Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#41 PostWysłany: 28 Gru 2018 16:42 

ja do niego na Fb pisalem i tam wszystkie szczegóły ustalaliśmy
 Profil Relacje PM off  

#42 PostWysłany: 28 Gru 2018 18:14 
Awatar użytkownika

Loty: 9
Kilometry: 21 836
srebrny
My będziemy korzystać z Bediuinlifstyle polecany już na forum, na ten moment w kwestii kontaktu powiem w samych dobrych słowach. Dobry kontakt, dostaliśmy upust na 6h wycieczkę (łącznie 15 osób), więcej napiszę po powrocie.

#43 PostWysłany: 07 Sty 2019 22:13 
Awatar użytkownika

Loty: 77
Kilometry: 103 341
niebieski
Hej,
uwaga, frajerskie pytanie leci;)
Wymyśliłem sobie (jako że zaczynamy z żoną wypad w Ammanie, ale kończymy w Ovdzie), że po Petrze zrobiliibyśmy sobie jeszcze jeden nocleg w Wadi Rum (czyli przejazd w sobotę z Wadi Musa do Wadi Rum, a w niedzielę z rana w kierunku Akaby i dalej do Izraela już na niedzielny, popołudniowy samolot).
Nie zależy nam na tym, aby fundować sobie jakieś jeep-wyprawy i inne, dodatkowe atrakcje - zależy mi na przekimaniu w rezerwacie, poszlajaniu się trochę we własnym zakresie po pustyni i w sumie tyle. Widziałem na Bookingu całkiem atrakcyjne oferty. No i tu pytanie - czy korzystaliście z oferty właśnie w taki sposób? Czy w Waszej ocenie ma to sens? Czy może lepiej od razu spadać do Akaby i tam spokojnie jeszcze kimnąć?;)
 Profil Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 07 Sty 2019 23:48 

niebieski
Pomysł z Wadi Rum bardzo dobry. Uważaj tylko na kilka spraw. Zanim zabukujesz nocleg na pustyni - skontaktuj się przez whatsapp lub mailowo z obozem. Przez whatsapp odpowiadają szybko lub bardzo szybko :). Jak wybierzesz camp przeszukaj net aby znależć nr telefonu.Podają na swoich stronach. Napisz co planujesz i niech podadzą cenę końcową. Często robią wałek np. rezerwujesz przez booking i nie wykupujesz u nich jeep touru po pustyni to doliczają za dojazd do campu i powrót do Wadi Rum. Potrafią doliczyć 20JD na osobę I różne dodatki - oczywiście dodatkowo płatne. Ustal wszystko. Jeśli Ci pasuje - rezerwuj. Nie będziesz miał niespodzianek. Zachowaj ustalenia w pamięci telefonu. Lubią zmieniać ustalenia pod siebie :).
 Profil Relacje PM off
patpul lubi ten post.
patpul uważa post za pomocny.

#45 PostWysłany: 12 Lut 2019 19:52 

Widzę że zdecydowana większość tu piszących widziała Jordanię poza miesiącami letnimi. Niestety, my wybieramy się tam w lipcu (takie życie rodziców i nauczycieli). Jak myślicie, czy zwiedzanie pustyni i nocleg w namiocie to pewny zgon z przegrzania czy zostaje kilka procent szans na przeżycie? :-)
M.
 Profil Relacje PM off  

#46 PostWysłany: 12 Lut 2019 22:27 
Awatar użytkownika

niebieski
@Laczek Feluś , zależy w jakim namiocie :) według mnie nie powinno być problemu, byłem we wrześniu - nie wiem jaka temperatura była w Wadi Rum, ale w tym samym czasie w Akabie było 37-40 stopni, czyli podobnie jak to bywa w lipcu. Z tym, że ja lubię takie temperatury :)
 Profil Relacje PM off  

#47 PostWysłany: 13 Lut 2019 12:22 

@Laczek Feluś, w lipcu w nocy temperatury na pustyni są dość przyjazne. Oscylują w przedziale 18-22 stopni więc nie powinny stwarzać problemów. Tak mi się przynajmniej wydaje bo także nie byłem tam w miesiącach letnich.
Można wybrać sobie obóz przynajmniej częściowo osłonięty skałami, taki jak ten w którym my nocowaliśmy:
Image
 Profil Relacje PM off  

#48 PostWysłany: 23 Lut 2019 16:52 

@jaszon,
co to za obóz z Twojej fotki?
M.
 Profil Relacje PM off  

#49 PostWysłany: 27 Lut 2019 00:34 
Awatar użytkownika

Loty: 201
Kilometry: 414 553
niebieski
Polecam Hasan Zawaideh Camp https://www.booking.com/hotel/jo/wadi-rum-experience.en-gb.html można porozmawiać o szczegółach przez whatsapp, pokoje klimatyzowane a w zimie sprawdza się ogrzewanie. super atmosfera - polecam. organizują 3-4 godz jazdy po pustyni, tradycyjną kolację itp.

