Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Azory
#121 PostWysłany: 10 Lut 2016 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 196
Loty: 220
Kilometry: 384 906
Dzięki za odpowiedzi. Nastawiam się głównie na piesze wycieczki, dlatego mam dylemat gdzie nocować Pico/Faia z której jest łatwiejszy dostęp do pozostałych.

Co do Sata to sprawdzałem te warunki dlatego na Santa Marie planowałem wybrać się nastepnego dnia po przylocie. Tylko ten powrót...
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
 
      
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic
 Temat postu: Re: Azory
#122 PostWysłany: 12 Lut 2016 09:36 

Rejestracja: 30 Lis 2010
Posty: 152
DenisP napisał(a):
Dzięki za odpowiedzi. Nastawiam się głównie na piesze wycieczki, dlatego mam dylemat gdzie nocować Pico/Faia z której jest łatwiejszy dostęp do pozostałych.

Faial (Horta) ma trochę więcej połączeń lotniczych z pozostałymi wyspami, ale tak naprawdę wszystko zależy od konkretnego dnia tygodnia i pory roku. Horta ma też więcej miejsc noclegowych, jest co porobić wieczorami.
Uwaga na promy do Sao Jorge - przy niepogodzie bywają odwoływane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#123 PostWysłany: 14 Lut 2016 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
kspr napisał(a):
Na Sao Miguel byłem z rodziną pełny tydzień i nie nudziło nam się, nawet mam wrażenie że mógłbym tam spędzić kolejny tydzień. Dla mnie te wyspy to przede wszystkim niesamowita przyroda i krajobrazy, co w połączeniu z wieloma dobrze oznaczonymi szlakami daje sporo możliwości na ciekawe piesze wycieczki, jeśli takowe lubisz.

Spędziliśmy pełne 6 dni mając ładną pogodę (w tym tylko jeden dzień na krótki trekking), a i tak czuję, że jeszcze sporo do odkrycia.
Trzeba wrócić jak najszybciej :D

Gdyby miało padać, lub chciałbym ponurkować, posurfować... to nie wiem czy 3 tygodnie by wystarczyły.

BTW szukałem taniej opcji na rejs na wieloryby i delfiny, Moby Dick za 35 EUR jest zamknięty w zimie, zostało Futurismo (55/27,5 EUR zimowa cena 50/25 dorosły/dziecko) i Pico de Aventura (te same ceny bez wersji zimowej). Kilka razy podchodziłem do targowania się w różnych punktach, ale bez rezultatów, za mniej niż 150 EUR za 2+2 nie chcieli rozmawiać.
FUTURISMO w tygodniu pływają w kapokach i płaszczach na "zodiakach" (max 12 os), w niedzielę płynie duży katamaran na 60 os. z 2 pokładami.
Trochę się zbieraliśmy i ostatecznie w sobotę, po całym dniu włóczenia się po wyspie, na pół godziny przed zamknięciem biura o 18, wpadłem chcąc zarezerwować dla nas miejsce, okazało się, że bez większego problemu zeszli do 135 EUR ;) następnego dnia o 8:30 odprawa, chcę płacić, a Pani w okienku, że kolega dzień wcześniej zrobił overbooking i nie wpuści nas, przez pół godziny musieliśmy czekać na decyzję, czy ktoś inny nie przyjdzie na czas. W tym czasie uprawiałem regularne naciski, że dzieci, ze rano, że marnują nasz czas... :P
Jedna para nie dotarła, dodatkowo wysadzili dwójkę "biologów" i znalazło się dla nas miejsce, a pani za "straty moralne" wzięła od nas tylko 90 EUR za 2+2 :D

Ostatecznie przez 3h rejsu, zrobiliśmy 70 km po morzu, widzieliśmy dwie rodziny "custom doplhins" pewnie są stałymi punktami programu na każdym rejsie ;) kaszalotów nie było, widzieli je z zodiaka kilak dni wcześniej.
Jeżeli ktoś podejrzewa, że może mieć chorobę morską, to polecam katamaran, jest gdzie spokojnie, usiąść i odpocząć, a nawet się dżemnąć w trakcie poszukiwań i bujania (to o moim synu i kilku grupach z Niemiec i Anglii :P ).
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#124 PostWysłany: 14 Lut 2016 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Temat z grubsza wyczyszczony, info praktyczne, ceny, transport publiczny... to tam znajdziecie pocięte i usunięte posty,

azory-wskazowki-i-informacje,1464,88568&p=713751#p713751

Tu proszę dyskutować o atrakcjach, a samochody, noclegi... w odpowiednich tematach.
Szukacie towarzyszy podróży w odpowiednim dziale. :D
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#125 PostWysłany: 19 Kwi 2016 14:24 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Na Azorach byłem pod koniec lutego- równo 5 dni na wyspie Sao Miguel. Nocleg polecałem już w odpowiednim temacie.
Cztery pełne dni miałem na zwiedzanie- podczas dwóch z nich używałem komunikacji miejskiej, a podczas dwóch kolejnych wypożyczyłem samochód z oddaniem już na lotnisku (cena 66 euro).

Komunikacja miejska działa bardzo punktualnie, jednakże rzadko.
Pierwszego dnia pojechaliśmy do miejscowości Praia, gdzie zrobiliśmy szlak do Lagoa do Fogo- szlak jest bardzo trudny, więc nie spodziewaliśmy się tego- należy zaopatrzyć się w wodę, jedzenie, bo to co najmniej 5-6 godz chodzenia bo ciężkim, górzystym terenie. Korzystałem z aplikacji na Androida- MapsMe, jest bardzo pomocna.
Drugiego dnia pojechaliśmy busem do Furnas, gdzie przeszliśmy całe miasteczko, jednakże autobusy jeżdżą o skrajnych godzinach, więc długo musieliśmy czekać na kurs powrotny. W przypadku wypożyczenia samochodu, proponuję Furnas zwiedzić samochodem ;) Największą atrakcją Furnas jest kąpiel w gorących źródłach - tzw. Caldeiras. My korzystaliśmy z Caldeiras, które znajdują się w parku Terra Nostra - wejście kosztuje 6 euro :)
Trzeciego dnia, po wypożyczeniu samochodu z pomocą naszego hosta z airbnb (pisałem o tym w innym temacie), pojechaliśmy do Sete Cidades i ogólnie przejechaliśmy całą zachodnią część wyspy, wieczorem wracając do Ponta Delgada. Czwartego dnia wyruszyliśmy na wschód, gdzie dojechaliśmy aż za Nordeste, zatrzymując się co chwila przy jakimś "Miradouro" czyli punkcie widokowym :)

Osobiście uważam, że San Miguel można spokojnie zwiedzić w 3 pełne dni, mając do dyspozycji samochód. My za samochód z ubezpieczeniem do 1000 euro płaciliśmy 62 euro za 2 dni. Zjechaliśmy ponad 250 km, a za benzynę zapłaciłem około 20 euro. Pogoda była ładna, ok 15-20 stopni, ze dwa razy delikanie popadało, ale ogólnie ciepło i słonecznie (przypominam - luty 2016).

W razie jakichś pytań, chętnie odpowiem. Nie piszę relacji z tej podróży, bo niestety padł mi telefon i większość zdjęć przepadła, gdyby kogoś coś interesowało, z przyjemnością pomogę :)

Poniżej kilka zdjęć z wymienionych miejsc :)

Załączniki:
Komentarz do pliku: Lagoa do Fogo - widok z punktu widokowego.
azores4.jpg
azores4.jpg [ 71.09 KiB | Obejrzany 3657 razy ]
Komentarz do pliku: Park Terra Nostra
azores3.jpg
azores3.jpg [ 168.39 KiB | Obejrzany 3657 razy ]
Komentarz do pliku: Plantacja Herbaty Fábrica Chá Porto Formoso
azores2.jpg
azores2.jpg [ 171.26 KiB | Obejrzany 3657 razy ]
Komentarz do pliku: Sete Cidades
azores1.jpg
azores1.jpg [ 53.86 KiB | Obejrzany 3657 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
wersus79 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#126 PostWysłany: 29 Maj 2016 07:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4160
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
CHA PORTO FORMOSA
krotki tour po manufakturze herbaty i filiżanka herbaty - FREE
Przy północnej nitce obwodnicy

Załącznik:
map.jpg
map.jpg [ 45.5 KiB | Obejrzany 3378 razy ]


Załącznik:
20160527_155659_resized.jpg
20160527_155659_resized.jpg [ 48.1 KiB | Obejrzany 3378 razy ]


Załącznik:
20160527_155953_resized.jpg
20160527_155953_resized.jpg [ 28.93 KiB | Obejrzany 3378 razy ]


Załącznik:
20160527_161948_resized.jpg
20160527_161948_resized.jpg [ 204.64 KiB | Obejrzany 3378 razy ]


Załącznik:
20160527_161003_resized.jpg
20160527_161003_resized.jpg [ 164.54 KiB | Obejrzany 3378 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#127 PostWysłany: 11 Sie 2016 10:35 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 55
Hej, czy ktos poleci cos do odwiedzenia w listopadzie na Azorach?
dzieki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#128 PostWysłany: 15 Sie 2016 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
@maya0104 nie podajesz zbyt wielu informacji, by móc odpowiedzieć na Twoje pytanie. Co Cię interesuje, na którą wyspę się wybierasz, itd.
Atrakcje na wyspach dość licznie są wymienione już w tym wątku. Jeśli potrzebujesz więcej inspiracji i zdjęć, możesz zajrzeć do naszych wpisów o Azorach - http://gdziesakasperki.pl/category/portugalia/azory/ . Byliśmy w połowie października, więc podejrzewam, że w listopadzie dużo innego zestawu atrakcji czy miejsc do odwiedzenia na Sao Miguel nie wykombinujesz.
A jeśli masz konkretne pytania dotyczące jednej z wysp, na pewno znajdą się tutaj chętni do pomocy ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#129 PostWysłany: 02 Wrz 2016 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Wrz 2016
Posty: 2
Niedawno wróciliśmy z Sao Miguel, pracuję nad postem na ten temat, więc jak skończę, to się podzielę.

Natomiast tak na szybko dla wszystkich wybierających się: pogoda na Azorach jest bardzo zmienna, więc najlepiej planować elastycznie w zależności od pogody, który punkt wyspy się odwiedzi.
Superprzydatna stronka: http://www.spotazores.com/ - kamerki zamontowane są w najbardziej uczęszczanych miejscach i przed podjęciem decyzji gdzie jedziecie, można sprawdzić czy jest tam jakaś szansa na słońce.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#130 PostWysłany: 19 Sty 2017 12:50 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
Czy był ktoś na Santa Maria? Czy są tam lekkie lub średnie szlaki zaczynające się w Vila do Porto? jakie odległości do pokonania ? Czy na lotnisku jest informacja/biuro turystyczne, chodzi o mapki itp. Czy istnieje tam jakaś komunikacja publiczna czy taxi? Czy są warto wypożyczyć auto by objechać całą wyspę czy wystarczą szlaki piesze? czy można tam łatwo wynająć pokój bez wcześniejszej rezerwacji, gdybym chciał zostać na następny dzień? czy warto tam lecieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#131 PostWysłany: 19 Sty 2017 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
wulkan napisał(a):
Czy są tam lekkie lub średnie szlaki zaczynające się w Vila do Porto?
Poczytaj sobie o "Big Trail of Santa Maria" http://trails.visitazores.com/en/grand- ... anta-maria
wulkan napisał(a):
jakie odległości do pokonania ?
Dokładne informacje o szlakach na Santa Maria: http://trails.visitazores.com/en/find-a ... _value=All
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#132 PostWysłany: 01 Lut 2017 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
Caldeira Velha, jak dla mnie top 3 na Sao Miguel. Przepiękna roślinność, dwa "baseny" z wodami geotermalnymi. W pierwszym 38*C, w drugim z wodospadem 27*C. Jest przebieralnia i prysznic ze słodką, zimną wodą. Rzeczy wkłada się do koszyka i zostawia pod "basenem". Warto mieć swój ręcznik i klapki.
Wstęp 2 EUR.

