Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Wrz 2013 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Będziemy ze znajomymi w Maroku na kilka dni, ponieważ część przylatuje wcześniej i w inne miejsce dlatego niezbędne będzie wykonanie 2-3 rozmów telefonicznych + do 10 smsów do innych osób w Maroku. Do Polski NIE będziemy dzwonić.

Stawki polskich operatorów jeśli chodzi o Maroko są rozbójnicze:
T-Mobile 9,98zł/min wykonanego połączenia, 4,98zł/min odebranego, 1,50zł sms,
orange podobnie 8,30zł/min wykonanego, 5,30zł/min odebranego, 1,53zł za smsa.

Pytanie brzmi czy warto kupować jakieś lokalne karty sim do telefonów komórkowych (dwie), a jeśli tak to jakie, dla tych 10-15 smsów (rezygnując z rozmów nawet).

Ktoś może coś polecić? Może są jakieś karty międzynarodowe dostępne w Polsce obejmujące tanie połączenia m.in. w Maroku?
Nie ma możliwości zainstalowania Skype w telefonie.


Ostatnio edytowany przez Abcn 17 Paź 2017 12:43, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 13 Wrz 2013 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
też bym podbił w sumie. orientuje się ktoś, czy jakieś Lebary, itp. istnieją na linii Maroko-Polska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Wrz 2013 21:52 

Rejestracja: 30 Paź 2012
Posty: 28
Wyjeżdżając poza U.E. zawsze zabieram dodatkowy telefon i kupują lokalną kartę SIM. Tak też było w Maroku - korzystałem z Maroc Telecom, taka ichniejsza TP S.A. Startery można kupić w wielu kioskach i sklepikach, ale nie mają oznaczonych nominałów, więc każdy będzie mówił inną cenę. Podczas negocjacji cenowych należy zaznaczyć, że chcemy aby sprzedawca zadzwonił na infolinię i ustawił mam telefon. Infolinia jest po francusku i arabsku. Menu w telefonie ustawiam zawsze na angielski, więc nie ma problemu jaki przycisk należy wcisnąć. Doładowania natomiast są już oznaczone nominałami a najtańsze kosztuje równowartość 20 zł. Spokojnie wystarczy aby bezstresowo zadzwonić po taksówkę, do hotelu lub skorzystać z internetu, zwłaszcza do nawigacji. Nawet jak ktoś będzie chciał zadzwonić z Polski do nas, to zdecydowanie taniej jest na nr marokański niż na nr polski.
Więcej na http://www.iam.ma/Pages/index.aspx - niestety, po francusku.

Pozdrawiam

Jarecki
My trips, my life - www.rosczak.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Wrz 2013 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
Super, dzięki wielkie! Rozjaśniłeś nieco sytuację :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Wrz 2013 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Trochę mnie przeraża "negocjowanie ze sprzedawcą ceny startera gsm" :D Bo nie ma napisanego nominału lol!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Wrz 2013 18:38 

Rejestracja: 01 Lip 2010
Posty: 47
karta sim kosztuje 20 dh, tyle samo najtansze doladowanie (plus minus 2 eur). Mozna je kupic w salonach MAroc Telecom, trzeba mieć paszport.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Sty 2015 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
My korzystaliśmy z INWI. Kartę kupiliśmy w sklepiku na rogu ulicy machając polskim simem. nikt o paszport nie pytał. Pani ją dla nas aktywowała na miejscu. Doładowania można było kupić łatwo, w wielu miejscach było logo tego operatora. Z tego, co pamiętam, koszt sima to było 20dh, doładowania też od tej kwoty. Doładowanie to ładny kartonik - zdrapka. Chwilę mi zajęło rozkminienie po raz pierwszy, jak wpisać kod ze zdrapki. Taka logiczna zagadka. Należało przeczytać i przepisać te wszystkie gwiazdki i hasze od prawej do lewej, ale liczby od lewej do prawej :)
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 20 Sty 2015 20:51 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Ja dwukrotnie korzystałem z Meditel.
Głównie do internetu w telefonie.
Dobry zasięg i częste promocje na pakiety internetowe.
Bardzo dużo punktów z logiem Meditel, mówiło się tylko za ile chce się doładować, a oni sprawdzali numer i doładowywali zdalnie.
Ogólnie polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Lip 2016 13:49 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Korzystalem z Meditel - i tutaj ciekawostka - w oficjalnym salonie naprzeciwko suku w Agadirze koniecznie chcieli odemnie paszport - ale poszedlem kawalek dalej i w drodze powrotnej między rondami Avenue Hassana II i rondem Avenue Mohhameda V - to jest bodaj Avenue El Mouqwama - kupilem w mniejszym sklepiku bez problemu i bez paszportu... tzn podejrzewam, że podpieli mojego prepaida na jakiegos "Zdziska"ktorego paszport skserowali wieki temu.

na wakacje polecam taryfę H@rny net - godzina rozmow miedzynarodowych, nielimitowane sms za granice i 10 giga netu - na tydzien dwa wakacji jak znalazl :) 100 dirhamow czyli cos circa 10 euro - plus 20 dh za kartę.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Cze 2017 03:12 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
Gdyby ktos lecial do Fesu i zastanawial sie gdzie kupic sim - na lotnisku jest budka Maroc Telecom, mozna kupic karte ktora sprzedawca odrazu aktywuje. SIM z pakietem 1h rozmow w Maroku + 1 giga internetu kosztuje 50MAD.
Ja dokupilem dodatkowe 2 giga za 20MAD. Gosciu mial oferte na rozmowy miedzynarodowe za bodajze dodatkowe 50MAD ale nie bylem zainteresowany wiec nie dopytywalem...

