Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Loty krajowe Chile OW
#1 PostWysłany: 26 Cze 2015 11:56 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Może ktoś podpowie czy jest jakiś sposób na tanie krajówki w Chile?
Interesuje mnie trasa SCL-CJC. OW kosztuje ok 1000zł, RT ok 500zł. W ostateczności kupię RT, ale najlepsza byłaby stawka 65$ które ukazuje się przy locie RT za lot do CJC.
Z jakich linii korzystaliście?
Ewentualnie patrzę, czy nie da się zrobić jakiegoś sensownego DOJ i na 1 bilecie mieć SCL-CJC oraz CUZ-LIM.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 26 Cze 2015 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Jakie daty sprawdzasz? Ja mam za RT 59,000 CLP ze wszystkimi opłatami (+/- $94). Poszukaj sobie na chilijskich OTA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Cze 2015 12:58 

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 170
a sprawdzałaś na chilijskiej wersji strony? ja leciałam w listopadzie 2014 (RT) i ceny na chilijskiej wersji strony LAN były sporo niższe niż na wersji dla obcokrajowców, kupiłam tańsze na chilijskiej i poleciałam bez problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Cze 2015 13:18 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
na chilijskiej stronie pokazuje mi 235.409 CLP (chyba, bo jest znaczek $)
za to RT pokazuje 69.818 CLP
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Cze 2015 18:42 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Loty w Chile warto kupować na chilijskiej stronie LAN-u. Ceny podawane są w chilijskich pesos, chociaż może mylić znak dolara. Na większości połączeń nie opłaca się brać OW. RT są praktycznie zawsze dużo tańsze od pojedynczego lotu. Dziwne, ale działa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Cze 2015 19:23 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Lan Peru stosuje taryfy tylko dla rezydentów i karę $178 dla obcokrajowców którzy kupili bilet dla "localsów". Nie znalazłem informacji czy taka sama praktyka nie jest przypadkiem stosowana w LAN Chile.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Cze 2015 19:47 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 42
Loty: 112
Kilometry: 198 895
Nie jest, a przynajmniej nie była jeszcze w listopadzie zeszłego roku - sprawdzone na własnej skórze.


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 04 Paź 2023 00:39, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Cze 2015 22:30 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Info z 1 ręki od stewki z Lana Chile.
"Kupuj i się nie przejmuj, nie ma ani jednej osoby na świecie która by to zapłaciła(karę). Lan Chile robi to by płacić inne podatki tyle"
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Cze 2015 00:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
SPLDER napisał(a):
Lan Peru stosuje taryfy tylko dla rezydentów i karę $178 dla obcokrajowców którzy kupili bilet dla "localsów". Nie znalazłem informacji czy taka sama praktyka nie jest przypadkiem stosowana w LAN Chile.

Jakbyś zajrzał w warunki taryfy to byś znalazł. Napisałam prawie identyczny post w zeszłym roku w wątku "Lecimy do CL z F4F", ale dla zainteresowanych powtórzę...

To nie jest Peru czy Argentyna, gdzie najniższe taryfy są dostępne jedynie dla rezydentów tych krajów, tylko Chile gdzie najniższe taryfy są jedynie ograniczone miejscem wystawienia biletu.

Dla porównania - z warunków taryfy w Avianca w Peru:
SALES RESTRICTIONS:
TICKETS MAY ONLY BE SOLD IN PERU.
NOTE -
PROMOTION--APPLIES FOR PERUVIAN RESIDENTS--
RESIDENCE IN PERU SHALL BE ACCREDITED WITH
PERUVIAN ID OR ALIEN CARD OTHERWISE AN ADDITIONAL
CHARGE OF USD 178.5 WILL BE APPLIED OR BOARDING
WILL BE DENIED.
///
PROMOCION--APLICA SOLO PARA RESIDENTES EN EL PERU-
SE DEBERA ACREDITAR RESIDENCIA EN EL PERU
UNICAMENTE CON DNI PERUANO O CARNE DE EXTRANJERIA
VIGENTE CASO CONTRARIO SE APLICARA UN CARGO
ADICIONAL DE USD 178.50 O SE NEGARA EL EMBARQUE.
///


Oraz bardzo podobnych warunków taryfy w LAN w Argentynie:
SALES RESTRICTIONS:
SALES ARE RESTRICTED TO PERMANENT RESIDENTS OF THE ORIGIN
COUNTRY.
TICKETS MAY ONLY BE SOLD IN ARGENTINA.
NOTE -
///
VENTA SOLO EN ARGENTINA Y A RESIDENTES DEL
PAIS DE ORIGEN .
///


I ZUPEŁNIE innych w LAN w Chile:
SALES RESTRICTIONS:
TICKETS MAY ONLY BE SOLD IN CHILE/BRC/NQN/AQP/TCQ.
NOTE -
///
VENTA SOLO EN CHILE/BRC/NQN/AQP/TCQ.
///


I uprzedzając ewentualne pytania: oczywiście, że chilijska strona LAN (czy inne chilijskie OTA) oznacza, że miejscem wystawienia biletu jest Chile.
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 04 Lip 2015 11:32 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Potwierdzam, że nie ma problemu z biletami kupionymi przez chilijską stronę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 20 Paź 2015 09:52 

Rejestracja: 14 Paź 2015
Posty: 4
Czesc,

Mnie interesowalby bilet z Santiago do Punta Arenas, tylko nie wiem dokladnie na jaka date - koniec kwietnia, poczatek maja, koniec maja... Obecnie w dwie strony bilet na stronie LAN kosztuje w najtanszej taryfire 80k, a w drugiej taryfie za 112k jest juz jakas opcja zmiany daty za 15k.

