Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [TIA] - Vlorë
#1 PostWysłany: 21 Cze 2021 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Hej,
przerabiał ktoś może temat transportu bezpośrednio z lotniska do Vlorë ?

Ze strony lotniska https://www.tirana-airport.com/c/16/bus wynika, że coś tam jeździ, ale zastanawiam się, czy faktycznie konieczna będzie rezerwacja.
Cytuj:
Service Hours:

Rinas - Vlore: 10:00, 11:30, 13:30, 14:30, 16:30, 22:00

Mob: +355 676097542
E-mail: reservation@hermesaeroport.com
Website: http://www.hermesaeroport.com


Druga opcja jaką widzę to bus z lotniska do centrum, potem autobus miejski linii 5 na dworzec i autobus albo furgon do Vlore.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: [TIA] - Vlorë
#2 PostWysłany: 25 Cze 2021 16:14 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 82
Loty: 73
Kilometry: 98 736
W ostatni piątek przerabiałem temat. Byłem na lotnisku od 9 do około 10:15 i nie widziałem autobusu do Vlory. Były busy do Tirany i prywatne auto do Fier. Do 10:15 nie widziałem busa oznaczonego Vlora, chociaż teoretycznie powinien być (może przyjechał, ale z opóźnieniem). Przez przypadek udało się dostać do Vlory z kierowcą wiozącym polskich turystów do Vlory, odjeżdżał chwilę po 10.
_________________
Moje relacje:
- Kosowo https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?t=159820
- Liban https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=214&p=1566128#p1566128
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [TIA] - Vlorë
#3 PostWysłany: 12 Lip 2021 08:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Nie zdecydowaliśmy się czekać na bezpośredni autobus z lotniska do Vlore, w obawie że będzie to autobus widmo.
Pytałem na informacji lotniskowej to pani powiedziała, że owszem są, ale kiedy dokładnie to nie wiadomo.
Wsiedliśmy w busika do Tirany i poprosiliśmy, żeby nas wyrzucili pod Casa Italia https://goo.gl/maps/jCkgr9pZiN1abdEh7 ,dworzec jest po drugiej stronie ronda i jest to na trasie do centrum.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [TIA] - Vlorë
#4 PostWysłany: 07 Cze 2022 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Cześć, czy ma ktoś jakieś info nt istnienia tego połączenia?
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [TIA] - Vlorë
#5 PostWysłany: 07 Cze 2022 20:27 

Rejestracja: 13 Lut 2018
Posty: 71
Jest kilka połączeń na dobę, rozkład godzinowy mniej więcej zgodny z tym co podane jest na stronie internetowej podanej powyżej (lub po zapełnieniu się pojazdu), można również dzwonić/pisać w celu upewnienia się o istnieniu wybranego połączenia. W trakcie drogi krótki postój na stacji benzynowej (10 minut). Czas przejazdu chyba 2,5 godziny, opłata zbierana przez kierowcę po dotarciu do miejsca docelowego.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kasica88 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [TIA] - Vlorë
#6 PostWysłany: 21 Cze 2022 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Hej,
Połączenie faktycznie funkcjonuje, jechaliśmy o 14:30, objazd ok. 10 min opóźniony, można zapłacić w EUR (10 EUR/osoba).
Można się dla pewności kontaktować z przewoźnikiem przez whatsapp - odpowiadają:)
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
LaMancha uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [TIA] - Vlorë
#7 PostWysłany: 23 Lip 2022 19:51 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
A jakie jest miejsce docelowe we Vlore? Czy kierowca wyglądał na takiego co wysadzi na przystanku "na żądanie"? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [TIA] - Vlorë
#8 PostWysłany: 30 Lip 2022 10:26 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 367
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
Przed lotniskiem stał klasyczny albański bus z napisem Wlora. Chciał 10 euro od osoby, więc wsiedliśmy. Odjechał godzinę później, gdy zebrał ludzi (choć twierdził, że planuje 14:30 to wyszło przed 15). Na koniec dał wizytówkę i okazało się, że to ten Hermes :) We Wlorze wysadzał wszystkich na koniec pod uniwersytetem, czyli blisko promenady, ale kilka osób wyskoczyło wcześniej na żądanie.

