Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 368 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#61 PostWysłany: 18 Lis 2017 18:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Nocą może spadać do 0. Nie miałem ze sobą termometru, ale trzy tygodnie temu było jakieś 5/8 stopni, obudziłem się z zimna, pomimo tego, że spałem w śpiworze.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
mclily uważa post za pomocny.
 
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#62 PostWysłany: 18 Lis 2017 20:07 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
E tam, w Nepalu dałem radę przy 0st. tu i tutaj damy radę :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#63 PostWysłany: 23 Lis 2017 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2016
Posty: 14
Nie wybiera się ktoś do Wadi Rum w dniach 25 lub 26.11 z Aqaby? Spać niestety będziemy w Aqabie bo tam już zaklepaliśmy noclegi, ale z chęcią przyłączyli byśmy się do kogoś na jakiegoś tripa do WR. Ewentualnie Petra w drugi dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#64 PostWysłany: 10 Gru 2017 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
Był ktoś może ostatnio w Wadi Rum i jest w stanie się wypowiedzieć czy pomimo niskiego sezonu idzie ogarnąć jakaś 3h wycieczkę bez wcześniejszych rezerwacji?
Alternatywnie czy z Visitor Center da się/ma sens przejść się pieszo po pustyni?
I ostatnie pytanie czy udało się komuś wykonać trasę Aqaba-Wadi Rum-Aqaba transportem publicznym w jeden dzień ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#65 PostWysłany: 10 Gru 2017 11:10 

Rejestracja: 14 Lis 2016
Posty: 18
Loty: 34
Kilometry: 74 497
@littleboy1989 wycieczka na Wadi Rum sama Cię znajdzie, tym bardziej w niskim sezonie ;)
Wadi Rum transportem publicznym jest do ogarnięcia w jeden dzień. Ja korzystałem z taxi bo były nas 4 osoby i niewiele drożej nas wyniosło, a komfort większy.
Pieszo po pustyni dużo mniej zobaczysz, trochę nie widzę sensu. Wycieczka po pustyni to nie jest cały czas spędzony w samochodzie. Dojeżdżasz do interesujących miejsc i tam masz czas na pokręcenie się w okolicy.
Góra
 Profil Relacje PM off
littleboy1989 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#66 PostWysłany: 10 Gru 2017 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
@littleboy1989
Byłem miesiąc temu i nie było wielu turystów, a więc bez problemu można było znaleźć wolnego beduina. Myślę więc, że teraz też będziesz mógł zorganizować sobie wycieczkę. Z tym, że beduini stacjonują raczej w wiosce Wadi Rum, a do visitor centre przyjeżdżają, gdy odezwą się do nich umówieni wcześniej turyści. Dlatego lepiej przynajmniej poszukaj kontaktów do nich, a jeśli nie, to próbuj dogadać się z tymi, którzy właśnie przyjeżdżają po swoich turystów do visitor centre, bo ci którzy tam siedzą stale będą proponować wysokie ceny. A dobra cena za 2 h to 25 dinarów.

Moim zdaniem z visitor centre nie ma sensu organizować sobie spaceru po pustyni, nawet jeśli miałby on być dłuższy, kilkugodzinny. Do tej najbardziej turystycznej części jest na tyle daleko, że i tak tam nie dotrzesz. Krajobraz między visitor centre a wioską Wadi Rum jest dość jednolity - jest to rozległa dolina otoczona górami, na którą widok nie zmienia się znacznie niezależnie, w którym miejscu staniesz. Choć oczywiście jest bardzo urodziwy i warto go podziwiać, to podczas samego spaceru nie zobaczysz raczej nic czego nie zobaczyłeś wchodząc do doliny, bo odległości są za duże.

Trasa Aqaba - Wadi Rum publicznymi busami jest do zrobienia, tylko ostatni bus do miasta może odjeżdżać dość wcześnie.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#67 PostWysłany: 10 Gru 2017 17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Nie wiem jak teraz, ale kilka lat temu można było normalnie kupić wycieczki w Visitors Center i zapłacić u nich w kasie. Był cennik, wybierało się określoną trasę a oni już organizowali kierowcę i samochód.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#68 PostWysłany: 11 Gru 2017 17:27 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Czas na parę uwag ode mnie.

