Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Wrz 2011 11:35 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 74
Loty: 41
Kilometry: 92 000
Witam, jako, że niedługo wybieram się w daleką podróż, z dwiema przesiadkami, zastanawia mnie(będą to moje pierwsze przesiadkowe loty) czy bagaż główny nadaję w Poznaniu, i odbieram w miejscu docelowym, czy muszę na przesiadce numer 1 lub dwa odebrać. Znajduję tylko szczątkowe informacje, więc jakby ktoś pomógł byłoby miło:) Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic
Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel
#2 PostWysłany: 17 Wrz 2011 11:48 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 5
Jesli bilet caloscıowy masz np Warszwa----XXX to bagaz odbıerasz w mıejscu do ktorego lecısz
Ze soba nosisz i pilnujesz tylko podrecznego :-) nic wiecej Cie nie interesuje tylko poszukiwanie kolejnych bramek na kolejnych lotniskach : )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Wrz 2011 11:56 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 74
Loty: 41
Kilometry: 92 000
Wszystko mam na jednym bilecie, czyli Poznań-Monachium-Frankfurt-Singapur. To świetnie, że nie będę musiał zawracać sobie tym głowy. Dziękuję:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Wrz 2011 17:42 

Rejestracja: 24 Wrz 2011
Posty: 7
Czy oznacza, ze musze odebrac bagaz jesli mam bilety dwoch linii lotniczych?
przylot i odlot z tego samego lotniska, w odstepie kilku godzin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Wrz 2011 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
kreola
monika napisala przeciez wyraznie ;) Bagaz nadajesz na trase, ktora masz zabookowana.
Jesli rezerwowal(e)as lot XXX - YYY via ZZZ, i lecisz jedną linią, lub dwoma ale na zasadzie code share, to nadajesz bagaz tylko raz.
Jesli natomiast bilety masz osobno na trase XXX - ZZZ i osobno na ZZZ - YYY to bagaz nadajesz dwa razy. Simple :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Sie 2017 22:31 

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 14
Cześć,
zamówiłem taką oto trase w Lastminute.com . Jak widać zmiana linii Lotniczej na JFK z British Airways na LATAM w przeciągu 2,5 h.

Pytanie brzmi, czy mój bagaż rejestrowany zostanie przekazany na JFK czy muszę go w przeciągu tych 2,5h odebrać i nadać na LATAM?

Z góry dziękuje za wszelkie rady!
Poydrawiam,
Michal

Załączniki:
Vienna - Lima Rezerwacja.tiff
Vienna - Lima Rezerwacja.tiff [ 170.35 KiB | Obejrzany 27543 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Sie 2017 09:36 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3920
platynowy
Przy przesiadce w USA bagaż zawsze trzeba odebrać i nadać ponownie. Natomiast otagowany do lotniska docelowego zostanie już na początku, w JFK najprawdopodobniej będziesz go musiał tylko przełożyć sam na inną taśmę.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Sie 2017 17:23 

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 14
Wielkie dzieki za odpowiedz mucha.

A jak sie ma to do roznych teminali, bo LATAM to terminal 7 na JFK a British Airways 8?

Czyli twierdzisz ze we Wiedniu nadadza moj bagaz do Limy nawet jesli bilet kupilem na Lastminute.com? Wynika to z jakiegos sojuszu LATAM_British Aiways?

Jesli jest to tylko przerzucenie z tasmy na tasmę to zdążę bez problemu ;)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Sie 2017 20:27, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Sie 2017 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5615
HON fly4free
Nieważne gdzie kupiłeś bilet i nieważne jakie linie - jeśli wszystko masz na jednej rezerwacji (a masz) to bagaż zostanie nadany prosto do portu docelowego,
jedynym wspomnianym już wyjątkiem jest konieczność odebrania z taśmy bagażu podczas pierwszego lądowania w USA
(to kwestia przepisów USA, nie ma nic wspólnego z liniami lotniczymi czy miejscem zakupu biletu) i zrzucenia go na drugą taśmę.
Góra
 Profil Relacje PM off
.Michal. uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 07 Sie 2017 06:33 

