Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Gorąca prośba, aby dokładniejsze opisy saloników lotniskowych - w szczególności takie ze zdjęciami - zamieszczać w dedykowanym do tego wątku tzn. Opisz swój pobyt w saloniku:
opisz-swoj-pobyt-w-saloniku,15,117643

Pytania/ informacje związane z kartą Priority Pass prosimy umieszczać tutaj: priority-pass-pytania-informacje,15,41799
Pytania/ informacje związane z kartą Dragonpass: dragonpass-pytania-informacje,15,102463
Pytania/ informacje związane z ofertą wstępu do saloników w usłudze Vacaydelay: vacaydelay-saloniki-lotniskowe-za-29-rok,15,172986


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4240 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 212  Następna
Autor Wiadomość
#701 PostWysłany: 07 Lut 2017 21:41 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
greg2014 napisał(a):
Mam pytanie czy ktoś miał okazję korzystać z saloniku LUXXLOUNGE w terminalu 1 lotniska we Frankfurcie ?
Z opisu na stronie Priority Pass wynika, że salonik położony jest przed kontrolą bezpieczeństwa.

Jakie macie doświadczenia z tym salonikiem?
Mam około 5 godzinną przerwę między lotami we Frankfurcie (loty Lufthansą, terminal 1) i zastanawiam się czy warto wyjść poza strefę bezpieczeństwa i skorzystać z tego saloniku.

Może ktoś wie, czy posiada on jakiś fast track, aby potem szybko i sprawnie przejść ponownie kontrolę bezpieczeństwa ?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie:-)


Odpowiem sobie sam - może przyda się innym.

Salonik położony jest faktycznie przed strefą bezpieczeństwa - aby się do niego dostać po innym locie trzeba kierować się do taśm bagażowych i wyjścia z lotniska a następnie przejść do hali odpraw, gdzie w okolicy stanowiska nr 680 są schody ruchome na antresolę kończące się obok wejścia do saloniku.

Sam salonik nie był przepełniony (byłem ok. 3-ech godzin między 11-14). Składa się z kilku pomieszczeń przechodnich (pierwszy "salonik", barek i 2 stoliki, drugi "salonik", pomieszczenie ze stanowiskami komputerowymi) pomiędzy którymi są toalety, prysznice (płatne - 5 EUR) oraz salki konferencyjne do wynajęcia. Część, w której byłem położona jest na prawo od recepcji ale po lewej stronie widać podobny przechodni układ aczkolwiek nie wiem czy takiej samej wielkości bo w dniu, w którym byłem ta część była zamknięta.

Jeśli chodzi o jedzenie to cały czas dostępne są parówki na gorąco (bardzo smaczne), pieczywo, bułki na słodko oraz kilka dodatków. W południe była dostępna zupa ziemniaczana oraz sałatka - też ziemniaczana (w wersji niemieckiej), potem sery i jakaś tarta. Do picia jest piwo, wino oraz kilka mocnych trunków. Dostępne są też napoje gazowane w lodówce, ekspres do kawy i woda/soki w dzbankach a także jakieś szybkie słone/słodkie przekąski.

Gniazdek elektrycznych i przedłużaczy nie brakuje, internet (bez hasła) działa bardzo szybko.
Fast tracka, żeby wrócić do strefy bezpieczeństwa nie ma, aczkolwiek muszę uczciwie powiedzieć, że powrót nie zajął mi nawet 10 minut (praktycznie wchodziło się na bieżąco na kontrolę bezpieczeństwa).

