Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wadi Rum
#1 PostWysłany: 01 Sty 2015 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Chciałem się podzielić noclegiem na pustyni Wadi Rum, który moim zdaniem jest godny polecenia.
Jest to obóz organizowany przez Beduina Zidane Al-Zalabieh, składa się on z szeregu tradycyjnych namiotów na pustyni, w których śpi się wspólnie. Można też zabrać swój materac i wybrać się na pustynię. Spanie pod gwiazdami jest naprawdę super, choć noce są bardzo zimne (i wiele osób wraca do namiotu w środku nocy).
Obóz jest wyposażony w łazienki z ciepłą wodą (podgrzewaną w beczkach na skałach przez słońce :) ) oraz w toalety. Dodatkowo w cenie jest tradycyjne (zakładając, że beduini jadali dżem ze słoiczków i serki z trójkącików :) śniadanie. Można też wykupić obiadokolację (super, pieczone w dole mięso, jam etc.), oraz wycieczki po pustyni.

Cena to 20-30 JOD za noc w zależności od umiejętności targowania się. Więcej na stronie http://www.geocities.ws/rumwadi/ruminfo.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#2 PostWysłany: 11 Sty 2015 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
Ja tam polecam zabranie własnego namiotu i spanie we własnym namiocie pomiędzy skałami :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#3 PostWysłany: 02 Sty 2018 00:25 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
W campach w Wadi Rum dają w standardzie jakieś koce, śpiwory czy cos podobnego do spania, aby przetrwać chłody nocą poza sezonem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#4 PostWysłany: 02 Sty 2018 06:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Tak

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
wercyngetoryx uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#5 PostWysłany: 02 Sty 2018 09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
Dają. Koce z wełny wielbłąda. Nie zmarzniesz
Góra
 Profil Relacje PM off
wercyngetoryx uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#6 PostWysłany: 24 Lut 2018 12:25 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Polecacie nocleg w samym Wadi Rum czy na obrzeżach - 5-12 km od wioski? Planuję rano pojechać na pustynię, a wieczorem jechać do Petry.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#7 PostWysłany: 28 Lut 2018 09:35 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Dla potomnych. Zdecydowanie polecam spać na pustyni. Obozowiska są malowniczo położone i sam fakt zjedzenia kolacji przy zachodzącym słońcu pustyni jest wart zapłaty. Tańsze obozy kosztują 5 JOD za noc z wliczonym śniadaniem. Woda wzimna, do dyspozycji czajnik ciepłej. W nocy temperatura jest bliska zera, przydają się udostępnione koce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#8 PostWysłany: 11 Mar 2018 10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 159
Loty: 43
Kilometry: 94 286
na booking com obozów z namiotami jest masa do wyboru.

Będe spał 2 noce na Wadi Rum, jeden dzień robimy wycieczkę całodniową jeepami (tak planuję)
Czy możecie polecić jakiś obóz który jest ulokowany tak, że łatwo z niego tez pieszo dojść do atrakcji które zwiedza się jeepem? Zalezy mi na dobrych lokacjach na zdjęcia, a niestety mapki z booking com zawodzą jesli chodzi o położenie "obozów"
_________________
http://www.patrze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#9 PostWysłany: 11 Mar 2018 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
@okiemserca
Atrakcje(te wskazane miejsca na oficjalnych mapkach) są porozrzucane po całej Wadi Rum. Robiąc sobie wycieczkę jeepem objeżdżasz za nimi dużą część pustyni. A atrakcjami są formacje skalne, kolory, po prostu cała pustynia, która tam człowieka otacza, stąd wydaje mi się, że gdziekolwiek byś się nie zatrzymał to znajdziesz plener do zdjęć, bo niekoniecznie muszą to być miejsca „ogwiazdkowane" w przewodnikach. Sam spałem w obozie w pobliżu miejsca oznaczonego jako „sunset sites", przy którym nie ma żadnych wskazanych w mapach skał, ale pustynia i tak była tam nieregularna i rozmaita(też robię zdjęcia i mi na nich zależało), a o zachodzie i wschodzie słońca było pięknie. A tak w ogóle to z tego co pamiętam przy samych „atrakcjach" nie widziałem właśnie żadnych obozów, pewnie nie ma ich po to by nie psuć krajobrazu. Z reguły znajdowały się w jakiejś niecce, z boku, w oddaleniu od punktów widokowych.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
okiemserca lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#10 PostWysłany: 26 Mar 2018 13:57 

Rejestracja: 20 Mar 2014
Posty: 51
Loty: 16
Kilometry: 28 363
Ja polecam tani i bardzo fajny Salman Zwaidh Camp i nie dziwię się ma bardzo wysokie opinie na Bookingu :) Obsługa super i jest bardzo wesoło :) namioty ok nocne wycieczki po pustyni ale co najlepsze za 15 JOD można zrobić przejażdżkę po pustyni na wielbłądzie :) nie na sznureczku tylko w pełnym biegu :) i herbata najlepsze jaką piłem w Jordanii a piłem jej mnóstwo !!! transport z i do Wadi Rum Visitor Center za free :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#11 PostWysłany: 28 Kwi 2018 01:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Kwi 2014
Posty: 65
Przyłączam się do opinii @baku baku - Salman Zwaidh Camp to rewelacyjna baza. Wizytówką tego miejsca jest Mohammed - lokalny komik/kucharz/cieć, który pilnuje dobytku szefa, jednocześnie będąc najjaśniejszą gwiazdą nad jordańskim niebem.