Dear guest
You have booking in our camp you are welcome.
I confirm your booking.
The activity in our camp.jeep tour and camel tour and hacking.
When you reach here I will give all the information about the tour on the map then you can choose your tour especially we have guilds they speak very well English and anew car.
The jeep tour 2 hours coast 35 JD
Jeep tour 3 hours 50 JD
Jeep tour 4 hours 65 JD
All the tour together not per person
The camel tour 1 hours 15 JD per person.
Also that if you want sleep under the stars
We can arrange that

we provide the meals. Dinner and lunch .
If you need help about the transportation we can help you .
Always you can text me at what's app to more information and send the location to meet you
Feel free to chat at what's app
+962791414665
Best wishes from wadi rum

Hasan camp

Załącznik:
IMG_2640.JPG
IMG_2640.JPG [ 290.97 KiB | Obejrzany 492 razy ]

Załącznik:
IMG_2639.JPG
IMG_2639.JPG [ 343.33 KiB | Obejrzany 492 razy ]

#50 PostWysłany: 10 Mar 2019 15:10 

Loty: 32
Kilometry: 65 483
Jak wygląda kwestia czystości i różnego typu robactwa w campach? Zarezerwowałem nocleg w polecanym Salman Zwaidh Camp, ale moja narzeczona jest delikatnie mówiąc przeczulona na punkcie pająków, robactwa nie wspominając o wężach i tego typu wynalazkach... Da mi spać w nocy, czy będę polował z laczkiem przez całą noc?
Lecimy pod koniec lipca.

#51 PostWysłany: 11 Mar 2019 21:43 

niebieski
Mogę odpowiedzieć jak było w lutym, w lipcu może być inaczej. Otóż nie spotkałem nawet muchy, nie mówiąc o czymś innym. Byłem w Black Irish Camp/Beyond Wadi Rum Camp przy Little Bridge. Ściany były połączone z podłogą, tak, że nic się dołem nie prześliźnie, jedynie jakimiś szparami przy oknach czy drzwiach mogłoby coś wejść.
Co do czystości to nie narzekałem. W namiotach czysto, łazienka w miarę, chociaż starałem się ograniczać higienę do minimum. W sumie tam się nie spędza całego dnia, więc idzie przeżyć.
 Profil Relacje PM off
Patyczok uważa post za pomocny.

#52 PostWysłany: 12 Mar 2019 10:00 
Awatar użytkownika

Loty: 102
Kilometry: 163 998
niebieski
Patyczok napisał(a):
Jak wygląda kwestia czystości i różnego typu robactwa w campach? Zarezerwowałem nocleg w polecanym Salman Zwaidh Camp, ale moja narzeczona jest delikatnie mówiąc przeczulona na punkcie pająków, robactwa nie wspominając o wężach i tego typu wynalazkach... Da mi spać w nocy, czy będę polował z laczkiem przez całą noc?
Lecimy pod koniec lipca.

Spałem tam w styczniu i nic nie rzuciło mi się w oczy. Ani w łazienkach, ani tym bardziej w namiocie.
Patyczok uważa post za pomocny.

#53 PostWysłany: 12 Mar 2019 20:38 

srebrny
Ten Hasan Zawaideh Cam to leży już chyba poza granicami parku, skoro można dojechać autem?
Cena chociaż jest konkurencyjna za takie połowiczne doświadczenie noclegu na pustyni?
 Profil Relacje PM off  

#54 PostWysłany: 17 Kwi 2019 22:38 

Ja mogę polecić Um Sabatah Camp. Rezerwowałem przez Booking a resztę umówiłem na WhatsAppie. W umówionej cenie Salem odebrał nas z wioski na camp. usytuowany w uroczym cichym miejscu, nie przejeżdżają pod namiotem tabuny Jeepów i można trochę "poczuć" pustynię. Dwa posiłki (pyszne i obfite), 4 godzinne jeepsafari, czyste prysznice i toalety, ciepła woda, napoje do woli w cenie. Namioty czyste i wygodne oraz wystarczająca ilość kocy. Spędziliśmy w czwórkę dwie noce na campie i wyjeżdżając uznaliśmy, że to absolutne minimum na Wadi Rum. Na koniec Salem odwiózł nas do wioski gdzie mieliśmy swój samochód. Nikt nie próbował nas tam naciągać. My pobyt na tym campie polecamy z czystym sumieniem i w ogóle Wadi Rum też.
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość