Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#41 PostWysłany: 28 Gru 2018 16:42 

ja do niego na Fb pisalem i tam wszystkie szczegóły ustalaliśmy
 Profil Relacje PM off  

#42 PostWysłany: 28 Gru 2018 18:14 
Awatar użytkownika

Loty: 9
Kilometry: 21 836
srebrny
My będziemy korzystać z Bediuinlifstyle polecany już na forum, na ten moment w kwestii kontaktu powiem w samych dobrych słowach. Dobry kontakt, dostaliśmy upust na 6h wycieczkę (łącznie 15 osób), więcej napiszę po powrocie.

#43 PostWysłany: 07 Sty 2019 22:13 
Awatar użytkownika

Loty: 68
Kilometry: 91 852
niebieski
Hej,
uwaga, frajerskie pytanie leci;)
Wymyśliłem sobie (jako że zaczynamy z żoną wypad w Ammanie, ale kończymy w Ovdzie), że po Petrze zrobiliibyśmy sobie jeszcze jeden nocleg w Wadi Rum (czyli przejazd w sobotę z Wadi Musa do Wadi Rum, a w niedzielę z rana w kierunku Akaby i dalej do Izraela już na niedzielny, popołudniowy samolot).
Nie zależy nam na tym, aby fundować sobie jakieś jeep-wyprawy i inne, dodatkowe atrakcje - zależy mi na przekimaniu w rezerwacie, poszlajaniu się trochę we własnym zakresie po pustyni i w sumie tyle. Widziałem na Bookingu całkiem atrakcyjne oferty. No i tu pytanie - czy korzystaliście z oferty właśnie w taki sposób? Czy w Waszej ocenie ma to sens? Czy może lepiej od razu spadać do Akaby i tam spokojnie jeszcze kimnąć?;)
 Profil Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 07 Sty 2019 23:48 

niebieski
Pomysł z Wadi Rum bardzo dobry. Uważaj tylko na kilka spraw. Zanim zabukujesz nocleg na pustyni - skontaktuj się przez whatsapp lub mailowo z obozem. Przez whatsapp odpowiadają szybko lub bardzo szybko :). Jak wybierzesz camp przeszukaj net aby znależć nr telefonu.Podają na swoich stronach. Napisz co planujesz i niech podadzą cenę końcową. Często robią wałek np. rezerwujesz przez booking i nie wykupujesz u nich jeep touru po pustyni to doliczają za dojazd do campu i powrót do Wadi Rum. Potrafią doliczyć 20JD na osobę I różne dodatki - oczywiście dodatkowo płatne. Ustal wszystko. Jeśli Ci pasuje - rezerwuj. Nie będziesz miał niespodzianek. Zachowaj ustalenia w pamięci telefonu. Lubią zmieniać ustalenia pod siebie :).
 Profil Relacje PM off
patpul lubi ten post.
patpul uważa post za pomocny.

#45 PostWysłany: 12 Lut 2019 19:52 

Widzę że zdecydowana większość tu piszących widziała Jordanię poza miesiącami letnimi. Niestety, my wybieramy się tam w lipcu (takie życie rodziców i nauczycieli). Jak myślicie, czy zwiedzanie pustyni i nocleg w namiocie to pewny zgon z przegrzania czy zostaje kilka procent szans na przeżycie? :-)
M.
 Profil Relacje PM off  

#46 PostWysłany: 12 Lut 2019 22:27 
Awatar użytkownika

Loty: 39
Kilometry: 78 761
niebieski
@Laczek Feluś , zależy w jakim namiocie :) według mnie nie powinno być problemu, byłem we wrześniu - nie wiem jaka temperatura była w Wadi Rum, ale w tym samym czasie w Akabie było 37-40 stopni, czyli podobnie jak to bywa w lipcu. Z tym, że ja lubię takie temperatury :)
 Profil Relacje PM off  

#47 PostWysłany: 13 Lut 2019 12:22 

@Laczek Feluś, w lipcu w nocy temperatury na pustyni są dość przyjazne. Oscylują w przedziale 18-22 stopni więc nie powinny stwarzać problemów. Tak mi się przynajmniej wydaje bo także nie byłem tam w miesiącach letnich.
Można wybrać sobie obóz przynajmniej częściowo osłonięty skałami, taki jak ten w którym my nocowaliśmy:
Image
 Profil Relacje PM off  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości