 15:42 

Rejestracja: 29 Sie 2019
Posty: 16
Gdzie w Walencji znajdują się dzielnice handlowe oraz którą ulice można potraktować jako główną?
Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 15 Sty 2020 15:44 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Calle de Colòn
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 19 Sty 2020 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2016
Posty: 35
boots napisał(a):
Calle de Colòn
To arteria dla aut, spacerowanie nią średnio przyjemne. Całe centrum Walencji można spokojnie przemierzyć z buta z północy na południe i zachodu na wschód, czy tam odwrotnie. Jak ktoś ma więcej czasu i chęci to i nad morze dojdzie pieszo. Samo miasto bardzo ciekawe architektonicznie, klimatyczne i sprawiające wrażenie bezpiecznego, czego trudno było zaznać w Barcelonie.
Aż szkoda jutro wracać 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 23 Sie 2021 19:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony Walencją, jakbym miał wybrać miasto do zamieszkania ze wszystkich hiszpańskich miast w których byłem to wybrałbym Walencję. Ładne stare miasto, dużo zielonych terenów, ścieżki rowerowe, mało turystów i dostęp do plaży.

Z atrakcji polecam wejście na wieże katedry. Cena 2€ więc dość atrakcyjna a z góry rozpościera się widok na całe miasto. Za to wejście do zwiedzania samej katedry kosztuje 8 €. Dla mnie cena wręcz absurdalnie wysoka więc sobie darowałem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 28 Lis 2021 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Dzisiaj bylem w katedrze i wejście za free a wieża za 2 eur. Nie wiem o co chodzi z tym darmowym wejściem bo wisi wielka tablica, że 8 eur.

Moim zdaniem warto odwiedzić wpisaną na listę UNESCO giełdę jedwabiu, wejście za darmochę.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#100 PostWysłany: 23 Sty 2022 22:29 

Rejestracja: 23 Wrz 2018
Posty: 30
Loty: 43
Kilometry: 59 632
Oceanarium jest naprawdę godne polecenia. Kupiłem w pakiecie z Muzeum Nauki za 28,40 (15% zniżki za posiadanie Valencia Card). Po przeczytaniu opinii odpuściliśmy sobie Hepmisferic. Oceanarium zrobiło na mnie duże wrażenie, dużo ciekawych miejsc i pokaz delfinów na deser. Będąc w Lizbonie sobie odpuściłem, więc kolejny raz nie mogłem tego zrobić. Wstęp jest drogi, ale wart swojej ceny, można tam spędzić kilka godzin. Natomiast muzeum to uboższa wersja Kopernika, normalnie bym tam nie poszedł, ale jako że w pakiecie dopłata to tylko 1,50e więc chyba warto, spędzić godzinkę czy dwie. Cały kompleks też robi wrażenie, warto zajrzeć zarówno w dzień jak i po zmroku, gdy wszystko jest ładnie podświetlone.

Trochę czasu należy też spędzić nad morzem. Dużo surferów, pojedyncze osoby nawet wchodziły na kąpiel. Plaża bardzo szeroka, piasek przyjemny, płytko. Wrażenie na mnie zrobiła błaha rzecz - kompleks 20 boisk do siatkówki plażowej i wszystkie zajęte, w styczniu!
Góra
 Profil Relacje PM off
4989341 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group