Jeśli ktoś ma kilkugodzinną przerwę między lotami albo wylatuje z Frankfurtu to moim zdaniem jest to miejsce, które warto wziąć pod uwagę.
Tym bardziej, że dla kart Priority Pass to chyba w ogóle jedyny obsługiwany salonik w terminalu 1.
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtol uważa post za pomocny.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#702 PostWysłany: 13 Lut 2017 20:16 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
Hey. PP mam parę dni (korzystając z promo BZWBK) do tej pory jakoś nie mialem parcia na wstępy. Co tak naprawdę jest w saloniku. Chodzi mi o jedzonko. Będę za tydzień wracał z rodzinką z TFS i zastanawiam się czy nie wykorzystać darmowych wejść tam. Czy oprócz napojów i alkoholu można tam coś przekasić? Zdaję sobie sprawę że to zależy od saloniku ale pytam ogólnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#703 PostWysłany: 17 Lut 2017 09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
santech napisał(a):
Będę za tydzień wracał z rodzinką z TFS i zastanawiam się czy nie wykorzystać darmowych wejść tam. Czy oprócz napojów i alkoholu można tam coś przekasić? Zdaję sobie sprawę że to zależy od saloniku ale pytam ogólnie.


Salonik bardzo skromny - chlodne napoje, alkohole, troche slodyczy, mleko musli itp
Wracalem z TFS 10/2/2017 i wpadlem okolo godz. 16-17 duzo ludzi w srodku i nic na cieplo do zjedzenia
Plusem jest, ze obsluga jest bardzo mila. Nie robia zadnych trudnosci gdy zapytalem czy moge wyjsc z kubkami goracej czekolady dla dzieci i kawami dla znajomych.

Butelka wody mineralnej na lotnisku w automacie kosztuje 1.20 E wezmiesz kilka dla rodziny i spokojnie wytrzymacie 5 godzin lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off
santech lubi ten post.
santech uważa post za pomocny.
 
      
#704 PostWysłany: 21 Lut 2017 22:06 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
PP-asowiczm polecam CLUB MILLESIME (T5) w LHR w przypadku dłużej przesiadki na tym lotnisku. Wprawdzie poczekalnia znajduje się poza terminalem, w budynku Sofitela (ktory jest połączony przejściami z T5), ale jest znacznie przyjemniejsza od np. zatłoczonych i przeciętnych salonów BA czy Aspire Lounge w T5, a także większości innych poczekalni w pozostałych terminalach (przynajmniej tych, które znam). W razie kilkugodzinnej przesiadki nie będzie problemu dojechać do niego także z innych terminali. Nie trzeba pokazywać BP. Recepcja (rejestracja) znajduje się w głównej recepcji hotelu, tam otrzymujemy magnetyczną kartę wstępu i voucher na internet.

Club jest tak na prawdę salonikiem także dla niektórych gości hotelowych ze statusem itp. ale rano bardzo, bardzo spokojnie, dosłownie przewinęło się może 5-6 osób przez 4 godziny, fajny, elegancki wystrój, dostępny przyzwoity bufet śniadaniowy z jedzeniem dobrej jakości, bardzo sympatyczna obsługa, dla gości PP także dostęp do full siłowni (!) i bardzo fajnych pryszniców w sferze SPA. Napoje soft cały czas, natomiast bufet śniadaniowy znika o 10:30 (zostają tylko owoce), potem kolejny bufet dopiero o 15-16:30 i 18-20. Alkohole darmowe po 17. Jest komputer z drukarką z którego można skorzystać.

Ogólnie bardzo pozytywne wrażenie, dla mnie to jeden z najlepszych saloników na PP w którym byłem w ostatnim czasie i bardzo fajna alternatywa dla poczekalni lotniskowych w przypadku dłużej przesiadki na LHR, zwłaszcza, że zamiast tylko siedzenia, można w czasie przesiadki np. potrenować na siłowni i wziąć po prysznic.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#705 PostWysłany: 07 Mar 2017 13:04 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
@‌marek2011‌ ale poza menu śniadaniowym, obiadowym i kolacyjnym to do jedzenia nic nie ma gdy przyjdziemy poza tymi godzinami. Fotele również niewygodne. Utrudniony dostęp do gniazdek. Dobra opcja np. po przylocie ale w przypadku przesiadki zdecydowanie lepiej udać się do Aspire lounge który ma bardzo bogaty bufet non-stop.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#706 PostWysłany: 07 Mar 2017 14:39 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
mucha napisał(a):
@‌marek2011‌ ale poza menu śniadaniowym, obiadowym i kolacyjnym to do jedzenia nic nie ma gdy przyjdziemy poza tymi godzinami. Fotele również niewygodne. Utrudniony dostęp do gniazdek. Dobra opcja np. po przylocie ale w przypadku przesiadki zdecydowanie lepiej udać się do Aspire lounge który ma bardzo bogaty bufet non-stop.