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 14
Dziekuje za wyjasnienie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Lut 2018 17:46 

Rejestracja: 05 Sty 2017
Posty: 5
Loty: 49
Kilometry: 119 611
A jak wygląda sytuacja gdy mam lot: Warszawa-Lizbona-Fortaleza, z tym, że w Lizobnie ładuje o 18 jednego dnia A kolejnego o 15 lecę do Fortalezy. Bilet wspólny, lecę TAP`em. Rozumiem, że w tym przypadku odbieram bagaż główny i kolejnego dnia nadaje ponownie? Będę wdzięczny za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Lut 2018 18:09 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7778
złoty
Odbierasz i ponownie nadajesz,raczej się przyda, chyba masz tam nocleg ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Lut 2018 18:28 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8988
Jest o tym na stronie tap, nocna przesiadka = odbierasz bagaż


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Gru 2018 23:46 

Rejestracja: 19 Gru 2018
Posty: 19
Dzień dobry wszystkim.
Podłączę się jeśli można...

Na podstawie powyższego wykoncypowałem,że X-Y następnie Y-Z (tego samego dnia) nadaje tylko raz i odbieram w "Z"( do tego te same linie, w ciągu tej samej doby) :?:
Teraz pytanie dodatkowe 8-)
Płacę za bagaż rejestrowany za jeden lot, czy za dwa (Ryanair)

Logika by wskazywała zdzierstwo, czyli 2x sto ileś tam, ale może ktoś przerabiał.
Sytuacja dotyczy 4 os.więc trochę kalkuluję, czy bezpośrednio nie wyjdzie to samo.

dzięki z góry i pzdr.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Gru 2018 23:51 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
@Arnoszt oba loty masz na osobnej rezerwacji więc musisz osobno wykupić bagaże na każdy odcinek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 20 Gru 2018 00:10 

Rejestracja: 19 Gru 2018
Posty: 19
Dzięki bardzo, już też doczytałem...
Pół biedy, że Bergamo jako miejsce przesiadkowe, jest na liście, gdzie przekazują bagaż do miejsca docelowego....
Chyba, że artykuł na ich stronie jest stary, i taka polityka obowiązuje już wszędzie( wymienili Fiumicino, Bergamo i Porto)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 20 Gru 2018 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@Arnoszt dla świętego spokoju możesz jeszcze na chacie Ryanair się upewnić, że twój bagaż rejestrowany zostanie tam przeniesiony z samolotu do samolotu przez obsługę naziemną. A już na pierwszym lotnisku wylotowym oddając bagaż na check-in warto zwrócić uwagę by na taśmie naklejanej na ten bagaż był kod lotniska docelowego, a nie BGY. Obsługa też się może pomylić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Gru 2018 11:55 

Rejestracja: 19 Gru 2018
Posty: 19
Dzięki za wszelkie uwagi, to naprawdę pomaga w planowaniu....


Ostatnio edytowany przez Washington, 20 Gru 2018 12:26, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 07 Kwi 2019 23:52 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 21
Dzień dobry,

mam problem. Czy ktoś z forum jest w stanie mi pomóc ?

lecimy z WAW do LAX za tydzień (British Airways). Przesiadka jest w LHR

przylatujemy w sobotę 13.04 o 20:05 do LHR,
wylatujemy w niedzielę 14.04 o 16:15 do LAX

moje pytanie brzmi:
1. czy w BA przysługuje nam nocleg, posiłek czy coś tego rodzaju z okazji długiej przesiadki ?
2. czy mamy możliwość wyjść z lotniska i na nie wrócić ? mamy nagrany nocleg u znajomego pod Londynem.

Dziękuję za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Kwi 2019 00:02 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
1. Nie
2. Tak
Góra
 Profil Relacje PM off
RLPH lubi ten post.
RLPH uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Lewy91 oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group