Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Lut 2013 00:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4478
srebrny
Duch w Narodzie ginie :!:
Jeszcze zupełnie niedawno każde udane lądowanie pilotów "nagradzane" było brawami pasażerów.
Dziś albo nieśmiałe "klak, klak", albo nic !
Wszyscy pracujący ku chwale "nowych ojczyzn", wracjąc z NL, N, S, D, IRL, E, UK i Bóg wie jeszcze skąd, myślą tylko jak tanio dotrzeć do bliskich. A zasady ?
Proponuję:
Obywatelską Akcję (OA) F4F
Dajmy Pilotom i Stewardessom choć małą satysfakcję:
"Postaraliście się bezpiecznie wylądować, my Wam "odpłacimy" brawami (to taka premia od Klientów ;) )
Naprawdę, my Niskokosztowi, czy jak tam - Turysci chcemy podziękować Załodze.
Proponuję Zobowiązanie Forumowicza F4F.
Dajcie czadu ! Zawsze po włączeniu rewersyjnego ciągu "klakajmy" :!:
To już mamy w cenie biletu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 16 Lut 2013 00:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
Klaskanie jest żałosne :oops: Można podziękować stewardkom, gdy stoją przy wyjściach. Jak będziesz przechodził to możesz zagadać, podziękować i poprosić żeby przekazała kapitanowi brawa. Bo gdy tak wszyscy klaszczą w samolocie to on ich i tak nie słyszy...
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Milag92 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 16 Lut 2013 01:02 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2386
platynowy
Ja w sumie jestem ciekaw czy słyszą czy nie, bo raz pierwszy oficer (wizz) podczas "gadki szmatki" w środku lotu powiedział że jest to ostatni lot i ostatnie lądowanie kapitana przed jego emeryturą, i żeby mu z tej okazji dobrze zaklaskać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Lut 2013 01:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 522
niebieski
Niezapomnijmy o kierowcach Polskiego Busa ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Lut 2013 01:19 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
miki3475 napisał(a):
Klaskanie jest żałosne :oops: Można podziękować stewardkom, gdy stoją przy wyjściach. Jak będziesz przechodził to możesz zagadać, podziękować i poprosić żeby przekazała kapitanowi brawa. Bo gdy tak wszyscy klaszczą w samolocie to on ich i tak nie słyszy...


Ja tam mam do tego neutralny stosunek, nie klaszczę ale nie przeszkadza mi jak ktoś to robi. Ostatnio jak leciałem z BRI do BUD to byłem zaskoczony bo po lądowaniu Włosi klaskali prawie jak po golu ich drużuny narodowej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Lut 2013 01:32 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 72
Zbanowany
almukantarant napisał(a):
Niezapomnijmy o kierowcach Polskiego Busa


Otóż to, o maszynistach również - toć pociąg jest bardziej niebezpiecznym środkiem transportu niż samolot to i gromkie brawa na każdej stacji się należą!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Lut 2013 01:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2012
Posty: 265
zgadzam sie z kendi: kto chce niechaj 'klaka' :P

Ci, ktorzy boja sie latac na pewno ciesza sie bardziej ze szczesliwego ladowania, niz Ci znudzeni czestym lataniem :P

A ja dziekuje stewardessom przy wychodzeniu z samolotu, kierowcy przy wychodzeniu z autobusu, kelnerkom/-rom przy wyjsciu z restauracji, fryzjerce, kosmetyczce itd.... Tak po prostu.

Kazdemu pracownikowi jest zawsze milo byc docenionym dobrym slowem lub napiwkiem za dobrze (!) wykonana usluge.
_________________
'The journey is what brings us happiness... not the destination'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Lut 2013 01:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
miki3475 napisał(a):
Klaskanie jest żałosne :oops: Można podziękować stewardkom, gdy stoją przy wyjściach. Jak będziesz przechodził to możesz zagadać, podziękować i poprosić żeby przekazała kapitanowi brawa. Bo gdy tak wszyscy klaszczą w samolocie to on ich i tak nie słyszy...

czemu żałosne ?
osobiście nigdy nie klaskałem, ale nie mam nic przeciwko ludziom klaszczącym, możesz powiedzieć co jest w tym żałosnego ?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Lut 2013 02:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
cypel napisał(a):
miki3475 napisał(a):
Klaskanie jest żałosne :oops: Można podziękować stewardkom, gdy stoją przy wyjściach. Jak będziesz przechodził to możesz zagadać, podziękować i poprosić żeby przekazała kapitanowi brawa. Bo gdy tak wszyscy klaszczą w samolocie to on ich i tak nie słyszy...

czemu żałosne ?
osobiście nigdy nie klaskałem, ale nie mam nic przeciwko ludziom klaszczącym, możesz powiedzieć co jest w tym żałosnego ?

To że klaska może 3-4 osoby z własnych powodów, a reszta klaska bo każdy klaska to moze tak trzeba i wyjdę na buraka jak tego nei zrobie - myślą. Patrzenie na tłum, by przypodobać się grupie jest żałosne.

Co do pociągu to w Polsce samolot jest bezpieczniejszy niż pociąg. Ale słyszałem, że w Niemczech jest odwrotnie.
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Lut 2013 02:19 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2386
platynowy
miki3475 napisał(a):
Co do pociągu to w Polsce samolot jest bezpieczniejszy niż pociąg.

Nie żebym Ci nie wierzył, ale masz na to twierdzenie jakieś konkretne źródło?

