Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 274 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#21 PostWysłany: 06 Mar 2016 10:34 
Awatar użytkownika

Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
Ja polecam Salman Zwaidh Camp. Łatwo odnaleźć na booking.

Taksówek nie było przy Visitor Center (koniec lutego) ale wiadomo - w sezonie mogą stać. Podobnie jest z naganiaczami - pustka, w campach również widać było że ludzi jak na lekarstwo.
Antia lubi ten post.

#22 PostWysłany: 20 Mar 2016 12:58 
Awatar użytkownika

Loty: 111
Kilometry: 264 262
niebieski
W listopadzie 2015 koleś od którego wynajmowałyśmy samochód w Aqabie (firma Thrifty) zaproponował że od razu nam zorganizuje nocleg/wycieczkę na Wadi Rum. I faktycznie, dojechałyśmy tymże wypożyczonym autem kawałek za Visitors Center, i tam już przejął nas koleś z pick-upem i siedzonkami na pace (można było też siedzieć w środku, ale po co!). Było to już późne popołudnie więc zabrał nas na zachód słońca i do obozu, rano po śniadaniu była objazdówka po okolicy, niby miało być 3h, ale raczej bliżej 2,5 było - ale nie czułam niedosytu.

Koszty: 35 JD za nocleg/kolację/śniadanie/os. + 5 JD za wstęp na teren Wadi Rum/os. + 25 JD za przedłużenie wycieczki rano za cały samochód. Czyli (była nas czwórka) ostatecznie 46,25 JD za cały "pakiet" na osobę.

Gdzie ta wycieczka poranna prowadziła (dużo zdjęć) znajdziecie przy tym wpisie: http://migot.geoblog.pl/wpis/211315/pustynna-burza
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.

#23 PostWysłany: 18 Lis 2016 22:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 2
Co do wycieczki, to polecam Bedouin Life Style! (obecnie mają 2 miejsce w rankingu tripadvisor)

http://bedouinlifestyle.com/en/page.aspx?id=1

Cena za pełny dzień na pustyni, z noclegiem w prywatnym namiocie, obiadokolacją i śniadaniem dałem 65 JOD.
Wiadomo ze drogawo, ale warto było za każdego dinara ta wycieczka.
Wybrałem opcję shared group, i udało mi się ze było nas tylko 3 osoby, więc wyjazd zrobiony pod nas! :D

Podróż oczywiście przyczepą, więc było wesoło i sporo piasku na włosach.

W pakiecie jazda na desce, wyprawy na pobliskie wąwozy, wydmy, dom T.E. Lawrence i na zachód słońca. Koło 13 był obiad zrobiony przez beduina w środku pustyni. Do tego herbata beduińska do oporu!

Załącznik:
1.jpg

Załącznik:
2.jpg

Wieczorem uczta z dużym wyborem jedzenia beduińskiego, muzyki i fajki wodnej (5 JOD)

Załącznik:
3.jpg

Namioty były czyste i zadbane i mieli prąd. Toalety też zadbane

Załącznik:
4.jpg

Ogólnie wszystko na plus!

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.

#24 PostWysłany: 18 Lis 2016 22:43 
Awatar użytkownika

srebrny
Ja jechałam stopem. Pan, który nas wiózł mieszkał w wiosce Wadi Rum u progu pustyni. Zawiózł nas do jakiegoś pustego obozu dla turystów gdzie we trójkę przy ognisku gawędziliśmy (na migi) pół nocy jędząc i paląc sziszę. Był zachwycony, my tym bardziej. Noc na tej pustyni zapamiętam na zawsze. Chodzić pieszo nie polecam - brak punktu odniesienia sprawia, że najbliższa skała wydaje się być oddalona o 15 minut, a rzeczywistośći to 3 godziny. Polecam się tam po prostu udać, w wiosce Wadi Rum zapytać i na pewno znajdzie się chętny by zabrać turystów do jakiegoś obozu i na tym nieco zarobić. Aha, jeśli ktoś ma czas to na pewno warto zostać dłużej niż 1 noc.
 Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.

