Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Lamezia Terme
#1 PostWysłany: 18 Maj 2017 07:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 264
Loty: 54
Kilometry: 101 706
Witajcie,

powoli zaczynam planować wakacje, zastanawiam się właśnie nad Lamezia Terme.

Czy ktoś już był przez kilka dni właśnie w tym miejscu ? Jeżeli tak to jak ceny na miejscu? Jakaś polecana lokalna wypożyczalnia aut?

z góry dzięki za podpowiedzi.

EDIT: Polecane plaże ?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: Lamezia Terme
#2 PostWysłany: 18 Maj 2017 14:24 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 241
Loty: 55
Kilometry: 95 625
niebieski
Mi się co prawda zmieniło (odwołany lot do Lamezii, a ląduje w Bari), ale i tak planuje tydzień w Kalabrii. Jest kilka informacji w założonym przeze mnie temacie.
kalabria-co-zwiedzac,1227,108125

Kierunek jeszcze mało turystyczny, więc i polecanych lokalnych wypożyczalni brak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lamezia Terme
#3 PostWysłany: 18 Maj 2017 19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 264
Loty: 54
Kilometry: 101 706
Finalnie w wyniku dzisiejszej promocji landryny stanęło na Bari pod koniec sierpnia, 777,6/2os. RT z jedną walizką 23 kg :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lamezia Terme
#4 PostWysłany: 17 Lip 2017 21:44 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
Odświeżając nieco temat, proszę o info czy ktoś z Was wynajmował noclegi w okolicach lotniska Lamezia? Na bookingu znalazłem dosłownie kilka miejscówek, interesują mnie te przy samej plaży.
Jadę z małym dzieckiem (2,5 roku) i nie za bardzo chcę się bawić w transfery do innych miast, podróż pociągami, ze względu na chorobę lokomocyjną córki też raczej wykluczam. ( ewentualnie w trakcie pobytu). Lecę na tydzień i chciałbym nocować blisko plaży i lotniska.
Czy ktoś może polecić coś fajnego w tamtej okolicy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lamezia Terme
#5 PostWysłany: 18 Lip 2017 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 264
Loty: 54
Kilometry: 101 706
Przy 2 osobach, dacie "na pałe" airbnb pokazuje 28 miejsc. Kiedy i w ile osób lecisz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lamezia Terme
#6 PostWysłany: 19 Lip 2017 10:01 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
Lecimy w trójkę (2 os.dorosłe+dziecko)
W wyniku "modyfikacji" wycieczka przedłuża sie do 10dni :-)
Będziemy kierować się w kierunku Pizzo i Tropei. W Lamezi spedzimy chyba tylko 1 noc po przylocie (lądowanie o 21 więc i tak ciężko już będzie się stamtąd wydostać).
Ktoś ma jakieś miejscowki sprawdzone i godne polecenia w Tropei i lub Pizzo?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lamezia Terme
#7 PostWysłany: 25 Sie 2017 09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2016
Posty: 241
Polecam sprawdzony nocleg 15 minut autem od lotniska w Lamezii.
https://www.airbnb.pl/rooms/12373581

Taras z widokiem na morze, plaża dzika, apartament pierwsza klasa, parking zamknięty :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lamezia Terme
#8 PostWysłany: 25 Wrz 2017 11:18 

Rejestracja: 20 Mar 2014
Posty: 51
Loty: 16
Kilometry: 28 363
-- 25 Wrz 2017 11:11 --

Nawiązując do posta @zap dodam iż jeśli się wam śpieszy i nie chcecie spędzić przy okienku ok 2 h to nie wypożyczajcie samochodu w wypożyczalnie BUDGET,
ale ta wypożyczalnia ma też duże plusy a mianowicie zamiast forda fiesta dostałem w tej cenie nowego Fiata Tipo combi pewnie tego samego co Zapino i byłem bardzo zadowolony, ale pobrano mi opłatę administracyjną 90 E która to po oddaniu samochodu po kilku dniach wróciła na moje konto. Przy odbiorze pojazdu uwaga na pełne baki bo nie są pełne, ale przy oddawaniu nikt nie sprawdza czy zatankowałeś do pełna i nikt nie sprawdza czy posprzątałeś samochód.
Co do Calabrii ja polecam Scile i jej piękną plażę i stare miasto z zamkiem!!!
następnie piękną plażę Zambrone !!! oraz plażę Tonnara ( ale tylko plażę) oraz góry!!!! piękne!!! Musicie odwiedzić Pentedattilo (opuszczone miasto) Bova oraz Gerace
Zawiodłem się trochę na plaży Capo Vaticano ale sam klif to petarda!!! oraz na plaży w Tropei choć miasto piękne.

ceny diesel 1,3 E ( w niedzielę tylko płacenie w automatach ) jeśli tankować będzie pracownik stacji to do litra doliczane jest 0,2 E :(. Kawa 1,5 E pizza 6 E max!!!! taniocha i coperto to tylko 1 E :) steki z tuńczyka czy też z miecznika to max 12 E.

-- 25 Wrz 2017 11:18 --

Jeśli chodzi o wschodnie wybrzeże to nie mogę się zgodzić z postem wyżej . Morze Jońskie , piękne plaże piaszczyste i polecam zwiedzić winnicę Cantine F.lli Lavorata Srl z degustacją wina oraz pobliskie zamki z pięknymi widokami oraz Gerace miasto na skale!! jak również La Castella z zamkiem na wodzie !!


