Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 06 Sie 2014 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2011
Posty: 197
Loty: 133
Kilometry: 206 956
dzako071 napisał(a):
hej! czy warto jechać do Walencji na 7h?? cuda techniki, muzea i oceanaria raczej mało mnie porywają , bardziej chodzi mi o poznanie klimatu tego miasta, zabytki, kościoły, place, fontanny, ciekawe ulice itp itd. macie jakis pomysł na taką jedniodniową wyprawę? z góry dzięki za sugestie

Centrum miasta to nie wszystko. Polecam bodegę - Bodega Fila El Labrador. Nieprawdobodobny klimat, w rozsądych cenach mega tapas i sangria z dodatkiem czegoś, co do dziś uważam za magiczny wywar niczym druid Asteriksa :d Świetne miejsce, znajdziesz info w necie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
#22 PostWysłany: 07 Sie 2014 19:28 

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 57
Loty: 16
Kilometry: 28 434
scomin napisał(a):
dzako071 napisał(a):
hej! czy warto jechać do Walencji na 7h?? cuda techniki, muzea i oceanaria raczej mało mnie porywają , bardziej chodzi mi o poznanie klimatu tego miasta, zabytki, kościoły, place, fontanny, ciekawe ulice itp itd. macie jakis pomysł na taką jedniodniową wyprawę? z góry dzięki za sugestie

Bez "cudów techniki, muzeów i oceanarium" 7 godzin wystarczy, bo zabytkowe centrum miasta jest dość małe i skupione... A czy warto jechać na 7 godzin? Zależy skąd :)


mam 4 dni w Barcelonie i myśle nad takim jedniodniowym wypadem do Walencji i chyba sie na to zdecyduje, znalazłem połącznie w dwie strony za 10E. chyba warto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 07 Sie 2014 20:03 

Rejestracja: 24 Lip 2014
Posty: 23
Prosze o informacje gdzie mozna kupic powrotny bilet z Barcelony do Walencji za 10 euro.Bede w B. w pazdzierniku 3 dni ale juz po raz czwarty,wiec poza meczem Espanyolu z Deportivo,ktory akurat bedzie rozgrywany nic mnie tam nie trzyma i chciałbym gdzies indziej spedzic te kilka dni.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 12 Sie 2014 21:32 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 57
swiety73 napisał(a):
Prosze o informacje gdzie mozna kupic powrotny bilet z Barcelony do Walencji za 10 euro.Bede w B. w pazdzierniku 3 dni ale juz po raz czwarty,wiec poza meczem Espanyolu z Deportivo,ktory akurat bedzie rozgrywany nic mnie tam nie trzyma i chciałbym gdzies indziej spedzic te kilka dni.
Pozdrawiam


W tej cenie to tylko autokary Alsy. Można nawet za 5e w jedna stronę jak kupisz z wyprzedzeniem. Już w którymś temacie pisałam, że udało mi się za chyba 6e kupić bilety klasy premium :) Autokar jeżdżą bardzo często, a podróż trwa ok 4,5h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 13 Sie 2014 00:52 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
aarekk napisał(a):
Potwierdzam. Oceanarium jest absolutnym "must see" w Walencji.
Leży w Ciudad de las Artes y las Ciencias (Miasto Sztuki i Nauki)
Cały kompleks to niepowtarzalna, niezwykle fotogeniczna (za dnia i w nocy) architektura w dawnej dolinie rzecznej.

Warto wiedzieć, że w Ciudad opłacają się bilety łączone.
Np. oddzielnie płacimy:
- Ocenarium 27,90 EUR,
- Muzeum nauki i techniki 8 EUR,
- Hemisferic 8,80 EUR
ale już:
Oceanarium + Hemisferic tylko 30,30 EUR
Oceanarium + Hemisferic + Muzeum 36,25 EUR ważny maksymalnie przez trzy dni.
(Ceny dla osoby dorosłej)

Hemisferic naprawdę warto. To IMAX z ekranem w kształcie półkolistej kopuły nad głowami widzów. Byliśmy na Filmie Arabia. Ujęcia pielgrzymek wirujących wokół Kaaby w Mekce niezapomniane. Wychodząc można zobaczyć za szybą projektor IMAX. Robi wrażenie. Taśmę filmową podnosi się na wózku widłowym :)

Filmy najczęściej w hiszp. ang. i fr. wersji językowej.


