Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 207 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 18 Lis 2016 20:47 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Czy można przejść kawałek i zawrócić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#62 PostWysłany: 18 Lis 2016 21:27 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1702
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Nie, tylko w jedną stronę od północy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 26 Lis 2016 00:43 

Rejestracja: 26 Lis 2016
Posty: 4
Garść świeżych informacji z 19.11.2016: dysponując samochodem jedziemy do Ardales pod wejście "Norte" - dobrze widoczne znaki kilka kilometrów wcześniej. Nie polecam pierwszego dużego parkingu za 2 EUR, przy porannym wejściu zdecydowanie będą dostępne darmowe miejsca przy drodze kilkadziesiąt kilometrów dalej. Od parkingu do kontroli biletów idziemy ok. 1,2 km - mi zajęło to ok. 10-15 min. Przy punkcie kontroli biletów warto być na godzinę, na którą ma się rezerwację. W dniu mojej wizyty (wcześniejsza rezerwacje online) były dostępne również bilety w kasie. Na przejście całej trasy łącznie ze zdjęciami potrzebowałam ok. 2,5 godziny. Po przejściu całej trasy trafimy do autobusu odwożącego do punktu startowego - cena bodajże 1,30 EUR/os. płatne u kierowcy. Autobus czekał na zapełnienie ok. 10 min, trasa powrotna to ok. 15 min.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 28 Lis 2016 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2016
Posty: 60
Loty: 32
Kilometry: 52 931
SPLDER napisał(a):
Podobno nie oddają kasy w razie złej pogody. Zapewne to nielegalne.

https://www.tripadvisor.com.au/ShowUser ... lucia.html



Byłem na Caminito w tym roku we wrześniu, żar lał się z nieba, przejście mieliśmy coś koło 13:00. Niestety zamknęli w tym dniu szlak z powodu zasłabnięcia kilku osób na trasie. Pytałem w obsłudze na miejscu co robić w takim razie, czy będzie zwrot kasy czy da radę jakoś przestawić na następny dzień (na szczęście został jeden dzień w obwodzie przeznaczony na plażowanie) . Powiedziano nam, że zwrotu nie dostaniemy ale Pani podała adres na którym można było przebookować bilet. Na stronce te adresy nie działały i byliśmy w kropce co robić, jechać i nie wejść czy zostać w Torremolinos i plażować. Zdecydowaliśmy się jednak pojechać i to na pierwsze możliwe wejście. Przy sprawdzaniu biletów powiedzieliśmy co było wczoraj i zostaliśmy wpuszczeni bez żadnych problemów.

Wychodzi na to, że zwrotu nie ma szans dostać pozostaje wejście w innym dniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 28 Lis 2016 12:28 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
Przeszliśmy tą trasę 24-tego listopada.Bilety kupione w kasie bez żadnego problemu przy wejściu na szlak.Samochód zostawiliśmy za darmo na parkingu przy wyjściu (El Chorro). Stamtąd autobusem w górę na początek trasy.Mieliśmy szczęście co do pogody-to był jedyny dzień bez deszczu( wcześniej lało i póżniej też).Trasa z Malagi bardzo malownicza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 06 Gru 2016 20:42 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 261
Loty: 188
Kilometry: 282 362
niebieski
Pojawiła się nowa pula biletów do 31.05.2017 :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 12 Gru 2016 11:03 

Rejestracja: 18 Lut 2014
Posty: 32
Właśnie kilka dni temu byłem na Caminito Del Rey. Pogoda nie rozpieszczała na wybrzeżu ale okazało się , że w El Chorro nie pada i trasa jednak była otwarta. Super spacer. Współczuje ludziom chodzić tam w lipcu :) Bilety zamawiałem przez strone z miesiąc wcześniej. W zime nie m tłumów i o godzinie 14 weszło na oko z 20 osób. Polecam wszystkim . Tutaj kilka rad i opis miejsca