Zgoda, Aspire ma bufet cały czas ale dość przeciętnej jakości i raczej chyba nienadzwyczajnie bogaty (przynajmniej jak bylem była tylko jakaś tarta na ciepło, sałatki z ziemniakami itp. i może ze dwa rodzaje ciasta, plus dużo chemicznych przekąsek typu chipsy, sztuczne herbatniki itd., generalnie było to wszystko mało apetyczne), a do tego jest meeeeeega zatłoczony i dla mnie przez to niewygodny (wąskie korytarze, ludzie non stop przechodzą, trącają się wzajemnie, trudno o jakąś prywatność w ciągu dnia, gdy jest dużo gości, siedzi się ramię w ramię obok kogoś). Jedzenie w Sofitelu jest czasowo dostępne, jak pisałem, ale jak dla mnie było o wiele smaczniejsze / lepszej jakości niż to w Aspire czy w BA. Poza tym główną zaletą była cisza i spokój, która tam panuje (można spokojnie popracować albo odpocząć) albo pójść sobie na siłownie poćwiczyć zamiast bezsensownego siedzenia ;-) To jest super sprawa IMO jeśli ktoś ma dużo czasu oczywiście na przesiadkę. Do tego darmowe i fajne, czyste prysznice w szatni (w Aspire prysznic płatny 20 GBP, w BA są niewygodne kabiny z serii "cheap", często jest spora kolejka do nich).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#707 PostWysłany: 09 Mar 2017 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Ebookers wprowadził program Bonus+ z kilkoma fajnymi premiami za rezerwację noclegów, m.in. cztery noclegi w roku kalendarzowym dają 1 wejście do saloniku, a 12 noclegów - 2 wejścia.

Image

https://www.ebookers.com/bonus/
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#708 PostWysłany: 14 Mar 2017 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2016
Posty: 46
Widzę, że do tej pory nikt się nie podzielił wrażeniami ze strefy Premium Beauty Zone w Polonezie.
Ja skorzystałam z pkt. 2 w ubiegły czwartek (gdyby nie pasażer w brzuchu pewnie zdecydowała bym się na szósteczkę) i szczerze polecam. Czas oczekiwania po kontakcie z obsługą ok. 15 min.
Zabieg był połączony z masażem karku i pleców i to było tak naprawdę najistotniejsze. 100% poświęcenia uwagi :!:
Dłonie Pani Moniki przenoszą w krainę relaksu i cudownych doznań. Po wyjściu odczuwałam niesamowity błogostan więc ja miałam swój „happy end” :D

Opisy zabiegów:
Załącznik:
StrefaPB.jpg
StrefaPB.jpg [ 111.42 KiB | Obejrzany 2013 razy ]

Na pożegnanie dostałam karnet zniżkowy do salonu na Żoliborzu i mały upominek:
Załącznik:
CAM02328r.jpg
CAM02328r.jpg [ 96.98 KiB | Obejrzany 2013 razy ]
_________________
https://totutotam.eu/
https://www.instagram.com/totutotam_eu/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#709 PostWysłany: 14 Mar 2017 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Ze swojej strony też mogę gorąco polecić, jeżlei macie godzinkę w Polonezie skorzystajcie :D
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#710 PostWysłany: 15 Mar 2017 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Aktualne menu w Preludium.

Ciepła biała kiełbasa z rana to mistrzostwo, natomiast tortille wyglądają jak quiche(?).

Niektóre pozycje obiadowo-wieczorne są mało doprawione, ale i tak jest bardzo dobrze. Zupy smaczne (krem z białych warzyw).