1. Warto przyjechać na pustynię na zachód słońca, przepiękne widoki.

2. Polecam z całego serca camp o nazwie Salman Zwaidh Camp. Przesympatyczni ludzie, dobre jedzenie, zadbany obóz. Ocena na bookingu nie jest na wyrost.

3. Od nas to oczywiście niezależne ale bezchmurne niebo wieczorem to miliony gwiazd na niebie.

4. Zdecydowanie polecam objazdówkę jeepem. I to jak najdłuższą. Czasami ciężko było mi zdecydować w którą stronę patrzeć albo robić zdjęcie. Warto wyjechać rano na wschód słońca. Byłem na trasie 4,5h, płaciłem 17JOD z jedzeniem po drodze. Czas zleciał mi bardzo szybko, w wersji najkrótszej czułbym się jak pisać lizaka przez papierek.

5. Tak jak do Petry polecam jechać poza sezonem. Na trasie nie minęliśmy NIKOGO przez cala drogę.

6.W nocy i do momentu pierwszych promieni słonecznych bardzo zimno. Ale można się do tego przygotować, a wrazenia z jazdy na pace Toyoty mijając wielbłądy bezcenne :-)

Myślami jeszcze tam jestem, ale fizycznie już w Akabie :-(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#69 PostWysłany: 12 Gru 2017 16:43 

Rejestracja: 24 Sty 2013
Posty: 38
To i ja doloze swoj komentarz na swiezo (z ostatniego weekendu):
1. Bylismy w 4 osoby, przekroczylismy granice w sobote 8:30 (bez zadnych problemow i kolejek), na granicy czekal zamowiony wczesniej kierowca ktory za 35 JOD zawiozl nas do Wadi Rum
2. Korzystalismy z Wadirumtours.com, po zapoznawczej herbatce w domu przy visitor's centre, wskakujemy na pake jeepa i jedziemy (okolo 9:30) i do 16 jezdzimy po pustyni po roznych miejscach (troche lazenia po skalkach, jazda po piasku na desce snowboardowej, wawoz, obiadek itd.)
3. Na koniec dnia zostalismy zawiezeni do Campu, tam ogladamy zachod slonca a potem kolacja. Po kolacji (okolo 17:30) gospodarze sie wynosza i zostajemy w calym campie sami na noc.
4. 6:30 rano przyjezdza gospodarz (a wlasciwie jego zona z synem) szybkie sniadanie i 7:30 jestesmy w samochodzie ktory wiezie nas do Petry
5. Calosc za 4 osoby (bez transportu z granicy i do Petry) 175 JOD (wiem ze pewnie da sie taniej ale zalezalo mi zeby wszystko bylo z gory zaplanowane i wybralem oboz z dobrymi opiniami i generalnie jestem zadowolony i nie zaluje ani jednego Joda).
6. Wrazenia swietne! Widokowo pieknie, pogoda dopisala, zachod slonca fajny (chociaz bez jakiegos super wow) raczej lepsza jest 'zlota godzina' kiedy sa kolory na skalach rozne. Zrodlo Lawrenca mozna odpuscic chyba ze ktos po prostu chce sie przejsc. W nocy bardzo zimno wiec trzeba sie na to przygotowac odpowiednio. Gwiazdy i droga mleczna wynagradzaja :)
7. Osobny duzy plus za jedzenie - mega smaczne (choc proste)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#70 PostWysłany: 19 Gru 2017 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 183
Loty: 178
Kilometry: 349 190
OSK napisał(a):
4. Zdecydowanie polecam objazdówkę jeepem. I to jak najdłuższą. Czasami ciężko było mi zdecydować w którą stronę patrzeć albo robić zdjęcie. Warto wyjechać rano na wschód słońca. Byłem na trasie 4,5h, płaciłem 17JOD z jedzeniem po drodze. Czas zleciał mi bardzo szybko, w wersji najkrótszej czułbym się jak pisać lizaka przez papierek.

Hej hej, a jakiś namiar na tego jeepa 4.5h 17jod masz może? To z wadi rum rozumiem i po prostu objazd?