Co do zwrotów za pogode ja się pytałem oraz w regulaminie jest jasno napisane, że kasa nie jest oddawana. Można jedynie zmienić date. A więc przychodzimy w innym dniu i jesteśmy wpuszczani bez godziny (możemy o każdej godzinie wejść)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 29 Gru 2016 01:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Czekając w Maladze na pociąg na lotnisko natknąłem się na taką informację - myślę, że przydatną dla tych, którzy chcą się udać w kierunku Caminito del Rey komunikacją publiczną.
Załącznik:
9E8A9327.JPG
9E8A9327.JPG [ 223.39 KiB | Obejrzany 2359 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 08 Sty 2017 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 293
Loty: 444
Kilometry: 719 366
Zastanawiam się nad zakupem biletu na ten powyższy pociąg tylko na miejscu byłbym aż 7h a sam szlak pochłania z tego co piszecie do 3h. Biorąc pod uwagę kolejki i dojazdy zapewne zostaną mi ponad 2h wolnego czasu więc fajnie byłoby je dobrze zagospodarować. Można tam jakoś ciekawie spędzić ten czas?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 23 Sty 2017 12:08 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 5
Mam pytanie bilet mam kupiony na godz 12 wejście polnocne auto chcę zostawić w El Chorro, o której bezpiecznie jest być na parkingu w El Chorro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 26 Sty 2017 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 293
Loty: 444
Kilometry: 719 366
Byłem tydzień temu i nie było nigdzie kolejek a wszystko szło ekspresowo. W El Chorro byliśmy pociągiem przed 11 a na szlak ruszyliśmy jeszcze przed 12 po tej grupie o 11.30 mimo, że bilety mieliśmy na 12 których kompletnie nikt nie sprawdził. Ochroniarz nas pośpieszał, dał kaski a pani w kasie cały czas była na telefonie. Szybki wykład po angielsku i w drogę.
Trzeba pamiętać, że po przyjeździe pod wejście północne będziemy mieć do pokonania 3 km zanim dojdziemy do punktu w którym tak naprawdę zaczynamy szlak i są "sprawdzane" bilety.
Mimo wszystko myślę, że godzina 11 będzie idealna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 27 Sty 2017 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
W jakich godzinach najlepiej tam się wybrać? Tzn. kiedy będzie najlepsze światło na przełomie kwietnia i maja. Do Rondy wiem bo @‌Washington‌ był uprzejmy podpowiedzieć :) - a tam?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 29 Sty 2017 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Nikt nie podpowie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 30 Sty 2017 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2016
Posty: 60
Loty: 32
Kilometry: 52 931
Według mnie najlepiej iśc jak najszybciej, na pierwszy kurs. Mniej ludzi, jeszcze nie tak gorąco, małe prawdopodobieństwo zamknięcia szlaku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 30 Sty 2017 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
No tak. Ale ja tak jakby nie o to pytałam....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 31 Sty 2017 01:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
czy dobrze rozumiem, że chodzi o to kiedy będzie dobre światło do zdjęć? Jeśli tak, to może pomoże aplikacja Photo Ephemeris.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 31 Sty 2017 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Dokładnie o to. Może nie do końca chodzi o zdjęcia tylko o to kiedy jest najlepsze oświetlenie tak po prostu - do oglądania i podziwiania.
Wiadomo jaka jest różnica, kiedy wszystko jest jeszcze albo już w cieniu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 03 Kwi 2017 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Ktoś mi może wytłumaczyć czym jest podczas zamawiania biletów "Canjero por cierre? Na datę, którą jestem zainteresowany tylko pod tą zakładką są jeszcze bilety, ale zawierają dodatkowy składnik "Entrada 10E + Visita guiada 8E", czym jest ta wycieczka na 8EUR? bo nie wykminiłem tego. I jeszcze czym rożni się, w przypadku braku biletów "Agotado Entrada general" od zwykłego "Agotado". Akurat na moją datę mam to pierwsze, a dni obok mają to drugie:)
_________________
Image
Image


Ostatnio edytowany przez bonifacy, 03 Kwi 2017 11:07, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 03 Kwi 2017 11:00 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
"Canje(r)o por cierre'' rozumiem jako 'wymieniam ze względu na zamknięcie'
Agotado: Entrada general - Wyprzedane bilety na Wejście ogólne
Agotado - to chyba wszystko wyprzedane absolutnie

Zgaduję że jest tylko możliwość wejścia z przewodnikiem dla tych co wymieniają z innych rezerwacji/dat
ale lepiej skontaktuj się z El Caminito, niech wyjaśnią
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 03 Kwi 2017 11:39, edytowano w sumie 1 raz
KL
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 12 Maj 2017 11:35 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 129
Przeczytałem cały wątek i dodam od siebie garść informacji po mojej wycieczce majówkowej 2017 dla osób bez auta.