Ostatnio edytowany przez Abcn 23 Paź 2017 18:13, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lamezia Terme
#9 PostWysłany: 25 Sty 2018 16:00 

Rejestracja: 06 Cze 2011
Posty: 62
Loty: 275
Kilometry: 559 446
Witam serdecznie,

Byl ktos moze w Kalabrii po sezonie?
Lece do Lamezii w marcu na 3 dni i zastanawiam sie czy warto zatrzymac sie w centrum Lamezii, czy moze w jakims innym miejscu. Czy polecacie cos konkretnego do zwiedzania?

Dzieki!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lamezia Terme
#10 PostWysłany: 16 Lut 2018 23:56 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 241
Loty: 55
Kilometry: 95 625
niebieski
W zimie widocznie nikt nie był ;) . Ja byłem w lecie i nie byłem w samej Lamezii więc w tej kwestii nie pomogę. Nocowałem w Campora San Giovanni i tę miejscówkę mogę polecić ze względu a jakość/cena https://www.airbnb.pl/rooms/15675914. Generalnie jednak najlepszy punkt byłby w okolicach Tropei. Jeżeli chodzi o zwiedzanie zimą polecam Gerace i Stilo, plaże w Tropei i Scilla. Jeżeli ktoś wybrałby nocleg w okolicy Campora San Giovanii polecam wejście obok zamku Amantea, wejście obok zamku w miejscowości Cleto i prawdziwa perełka Fiumefreddo Bruzio. Wszystko ca dalej niż Capo Vaticano bym odpuścił ze względu na krótki okres twojego pobytu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lamezia Terme
#11 PostWysłany: 27 Lut 2018 14:55 

Rejestracja: 30 Gru 2014
Posty: 1
Loty: 4
Kilometry: 7 829
pry napisał(a):
Witam serdecznie,

Byl ktos moze w Kalabrii po sezonie?
Lece do Lamezii w marcu na 3 dni i zastanawiam sie czy warto zatrzymac sie w centrum Lamezii, czy moze w jakims innym miejscu. Czy polecacie cos konkretnego do zwiedzania?

Dzieki!


Ja byłem pod koniec września. W Lamezii chyba nie co nocować, ani czego za bardzo robić, więc albo w górę albo w dół.
Ja nocowałem w miasteczku Scalea na starym mieście. Ale takim starym, starym mieście. Szef mojego sąsiada urządził tam apartamenty, którymi zarządzają Polacy.
Apartamentów jest kilka - od małych "monolocale" do ogromnego z dwoma dużymi tarasami i "ogrodem". Wszystkie z widokiem na morze.
Miasteczko jest dobrą bazą wypadową - można wypożyczyć na miejscu 7-osobową Zafirę. 50EUR/d.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lamezia Terme
#12 PostWysłany: 28 Lut 2018 18:23 

Rejestracja: 10 Sie 2015
Posty: 53
Pod koniec kwietnia lecę na kilka dni do Kalabrii, nocleg prawdopodobnie będzie w Tropei, w której podobno jest najwięcej do zobaczenia. Planujemy wypożyczenie auta, czy małe autko np. Fiat sprawdzi się w tych górskich rejonach czy lepiej coś większego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lamezia Terme
#13 PostWysłany: 28 Lut 2018 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2016
Posty: 241
Wielkość/pojemność silnika nie ma w tym regionie żadnego znaczenia, każde autko spokojnie sobie tam poradzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lamezia Terme
#14 PostWysłany: 08 Mar 2018 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Gru 2011
Posty: 63
Loty: 43
Kilometry: 103 653
Lamezia czy Neapol na 4 dni w Wielkanoc? :roll: Na oba nie starczy czasu ;)
_________________
O, my Thai Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lamezia Terme
#15 PostWysłany: 08 Mar 2018 21:08 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Doradzam Neapol. Kilka lat temu byłam w takim okresie (bilety kupione przez przypadek :) na daty wielkanocne). Procesja w starej dzielnicy to było przeżycie! Autentyczność, malowniczość, nawet chwile grozy. Potem widziałam procesję w Alicante; nie dorównywała tej neapolitańskiej, choć też fantastyczna.
Samo miasto i okolice warte tych 4 dni :)
Góra
 Profil Relacje PM off
agajka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lamezia Terme
#16 PostWysłany: 10 Paź 2019 19:39 

Rejestracja: 11 Mar 2015
Posty: 76
Loty: 76
Kilometry: 137 970
Widzę że temat trochę usycha. Dla poszukujących relacji podsyłam linka do mojego krótkiego wypadu.
http://dookola-ryk.firehost.pl/?p=1072
Image
_________________
Jak pomogłem daj lajka, zaplusuj :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lamezia Terme
#17 PostWysłany: 10 Paź 2019 19:54 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Lamezia to mała mieścinka. Jest tam parę miejsc do zobaczenia, ale szczerze nie warto. Nocowaliśmy tam jedną noc i była to strata czasu. Polecam wypożyczyć auto jechać na południe (Pizzo, Tropea, Scilia, Capo Vaticano i jeszcze wiele innych). Plaże i woda super, ceny bardzo przystępne. Smaczne jedzonko. Warto tam być.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group