Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 28 Paź 2017 16:11 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@Japonka76 które z miejsc najbardziej polecisz? Byłem w trzecim z Twojego opisu (Nature Reserve), ale może drugie jest ciekawsze (Coral Beach)? Mam na miejscu dwa pełne dni i zastanawiam się, jak to rozplanować.

No i najważniejsze pytanie: wiesz, czy można płacić kartą za bilet wstępu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 28 Paź 2017 17:09 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Zdecydowanie Eilat Coral Beach Nature Reserve. Sklep vis a vis więc masz własne przegryski i popitki a rafa bajka.
Coral Beach jest na luzie, bar na miejscu. Ale rafa niewielka - raptem kilka skał z rybkami.
Płacisz kartą i jest wifi.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
silvershark uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 01 Lis 2017 16:16 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
W Coral Beach Nature Reserve też można płacić kartą, rafa jest dość bogata, szczególnie jej część od drugiego pomostu (licząc od strony miasta) w stronę Egiptu. Najmniej ludzi w tej części, a najciekawsze rafy, szczególnie na wysokości mniej więcej 4 bojki (podłużnego walca unoszącego się na wodzie).

Z ważnych informacji, ok. 16-16:30 zaczyna zachodzić słońce. Byłem kilka dni temu i o 15:45 pani w kasie poinformowała mnie, że dokładnie za godzinę będzie ciemno i zamykają. Ciemno zrobiło się trochę później, ale jeśli faktycznie zamykają, to i tak nie popływamy.

W markecie naprzeciwko cena 1,5-litrowej Fanty to 9 NIS, butelka wody (1,5 litra) za 6 NIS, zgrzewka wody (6 sztuk) za 20 NIS. Niby można płacić kartą, ale mi nie działała żadna.

Dojedziemy autobusem 15 (wrócimy 16) w cenie 4.2 NIS za osobę w jedną stronę. Bilet kupujemy u kierowcy. Szczególnie ok. 16. robi się dużo osób w autobusie i nie wszyscy się mieszczą i trzeba poczekać na następny.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 01 Lis 2017 23:49 

Rejestracja: 29 Paź 2017
Posty: 16
Zdzislaw422 napisał(a):
Trochę dalej autobus 15 4,20 ILS, 1/2 przystanki za obserwatorium (przystanek przed granicą) plaża darmowa. Leżaki i parasole darmowe, wi fi darmowe. Kawiarnia, wc, prysznice. Rafa, rybki, korale. Wszystko oprócz zamówień z kawiarni - darmowe. Obsługa kawiarni podaje zamówienia do leżaków. Powrót do centrum autobus 16 4,20 ILS.

P.S. @Japonka76 dlaczego płaciłaś 6,90, skoro bilet kosztuje 4,20/os na całej trasie?

Zdzisław Ale to jest za nature reserve? Jeśli tak to jak wygląda tam Rafa jest porównywalna do Nature reserve?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 02 Lis 2017 00:05 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Tak, trochę dalej jadąc z Eilatu w stronę granicy (pętla autobusu)- chyba jeden przystanek. Można dojść na pieszo od Natura Reserve. Rafa jest ta sama.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 02 Lis 2017 00:27 

Rejestracja: 29 Paź 2017
Posty: 16
-- 02 Lis 2017 00:26 --

Super dzięki za info. Niedługo się przyda :-)

-- 02 Lis 2017 00:27 --

Zejście z pomostu czy z plaży? Przydadzą się buty do wody?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 02 Lis 2017 10:05 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@mkostek jeśli tylko jest tam wejście plażą, to zdecydowanie radzę wziąć buty do wody. W Nature Reserve generalnie wchodzi się z pomostu, ale jest też kawałek na wejście z wody, gdzie niemiłosiernie pociąłem sobie ręce i nogi.

Pływałem też na plaży plaży publicznej bardziej w stronę portu i tu także kamienie były dość ostre.
Góra
 Profil Relacje PM off
mkostek lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 02 Lis 2017 10:38 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
mkostek napisał(a):

Zejście z pomostu czy z plaży? Przydadzą się buty do wody?