Dzięki za info. Pakiety rzeczywiście się opłacają. Co więcej, przy zakupie przez internet jest jeszcze zniżka - 10% za pakiet 3 w 1. Zawsze to parę euro w kieszeni.

Mam jednak pewną wątpliwość, czy zakup pakietu upoważnia w Hemisferic do obejrzenia 1 dowolnie wybranej projekcji czy można obejrzeć więcej? Bo chętnie nawet bym dopłacić by obejrzeć z 2 seanse ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 17 Sie 2014 22:07 

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 57
Loty: 16
Kilometry: 28 434
Sofii napisał(a):
swiety73 napisał(a):
Prosze o informacje gdzie mozna kupic powrotny bilet z Barcelony do Walencji za 10 euro.Bede w B. w pazdzierniku 3 dni ale juz po raz czwarty,wiec poza meczem Espanyolu z Deportivo,ktory akurat bedzie rozgrywany nic mnie tam nie trzyma i chciałbym gdzies indziej spedzic te kilka dni.
Pozdrawiam


W tej cenie to tylko autokary Alsy. Można nawet za 5e w jedna stronę jak kupisz z wyprzedzeniem. Już w którymś temacie pisałam, że udało mi się za chyba 6e kupić bilety klasy premium :) Autokar jeżdżą bardzo często, a podróż trwa ok 4,5h.


otóż to , kupiłem właśnie za 10E w dwie strony na październik BCN-Valencia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 23 Sie 2014 16:28 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
dzako071 napisał(a):
scomin napisał(a):
dzako071 napisał(a):
hej! czy warto jechać do Walencji na 7h?? cuda techniki, muzea i oceanaria raczej mało mnie porywają , bardziej chodzi mi o poznanie klimatu tego miasta, zabytki, kościoły, place, fontanny, ciekawe ulice itp itd. macie jakis pomysł na taką jedniodniową wyprawę? z góry dzięki za sugestie

Bez "cudów techniki, muzeów i oceanarium" 7 godzin wystarczy, bo zabytkowe centrum miasta jest dość małe i skupione... A czy warto jechać na 7 godzin? Zależy skąd :)


mam 4 dni w Barcelonie i myśle nad takim jedniodniowym wypadem do Walencji i chyba sie na to zdecyduje, znalazłem połącznie w dwie strony za 10E. chyba warto



Co to za połączenie??? Też jadę z Barcelony, tylko na 4 dni.

-- 23 Sie 2014 15:37 --

dzako071 napisał(a):
Sofii napisał(a):
swiety73 napisał(a):
Prosze o informacje gdzie mozna kupic powrotny bilet z Barcelony do Walencji za 10 euro.Bede w B. w pazdzierniku 3 dni ale juz po raz czwarty,wiec poza meczem Espanyolu z Deportivo,ktory akurat bedzie rozgrywany nic mnie tam nie trzyma i chciałbym gdzies indziej spedzic te kilka dni.
Pozdrawiam


W tej cenie to tylko autokary Alsy. Można nawet za 5e w jedna stronę jak kupisz z wyprzedzeniem. Już w którymś temacie pisałam, że udało mi się za chyba 6e kupić bilety klasy premium :) Autokar jeżdżą bardzo często, a podróż trwa ok 4,5h.


otóż to , kupiłem właśnie za 10E w dwie strony na październik BCN-Valencia



Mam jeszcze pytanie, co wpisuje w NIF? Mi ani numer dowodu, ani pesel nie przechodzi :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 23 Sie 2014 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
warsawghoster napisał(a):
Mam jeszcze pytanie, co wpisuje w NIF? Mi ani numer dowodu, ani pesel nie przechodzi :/
To może wybierz inny typ dokumentu, np. passport?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 23 Sie 2014 17:30 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
I, ze niby mialbym jechac do Hiszpanii z PASZPORTEM?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 23 Sie 2014 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
warsawghoster napisał(a):
I, ze niby mialbym jechac do Hiszpanii z PASZPORTEM?


