Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 12 Sie 2017 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2017
Posty: 153
Loty: 37
Kilometry: 59 474
Jeden zobaczył w mojej wypowiedzi głupotę, inny mądrość. Każdy sądzi swoją miarą.

ale pewnie macie racje
oglądnąłem dokładne wyjaśnienie niebezpieczeństwa i już będę grzeczny w tej sprawie

Góra
 Profil Relacje PM off
p.wl lubi ten post.
 
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 12 Sie 2017 16:23 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Telefony należy wyłączać (a w zasadzie wyłączać transmisję danych), bo tak nakazują przepisy, a ignorowanie ich jest łamaniem prawa (nieposłuszeństwo wobec poleceń załogi), co w skrajnych przypadkach oprócz mandatu może zapewnić awaryjne lądowanie czy areszt (choć to raczej teoria).

Co do istoty problemu od strony technicznej, było kilka wypadków samolotów, w których podejrzewano niepoprawne działanie instrumentów w kokpicie z nieznanych przyczyn. Pomimo wielu testów i badań, nigdy nie udało się udowodnić, że telefony mogą zakłócać pracę urządzeń w kokpicie.

Natomiast gdyby wszyscy rozmawiali przez telefon, na wypadek sytuacji awaryjnej byłoby ciężko przeprowadzać ewakuację. No i oczywiście pozostaje kwestia kultury; wyobraźcie sobie 100 osób krzyczących cały lot do telefonu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 12 Sie 2017 16:58 

@silvershark Pełna zgoda. Chodzi tylko o to, że tłumaczenie dlaczego nie wolno jest idiotyczne :D W klasie ekonomicznej trzeba mieć wyłączony/ w trybie samolotowym bo samolocik się rozbije i "wszyscy umro". Ale jak podróżujesz w biznesie/ pierwszej to sobie możesz flirtować z sekretarką przez cały czas podróży przez Atlantyk :D
Góra
 PM off  
      
#24 PostWysłany: 12 Sie 2017 19:58 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
@MacKoz
Ale wiesz czy tylko tak myślisz?
Leciałem ostatnio w C longhaul'e QR i LH. W obu był internet i ten ich samolotowy zasięg komórkowy i w obu o ile pamiętam, wyraźnie powiedziano że można sobie smsować, ale nie wolno prowadzić rozmów głosowych żeby nie zakłócać spokoju innym pasażerom. To samo tyczy się skype czy innych internetowych wynalazków pozwalających na rozmowy głosowe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 12 Sie 2017 20:34 

tasma napisał(a):
@MacKoz
Ale wiesz czy tylko tak myślisz? (...) wyraźnie powiedziano że można sobie smsować

O! I to już nie stanowiło zagrożenia? :D Przypominam, że np. EASA stwierdziła że włączony telefon (no i oczywiście korzystanie z niego) jest ok i nie stanowi to zagrożenia dla bezpieczeństwa lotu. To linie decydują jaką prowadzą politykę w tej sprawie. A flirtować można też przez smsy ;)
Góra
 PM off  
      
#26 PostWysłany: 12 Sie 2017 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Warto jeszcze dodać, że podczas przeciążeń (start, lądowanie) jeśli taki telefon wyskoczy z dłoni pod wpływem własnej bezwładności, to stanie się całkiem dobrze rozpędzonym pociskiem. Pół biedy jak uderzy w siedzenie pasażera przed nami albo nasze, gorzej jeśli doleci w okolice biznesu.

Co do niewłączonego trybu samolotowego - telefon kiedy szuka sieci, operuje z maksymalną dostępną mocą. (Skoro żadna antena nie odpowiada, to trzeba nadawać silniej!) - bezcelowe zużycie baterii. Zresztą powyżej pewnej szybkości stacje naziemne nie są w stanie zapewnić praktycznie żadnej sensownej przepustowości. Sygnał jest, ale nieużyteczny. (Ponad dwa lata pracowałem w pewnej koreańskiej firmie produkującej wybuchowe telefony i większość paździerzy powyżej 140 km/h zrywa transmisję danych)

Tak więc jeśli nie teoria interferencji, to może zwykły pragmatyzm zachęcą do trybu samolotowego podczas podniebnych wojaży ;)
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 12 Sie 2017 21:31 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Anonymous napisał(a):
tasma napisał(a):
@MacKoz
Ale wiesz czy tylko tak myślisz? (...) wyraźnie powiedziano że można sobie smsować

O! I to już nie stanowiło zagrożenia? :D Przypominam, że np. EASA stwierdziła że włączony telefon (no i oczywiście korzystanie z niego) jest ok i nie stanowi to zagrożenia dla bezpieczeństwa lotu. To linie decydują jaką prowadzą politykę w tej sprawie. A flirtować można też przez smsy ;)

Flirtować można na różne sposoby. Ty jednak sugerowałeś jakoby w biznesie można było więcej niż economy a to nie jest prawdą. Zasady są te same.

@apadlo
Tutaj nie chodzi o połączenie komórka pasażera <> BTS na ziemi (bo to jak powiedziałeś nie jest możliwe przy prędkości samolotu). To w samolocie jest mini BTS z którym komunikuje się telefon. Do tego ten BTS w samolocie to nie 900 MHz tylko pewnie UMTS gdzie moc nadawania zarówno BTSa jak i telefonu jest bardzo niska.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 12 Sie 2017 21:40 

@Tasma Emirates 1 klasa vs ekonomiczna.
Edyta: No dobrze, widzę sprzeczne informacje na stronce Emirates i faktycznie można korzystać z telefonu w ekonomicznej. Co jednak nie zmienia sensu mojej wypowiedzi: Korzystanie z telefonów komórkowych podczas lotu/ startu/ lądowania JEST bezpieczne. Jeśli nawet zasady są te same niezależnie od klasy lotu, to zasady różnią się w zależności od linii lotniczej.
Góra
 PM off  
      
#29 PostWysłany: 12 Sie 2017 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
@tasma Jasne, ja tylko pisałem o sytuacji, kiedy lot jest bez odpalonego BTSa na pokladzie. Inaczej rozpoczynasz i kończysz podróż w tej samej komórce :) Swoją drogą dwa lata temu Qatar miał u siebie tylko 2G, może teraz instalują już coś więcej, teoretycznie od 2013 mogą: http://www.pcworld.com/article/2063620/ ... dband.html
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group