Z plaży, buty raczej niezbędne. Dużo kamieni itp.
Rafa nie jest jakaś super jak na Karaibach, ale jest. Dużo kolorowych rybek, nawet wielkości naszego karpia. Pływają kolo nóg. Jak podkarmisz glonami (wodorostami z lin) to podpływają całe stadka i jedzą z ręki :). Warto mieć okulary basenowe lub maskę.
Góra
 Profil Relacje PM off
mkostek lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 02 Lis 2017 11:02 

Rejestracja: 29 Paź 2017
Posty: 16
Serdeczne dzięki za info. Szukam jakiś fajnych miejsc do snurkowania w okolicy Ejlatu, oczywiście z fajką i maską:) A może za granicą z Egiptem lub Jordanią? Ma ktoś doświadczenia?
Ogólnie jak rafa w Ejlacie wygląda w porównaniu do Sharm el sheikh lub Marsa Alam?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 04 Lis 2017 21:21 

Rejestracja: 06 Lut 2017
Posty: 1
Właśnie wróciłem z Eilatu i od siebie mogę dodać, że zarówno Princess Beach (ostatni przystanek przed przejściem granicznym Taba) i Migdalor Beach czy tam Lighthouse Beach (jeden przystanek za obserwatorium) wcale nie są gorsze pod względem snorków od nature reserve, a są darmowe. Same plaże są brzydsze, ale jak ktoś idzie na snorki to chyba nie problem. Na Migdalor Beach wejście tylko z brzegu. Na Princess Beach są 2 pomosty + wejść z brzegu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 05 Lis 2017 00:40 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Potwierdzam, z tego co wyczytałem w różnych miejscach- nie ma lepszego miejsca do snurkowania w Eilacie od Princess Beach. Potwierdzają tą miejscówkę właściciele szkółek nurkowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 04 Gru 2017 02:08 

Rejestracja: 30 Lis 2017
Posty: 18
mkostek napisał(a):
Serdeczne dzięki za info. Szukam jakiś fajnych miejsc do snurkowania w okolicy Ejlatu, oczywiście z fajką i maską:) A może za granicą z Egiptem lub Jordanią? Ma ktoś doświadczenia?
Ogólnie jak rafa w Ejlacie wygląda w porównaniu do Sharm el sheikh lub Marsa Alam?

Nurkowałem w Ejlacie i w Sharm i jest trochę inaczej. Przede wszystkim dno w Ejlacie łagonie opada, podczas gdy w Sharmie masz przy brzegu klify po paręnaście lub więcej metrów. Przez to na przykład trudniej spotkać rekina w Ejlacie niż w Sharmie. W ogóle trudniej jest spotkać większą rybę niż w Sharmie. Rafa w Sharmie jest generalnie dużo bogatsza (oczywiscie sa wyjątki). Niemniej jednak mi się rafa przy Princess Hotel bardzo spodobała. Byłem tam niedawno - skleiłem krótki amatorski filmik: maciciel.wordpress.com/2017/12/03/nurkowanie-ejlat-video/ . Uwaga na barakudy, bo mają tam swoje terytorium. Pod wodą możesz jeszcze spotkać m.in. mątwy, skrzydlice, nadymki, błazenki - także nie jest źle;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 16 Gru 2017 10:42 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 46
Princess beach lepsze od Coral Beach Nature Reserve ?
Rozumiem że darmowe bo rezerwat 35 szekli ale są pomosty, leżaki i toalety

