Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Mar 2015 22:35 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 28
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia, porady, namiary??
Będąc nad morzem czerwonym chcemy zobaczyć rafę, żadni z nas pływacy :) więc trochę boimy się sami wziąć maski i posnurkować. Orientnuje się ktoś ile kosztuje przyjemność zanurkowania w tandemie lub z jakąś asystą?
Dzięki :)


Ostatnio edytowany przez krasnal, 29 Sty 2017 17:00, edytowano w sumie 1 raz
Zmiana tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 20 Mar 2015 00:51 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
Zróbcie rozeznanie wcześniej. Byłem w Elacię w listopadzie 2013 i w samym mieście nie znalazłem wielu miejsc z klasyczną "informacją turystyczną". W samym mieście też nie ma chyba miejsc do nurkowania, tylko plaże. Znalazłem tam informator turystyczny i dowiedziałem się o tym, że miejsca do nurkowania znajdują się na południe, w kierunku drogi do Egiptu. Ponieważ miałem mało czasu, skusiłem się na taksówkę i powiedziałem żeby mnie zawiózł do Eilat Coral Reserve. Zapłaciłem za to chyba ze 40NIS, potem się okazało że jest autobus miejski za coś koło 6NIS.

Trafiłem w to miejsce:
https://maps.google.pl/maps?q=Ejlat,+Iz ... 6,,1,-1.11

Plaża jest jak widzicie ogarnięta, ma jakąś ilość infrastruktury. Można zostawić rzeczy w szafkach (średnio bezpiecznych, choć mnie nie okradli), można kupić majtki do pływania czy wypożyczyć snorkle i kapoki (dla słabych pływaków uważam że to mus). Na plaży jest wygrodzony "brodzik" do nauki snorklowania o niewielkiej głębokości. Prawdziwa rafa zaczyna się po zejściu z jednego z pomostów - tam jest 5 metrów głębokości i .... robi wrażenie. Między pomostami wyznaczona jest ścieżka do zwiedzania (wodna ścieżka) z wielkimi bojami których się można w razie czego przytrzymać (przydaje się). Jak ja byłem pomost południowy był nieczynny, tzn można było na niego wleźć z wody, ale nie dało się nim przejść na ląd, więc trzeba było płynąć z powrotem do pomostu północnego. Cena tej imprezy mnie jakoś nie zabiła i w porównaniu z np. autobusową wycieczką Massada/Morze Martwe była raczej niska.
Generalnie pływało się miło. Asysty nie udało mi się tam załatwić. Bałem się jak diabli, bo dla mnie przepłynięcie 15 metrowego basenu to wyzwanie kondycyjne a powyżej 2m głębokości panikuję. Całe szczęście bazowe umiejętności pływania, kapok, płetwy i da się jakoś przetrwać :) Pierwszy raz byłem nad morzem czerwonym, ale odniosłem wrażenie że jest bardziej słone od Bałtyku i dużo mocniej wynosi w górę.


Ostatnio edytowany przez Roku, 05 Lis 2017 20:43, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 01 Kwi 2015 12:00 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 28
Dzięki
Mam nadzieję, że boje i kamizelka uratują mnie przed utonięciem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
smok1 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 01 Kwi 2015 12:14 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
Byłem tam w lipcu tamtego roku, na publicznej plaży są dwa pomosty w pobliżu niewielkiej rafy, tam pływaliśmy, jak się boisz wody to kilka metrów od brzegu przy głębokości ok 1,2 m zaczynają się skałki, rafa i ryby :-)

Moja 6 letnia córka tam oglądała rafę, ryby i uwaga! jeżowce (lepiej na nie nie nadepnąć), miała niezłą frajdę. Ja pływałem przy pierwszym pomoście ale przy drugim było dużo więcej ludzi, możliwe, że tam jest większa rafa.
Zresztą oglądane w jednej z relacji na tym forum zdjęcia o tym by świadczyły.

Napisałem że to publiczna plaża, teraz sobie przypominam, że tam miał być niby rezerwat rafy i płatny wstęp, my mieliśmy kartę zniżkową na wstęp do 6 parków narodowych Izraela ale w Eilacie nikt tego nie sprawdzał, po prostu z parkingu zeszliśmy na plażę.

W zasadzie nie trzeba nurkować. Maska, rurka, kładziesz się na wodzie i oglądasz :-) Ja nie miałem rurki bo nie zabrałem z domu więc z samymi okularami podglądałem ryby.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Kwi 2015 12:27 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 28
też będziemy mieć green car, już nie mogę się doczekać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Mar 2016 01:06 

Rejestracja: 09 Gru 2015
Posty: 7
Loty: 24
Kilometry: 75 065
Wykopię skamielinę, ale może komuś się przyda. W Ejlacie na wschodnich plażach jest kilka centrów nurkowych. Jest też bardzo dużo miejsc do zrobienia nurka.
Ja polecam skontaktować się z doświadczonym instruktorem Eyal Sayag. A tu mój film z nurkowania w Ejlacie:
http://ourlittleadventures.pl/wp/podroze-swiatworlds-travels/izrael/nurkowanie-eilat/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Sty 2017 21:41 

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 88
Joozek25 napisał(a):
Z atrakcji szczególnie polecam obserwatorium, pełen pakiet 144 szekle zawiera wycieczkę łodzią z przeszklonym dnem (super sprawa) oraz seans filmowy, który spokojnie można odpuścić. Rybki jednak robią duże wrażenie


Własnie chciałam kupić bilety przez internet, niestety nie mogę odszukać opcji z łodzią, jest tylko bilet dla dorosłych lub dzieci z oceanarium. Czy bilet na łódź podwodną kupuje się osobno i czy kupowałeś je na miejscu czy przez internet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 31 Sty 2017 20:21 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 154
Loty: 107
Kilometry: 135 181
Kupowałem całość na miejscu. Decyzje o wejściu tam podjąłem z dnia na dzień, więc bilet kupiłem w kasie. Przejazd łódką nie jest długi, ale widok dna morskiego, rafa i niesamowite ryby robiły wrażenie. Wg mnie łódź lepsza niż samo obserwatorium. Na drugim miejscu rekinarium. NIe da się kupić samego biletu na łódź, jak i na seans. Są dodatkowo płatne
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
TeresaS lubi ten post.
TeresaS uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 21 Mar 2017 13:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Miałam przyjemność testować w zeszłym tygodniu trzy miejsca do snurkowania w Eljacie.

Pierwsze to plaża miejska, zaraz na prawo za Mall Hayam. Do wody wchodzi się z pomostów. Przydadzą się buty do pływania, bo jest tam sporo jeżowców. Możliwość wypożyczenia leżaków. Są toalety i tuż obok sklep – czynny nawet w sobotę. Niestety woda była dość mętna (może to po wieczornych silnych wiatrach). Rafa w szczątkach, ale kilka kamieni można było obejrzeć, i kilka rybek też było. Zdecydowanie ta plaża nadaje się bardziej do popływania na desce czy kajakiem albo na wieczorny chillout z butelką winą czy piwem.

Drugie miejsce to publiczna plaża na Coral Beach. Dojazd autobusem nr 15 z centrum Eljatu za 6.90 szekli lub taxi za 30 szekli. Wchodziliśmy wejściem Aqua Sport. Wybrzeże to kamienie i żwirek. Można wypożyczyć leżak i parasol. Cena 12 szekli. Są przebieralnie, toalety, prysznice. Jest też fajny bar (najtańsze piwo 24 szekle) z darmowym WiFi. Do morza wchodzi się z brzegu. Także przydadzą się buty do pływania gdyż wchodzi się po kamieniach. Sporo tam szkółek nurkowych, więc jest spory tłok, ale nie przeszkadza to w pływaniu i snurkowaniu. Jeśli ktoś jest zainteresowany nurkowaniem to na miejscu można spokojnie się umówić. Ciekawe pojedyncze skały obrośnięte koralowcami ok 12 metrów od brzegu. Naprawdę sporo ryb jak na tak zatłoczone miejsce.
Załącznik:
Coral_Beach.jpg
Coral_Beach.jpg [ 314.57 KiB | Obejrzany 9685 razy ]


Trzecie miejsce to Eilat Coral Beach Nature Reserve. Raptem przystanek dalej za Coral Beach. Dojazd z centrum Eliatu: autobus lub taxi. Można też oczywiście dojść pieszo – ok 40 minut, ale trasa wyjątkowo mało atrakcyjna i w pełnym słońcu dość męcząca. Wejście do rezerwatu płatne – 35 szekli od osoby. Na miejscu żwirek. Parasole i leżaki płatne, ale krzesła są za friko. Można wypożyczyć sprzęt do snurkowania oraz dostępne są kapoki dla tych nieumiejących dobrze pływać. Nad całością czuwa ratownik. Są przebieralnie, toalety, prysznice. Vis a vis wejścia do rezerwatu jest sklep spożywczy, w którym można się zaopatrzyć. Można także z niego skorzystać wyskakując na chwilę z rezerwatu. Wejście do wody z pomostów. Dla dzieciaków także wejście z brzegu do ogrodzonego kąpieliska. Bardzo ładnie zachowana rafa koralowa. Dużo ryb. My trafiliśmy jeszcze na ławice fioletowo-niebieskich meduz. Robiło to ogromne wrażenie. Pod odpłynięciu dalej w morze mniej rafy, ale za to tańczą na dnie ośmiornice. Moim zdaniem miejsce warte odwiedzenia i warte swojej ceny.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
spty13 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 22 Mar 2017 20:38 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Trochę dalej autobus 15 4,20 ILS, 1/2 przystanki za obserwatorium (przystanek przed granicą) plaża darmowa. Leżaki i parasole darmowe, wi fi darmowe. Kawiarnia, wc, prysznice. Rafa, rybki, korale. Wszystko oprócz zamówień z kawiarni - darmowe. Obsługa kawiarni podaje zamówienia do leżaków. Powrót do centrum autobus 16 4,20 ILS.

P.S. @‌Japonka76‌ dlaczego płaciłaś 6,90, skoro bilet kosztuje 4,20/os na całej trasie?
Góra
 Profil Relacje PM off
mkostek uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 22 Mar 2017 22:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Sorki. Pomyliłam się. 4
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Mar 2017 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2016
Posty: 824
niebieski
Był ktoś w grudniu? Da rade na początku grudnia popływać i pooglądać rafę czy za zimno? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Mar 2017 12:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Byłam tez na początku stycznia i było za zimno.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Maj 2017 09:30 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
kazudoki napisał(a):
Był ktoś w grudniu? Da rade na początku grudnia popływać i pooglądać rafę czy za zimno? :D

Da radę. 22 grudnia dałem radę. Pod koniec lutego też i wiele osób robiło to samo. Z pianką i bez pianki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Wrz 2017 19:10 

Rejestracja: 24 Sie 2016
Posty: 5
Zdzislaw422 napisał(a):
Trochę dalej autobus 15 4,20 ILS, 1/2 przystanki za obserwatorium (przystanek przed granicą) plaża darmowa. Leżaki i parasole darmowe, wi fi darmowe. Kawiarnia, wc, prysznice. Rafa, rybki, korale. Wszystko oprócz zamówień z kawiarni - darmowe. Obsługa kawiarni podaje zamówienia do leżaków. Powrót do centrum autobus 16 4,20 ILS.

P.S. @Japonka76 dlaczego płaciłaś 6,90, skoro bilet kosztuje 4,20/os na całej trasie?



Czy w tym miejscu można wypożyczyć płetwy i maskę z rurką?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Wrz 2017 23:02 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Cytuj:
Trochę dalej autobus 15 4,20 ILS, 1/2 przystanki za obserwatorium (przystanek przed granicą) plaża darmowa. Leżaki i parasole darmowe, wi fi darmowe. Kawiarnia, wc, prysznice. Rafa, rybki, korale. Wszystko oprócz zamówień z kawiarni - darmowe. Obsługa kawiarni podaje zamówienia do leżaków. Powrót do centrum autobus 16 4,20 ILS.


Czekajcie, czekajcie. A jak te 2 miejsca porównać do siebie to za 35 szekli i to darmowe to jaka jest różnica w rafie i liczbie ryb? I czy możecie podać dokładne miejsca na mapie lub jak dojechać samochodem, bo te autobusy i ceny za bilety nic mi nie powiedzą, bo wypożyczam samochód na cały tygodniowy pobyt w Izraelu, z góry dziękuję! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Wrz 2017 23:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Nie wiem jak jest na tej hotelowej plaży, ale jeśli podobnie jak na plaży publicznej to taka sobie skromna rafa.
W Eilat Coral Beach Nature Reserve natomiast jest pięknie zachowana rafa, duża, ciekawa, zdrowa, dużo rybek, ośmiornice i inna fauna morska. Teren jest zadbany i monitorowany. Warto.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Wrz 2017 23:38 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Nie chcę filozofować, ale pewnie warto jak się jest samemu albo we 2 osoby. Ja jadę w 5 osób samochodem, w tym tylko ja będę snurkować, więc nie opłaca się raczej płacić 4 czy 5 x 35 szekli (nie wiem jak za dziecko) a nie chcę też kombinować i sam tam jechać a resztę rodziny gdzieś zostawić...

Dlatego ciekawy jestem jak wychodzi porównanie między tymi dwoma miejscami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 25 Paź 2017 22:10 

Rejestracja: 30 Wrz 2014
Posty: 37
Mam pytanie, lece w listopadzie 18-tego, widze, ze w grudniu ludzie plywali, to w listopadzie, pewnie tez da rade. Pytanie dotyczy Obserwatorium, czy warto tam isc za te 110-140 szekli, jak ktos wybiera sie do Coral Beach Nature Reserve ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 26 Paź 2017 00:07 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Też lecę w listopadzie, w ostatnim tygodniu woda powinna mieć temperaturę w morzu kilka-kilkanaście metrów od brzegu- 23-25 stopni. W Bałtyku wchodzę nawet jak ma 16, więc dla mnie nawet te 23 stopnie to wrzątek :lol:

Odnośnie Obserwatorium cena przez net to 94-103 szekle. 110-140 to chyba razem z rejsem łodzią ze szklanym dnem? Z tego co czytałem to się chyba nie opłaca tej łodzi brać.

Odnośnie Coral Beach Nature Reserve kilka postów wyżej jest info, że podobna rafa jest 1-2 przystanki przed.

Jak chcesz 100% potwierdzone info to niech się wypowiedzą forumowicze, którzy mają cały Eilat i okolice oblatane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group