Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Neapol
#1 PostWysłany: 26 Wrz 2012 10:56 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Osteria "Il Gobbetto" przy Vico Sergente Maggiore 8

Fantastyczny lokal prowadzony przez dużą rodzinę. Wszyscy - od obsługi na sali aż po szefa kuchni - zaangażowani, uśmiechnięci i nad wyraz gadatliwi. Jedzenie fenomenalne, typowa lokalna kuchnia Neapolu z domieszką sycylijską. Każde danie zostaje przedstawione przez kelnera i omówione w jaki sposób jest przyrządzane. Ryby przez założeniem zamówienia przyjeżdżają do stolika po czym kucharz bierze każdą do ręki i omawia w jaki sposób ją dla nas zrobi.
Image
Wisienką na torcie jest atmosfera, nad którą czuwa Pasquale, syn właściciela. Ubrany w jakiś tradycyjny strój na lewo i prawo miele jęzorem, ale czyni to z dużym wyczuciem i wie na co może sobie pozwolić. Dość powiedzieć, że po 30 minutach rozmów trzy stoliki - ja, Włosi z Sycylii i Włosi z Mediolanu siedzieliśmy razem.
No i klou - ceny. Zestaw składał się z:
- mozarella bufalla z pomidorkami
Image
- małże w sosie pieprzowym
Image
- frittura alla napoletana - smażone drobne owoce morza w panierce
Image
- baccala (dorsz?) po sycylijsku
Image
- coś a'la klopsiki z owoców morza
- chleb (wypiekany przez osterię)
- butelka wina białego (wyrób własny, butelka nawet bez etykiety)
- coperto
Rachunek wyniósł 23 euro. Porcje duże, a porcje makaronowe wręcz gigantyczne. Ponad 2 godziny ucztowania.

Osteria nie ma własnej strony, menu też jest tam zbędnym dodatkiem. Mieści się w dzielnicy Quartieri Spagnoli, kwintesencji Neapolu.

Link do tripadvisora:
http://www.tripadvisor.co.uk/Restaurant ... pania.html


Pizzeria Antica Capri przy Via Speranzella 110
Wyśmienita pizza. Taka, o jakiej się myśli mówiąc o tradycyjnej pizzy włoskiej. Wysokiej jakości składniki, cieńkie ciasto i miła atmosfera w lokalu. Mieści się on również w Quartieri Spagnoli, więc już sama lokalizacja jest bonusem. Przy okazji można dojść do wniosku, że kluczem do idealnej pizzy nie jest ciasto a sos pomidorowy. Ten z pomidorów San Marzano jest - że się powtórzę - fenomenalny.
Lokal otwarty tylko od 12:00 do 18:00
Image

W Neapolu jest mnóstwo pizzerii, ale ma się wrażenie że spora część jest nakierunkowana na turystów i nie ma dbałości o jakość. Dopiero takie lokale jak Antica Capri, które są z racji jej położenia dla miejscowych przywracają nieudawaną radość z jedzenia.


Ostatnio edytowany przez Maciek78, 28 Paź 2012 12:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Neapol
#2 PostWysłany: 26 Wrz 2012 18:26 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 49
23 euro za dobry obiad z owocami morza? wow! muszę to sprawdzić, dzięki za info!

z najsłynniejszych pizzerii najbardziej lubię Sorbillo (Via Tribunali) spłonęła jakiś czas temu, ale znów jest pełna ludzi
oraz Da Michele, chyba najbardziej znana, m.in. dzięki Julii Roberts zachwycającą się tą pizzą w filmie Jedz módl się kochaj
http://damichele.net/?lang=en krótkie menu, tłumy czekające na stolik, nieciekawa okolica, pyszna i tania pizza :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#3 PostWysłany: 02 Gru 2013 11:30 

Rejestracja: 03 Sie 2011
Posty: 11
opinię na temat Osteria "Il Gobbetto" potwierdzam w 100%. Oprócz forum 4f4 polecił nam ją również chłopak z hostelu (spotkaliśmy go zresztą później w restauracji...nie wiem ile w tym było prawdy, ale powiedział nam, że załatwił nam "speszyl dyskont" ;-)) Spędziliśmy tam fantastyczne 3 godziny cały czas jedząc i pijąc przepyszne białe wino. Na koniec czekała nas miła niespodzianka...rachunek za 5 osób wyniósł 100 euro :-) wracaliśmy tam jeszcze 2 razy...po prostu pycha...szczególnie polecam gnocchi

w temacie pizzy...do Sorbillo i da Michele się nie dostaliśmy...cały czas dzikie tłumy
za to jedliśmy dobra pizze w di Mateo przy Via dei Tribunali 94. margherita kosztowała 3 euro, marinara 2,5 euro...pozostałe 4-6 euro.
smak pizzy to jedno, ceny to drugie, a trzeci duży plus jest taki, że di Mateo nie jest zamykana na "siestę" i jest też otwarta między 15.30 a 19
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#4 PostWysłany: 04 Sty 2014 14:01 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
Ktoś w innym wątku polecał jeszcze http://www.pizzametro.it/home
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#5 PostWysłany: 24 Lis 2014 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 181
Loty: 24
Kilometry: 39 364
Mamy coś aktualnego? Makraony, pizze, owoce morza? Lecę za 5 dni i potrzebuje fajnego lokalu z pizzą i owocami morza na romantyczną kolację. Tutaj pierwszy z kolegów bardzo konkretnie się wypowiadał, ale żadne z jego zdjęć nie jest aktualne.