Bo ja kiedyś widziałem raport UE o bezpieczeństwie kolei, to liczyli do ofiar śmiertelnych auta które zostały potrącone przez pociąg na przejeździe. Mnie takie ofiary (które w 95% przypadkach same są sobie winne) nie interesują z punktu widzenia pasażera.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Lut 2013 02:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
z tym klaskaniem to tak samo jak z sandałami i skarpetami: wypełzają kompleksy i aż dziw bierze, że takim osobnikom chce się upubliczniać ich wewnętrzną marność.
wyjaśnię, że nie mówię o klaskających ale o tych co się tak tym podniecają.
no ale takie dziś czasy.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Lut 2013 02:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
NBE322 napisał(a):
miki3475 napisał(a):
Bo ja kiedyś widziałem raport UE o bezpieczeństwie kolei, to liczyli do ofiar śmiertelnych auta które zostały potrącone przez pociąg na przejeździe. Mnie takie ofiary (które w 95% przypadkach same są sobie winne) nie interesują z punktu widzenia pasażera.

No to może być ciężko by znaleźć inny raport.
Z drugiej strony to te ofiary są wynikiem zasady działania czegoś jak "kolei". W transporcie lotniczym nie ma takich przypadków, że ktoś może być potrącony przez samolot :P więc myślę, że to potwierdza jego większe bezpieczeństwo. Nie ma mowy o ofiarach które same sobie są winne.
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Lut 2013 03:10 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2386
platynowy
miki3475 napisał(a):
Z drugiej strony to te ofiary są wynikiem zasady działania czegoś jak "kolei". W transporcie lotniczym nie ma takich przypadków, że ktoś może być potrącony przez samolot :P więc myślę, że to potwierdza jego większe bezpieczeństwo. Nie ma mowy o ofiarach które same sobie są winne.

Trudno mi się z tym zgodzić. Te ofiary są też wynikiem zasady działania czegoś takiego jak "samochód", "droga", "umiejętności prowadzenia" i pewnie wielu innych.
Jak ktoś na lotnisku przy przejściu z terminalu do samolotu pobiegnie wbrew zakazowi i będzie miał wypadek to też nie zaliczałbym go do ofiar transportu lotniczego. Konkretnie ofiara to według mnie osoba która nie z własnej winy (z własnego świadomego działania łamiącego jakiś przepis) poniosła szkodę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Lut 2013 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4478
srebrny
Trochę odeszliście od tematu.

Te brawa właściwie zawsze były pewną tradycją - koloryt taki ;)

A stewardessy przy wyjściu przekazują kilkaset podziękowań dziennie "za korzystanie z naszych linii"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Lut 2013 14:01 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 165
Loty: 49
Kilometry: 69 318
A ja mam wrażenie, że ludzie częściej klaszczą w tanich liniach... Chyba nigdy nie doświadczyłam klaskania lecąc KLM, Lufthansą czy British Airways. Chociaż jak leciałam LOTem z Londynu to ludzie klaskali... Może to głównie Polacy klaszczą??
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Lut 2013 14:02 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 95
Oczywiście, brawa jak najbardziej się należą!

Jestem jednym z tych którzy zawsze klaszczą i uważam że to bardzo miły gest ze strony pasażerów.

Raz tylko zdarzyło mi się gdy cały samolot klaskał i to przez dość długi czas. Było to po odwołanym locie i niemiłej nocy spędzonej na lotnisku w Szwecji. Wszyscy byli ogromnie zadowoleni że są już w domu.

Pozytywne reakcje, takie jak klaskanie pod lądowaniu, są jak najbardziej wskazane i nie widzę w tym nic nie fajnego.

Aplauz dla założyciela wątku! ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Lut 2013 14:04 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Polacy klaszcza, ale mnie w całym tym zdarzeniu nieco śmieszy moment składania oklasków - ledwo po dotknięcie kołami ziemi. A to jeszcze nie koniec lądowania i - co pokazuje przypadek choćby w grudniu w Rosji - ryzyko katastrofy wciąż istnieje.

Dla mnie klaskanie to nic innego jak uzewnetrznienie swojego strachu i radość, ze nic się nie stało podczas lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 16 Lut 2013 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Maciek78 napisał(a):
Polacy klaszcza, ale mnie w całym tym zdarzeniu nieco śmieszy moment składania oklasków - ledwo po dotknięcie kołami ziemi. A to jeszcze nie koniec lądowania i - co pokazuje przypadek choćby w grudniu w Rosji - ryzyko katastrofy wciąż istnieje.

Dla mnie klaskanie to nic innego jak uzewnetrznienie swojego strachu i radość, ze nic się nie stało podczas lotu.


Dokładnie o tym samym pomyślałem. Kto chce niech sobie klaska, ale zazwyczaj robi się to jak tylko koła dotkną ziemi, a wtedy z tego co się orientuję samolot porusza się jeszcze z prędkością około 250-300km/h...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 16 Lut 2013 14:10 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 35
Loty: 98
Kilometry: 142 443
kendi napisał(a):
miki3475 napisał(a):
Klaskanie jest żałosne :oops: Można podziękować stewardkom, gdy stoją przy wyjściach. Jak będziesz przechodził to możesz zagadać, podziękować i poprosić żeby przekazała kapitanowi brawa. Bo gdy tak wszyscy klaszczą w samolocie to on ich i tak nie słyszy...


Ja tam mam do tego neutralny stosunek, nie klaszczę ale nie przeszkadza mi jak ktoś to robi. Ostatnio jak leciałem z BRI do BUD to byłem zaskoczony bo po lądowaniu Włosi klaskali prawie jak po golu ich drużuny narodowej :)


A kiedy leciałeś? :P
Miałem dokładnie to samo wrażenie!
BRI-BUD 13 lutego
_________________
Image
http://kilik-viajes.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 16 Lut 2013 14:21 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
kilik napisał(a):
A kiedy leciałeś? :P
Miałem dokładnie to samo wrażenie!
BRI-BUD 13 lutego


BRI-BUD 16 stycznia
No jak widać nie TYLKO Polacy klaszczą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group