#25 PostWysłany: 18 Lis 2016 23:05 

platynowy
eh, wrocily wspomnienia, gdy do Ammanu latal jeszcze Centralwings...

miejsce rzeczywiscie unikatowe, szczegolnie noca.

uwaga na szisze, bo niekoniecznie zawiera tyton :mrgreen:
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 23 Lis 2016 10:04 

niebieski
Skorzystałem z usługi faceta polecanego przez Kamila:
saleh_mosa_wadirum@yahoo.com
http://www.wadirumtours.com/
Wszyscy go tam znają

Umówiliśmy się o 13.30 - czekał na nas przy Visitor Center. z jego bratankiem pojeździliśmy po pustyni, pokazał nam najciekawsze miejsca, także jeździliśmy na desce snowboardowej na jednej górce z niesamowicie delikatnym piaskiem, potem zachód słońca.

Całość 60 JOD. Wiem, że da się taniej ale my akceptowaliśmy tą cenę i chcieliśmy mieć sprawdzonego przewodnika zamówionego przed przyjazdem do Jordanii.
Byliśmy w 3 osoby ale na jeepa spokojnie wejdzie 6-8.
Ma też jeden z lepszych obozów i można zostać na noc

Link do jego opinii
https://www.tripadvisor.co.uk/VacationR ... orate.html
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 24 Lis 2016 12:17 
Awatar użytkownika

Czy ktoś byl może w obozie the Bedouin Meditation Camp?
Mam tam zamówiony nocleg z 14/15 grudnia 2016 przez booking.com. Dojeżdżam do Wadi Rum sam, rano 14-go, wynajętym na kikla dni samochodem z Akaby. Pytania:
1/ jak daleko mogę dojechać tym samochodem? Wydaje się, że jedynie do wioski Rum.
2/ jesli tak, to czy bezpiecznie jest postawić samochód na parkingu w wiosce Rum na noc?
3/ co dalej z wioski Rum, pieszo, jeepem?
4/ chcialbym też wynająć jeepa na ten dzień, ktory poobwozi mnie po pustyni:
- gdzie to zrobic?
- jaki optymalny czas na taką objazdówkę?
- ile to kosztuje?
5/ i jeszcze. Rano 15-go chciałbym jak najwcześniej wyruszyć dalej do Petry (ok. 06:00). No i znowu, pieszo, jeepem do wioski Rum, gdzie prawdopodobnie będę musiał parkować samochód?
Wdzięczność wielka za wszelkie info!
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 24 Lis 2016 12:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 2
1. Odpowiedz masz w tym dziale
2. Odpowiedz masz w tym dziale
3. jeepem
4. Kup wycieczkę
5. Jeep do wioski
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 27 Gru 2016 13:26 

Loty: 189
Kilometry: 213 328
Wybiera się ktoś w te okolice w okresie 7-14.01? Chciałbym połączyć siły na Wadi Rum :)

#30 PostWysłany: 27 Gru 2016 17:14 
Awatar użytkownika

Loty: 24
Kilometry: 30 926
Ja wybieram się 14.01-17.01
W wadi rum zarezerwowałem bedouinlifestyle.com cena za nocleg obiad śniadanie 2h jeepow i deskę 35 JD
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 27 Gru 2016 19:57 

ta opcja też wydaje się ciekawa
http://www.rumstars.com/content/one-day-overnight-stay

Przy 3 osobach cena spada do 45 JD

#32 PostWysłany: 11 Sty 2017 15:27 

Dojazd z Aqaby:
Cytuj:
Public minibuses run daily between Aqaba and Wadi Rum but, since their main purpose is to shuttle teachers from Aqaba to the school in Rum village and to serve the locals, the schedule is accomodating them rather than the tourists.
So all the departure time here are approximate and to be confirmed. If you can, walk up to the bus station in Aqaba the day before you want to travel and ask the drivers. Especially if you plan to travel on a Friday.

The buses leave from near the Aqaba Police station at 6.30h, 11.00h, 13.00h and 15.00h - or when they are full - and return from Wadi Rum cca. one hour later.

Bus ticket costs JD 3 one way.

Taxi from Aqaba to Wadi Rum

The usual price for a taxi ride between Aqaba and Wadi Rum Visitor Center is JD 20 one way.

Niestety dopytując o piątek (najbliższy) dowiedziałem się że, busy nie kursują.