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 16 Gru 2017 11:08 

Rejestracja: 14 Lip 2016
Posty: 94
Coral Beach za darmo robi się tak, że wchodzisz do wody przed nim i przepływasz te 30metrów wodą...i co się okazuje?
Że Coral Beach to lipa totalna-rafa jeszcze jakaś tam może i fajna jest, ale odgrodzona liną z bojkami i jak pod nią przepłyniesz to z megafonów drą się, że nie wolno i proszę wrócić za bojki (żeby rafy nie niszczyć). Do tego więcej ludzi (choć nie o tej porze, bo o tej tylko my się kąpiemy i Ruski :lol: ). Myśmy popłynęli potem dalej i wyleźli na brzeg w Oceanarium;-))tak tak-miny ludzi bezcenne, i tam już rafa była mega fajna, ale ta opcja tylko dla pływających świrów, bo jednak daleko.
Princess nie ma za to plaży plaży, więc jak chcesz smażing plażing to na tych kamykach trochę słabo, aczkolwiek się da. Rafa byle jaka, ale za to dużo dużych i małych rybek.
No ja bym nie dała ani złotówki za Coral, bo można ją przepłynąć za friko zaczynając wcześniej i nie ma żadnych zakazów, bo i być nie mogą. Oni mają na właśność ląd, a nie morze;-) Jak ja byłam to prąd był w stronę Oceanarium-pod prąd bez płetw by było ciężko wrócić, dlatego sobie popłynęliśmy dalej, ale spokojnie możesz wyjść pomostem na Coral i ten kawałek przejść na bosaka po swoje rzeczy. Tam nie ma gdzie zostawić rzeczy, ale jak się dobrze pogada to w centrum nurkowym Wam przechowają rzeczy-nam wzięli raz, ale się krzywili;)))może się boją bomby albo innego czegoś co niby można by im podrzucić z plecakiem?

Edit: Wyciąłem niepotrzebny fragment posta, Kański

Nie korzystasz z Coral Beach, tylko z rafy, która jest darmowa.
A rafa i tak niestety najlepsza w Jordanii, więc przy niej ta izraelska niestety wypada blado :(


Ostatnio edytowany przez Kański 17 Gru 2017 14:32, edytowano w sumie 2 razy
Łączę posty.
Góra
 Profil Relacje PM off
smatekk uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 08 Sty 2018 22:30 

Rejestracja: 30 Lis 2017
Posty: 18
Marko33 napisał(a):
Princess beach lepsze od Coral Beach Nature Reserve ?
Rozumiem że darmowe bo rezerwat 35 szekli ale są pomosty, leżaki i toalety

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Na princess są dwa pomosty, możesz je zobaczyć na google street view. Toalety (darmowe) i parasole (darmowe - stałe) też były. Byłem w listopadzie i pewnie w sezonie leżaki też wypożyczają. Radzę wziąć na plażę swoje jedzenie, bo sklepik jest nieziemsko drogi (frytki na oleju z poprzedniego sezonu kosztują 30 szakali).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 09 Sty 2018 00:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Moim zdaniem też Princess lepsze niż Coral, szczególnie jak ktoś chce tylko sobie pooglądać rafę i rybki, a nie leżeć na plaży pół dnia. Gadałem z lokalsami i mówili, że Coral Beach może ma najwięcej gatunków ryb, ale dużo większe ryby i więcej ilościowo jest przy Princess.

Kilkaset metrów przed Princess (jakieś może 300-500m) jest szkołą nurkowa i wejście wytyczone linami bezpośrednio do wody (nie z pomostów jak Coral i Princess). Jak się jedzie od Eilatu to po prawej stronie przy tej szkole będzie znak/szyld "Snuba" to tam dokładnie. I tam poza rafami są też takie jakby jamy/jaskinie. Można podobno spotkać tu i żółwia i jeśli delfiny zapuszczają się blisko brzegu i poza delfinarium to właśnie w te okolice. Nam się tym razem nie trafiło. Wszystko to oczywiście można zrobić nie wychodząc z wody, płynąc sobie i oglądając rybki i rafy.