Mam wrażenie, że z lotniska jeździ co 1-2 godziny, gdy ma komplet, ale z Wlory planowo. Mają nawet biuro na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [TIA] - Vlorë
#9 PostWysłany: 17 Sie 2022 09:41 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 192
Loty: 118
Kilometry: 241 266
Przy lotnisku stały obok siebie autobus i bus z tabliczką "Vlore", widząc że bus się zapełnia podbiegłem i zająłem miejsce, kierowca powiedział, że za 5 minut odjeżdżamy. Bus się zapełnił to kazali wszystkim wysiąść i przesiąść się do autobusu. Ponownie informacja, że za chwilę odjeżdżamy. Finalnie bus odjechał ok. 1:40 później... (byłem na miejscu 15:20, odjechał o 17:00). Po drodze był też ze dwa razy korek i przystanek na stacji, podróż trwała 2h 45 min. Miejsce docelowe to uniwersytet przy promenadzie, a jeżeli chcemy dojechać w stronę lotniska to odjeżdża trochę inaczej, bo spod biura Hermes - tutaj: https://goo.gl/maps/4FaVTjNF3128FkBH6kom . Koszt biletu to 1200 LEK, w pierwszą stronę płaciłem gotówką (można ewentualnie w EUR), w drugą stronę można kupić bilet przed wyjazdem w biurze (jest możliwość płatności kartą), można też gotówką u kierowcy. W drugą stronę również jest przerwa na stacji benzynowej, gdzie można kupić jedzenie/napoje (płatność tylko gotówką). Podróż na lotnisko również zajęła 2h 45 min.

Z tym opóźnieniem odjazdu to notoryczna sprawa. Właściciel apartamentu, w którym nocowałem mówił, że jego córka dojeżdżała też z lotniska do Wlory i też miała po 1,5h opóźnienia. Spod biura na lotnisko podobno zawsze o właściwym czasie odjeżdża (w moim przypadku też tak było).
Góra
 Profil Relacje PM off
KL_user uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [TIA] - Vlorë
#10 PostWysłany: 29 Sie 2022 10:10 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Ma ktoś whatsapp do Hermesa? Ich strona padła kilka dni temu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [TIA] - Vlorë
#11 PostWysłany: 10 Wrz 2022 17:51 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Sorry za post pod postem, ale muszę się pochwalić, że biorąc pod uwagę relacje z tego forum, trafiłem chyba na jedyny busik, który odjechał punktualnie o 14.30.
I co najlepsze cała podróż zajęła nieco ponad 2 godziny (razem z 10-minutową przerwą na kawkę).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [TIA] - Vlorë
#12 PostWysłany: 08 Wrz 2023 20:41 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 426
Loty: 263
Kilometry: 327 709
niebieski
Końcem sierpnia jechałem na tej trasie, podane informacje ciągle aktualne- autobus firmy Hermes, wyjazd o 14:30, cena 1200 lek od osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [TIA] - Vlorë
#13 PostWysłany: 16 Wrz 2023 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
Z firmą Hermes najłatwiej porozumieć się przez WhatsApp. Odpisują bardzo szybko. Ich numer to +355676097542. Na swoim profilu firmowym w WhatsApp jest też aktualny rozkład. Dodałbym go tu jako załącznik ale dodanie jakikolwiek pliku na F4F to droga przed mękę (obraz powinien mieć tyle i tyle szerokości, wymiarów, pikseli.. 🤦‍♂️). Link do rozkładu: https://iwanffc.prodibi.com/a/zv2rwg4w9 ... qyggex7ovo.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kri$ lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group