Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 31 Lip 2013 15:36 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
W pierwszej chwili miałem ochotę Ci złożyć wyrazy współczucia ze względu na kompleksy, które zaprezentowałeś w swoim wywodzie (jak żyć, jak się zobaczy kogoś w skarpetkach w klapkach z torebką Aldiego w ręku? no jak żyć?). Wydaje mi się jednak, że bardziej na miejscu będzie szczera rada: wyluzuj trochę i naucz się szanować innych.


To nie kompleksy - to wstyd za czyjeś zachowanie.
A wyluzowany jestem w wystarczającym stopniu i dlatego napisałem, że kazdy ma prawo tak się zachowywać i dawać w ten sposób świadectwo o sobie - tak samo, jak każdy ma prawo to komentować i być takim zachowaniem zniesmaczony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN
#82 PostWysłany: 31 Lip 2013 16:05 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
klayton napisał(a):
To nie kompleksy - to wstyd za czyjeś zachowanie.
A wyluzowany jestem w wystarczającym stopniu i dlatego napisałem, że kazdy ma prawo tak się zachowywać i dawać w ten sposób świadectwo o sobie - tak samo, jak każdy ma prawo to komentować i być takim zachowaniem zniesmaczony.


Ooo, to można w tym samym momencie czuć wstyd i być wyluzowanym? ;) Wątpię. Ja tam zawsze spięty jestem, jak się wstydzę ;) Człowiek wyluzowany jest ponad to, czy ktoś klaszcze, czy nie klaszcze, czuje luz; chce się dołączyć do klaskania, to na luzie się dołącza, nie chce się dołączyć, to na luzie się nie dołącza :)

Dyskusja zrobiła się trochę jałowa, można powiedzieć wielostronicowa, nie chciałbym, żeby w tym gąszczu zagubił się chyba najciekawszy post, gdzieś z początku wątku:

roccobarocco napisał(a):
to czy klaskać czy nie to każdego indywidualna sprawa.
Jeśli ktoś ma ochotę zaklaskać a nie robi tego bo obawia się, że ktoś obok go wyśmieje świadczy o tym, że jest jeszcze niedojrzałą emocjonalnie osobą bo jego życie i czyny uzależnia od opinii innych.
To samo dotyczy osób, które wyśmiewają klaszczących - również niedojrzali emocjonalnie. Ktoś im kiedyś narzucił, iż klaskać nie wypada i to powtarzają nie mając jakiegokolwiek argumentu.
Żadna z tych osób nie jest osobą wolną mentalnie i emocjonalnie, każda jest niedojrzała.
Skoro tak głośno wołacie aby akceptować odmienność seksualną to szanujcie to, że ktoś sobie klaszcze a ktoś nie.
Z resztą podobno nazywacie się "podróżnikami" - czyli w skrócie kimś kto chce być wolnym i chodzącym swoimi ścieżkami. To dlaczego daliście się omamić tym, którzy grzmią "klaskać nie wolno" ? bo niby dlaczego ?

ja nie klaszcze ale nie mam też pretensji do klaszczących - to ich forma podziękowania. Śmieszą mnie natomiast osoby, które pod nosem wyśmiewają się z tych klaszczących. Wg mnie przez to chcą się wywyższyć - że niby światowcy, że niby w Niu Jork nie klaszczą. Biedni ludzie, zabawki w rękach marketingowców, łykną wszystko.

Pierwszym krokiem do bycia "wolnym" to wpojenie sobie tych zasad:
http://pl.wikibooks.org/wiki/Asertywno% ... ywne_prawa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 31 Lip 2013 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Post zacytowany przez Grzegorza ladnie podsumowuje temat, od ktorego niektorzy za bardzo odbiegaja i rodza sie niepotrzebne zle emocje. Zamykam dla dobra ogolu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 20 Lut 2022 11:44 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1852
srebrny
Wczorajszy lot TAP z LIS do WAW dotknął kołami ziemi i odleciał na drugi krąg. Ludzie po dotknięciu ziemi tylnych kół zaczęli klaskać, a później płakać, że podchodzimy do drugiego podejścia. ;) Za drugim razem klaskali już troszkę później.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 20 Lut 2022 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4516
złoty
To ciekawe, myślałem że teraz klaskają tylko na czarterach :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#86 PostWysłany: 20 Lut 2022 15:17 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Klaskanie wraca w wielkim stylu. Coracz czesciej mozna spotkac. Widac i slychac,ze nowi zaczynaja latac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 20 Lut 2022 19:58 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1799
niebieski
Ale to przecież stary zwyczaj, tylko chora kompania w polskich mediach zrobiła z niego coś kuriozalnego (przy okazji wciskając że to niby prowincjonalne polskie, choć klaszcze pół swiata)