#33 PostWysłany: 16 Sty 2017 15:11 

Skorzystałem z Sharing full day Jeep with overnight za 65JD.

Niestety nie polecam, szczególnie zimą gdzie dzień jest krótki i z full day robi się trip half day. Poza tym zarządzający są mocno nastawieni na zarobek i to widać ;-) sam trip ok ale następnym razem skorzystałbym z innej firmy (podobno można taniej i lepiej).

#34 PostWysłany: 05 Mar 2017 19:57 
Site Admin
Awatar użytkownika

Jeżeli kogoś interesuje tylko wycieczka (2-3h) to moim zdaniem najlepiej i najtaniej wyjdzie pojechać bez żadnych rezerwacji do Visitors center. Parkuje się przed wjazdem do wioski (dużo miejsca, darmowy parking). Tam od ręki kupujemy za 35 JOD jeepa z kierowcą, na którego czekamy ok 10min. Kierowca który nam się trafił nie mówił za wiele po angielsku (ale też co tu komentować - jedzie się tam dla widoków :) ) ale był bardzo sympatyczny i sam zaproponował że może przedłużyć nam wycieczkę tam byśmy zostali na zachód słońca (akurat my nie chcieliśmy - nasze wynajęte auto miało popsute światła i jazda nim po zmroku to był koszmar).

#35 PostWysłany: 08 Mar 2017 10:29 

Czy ktoś może polecić jakieś fajne piesze krótkie trasy (ok. 2 h marszu) w rejonie Wadi Rum, które można zrobić samodzielnie, np. z visitor centre albo z osady Rum lub Disseh. Zależy mi na widokach i w miarę dobrym podłożu (bez brnięcia w piachu).
Jadę do Wadi Rum wynajętym samochodem z Aqaby 15 marca (jeśli ktos chce się przyłączyć to mam wolne miejsca).
Zarezerwowałem popołudniowy objazd jeepem i nocleg w campie, ale chętnie bym to dopełnił jakimś spacerem, który można zrobić całkowicie na własną rękę.
 Relacje PM off  

#36 PostWysłany: 08 Mar 2017 10:45 
Awatar użytkownika

srebrny
nie martw się
przecież pustynie są znane ze swoich dobrych podłoży
2 ludzi lubi ten post.

#37 PostWysłany: 08 Mar 2017 19:48 

akurat piach w Wadi Rum, przynajmniej tam gdzie chodziłem jest raczej dobry do łażenia. Z kilkoma wyjątkami oczywiście, ale tam w większości nie ma wydm, tylko raczej połacie piasku i skały. Więc chodziło się po tym bardzo dobrze. Prawdę mówią to chyba tylko weszliśmy na jedną wydmę, gdzie faktycznie nogi się zapadały trochę w piachu, ale wiedzieliśmy, że tak będzie wcześniej. Faktem jest, że od miejsca do miejsca woził nas kierowca, ale też sporo tam przeszliśmy sami. Może wybierał nam lepsze miejsca do łażenia?
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 07 Lis 2017 09:50 

pytanie, zostawał ktoś na dwie noce? warto? czy raczej wszystko do "obskoczenia" podczas jednodniowej wycieczki?
 Relacje PM off  

#39 PostWysłany: 07 Lis 2017 16:21 
Awatar użytkownika

lsk napisał(a):
pytanie, zostawał ktoś na dwie noce? warto? czy raczej wszystko do "obskoczenia" podczas jednodniowej wycieczki?

Obejście na piechotę zajęło nam 2 dni. Samochodem w 8h objedziesz wszystkie ważniejsze miejsca. Tu masz mapkę z zaznaczoną naszą trasą i interesującymi miejscami:
http://www.wapniakiwdrodze.pl/jordania/ ... raktyczne/
 Relacje PM off  

#40 PostWysłany: 07 Lis 2017 23:24 

Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Nie warto na dwie noce. W obozach naprawdę nie ma co robić. My dotarliśmy przed lunchem potem było 3h jeżdżenia po pustyni, kolacja, zachód słońca, ognisko i spanko. A po śniadaniu wyjechaliśmy. To magiczne miejsce ale nie zostałabym dłużej niż 24h.
 Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.

[ 274 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości