Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 349 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#141 PostWysłany: 29 Sie 2017 21:36 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Ja nawet zdążyłem przesłać punkty do TK, przed tym kolejnymi problemami, no i teraz nie wiadomo gdzie są ;)
Może ponownie zadziała za jakiś czas, najpierw AB, teraz TK, ostatnio cały czas pod górę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#142 PostWysłany: 05 Paź 2017 08:13 

Rejestracja: 01 Lis 2016
Posty: 78
Loty: 59
Kilometry: 144 110
Chciałem właśnie wstecznie naliczyć mile za loty Asiana na trasie GMP - CJU w M&S. Niestety, okazuje się że na stronie TK nie ma możliwości wybrania tych lotnisk w Korei (ogólnie są tylko 2 koreańskie). Pytanie, jak to fizycznie teraz wykonać?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#143 PostWysłany: 05 Paź 2017 10:33 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Piszesz wiadomość do TK (korzystasz ze starej strony). Dołączasz karty pokładowe i prosisz o naliczenie mil.

To samo robiłem z Katowicami i naliczyli
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
tomaszsz uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#144 PostWysłany: 30 Gru 2017 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Z dzisiejszego newslettera. Nic nie piszą o minimalnym okresie, więc może to być dobra oferta.
Link do promocji: https://partners.rentalcar.com/turkishairlinesintemail/

Załączniki:
tk_promo.png
tk_promo.png [ 291.51 KiB | Obejrzany 2179 razy ]
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#145 PostWysłany: 17 Lut 2018 09:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Czy są/bywają, a jeśli tak to jak często, jakieś promocyjne punkty za zapisanie się do Miles&Smiles?

Goglując zauważyłem, że w 2014 roku, czyli już jakiś czas temu, można było dostać 6500 mil ekstra za zarejestrowanie się w M&S + dwa loty międzynarodowe

Image

ale nie zauważyłem żadnej powtarzalności takiego czegoś. Ktoś coś?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#146 PostWysłany: 28 Lut 2018 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
jako świeżak w programie TK mam dwa pytania:

1) jak prawidłowo dopisać kartę TK do rezerwacji w LH? Ja zrobiłem tak, że z rozwijanej listy wybrałem "Miles and Smiles" oraz podałem numer karty, ale bez literek TK. Mam status Elite, ale po wpisaniu numeru nic nadzwyczajnego się nie pojawiło. Może to normalne, a może powinna się pojawić jakaś informacja, że pasażer ma status *A gold? Pytam o to tym bardziej, że gdy miałem na okres próbny golda w United, pamiętam, że w systemie LO ta karta była rozpoznawana dopiero wtedy, gdy numer był poprzedzony literkami,

2) powiązana z punktem 1. jest wątpliwość, jak wygląda sprawa rezerwacja miejsc w exit row na loty *A? Po dodaniu karty TK do mojej rezerwacji w LH, za tego rodzaju miejsce system chce 105 zł. O ile pamiętam, gdy wcześniej miałem wpisany nr mojej zwykłej karty M&M cena była taka sama. Czy te miejsca są faktycznie dodatkowo płatne również w przypadku *A gold? O ile pamiętam, gdy miałem ww. próbnego golda w United, mogłem rezerwować miejsc w exit row bezpłatnie.

EDIT: Sprawdziłem też rezerwację w TP - tu też po wprowadzeniu numeru karty TK wybór (jakichkolwiek) miejsc jest nadal płatny. A może to po prostu kwestia czasu? Status Elite w TK mam raptem od dziś i może system *A potrzebuje jakiegoś czasu na przyjęcie do wiadomości tego wiekopomnego faktu, by rozpoznać mnie, jako pasażera statusowego?