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 22 Cze 2017 10:46 

Rejestracja: 15 Sty 2012
Posty: 113
Karta Orange samo sim na Souku 30 MAD. Internet pakiet 5 GB 50 MAD 10 GB 100 MAD oba pakiety wazne 30 dni. Sygnal dobry LTE. Testowany w AGADIR.

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
casper.slonina lubi ten post.
arturro uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 16 Lis 2018 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
Czy ktoś ogarnia jakim kodem sprawdza się stan internetu w sieci INWI ?

Wysłane z mojego C1-U02 przy użyciu Tapatalka
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Lis 2018 17:22 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
rysiekk , nie wiem czy używają kodów
Cytuj:
Pour consulter votre solde de volume Internet, vous pouvez appeler un conseiller inwi au 220 depuis un téléphone inwi
ou au 0529000220 depuis un autre téléphone.
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off
rysiekkk lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 07 Gru 2018 10:04 

Rejestracja: 09 Sty 2018
Posty: 41
Loty: 40
Kilometry: 105 993
Na lotnisku w Marrakechu rozdawali darmowe karty SIM (stan na 2.12.2018) np. Orange. Można było od razu doładować internet za 5 euro (5GB) lub 10 euro (10GB), obie wersje na 30 dni.
Wzięliśmy karty SIM, ale nie doładowaliśmy, bo euro przy sobie nie mieliśmy. Okazało się jednak, że na mieście, na stoiskach gdzie szybki przyklejają też doładują. Wzięliśmy 2 GB za 20 dirhamów na 3 dni, bo tyle akurat byliśmy. Można było też wziąć 1 GB za 10 dirhamów, chyba na 1 dzień. Pytał też o smsy i rozmowy telefoniczne, 1h gadania za 20 MAD - nie skorzystaliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Lut 2019 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 241
Loty: 88
Kilometry: 191 786
niebieski
Teraz nikogo z kartami na terminalu nie znaleźliśmy. W głównej hali terminala, za boksami wypożyczalni samochodów, znajduje się punk Telecom Morocco. Niestety był zamknięty, natomiast obok jest kiosk z gazetami i w nim są karty. Wystarczy wyciągnąć telefon, a bystry pan zapyta jakie doładowanie, wymieni waszą kartę sim na marokańską, wyśle sms-a aktywującego, wpisze otrzymany kod głosowy, uruchomi ponownie telefon i odda wam gotowy do działania. W zasadzie bez słowa. Opłaty takie jak wspomniano: za 5 GB równowartość 5 euro, za 10 GB 10 euro. Jak ktoś teraz wyjezdza mam aktywną kartę do 09 marca, na pewno nie wykorzystaną do końca. Możliwość przekazania na dworcu w Gdańsku o godz. 15.40 (pon-piątek)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Mar 2019 12:45 

Rejestracja: 17 Lut 2019
Posty: 3
Na lotnisku w Marrakeszu po odprawie paszportowej są dwa stanowiska. Jeden Orange drugie Inwi. Promocja w Orange na 5gb - 5EUR się skończyła są tylko 10GB - 10EUR. Ja zdecydowałem się na Inwi która ma opcje 5GB - 5EUR w ofercie. Dodatkowo można dzwonić w ramach pakietu ale zmniejsza to dostępny pakiet danych. Pani na stanowisku konfiguruje telefon przy zakupie. Warto dodać, że godzina po wylądowaniu automatycznie aktualizuje się co jest błędne bo król zadecydował, że zmiany czasu nie będzie....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 23 Maj 2019 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2011
Posty: 26
A jak cenowo na tych kartach internetowych wychodzi przyjmowanie / odbieranie połączeń z PL i wysyłanie / odbieranie SMS ow?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Lip 2019 06:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 188
Kilometry: 360 656
niebieski
Mnie zaniepokoiło, że przy wydawaniu karty SIM z Maroc Telecom bez pytania robią zdjęcia paszportu. Obok jest stanowisko Orange, gdzie karta SIM jest również darmowa, a doładowanie 10GB za 10 euro również możliwe od ręki w tym samym miejscu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 25 Lip 2019 08:15 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
W Czarnogórze też robią fotkę dowodu/paszportu więc to jest obecnie powszechnie stosowana metoda rejestracji kart sim w wielu krajach.

Pewnie nie napiszę nic odkrywczego ale jeśli ktoś ma stary telefon z opcją hot spota lub modem 4g przenośmy a dodatkowo używa w miarę nowego telefonu (piszę w miarę nowego bo takie zazwyczaj mają wsparcie VoWifi i VoLte) to między innymi w Maroku może dzwonić do woli za pośrednictwem swojego numeru.

1. Kupujesz kartę lokalną na pakiet danych, oczywiście rejestrujesz
2. Stary telefon/modem ustawiasz jako hotspot z tą kartą sim - już masz Wifi prywatne
3. Telefon właściwy obsługujący VoWifi przełączasz w tryb samolotowy po czym włączasz jedynie Wifi (możesz też bluetooth jeśli potrzebujesz)
4. W ustawieniach sieci komórkowych w telefonie włączasz Wifi calling.

U mnie w Czarnogórze wraz z żoną (oboje mamy T-mobile) działało to bardzo dobrze. Nie wiem jak pozostali polscy operatorzy wspierają ten standard. Całkowity koszt rozmów i dostępu do netu wyniósł nas 5EUR.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 25 Lip 2019 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Play tez wspiera WiFi Calling. Sprawdzone w kilku krajach poza EU z powodzeniem.
Bardzo dobra jakosc i ogromne oszczednosci na rachunkach. A co najwazniejsze jest sie caly czas dostepnym pod polskim numerem telefonu :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group