1. REZERWACJA BILETÓW
Jeżeli chcecie bilety na konkretną godzinę, to trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem. My rezerwowaliśmy bilety miesiąc wcześniej i tak naprawdę mieliśmy pojedyncze godziny do wyboru, niekoniecznie najdogodniejsze. Dodatkowo część biletów jest z przewodnikiem (18 EUR), część bez przewodnika (10 EUR). Na końcu zostają tylko te droższe z przewodnikiem. Sam przewodnik był fajny, mówił po angielsku, było to dość ciekawe urozmaicenie wycieczki, bo dodawało pewnego kontekstu historycznego, politycznego i przyrodniczego temu miejscu.

2. ORGANIZACJA LOGISTYCZNA EL CAMINITO
Była o tym mowa, ale jeszcze podkreślę: pociągiem dojedziemy do stacji El Chorro, która jest koło południowego WYJŚCIA z El Caminito. Żeby dostać się do północnego WEJŚCIA, trzeba skorzystać z autokaru koło stacji El Chorro. Koszt 1,55 EUR, można kupić od razu z biletem do El Caminito przez internet.

3. DOJAZD POCIĄGIEM Z MALAGI
Formalnie było tylko jedno połączenie dziennie:

do El Chorro 10.05-10.48
powrót do Malagi 18.03-18.50

Oznacza to 7 godzin na wycieczkę, a przejście trasy trwa 2 godziny z przewodnikiem. Strasznie dużo czekania. Ale na miejscu wyglądało to tak...

Dojechaliśmy przed 11, bilet był na 13. Obok stacji posiedzieliśmy trochę w niskiej jakości knajpie, potem poczekaliśmy na autokar, który jedzie jakieś 20-25 min. Z miejsca, gdzie wysiedliśmy, musieliśmy jeszcze dojść do El Caminito (są dwie trasy: 2,7 km oraz 1,5 km). Dłuższa trasa zapewnia pierwsze fajne widoki, więc z przystankami na zdjęcia zrobiło się z tego 40 min. Koniec końców na samo wejście czekaliśmy jakieś 25 min, więc się nie nudziliśmy specjalnie.

Trasę skończyliśmy koło 15 i byliśmy przekonani, że czekają nas 3 godziny czekania na pociąg (mieliśmy kupione wcześniej bilety). Tymczasem wychodzimy z El Caminito, a tu akurat podjeżdża pociąg do Malagi... podbiegliśmy, pytamy konduktora, czy sprzeda nam bilety, zaprosił do pociągu. W środku pokazaliśmy mu swoje bilety na godzinę 18, a on stwierdził, że w porządku i nic nie musimy więcej płacić. Idealnie :)

Teraz widzę, że w rozkładzie pojawił się ten pociąg do Malagi o 15.13, ale wcześniej go nie było z jakiegoś powodu. Jeżeli to stałe połączenie, to polecam. Najlepiej wtedy kupić wejściówkę na 12.30 i powinno się akurat wyrobić z wizytą.

4. KONTROLA DANYCH OSOBOWYCH
Przy rezerwacji biletu trzeba było podać m.in. nazwisko, kod pocztowy, nr paszportu, ale nikt tego na miejscu nie sprawdzał. Przejechali tylko skanerem po bilecie i tyle.

5. WRAŻENIA Z EL CAMINITO
Bardzo pozytywne! Super widoki, ciekawe miejsce. Osobiście mam niewielki lęk wysokości i dałem spokojnie radę, ale jeżeli ktoś się bardzo boi, to może być pewien problem. Szczególnie na końcu, gdy trzeba przejść most linowy, a wiatr był taki, że się zastanawiałem, czy mnie nie zwieje w przepaść :)

6. WARUNKI POGODOWE
W trakcie wycieczki dowiedzieliśmy się, że w razie silnego wiatru część trasy się zmienia i grupa przechodzi tunelem. Wiatr musi być jednak naprawdę duży, bo nam wiało dosyć intensywnie, a szliśmy główną trasą.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 207 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group