Oba miejsca polecała mi i Pani z hotelu i koleś z falafela z którym gadaliśmy i potem potwierdzał to koleś spotkany na pomoście. Twierdzili, że jak nie zależy Ci na całodniowym siedzeniu (kiedy Coral zyskuje bo ma infrastrukturę) to nie warto tam iść, lepiej na te dwie. Jeszcze podobno gdzieś jest jakiś wrak zatopiony dość płytki, że go z maską nawet widać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 10 Sty 2018 19:41 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
My planujemy snorkling w rejonie opisywanej tu Migdalor beach.Maska i rurka z dekathlonu za 25zł już czeka.Planujemy rano 3-4 godz. treking na Zefahot.Wczesnym popołudniem zaś dajemy nura.Na razie mały problem z autobusem ponieważ w sobotę pierwsza 15-ka wyjeżdża z Eliatu dopiero o 9:10. Natomiast Princess beach chcemy połączyć z Czerwonym Kanionem rano w niedzielę.Prognoza pogody na sobotę to 26 st.potem chłodniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 11 Sty 2018 22:35 

Rejestracja: 10 Sty 2018
Posty: 7
Jutro ląduje w Eljacie i również zamierzam podobny plan zrealizować. Pozdrawiam i do zobaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 16 Sty 2018 13:38 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
Nasze doświadczenia ze snorklingiem.Testowaliśmy miejsca od Migdalor beach do Princess beach.Przy Migdalor jakby rafa bardziej rozbudowana a i różnorodność rybek większa.Tutaj wejście tylko z plaży.Przy Princess są też pomosty- bardzo wygodne, ale rybek jakby mniej.Jak się im coś wrzuci (my rzucaliśmy łupy z pomarańczy) to kotłują się jak karpie w stawie hodowlanym.Inwestycja 25zł na okulary i rurkę w decathlonie wystarczająca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 16 Sty 2018 17:07 

Rejestracja: 22 Mar 2010
Posty: 132
niebieski
kiew napisał(a):
Moim zdaniem też Princess lepsze niż Coral, szczególnie jak ktoś chce tylko sobie pooglądać rafę i rybki, a nie leżeć na plaży pół dnia. Gadałem z lokalsami i mówili, że Coral Beach może ma najwięcej gatunków ryb, ale dużo większe ryby i więcej ilościowo jest przy Princess.
(...)
Jeszcze podobno gdzieś jest jakiś wrak zatopiony dość płytki, że go z maską nawet widać.

Byłem na początku stycznia zarówno w okolicy Coral jak i Princess. Potwierdzam w 100% to co powiedziane wyżej.
Coral to dobra infra, darmowe leżaki, prysznice, toalety. Do tego knajpy, muzyka, sporty wodne, nurkowanie, itp. Za to pod wodą pustynia... Co prawda ryb jest sporo, ale dno jest niemal martwe, kolorów praktycznie zero. Pomimo zakazów popularne jest dokarmianie ryb, wówczas przypływają ich setki, małych i większych, robi się tłoczno.
Penetrując okolice udało mi się spotkać śpiące skrzydlice w uskoku skalnym, podobno jest ich tam sporo. Nie pływałem tylko w stronę rezerwatu. Na plaży są wygrodzenia, być może od strony morza jest coś ciekawego. Ogólnie to pod względem snurkowym Coral oceniam słabo. Za to do leżenia na słońcu jest ok.

Z kolei Princess jest bardziej dzika, chociaż prysznice i toalety są i to za free. Jest też darmowy WiFi miejski. Leżaki płatne, a podłoże mocno kamieniste. Do plażowania na ręczniku nie polecam. Samo zejście do wody jest wygrodzone, trzeba szukać oznaczonych miejsc albo te dwa pomosty. Przy brzegu praktycznie od razu jest głęboko > 3m. Mi osobiście na Princess podobało się dużo bardziej niż Coral, więcej skał, życia, roślinek, kolorów. W zakamarkach i jaskiniach jest dużo ciekawych rybek.

Co do wraku, to zapewne chodzi o "Satil Wreck". Leży na głębokości ~25m, ale górne elementy mostka wystają gdzieś na ok 10-12m. Nie wiem czy i jak widać je "z góry", ale byłem na dole i wrażenie jest super. Na YT jest sporo filmików. Wrak jest dokładnie tutaj: https://goo.gl/maps/39XR9wkiYrz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group