Z góry dziękuję za wsparcie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#147 PostWysłany: 28 Lut 2018 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 889
niebieski
@tropikey
Wklepanie *G TK do rezerwacji LH niczego nie zmieni bo darmowy wybór miejsc przed odprawą ma tylko SEN i HON. Przy odprawie, z rozwijanej listy wyszukasz M&S, dodasz numer i powinny odblokować się miejsca przy ER. System automatycznie zidentyfikuje Cię jako *G i dołączy Priority Boarding.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#148 PostWysłany: 28 Lut 2018 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
OK, czyli czekam do otwarcia odprawy.
A co z bagażem rejestrowym, gdybym chciał dorzucić go sobie do istniejącej już rezerwacji z samym podręcznym? Akurat ani w LH, ani w TP takiej sytuacji nie mam, ale są dwie rezerwacje w LO właśnie z podręcznym. Do tego dojdzie mi prawdopodobnie kolejna rezerwacja w LO, którą dopiero będę organizował.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#149 PostWysłany: 28 Lut 2018 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 889
niebieski
A potrzebujesz dwa bagaże rejestrowane?
*G oraz FTL daje w LO dodatkowy bagaż, również w taryfie bez bagażu czyli 0+1, 1+1 itd.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#150 PostWysłany: 28 Lut 2018 13:33 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 70
Dokładnie tak bywa, że jeśli jest płatny wybór miejsca to często pozostaje płatny aż do czasu otwarcia checkin, ale za to kiedy już checkin się otworzy i wpisany jest numer TK*G (ew. się go dopisze na etapie e-checkin) to dostępny jest większy wybór miejsc, z exit-row włącznie. Często jest też tak, że miejsca przy *G są blokowane dłużej i jeśli lot nie jest 100% full to można mieć więcej przestrzeni życiowej.

Rezerwacja LO z numerem M&S/*G przechodzi bez problemu z dodatkowym bagażem, nawet dla taryf dopuszczających jedynie bagaż podręczny, ale ujawnia się ta informacja dopiero przy e-checkin.

Znowu, nie jest to reguła - przykładowo LO i SK akceptuje statutowcom *G regułę +1 dla dużego bagażu w najtańszych taryfach, ale np. LH, SN czy NZ już nie.

Inna ciekawostka - jeśli chce się skorzystać z przywilejów *G ale mile jednak naliczyć w innym programie Star Alliance, to w jednych liniach jest to łatwe bo można sobie dowolnie zmieniać przypisany do rezerwacji numer i ponownie generować odnowioną kartę pokładową (np. w Brussels) a w innych jest to trudniejsze.

Ja np. często robię tak, że w Brussels Airlines checkinuję się z numerem TK*G, wybieram lepsze miejsce, generuję boarding pass z numerem automatycznie rozpoznawanym do FastTrack/Lounge, natomiast jak już mam (e-)BP, to edytuję rezerwację, wprowadzam numer M&M i ostatecznie mile wpadają do M&M.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#151 PostWysłany: 28 Lut 2018 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Czyli - o ile dobrze zrozumiałem - jeśli mam rezerwację w LO z samym podręcznym, a pojawiłbym się na lotnisku z bagażem rejestrowym, to po prostu idę do check-in'u i tam po okazaniu TK Elite biorą mój bagaż za darmo... Zgadza się?

W oneworld, gdzie miałem Silvera BAEC działało to tak, że już na etapie rezerwacji mój status był rozpoznany (np. w Iberii) i już wtedy mogłem zarówno wybrać dowolne miejsce, jak i dorzucić sobie za darmo bagaż rejestrowy. Takie rozwiązanie daje większy komfort psychiczny (bo wszystko już jest w rezerwacji), ale nie będę narzekał na *A. Zakładam, że wszystko zadziała, choć jest taki jeden wątek na FT, gdzie nieco narzekają na rozpoznawalność TK Elite w *A (choć z tego, co poczytałem, problem dotyczy głównie przypadków, gdy ktoś nie ma ze sobą karty fizycznej):
https://www.flyertalk.com/forum/turkish ... ems-2.html

Ostatnie pytanie - czy o kartę fizyczną TK Elite muszę się do nich zwrócić, czy przyślą sami z siebie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#152 PostWysłany: 28 Lut 2018 13:48 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
w LO dodatkowy bagaż od razu widać w systemie po wklepaniu odpowiedniego numeru FFP ze statusem, dla taryf z 0 bagażu po dodaniu numeru powinno się zmienić na 1.

co do wyboru miejsca - każda linia ma swoją politykę, dzisiaj rzadko która daje te lepsze z wyprzedzeniem za darmo statusowym z innych programów niż własny, przy odprawie lub na lotnisku czasami da się zmienić, czasami nie.

co do SK - już nie będzie dawał dodatkowego bagażu w najniższych (bezbagażowych) taryfach dla *G, podobnie jak LH.