Byłem w niedzielę ok. południa i niestety nie było miejsc parkingowych, dwa razy podchodziłem do tematu. Parking bardzo mały, raptem na kilkanaście aut. Nie ma możliwości zostawienia auta "byle gdzie" ;), warto to mieć na uwadze

Załączniki:
1.JPG
1.JPG [ 359.9 KiB | Obejrzany 2197 razy ]
2.JPG
2.JPG [ 320.23 KiB | Obejrzany 2197 razy ]
3.JPG
3.JPG [ 378.42 KiB | Obejrzany 2197 razy ]
4.JPG
4.JPG [ 246.45 KiB | Obejrzany 2197 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#133 PostWysłany: 01 Lut 2017 14:46 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
Kiedy tam byłeś, w jakim miesiącu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#134 PostWysłany: 01 Lut 2017 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
W ubiegłą niedzielę ;)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#135 PostWysłany: 01 Lut 2017 14:50 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
Ja będę za trzy tygodnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#136 PostWysłany: 09 Maj 2017 09:26 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1072
srebrny
1. Wstęp do Parku Terra Nostra niestety kosztuje już 8 euro
2. Gdyby ktoś się wybierał na oglądanie wielorybów z Ponta Delgada to polecam Moby Dick’a. Cenę mają dużo niższą bo łódź nie jest najnowsza (ta np. z Futurismo dla większości turystów wygląda zapewne na dużo bardziej komfortowo), ale to w żaden sposób nie wpływa na tę wyprawę a wręcz dodaje jej autentyzmu.
Ekipa jest świetna a kapitan tak się cieszył ze spotkania z płetwalem błękitnym jakby go pierwszy raz widział :-) Widać że nie jest to dla niego zwykłe odbębnianie roboty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#137 PostWysłany: 01 Cze 2017 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
zestawienie/mapa punktow widokowych Sao Miguel
https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... 73006&z=11
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#138 PostWysłany: 02 Sie 2017 23:42 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
Czy jest sens lecieć na jeden pełny dzień na Azory? :D
Jak widzę loty za 17 euro z Lizbony do Ponta Delgada, to aż żal mi nie skorzystać z takiej promocji.
Przyleciałbym jednego dnia wieczorem, gdzieś przekimał, cały następny dzień na zwiedzanie i kolejnego z samego rana z powrotem do stolicy. Opłaca się coś takiego w ogóle? Dodam, że nie interesują mnie plaże, opalanie i żaden relaks, tylko intensywne trekingi, ewentualnie objechanie wyspy komunikacją zbiorową (prawa jazdy nie posiadam).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#139 PostWysłany: 03 Sie 2017 01:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 996
Warto !
Spotkałem na Azorach parę z Krakowa która przyleciała porannym lotem i odlatywali wieczorem . Powiedzieli że nie żałują tej decyzji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#140 PostWysłany: 03 Sie 2017 08:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
17EUR OW to żadna promocja, normalna cena, sam kupowałem po 12,99EUR
jeśli myślisz o grudniu, styczniu czy lutym to ja bym poczekał aż zjadą z ceny

z komunikacją miejską to za dużo nie podziałasz w tak krótkim czasie
poza tym jak trafisz na deszcz, co jest dużym prawdopodobieństwem, to też słabo, ale ja bym pojechał bo to piękna wyspa
chociażby żeby posiedzieć w wodach geotermalnych w pięknych okolicznościach przyrody i zeżreć genialnego steka
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group