BTW TAP nie daje nic na locie z WAW do LIS? Przecież to 4h... Ogólnie obsługa nie przemęczała sie;)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 21 Lut 2022 18:47, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
tartal lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 20 Lut 2022 21:31 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1852
srebrny
Przytocz które konkretnie pół świata, bo możliwe że latam akurat po tej drugiej połówce…

TAP na locie do WAW serwuje tylko wodę za friko, całkiem sporo ludzi natomiast kupuje na pokładzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#89 PostWysłany: 21 Lut 2022 07:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
@digger

Klaszcze pół świata? Heh to się ubawiłem. Porozmawiaj z załogami samolotów...czy to takie normalne i jak na to reagują piloci.. Swoją drogą zastanawiam się dlaczego w MPK nie klaszczą;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#90 PostWysłany: 21 Lut 2022 09:09 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1799
niebieski
Offtop: A z ilu to załogami rozmawiałeś i z jakich linii? Ja się z tym spotkałem na południu Europy, ale także w Azji centralnej. Więc nie wiem jaka jest zależność. I nie widzę w tym większego problemu, że ktoś tam sobie klaszcze:)

TAP w LIS porozwozil ludzi z anulowanych lotow po hotelach że śniadaniami. Ale na kolejne posilki zaprosili na lotnisko gdzie dadzą vouchery (zakładam, że jakieś 10eur na głowę), mimo, że loty przebukowywali nawet na północ kolejnego dnia...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 21 Lut 2022 10:24 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1852
srebrny
@digger
ja również nie widzę problemu w tym, że ktoś czuje taką potrzebę. Nie widzę również żadnego problemu w tym, aby wypił sobie na pokładzie swój alkohol.
Co nie zmienia faktu, że jest to przez dużą część "świata zachodniego" traktowane jest takie postępowanie jako człowieka typu "redneck".
Spotkałem się z klaskaniem na pokładzie jedynie poza Polską wśród naszych wschodnich sąsiadów, nie wiem czy to pół świata. Jednak tam gdzie latanie jest niemal codziennością (np. US, AU) loty traktowane są jak przejazd PKSem, więc nikt specjalnie się tym nie emocjonuje.

W swoim wpisie jednak chciałem pokazać jak bardzo ludzie nie ogarniają co się dzieje na pokładzie. Samolot dotknął ziemi jedynie tylnymi kołami, wcześniej maszyną bujało jak w parku rozrywki, a ludzie od razu wiwat, gdy manewr nie został zakończony. Myślę, że nawet gdyby był wypadek przy kontakcie z ziemią to byłyby brawa. Natomiast kiedy odszedł na drugi krąg niektórzy wpadli w niezłą panikę i z wiwatu przeszło do płaczu. Po co klaskać kiedy samolot jeszcze nie wylądował? Abstrahuję już zupełnie od tego, że w kabinie pilotów tych oklasków nie słychać...
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#92 PostWysłany: 21 Lut 2022 10:30 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1799
niebieski
@opo

Myślę, że jesteś zbyt surowy a właściwie sam sobie odpowiedziałeś na swoje wątpliwości: klaskanie jest sposobem na odreagowanie napięcia związanego z lądowaniem. Nie wszyscy są tacy obyci jak forumowicze;)
Picia własnego alko bym jednak do tego nie porównywał. Podobnie jak ściągania śmierdzących butów - obie te czynności są zazwyczaj jednak bardziej uciazliwe dla wspolpodroznikow

Edit:literówka i disclaimer: prośba o przeniesienie naszej dyskusji do odpowiedniego tematu, już o klaskaniu chyba kiedyś było:)


Ostatnio edytowany przez digger, 21 Lut 2022 10:31, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#93 PostWysłany: 21 Lut 2022 10:30 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Ludzie, wyluzujcie trochę. Oklaski w takiej sytuacji to oznaka emocji, radości z zakończenia stresu. Wiem, że na tym forum trudno w to uwierzyć, ale cała masa ludzi stresuje się lataniem! A tym bardziej bujaniem podczas lądowania.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 21 Lut 2022 10:35 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1852
srebrny
stresują się jedynie głównie Polacy?
Czy wizyta np. u dentysty nie jest stresująca? Dlaczego nie bijemy brawa po takiej wizycie?
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
 
      
#95 PostWysłany: 21 Lut 2022 11:00 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1573
niebieski
tydzień temu leciałem CPT-IST klaskali i CDG-IST rt i w obie strony klaskali
2 miesiące temu LIS-VCP i tez klaskali w obie strony
Góra
 Profil Relacje PM off
digger lubi ten post.
 
      
#96 PostWysłany: 21 Lut 2022 11:03 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
opo napisał(a):
stresują się jedynie głównie Polacy?
Czy wizyta np. u dentysty nie jest stresująca? Dlaczego nie bijemy brawa po takiej wizycie?

Nie bez powodu to w naszym kraju objawił się Maestro Rubik. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group