Jeszcze do innych pytanie - jak z Akaby się dostawaliście do wadi rum? Na pierwszej stronie pisali, że są busy 3jod/6jod z akaby, ale czy w drugą stronę też bez problemu można sobie złapać takiego?
Myślę żeby bez takiej kupowanej wycieczki się dostać do wadi rum i tam właśnie jakąś objazdówkę ogarnąć i spać też tam a potem wrócić. Jakieś za i przeciw temu? Czy oprócz tego objazdu jeepem raczej nie zajdę za daleko i nic extra nie zobaczę? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#71 PostWysłany: 19 Gru 2017 19:54 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Skontaktuj się z campem, który polecalem i zapytaj. Ja wszystko załatwiłem na miejscu, jeep należał do obozu w którym spalem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#72 PostWysłany: 20 Gru 2017 02:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Ale 17 to chyba za jedną osobę w przypadku wynajęcia auta przez grupę? Półtora miesiąca temu i dobrą, wytargowaną ceną było 25 dinarów za auto na 2 godziny. Inni turyści, którym nie chciało się negocjować, za 4 godziny, płacili minimum 70 dinarów za całe auto.

@Czesuaf
O transporcie wspomniałem w dziale Jordania->transport-> wątek „transport lokalny w Jordanii". Przejazd powinien kosztować 6 dinarów, a busy jeżdżą w dwie strony, choć najprawdopodobniej ostatnie odjeżdżają wczesnym popołudniem(z Akaby do Wadi Rum koło 13, w drogę powrotną trochę później).
Polecam znaleźć sobie wcześniej obóz(choćby na bookingu) i zarezerwować w nim noc. Beduini z obozów działają w ten sposób, że gdy pojawisz się w visitours centre i dasz znać na dogadany wcześniej nr telefonu, beduin z Twojego obozu Cię odbierze. Przyjedzie po Ciebie, zawiezie Cię do wioski Wadi Rum, i zaproponuje wycieczkę jeepem po pustyni(długość zależna będzie też od tego, o której przyjedziesz). Sam za daleko nie zajdziesz, a jak dotrzesz na miejsce bez zarezerwowanego noclegu, to w visitours centre nie będzie łatwo znaleźć czegoś w dobrej cenie.
Korzystałem z obozu „Wadi Rum Bedouin Tour with a Camp".
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#73 PostWysłany: 20 Gru 2017 11:50 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Tak, 17JOD to było przy 4 osobach. Ale ja byłem sam i udało się dogadać z innymi ludźmi w campie i pojechaliśmy razem. Myślę,że zawsze ktoś się znajdzie bo inaczej to wychodzi na pewno drożej jadąc samemu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#74 PostWysłany: 02 Sty 2018 23:20 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 180
Piszecie, że warto dobrze przygotować się na zimne noce, my jedziemy za kilka dni, co radzicie zabrać?
_________________
Ania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#75 PostWysłany: 07 Sty 2018 17:08 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
Zeus napisał(a):
Co do wycieczki, to polecam Bedouin Life Style! (obecnie mają 2 miejsce w rankingu tripadvisor)

http://bedouinlifestyle.com/en/page.aspx?id=1

Takie pytanie (pewnie retoryczne), mianowicie, czy wynajęty jeep podjedzie po nas do Visitor Center, czy trzeba udać się do ich campu? Mniemam, że tak, ale wolę dopytać.

I czy w Visitor Center w Wadi Rum jest jakaś przechowalnia bagażu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#76 PostWysłany: 07 Sty 2018 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Na pewno kierowca podjedzie po Was do visitours centre - odbierają stamtąd wszystkich turystów.
Przechowalni nie pamiętam, ale będziecie przecież jechać autem. Jeśli nie macie wielkich walizek to się zmieścicie. ;)
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#77 PostWysłany: 07 Sty 2018 18:45 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
Do jeepa pewnie bagaże się zmieszczą, ale co się usyfią piaskiem, to tyle ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#78 PostWysłany: 07 Sty 2018 18:49 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Jakby się usyfily piaskiem to nikt by nie jeździł na pace po pustyni, a jakoś dałem radę i byłem czysty
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#79 PostWysłany: 09 Sty 2018 17:07 

Rejestracja: 19 Gru 2015
Posty: 107
mbx napisał(a):
To i ja doloze swoj komentarz na swiezo (z ostatniego weekendu):
Calosc za 4 osoby (bez transportu z granicy i do Petry)


Można wiedzieć, jak i za ile pokonałeś trasę Wadi Rum - Petra?
Będziemy jechać w odwrotnym kierunku w 5 osobowej grupie i fajnie byłoby mieć jakieś odniesienie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#80 PostWysłany: 09 Sty 2018 17:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Już taka informacja wpadła. I nie raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 368 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group