Zawsze warto brać dwa dokumenty trzymane w dwóch odrębnych miejscach. Jak Ci dowód ukradną, to bez problemów wrócisz z paszportem. W przeciwnym wypadku czeka Cię wizyta w konsulacie/ambasadzie i trochę nerwów + koszty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 25 Sie 2014 06:36 

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 57
Loty: 16
Kilometry: 28 434
scomin napisał(a):
warsawghoster napisał(a):
Mam jeszcze pytanie, co wpisuje w NIF? Mi ani numer dowodu, ani pesel nie przechodzi :/
To może wybierz inny typ dokumentu, np. passport?


ja wybrałem "passport" i wpisałem nr dowodu osobistego, czytałem gdzieś na innym forum że nie ma z tym problemu przy wsiadaniu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 09 Wrz 2014 02:14 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 57
Ja wpisałam dane z paszportu i wzięłam ze sobą paszport na wszelki wypadek, ale dokumentów przy wsiadaniu nie sprawdzano, wystarczył wydrukowany bilet. A co do samego przejazdu to bardzo liczyłam na ten autobus premium, który ma więcej miejsca na nogi i wifi, a podstawili zwykły...ten klasy premium był podstawiony tylko dla osób, które jechały tym kursem ale dalej do Sewilli.

A paszport mi się i tak przydał 2x. Raz przy zakupie karty prepaid, której Polak w Hiszpanii nie kupi bez paszportu, a drugi na przesiadce w Londynie, gdzie posiadacze paszportów biometrycznych (chyba tak one się zwą) mogli przechodzić przez osobne automatyczne bramki unikając stania w kilometrowych kolejkach do kontroli dokumentów po przylocie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 13 Wrz 2014 14:12 

Rejestracja: 24 Paź 2010
Posty: 31
Loty: 47
Kilometry: 68 184
jeśli ktoś chciałby zobaczyć flamenco na żywo polecam knajpkę Cafe del duende, znajduje się w centrum, ma rewelacyjny klimat. gwarantuje, że nie do zapomnienia. pokazy są od czwartku do niedzieli, cena: 10e/os za wejściówkę z consumicion minima 3e (czyli piwo/sangria/wino).

http://cafedelduende.com/



oczywiście oprócz wizytówki miasta - Ciudad de las artes y ciencias. polecam całe stare miasto i centrum valencii
_________________
vive la vida

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 15 Wrz 2014 19:46 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 57
A a jakby ktoś chciał porobić zdjęcia bardzo fotogenicznego nocą, oświetlonego centrum sztuki i nauki to polecam bycie w gotowości jak tylko się zacznie ściemniać.
Nie wiem czy ja tak trafiłam czy tak jest zawsze, ale jak byłam pod koniec sierpnia to oświetlenie zaczęli włączać "na raty" jak się ściemniało, a kiedy było już niemal całkiem ciemno to włączyli wszystko na ok. 20min i wyłączyli...byłam tam jeszcze ok 30min. i nie zostało ponownie włączone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 16 Wrz 2014 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Raczej tylko tak trafiłaś. Byłem na miejscu w okolicach 22-23 i wszystko co mogło się świeciło. Ale za to w jednym z basenów nie było wody, zapewne ze względu na prace konserwacyjne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 16 Wrz 2014 01:22 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 57
scomin napisał(a):
Raczej tylko tak trafiłaś. Byłem na miejscu w okolicach 22-23 i wszystko co mogło się świeciło. Ale za to w jednym z basenów nie było wody, zapewne ze względu na prace konserwacyjne.


Dzięki za sprostowanie:-) Myślałam, że sobie tak strzelają w stopę z okazji kryzysu :P

Dobrze słyszeć, że czyszczą baseny, bo sądząc po zalegającej w nich warstwie brudu to dawno tego nie robili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 28 Lut 2017 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 807
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Dla chcących przyoszczędzić - wejście gratis do katedry wieczorem .... tak w godzinach 18.30 a 19.00. 3 razy w tygodniu zachodziłem i za każdym razem spokojnie można wejść. Normalny bilet obecnie to 7€ osoba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 19 Kwi 2017 10:23 

Rejestracja: 18 Sie 2016
Posty: 43
Czy da się jakoś taniej załatwić bilety na Biopark i oceanarium ? Normalnie strasznie drogie są
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 26 Kwi 2017 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 119
Loty: 128
Kilometry: 167 284
http://www.bioparcvalencia.es/entradas/promociones/ ;)
_________________
„Tu y yo, somos iguales.”
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 05 Cze 2017 10:40 

Rejestracja: 18 Sie 2016
Posty: 43
Zibid napisał(a):
Dla chcących przyoszczędzić - wejście gratis do katedry wieczorem .... tak w godzinach 18.30 a 19.00. 3 razy w tygodniu zachodziłem i za każdym razem spokojnie można wejść. Normalny bilet obecnie to 7€ osoba.


Czy ktoś może jeszcze potwierdzić, że można za darmo wejść do katedry po godz 18:30 ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group