Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Mar 2018 14:31 

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 9
Cześć,

ląduję UIA o 1:20 w nocy. Wydaje mi się , że z pl. Argentyna autobus do Isfahanu odjeżdża o 6 rano. Widziałem też wątki, że z rogatek miasta można łapać busiarzy, ale będę z 2. 10 latków, więc aż takiej fantazji nie mam.

Czy może mi ktoś podpowiedzieć, jak najsprawniej/najtaniej dostać się z IKA do Isfahanu? Nie ogarniam, czy metro w końcu jeździ w nocy, czy nie i nie mam też pojęcia jak skutecznie zarezerwować bilet na autobus, skoro nie mogę puścić przelewu:(

jacyś praktycy????

Będę wdzięczny za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
#2 PostWysłany: 22 Mar 2018 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2016
Posty: 58
Nie odpowiem na to pytanie, ale będę za kilka dni dokładnie w takiej samej sytuacji (z tym, że bez 2 dziesięciolatków). W związku z powyższym zamierzam po prostu kilka godzin pospać na lotnisku i z samego rana ruszyć się do miasta na poszukiwanie jakiegoś autobusu do Isfahan.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Mar 2018 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Teherańskie metro raczej nie działa w nocy, ale radziłbym Ci znaleźć jakieś zakwaterowanie w Isfahanie i dopytać o kwestię transportu. Jest szansa, że znajdziesz jakąś taksówkę, a skoro jest Was więcej osób, cena wcale nie musi mocno odbiegać od cen połączeń autobusowych.
W ubiegłym roku byliśmy w podobnej sytuacji, też lecieliśmy UIA i lądowaliśmy w środku nocy, z dwiema córkami (4 lata i 8 miesięcy), z tym, że jechaliśmy do Kaszanu. Za taksówkę wcześniej ogarniętą z guesthousem płaciliśmy 50USD, kierowca czekał na nas na lotnisku. (A do Isfahanu jechaliśmy z tym samym kierowcą kilka dni później.)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Kwi 2018 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2011
Posty: 78
Jako praktyk podpowiem tak: Sprawdź ofertę krajówek na destinia.com często można bilety po 20 euro wyrwać Iran Airem albo Mahan Air. Jeszcze kanapeczkę dadzą. Jedyny minus ze trzeba się przemieścić taksówką lub poczekać na metro. Na lotnisko krajowe THR metro także dociera.
Lotnisko w Isfahanie jest niestety pod miastem. Trzeba sie w informacji zapytać ile kosztuje kurs do miasta (mi powiedziano 200-250.000 IRR) i z tą wiedzą udać się na postój taksówek. Ewentualnie niezawodny Snapp za 120.000 IRR.


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
_________________
Lądy i morza przemierzam - https://paranoix.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Sie 2019 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Też mnie poruszona w temacie kwestia zastanawiała, dlatego dziś jadąc (w dzień) autobusem ze stolicy do Isfahanu, obserwowałem przez okno, czy coś ciekawego się wydarzy.

Anglojęzyczne nety sugerują czasem, że można złapać autobus jadący z Tehe do Isfa "under the airport bridge". Sądziłem, że chodziło o to miejsce: 35°24′16.71″N 51°12′09.9″E. Nic tam jednak nie widziałem, żadnych bramek wjazdowych, spowolnienia, miejsca do zatrzymania, więc raczej małe szanse.

Wydaje mi się, że możliwe jest złapanie autobusu jadącego z Teheranu tutaj: 35°32'34.1"N 51°21'15.0"E (stacja benzynowa przy Shahre Aftab). Na mapie widać, że blisko jest stacja lotniskowego metra (jeździ tylko w dzień). Dzisiaj (nie wiem, czy zawsze) autobusy stawały tam na kontrolę, a chwilę dalej stali ludzie przy drodze. Wyglądali, jakby czekali na autobusy. Nikt do naszego nie wsiadł, więc nie potwierdzę, że tak to się na 100% odbywa, za ewentualny error nie odpowiadam, ale może ktoś ma ochotę to kiedyś sprawdzić.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 22 Lis 2019 18:41, edytowano w sumie 1 raz
Na prośbę autora - korekta współrzędnych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Lis 2019 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2015
Posty: 93
My jechaliśmy do Kashanu z miejsca na autostradzie jakieś 10 km od IKA w kierunku miasta. Jest tam mostek nad autostradą i policyjny punkt kontroli.
Na autobus o 6 rano czekaliśmy nie dłużej niż 15 minut. Taksówkarzom na lotnisku trzeba powiedzieć "awarezi otoban Kom".
_________________
https://lepiejdalej.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group