Załączniki:
menu.jpg
menu.jpg [ 259.58 KiB | Obejrzany 1890 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#711 PostWysłany: 20 Mar 2017 17:07 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Bo to są tortille hiszpańskie, to jak inaczej mają wyglądać? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#712 PostWysłany: 20 Mar 2017 17:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Bo to Tortilla de Patatas
http://hiszpania-portal.pl/hiszpanska-t ... i-przepis/
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
manyaky uważa post za pomocny.
 
      
#713 PostWysłany: 20 Mar 2017 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
Witam.
Za tydzień wylatuje z Berlina. Przyjeżdżam PB o 7 rano a lot mam przed 12. Pomyślałem że mógłbym powiedzieć w saloniku. Nie mam karty żadnej ale widziałem na stronie że wstep kosztuje 25 euro.
Nie widzę jednak ile tam można siedzieć i czy w ogóle warto?
Był ktoś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#714 PostWysłany: 20 Mar 2017 22:59 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Wystarczy wpisać "sxf" w wyszukiwarkę w tym temacie i wyskoczy parę postów na temat tego saloniku :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#715 PostWysłany: 20 Mar 2017 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
@‌Rockriderr‌
Gdyby tak było to bym nie pytal.
Nie ma w tym wątku odpowiedzi na nurtujące mnie kwestie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#716 PostWysłany: 21 Mar 2017 00:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
To ja pomogę.

Z informacji w tym wątku wynika, że możesz siedzieć do oporu, natomiast bufet jest mega ubogi, ograniczający się do paru sucharów.

Czy jest to warte 25€ - wg mnie nie. Nawet z darmowym wejściem. Lepiej iść wydać to w lotniskowej restauracji lub przyjechać po prostu później na lotnisko.

Na jakie nurtujące kwestie nie znalazłeś jeszcze odpowiedzi?
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#717 PostWysłany: 21 Mar 2017 00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
mucha napisał(a):
Jeśli chodzi o saloniki w Dubaju (DXB) dostępne na PP to zdecydowanie polecam ten w części B, nad 'Cadiz Tapas Bar'. Dobry wybór ciepłych dań, obsługa kelnerska (jak zamawiamy kawę to nie jest to żadna lura tylko w dzbanku świeżo parzona) i przede wszystkim darmowy prysznic


Salonik prowadza Tajowie, do Sushi zabraklo sosu sojowego, smacznie!
Szkoda czasu na Marhabe

Załączniki:
bbb.jpg
bbb.jpg [ 233.29 KiB | Obejrzany 1671 razy ]
aaa.jpg
aaa.jpg [ 340.21 KiB | Obejrzany 1671 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#718 PostWysłany: 23 Mar 2017 15:25 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
W saloniku we WRO, zrobili nawet palarnie, a takiego oblozenia jak dzisiaj, to jeszcze nie widziałem. ;)

Załącznik:
IMG_20170323_142113.jpg
IMG_20170323_142113.jpg [ 252.21 KiB | Obejrzany 1523 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#719 PostWysłany: 23 Mar 2017 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
A ja zaszalałem: wczoraj wieczorem salonik w GDN, dziś Preludium w WAW. O ile w pierwszym bywałem już, więc nie byłem specjalnie zaskoczony (generalnie jest na przyzwoitym poziomie), o tyle w tym drugim nie miałem jeszcze okazji gościć. Muszę przyznać, że jest tam naprawdę miło - dużo dobrze zaaranżowanego miejsca podzielonego na kilka sekcji, z wygodnymi krzesłami i fotelami, do tego oferta gastronomiczna w sam raz (byłem w porze lunchu i na ciepło była smaczna zupa warzywna, pieczony schab, kluseczki śląskie i warzywa na parze, do tego słodycze, sery, wedliny, pieczywo, jogurty, zapakowane sałatki, różne napoje i skromny wybór alkoholi) i schludne toalety (jest też prysznic). A za ścianą miałem bramkę 34, przez którą udałem się na lot FR do GDN. Polecam :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#720 PostWysłany: 25 Mar 2017 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Który salonik wybrać w Stambule? Primeclass Lounge czy Comfort Lounge?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4240 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 212  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group