Czy ceny pozniej tych lotow mocno pojda do gory i warto kupic teraz z tym flexem, czy jednak poczekac az juz bede wiedziec konkretnie na jaka date mnie interesuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Lis 2015 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Z tymi taryfami LAN jest trochę loteria. Ja bym poczekał jeszcze aż będziesz znać bliżej określony daty, na 2-3 miesiące przed lotem ceny nie powinny drastycznie wzrosnąć. Do Punta Arenas nie leciałem, ale kupując loty na północ (Calama), bilet w jedną stronę był droższy niż powrotny! Obserwuj ceny i rzecz jasna kupuj przez chilijską stronę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Sty 2017 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2011
Posty: 173
Wiem, że po długim czasie, ale sprawdzajcie też SKY - skyairline.cl. Mają sporo krajówek, ceny trochę niższe niż LAN; generalnie to odpowiednik porządnego low costa. Bagaż wliczony - reszta nie, moim zdaniem wybitnie niewygodne siedzenia :).
_________________
Image
https://www.facebook.com/polaknapustyni/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Cze 2017 17:24 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Muszę wrócić z Punta Arenas do Santiago de Chile na początku kwietnia przyszłego roku. Najbardziej pasuje mi Lan ze względu na godzine (chodzi o poranny wylot około 6.00 rano). Problem jest jednak taki, że w ich systemie nie ma lotów do/z PUQ po 1 kwietnia. Wcześniej loty pojawiały się z wyprzedzeniem takim jak w liniach tradycyjnych czyli 11-12 miesięcy. Czy ktoś słyszał żeby mieli zrezygnować z tej trasy? To chyba niemożliwe.
Oczywiście wiem o Sky Airlines, ale godziny mają jak dla mnie wybitnie niewyjściowe, nie mówiąc o zakupie za aviosy ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Cze 2017 12:47 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Arekkk napisał(a):
Potwierdzam, że nie ma problemu z biletami kupionymi przez chilijską stronę.


Także potwierdzam, zero problemów na lotach krajowych.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Lip 2017 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
W temacie chilijskich krajówek, do sprzedaży trafiły dziś pierwszy bilety Jetsmart - https://jetsmart.com/ - dla osób które wcześniej zarejestrowały się i zostawiły emaila.
W sprzedaży m.in. loty z Santiago do Calamy, Copiapo, Puerto Montt. Ceny od 1000 CLP, w praktyce z podatkami zaczynają się od około 40zł.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 14 Lip 2017 16:22 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Mam pytanie do osób korzystających w ostatnim czasie z krajówek LAN. Niedawno zmieniły się zasady przewozu bagażu (w sensie pierwsza sztuka w najniższej taryfie jest płatna). Piszę, że statutowi z ich programu mają darmowy bagaż. I tu pytanie: czy gold w innym programie OW również daje ten bagaż czy trzeba dokupić?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 31 Sie 2017 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2011
Posty: 173
W Lan nie wszyscy statusowi (własny gold - odpowiednik OW Ruby nie) mają darmowy bagaż.

Natomiast wg strony Oneworld jako Sapphire lub Emerald "zasługujesz" na darmowy bagaż:


https://www.oneworld.com/ffp/extra-baggage-allowance

On purely domestic itineraries, using the baggage allowance "piece" system, with no ticketed baggage entitlement - the assurance of one piece of checked baggage, weighing up to 23 kgs.

Obawiałbym się jednak, że łatwo z tym nie będzie.
_________________
Image
https://www.facebook.com/polaknapustyni/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 11 Lis 2017 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2011
Posty: 173
Od niedawna LAN/LATAM oferuje ludzkie ceny w jedną stronę - takie same jak przy kupowaniu w dwie. Dodatkowo doszła kolejna linia - LAW: http://www.vuelalaw.com

Obecnie mamy więc:
LATAM - http://www.latam.com
SKY - http://www.skyairline.cl
Jetsmart - http://www.jetsmart.cl
LAW - http://www.vuelalaw.com

Konkurencja rośnie szybko :)

P.S. Jeszcze boliwijskie amaszonas na północy kraju (La Serena, Copiapo, Antofagasta, Iquique)
_________________
Image
https://www.facebook.com/polaknapustyni/
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
YKS uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 08 Lip 2018 17:08 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Status Sapphire OW daje darmowy bagaż na lotach krajowych LAN. Ale to jedyny benefit. Terminal krajowy SCL nie ma salonika, a ilość miejsca na nogi na krajówkach LAN jest chyba mniejsza niż w Ryanair. Więc jeśli macie taniej u konkurencji to kupujcie bez zastanowienia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group