@tropikey: jeśli nie widzisz statusu *G a jesteś nowy w TK bardzo prawdopodobne, że TK nie wysłał update'u do głównej bazy *A z której ciągną dane inne linie z sojuszu - może to trwać kilka tygodni nawet zanim się status zaktualizuje. Do tego momentu inne linie nie będą twojego numeru rozpoznawały jako *G, ale jak pokażesz kartę, to dostaniesz przywileje.
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#153 PostWysłany: 28 Lut 2018 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 889
niebieski
Dokładnie, ale warto nadmienić, że wybór miejsc w LO działa podobnie jak w LH - masz dużo większy wybór niż "niestatusowiec" więc warto dodać kartę już przy odprawie online. Bagaż doda się automatycznie i przy checkinie na lotnisku to zauważą.
Kartę fizyczną sami wysłali, ale nie pamiętam po jakim czasie do mnie dotarła. Bez karty może być problem z wejściem do EL. Polonez zczytuję status z BP, ale w takim Gdańsku karta fizyczna jest niezbędna.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#154 PostWysłany: 28 Lut 2018 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Już chyba widzę, w czym jest dodatkowy problem. Otóż, np. w szczegółach mojej rezerwacji w TP jest moje nazwisko w postaci "Janmr Kowalski", a w TK moje nazwisko jest w postaci "Jan Kowalski", więc jest rozbieżność i brak rozpoznania karty (gdy ją wpisuje, to po ponownym wejściu do rezerwacji, karty nie ma). Podejrzewam, że podobnego typu rozbieżności mogą być również w przypadku innych rezerwacji, które były zrobione wcześniej (niezależnie od linii). Inaczej będzie zapewne w przyszłości, gdy przy okazji nowej rezerwacji od razu podam nr karty TK.
Będę zatem musiał obdzwonić TP, LH i LO, by ręcznie wprowadzili nr TK.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#155 PostWysłany: 28 Lut 2018 15:27 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 70
tropikey napisał(a):

Ostatnie pytanie - czy o kartę fizyczną TK Elite muszę się do nich zwrócić, czy przyślą sami z siebie?


Na koncie m&s na www.thy.com, sekcja "miles transactions" jest guzik "send new card" - nie zaszkodzi kliknąć. Poza tym, ładny wizerunek karty z QRcode jest dostepny w aplikacji mobilnej Turkisha - mi raz pomogła ta appka, kiedy jeszcze nie mialem fizycznej karty, do biletu nie dopisalem numeru M&S, a chciałem skorzystać z przywilejów.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#156 PostWysłany: 28 Lut 2018 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Przyszedł mail, z którego wynika, że będzie wysyłka, ale faktycznie, dodatkowo kliknąć nie zaszkodzi :)

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#157 PostWysłany: 28 Lut 2018 17:18 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
@tropikey dodanie mr/mrs to standard w systemach rezerwacyjnych i nie powinno mieć najmniejszego wpływu na sczytanie danych statusu jeśli wszystkie dane paxa są poprawne oraz tożsame w FFP i na bilecie. To raczej to co pisałem wyżej - TK nie wysyła na bieżąco aktualizacji do bazy *A, inne linie robią to np. codziennie, a Turcy z jakichś powodów nie (podejrzewam że wysyłają zbiorcze aktualizacje np. raz na miesiąc albo dwa tygodnie). Przerabiałem to z nimi parę lat temu.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#158 PostWysłany: 28 Lut 2018 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Oj, faktycznie - nie doczytałem wcześniej tego, co napisałeś o opóźnieniu w aktualizacji danych przez TK. Najbliższy lot mam dopiero w połowie kwietnia, i to krajowy, więc mogę poczekać :)

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#159 PostWysłany: 04 Mar 2018 14:29 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Redukcje stawek milowych za przeloty LO, m.in.:
trzy najniższe klasy L, U, O będą dawały min. 125 mil, zamiast dotychczasowych min. 250 mil
klasa V będzie dawała 250 mil, zamiast dotychczasowych min. 500 mil
mimo zmian w tabeli nie wprowadzono nowej taryfy biznesowej F w której często bookowane są promocyjne taryfy biznesowe LO
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#160 PostWysłany: 18 Sie 2018 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Wygląda na łatwy sposób na zgarnięcie 4000 mil:

Załączniki:
promo TK.png
promo TK.png [ 856.31 KiB | Obejrzany 1059 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 349 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group