W menu są wycieczki jeepami 2-4 godzinne, deska snowboardowa - tu sandbordowa (polecam zabrać jakiś natłuszczacz np. wazelinę, by zyskać na prędkości), wielbłądy (nie korzystaliśmy), transport do visitor's center w cenie. Na zachód słońca można wspiąć się na skałkę na przeciwko obozowiska (kameralny punkt, a widok praktycznie tożsamy z tym, do którego wiozą wszystkich turystów). Łazienki wyremontowane kilka miesięcy temu i z ciepłą wodą! Nocą rozpalone ognisko i chillowanie z resztą obozowiczów. Posiłki smaczne, sycące. I do tego nie naciągają, płaci się tyle, ile było ustalone wcześniej.
_________________
The less you have, the more open you become.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#12 PostWysłany: 07 Maj 2018 17:50 

Rejestracja: 20 Gru 2017
Posty: 7
Salman Zwaidh Camp tez bardzo polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#13 PostWysłany: 07 Maj 2018 19:14 

Natomiast ja będąc w Petrze zabukowałem sobie 1 noc na campie Oasis za 15 JOD na bookingu. W cenie była kolacja,nocleg i śniadanie oraz transport z visitors center.Dotarłem tam o 12 w południe sam, zgłosiłem swoje przybycie,zadzwonili i z potem zaklepałem sobie 2 godzinny rajd safari. Uzgodniłem cenę na 20 JOD i razem bez żadnych niespodzianek zapłaciłem 35 JOD. Obwiózł mnie wystarczająco a nocleg na campie na wygodnym łóżku z obfitą ciepłą kolacją i śniadaniem polecam bardzo wszystkim. Pytał się po śniadaniu o chęć wynajęcia wielbłąda do Wadi Rum za 30 Jod ,obniżał o 5. Było to z campu dobre 8 km,zwierzę jakoś markotne,trzeba by było czasu w tym upale a dwóch cegłówek i kanału nigdzie nie było :lol: :lol: :lol:
Góra
 PM off
Archiwista uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#14 PostWysłany: 16 Lip 2018 12:10 

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 112
Loty: 4
Kilometry: 14 401
Na bookingu w Salman Zwaidh Camp - kolacja wychodzi 50 zł za osobę, warto ?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#15 PostWysłany: 27 Sie 2018 14:59 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
Jak myślicie, ile rezerwować czasu na Wadi Rum? Z samego rana planuję przejazd z Wadi Musa do Wadi Rum, pobyt na pustyni, nocleg. Następnego dnia w dalszą drogę, ewentualnie drugi dzień na pustyni i drugi nocleg. Pytanie tylko czy będzie tam co robić przez dwa dni. Jeden to na pewno objazd jeepem. No i pytanie za sto punktów, rezerwować nocleg - wycieczkę przez internet, czy na miejscu nie będzie z tym problemu? (Jadę za dwa tygodnie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#16 PostWysłany: 28 Sie 2018 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2017
Posty: 56
Jeżeli kupisz objazdówkę 8h to raczej drugi dzień jest zbędny bo wszystkie ważniejsze punkty zobaczysz. My spędziliśmy 2 dni i dobrze się bawiliśmy ale obchodziliśmy Wadi Rum na piechotę.
Zdecydowanie lepiej załatwić wszystko przez internet. Zobacz opinie w necie i napisz do paru campów i zobacz jakie ceny Ci zaproponują za całość (transfer ze wsi do/z campu + bilet do parku, nocleg , jedzenie i wycieczka jeepem ) .

emto napisał(a):
Jak myślicie, ile rezerwować czasu na Wadi Rum? Z samego rana planuję przejazd z Wadi Musa do Wadi Rum, pobyt na pustyni, nocleg. Następnego dnia w dalszą drogę, ewentualnie drugi dzień na pustyni i drugi nocleg. Pytanie tylko czy będzie tam co robić przez dwa dni. Jeden to na pewno objazd jeepem. No i pytanie za sto punktów, rezerwować nocleg - wycieczkę przez internet, czy na miejscu nie będzie z tym problemu? (Jadę za dwa tygodnie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#17 PostWysłany: 13 Wrz 2018 15:33 

Rejestracja: 02 Kwi 2017
Posty: 66
rezerwowaliście u Salmana nocleg i jeep tour przez booking? czy poda ktos jakiegos maila do niego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#18 PostWysłany: 14 Wrz 2018 09:35 

Rejestracja: 20 Mar 2014
Posty: 51
Loty: 16
Kilometry: 28 363
https://www.booking.com/hotel/jo/salman ... 4edd5eb2f4

po rezerwacji wszystko uzgodnisz mailem. Naprawdę warto !!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#19 PostWysłany: 14 Wrz 2018 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
rozumiem, że do tego visitor center dojeżdża się lokalnym busem z Aqaby ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#20 PostWysłany: 15 Wrz 2018 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2017
Posty: 56
@kostek966

Tak . Tam jest tylko jedna droga. Bus przejeżdża obok VC i jedzie dalej do wsi Rum gdzie kończy się droga
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group