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#6 PostWysłany: 10 Gru 2014 14:58 

Rejestracja: 22 Sie 2011
Posty: 101
Ja zawsze szukam noclegu z kuchnia ,czasem grill jednorazowy.
zakupy na targu
tuńczyk , krewetki ,kalmary ,mule , dowolna ryba ( stek ) sardynki , oliwa kupiona na miejscu , sałatki gotowe w woreczku , wino,przyprawy z PL,trochę mąki z PL.

Takie jedzenie jest doskonałe i łatwe do zrobienia ( max 10 min na patelni ) i mam pełny talerz. koszty 10 eu kg krewetek to jedna z droższych pozycji.

Jak wiadomo rest liczy min 10 eu za danie + napoje a jakość potraw i ich ilość zawsze gorsza i mniej.

Polecam gotować. Dużo przy tym zabawy.

Przykłady takich dań.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Neapol
#7 PostWysłany: 13 Lut 2016 14:15 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Dobra i niedroga pizza - Il Pomodorino https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_R ... pania.html
Ciekawa knajpka ze sporym wyborem dań wegatariańskich (na zasadzie bufetu, płaci się według wagi) - L'etto https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_R ... pania.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#8 PostWysłany: 17 Lut 2016 18:23 

alef napisał(a):
opinię na temat Osteria "Il Gobbetto" potwierdzam w 100%. Oprócz forum 4f4 polecił nam ją również chłopak z hostelu (spotkaliśmy go zresztą później w restauracji...nie wiem ile w tym było prawdy, ale powiedział nam, że załatwił nam "speszyl dyskont" ;-)) Spędziliśmy tam fantastyczne 3 godziny cały czas jedząc i pijąc przepyszne białe wino. Na koniec czekała nas miła niespodzianka...rachunek za 5 osób wyniósł 100 euro :-) wracaliśmy tam jeszcze 2 razy...po prostu pycha...szczególnie polecam gnocchi

w temacie pizzy...do Sorbillo i da Michele się nie dostaliśmy...cały czas dzikie tłumy
za to jedliśmy dobra pizze w di Mateo przy Via dei Tribunali 94. margherita kosztowała 3 euro, marinara 2,5 euro...pozostałe 4-6 euro.
smak pizzy to jedno, ceny to drugie, a trzeci duży plus jest taki, że di Mateo nie jest zamykana na "siestę" i jest też otwarta między 15.30 a 19


Osteria "Il Gobetto" zaliczona. Godna odwiedzin. Trzeba tylko pamiętać, że w tych godzinach, w których my jemy zwykle obiad, 15-19 jest zamknięta. Wymieniane tutaj popularne pizzerie, również najczęściej są zamknięte w tych godzinach. A w tych otwartych dzikie tłumy. Nawet teraz , poza sezonem, ludzie czekają na zewnątrz na wejście. :o
A wystarczy, zanurzyć się tylko w głąb dzielnicy hiszpańskiej. Zjemy tam dużo taniej. 3-7 euro za pizzę.Coperto 1,5. Bo lepiej raczej nie. Wszędzie jest dobra. Np tutaj, niedaleko "il Gobetto" , dobrze i tanio zjedliśmy, bez tłumów i kolejek .

https://www.google.pl/maps/place/Ristorante+Nu'+Murzill'+Sapurito/@40.8378788,14.2475627,20z/data=!4m2!3m1!1s0x0000000000000000:0x41721810ec4da0e3
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#9 PostWysłany: 29 Lut 2016 10:29 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Potwierdzam w pełni knajpy polecane przez założyciela tematu :lol:
Wczoraj powrót do przeszłości i w jeden wieczór zaliczyłem obie.
Il Gobetto niestety traci. Jedzenie wciąż genialne, ale obsługa już nie ta. Gdzieś ta rodzinna atmosfera uciekła, człowiek już nie czuł się szczególnym gościem a szkoda. Ale potrawy wciąż rewelacyjne. Przepyszna mozarella, frittura del gobetto z nieznanymi mi składnikami, spada alla messinese, wszystko zabójczo smaczne w cenach zabójczo sympatycznych.

Niestety ten niedosyt związany z obsługą kontemplowałem na Molo Beverello i padło postanowienie dobicia się w Capri. Tam... kolejki. Pytam więc czy na krawężniku można? Oni z uśmiechem - siadaj. Nakryli coś, co przypominało stół i już była miejscówka. Obsługa fenomenalna, uśmiechnięta - taka dbająca o każdy szczegół z Twojej wizyty.
Zamówiłem pizzę alla pescatore i wino bianco. Najpierw wino - kurde można za 4e napić się świetnego wina w ilościach dość sporych. Nie trzeba wizytować słynnych enotek, styknie krawężnik w Quartieri Spagnoli.
Potem wjechał placek. Kulinarna orgia! jakie to było smaczne. Ciasto idealnie, chrupkie po bokach i cieniutkie w środku. Na nim sos tak aromatyczny, że człowiek szuka jakim E to spryskali. A to pomidorki San Marzano. No i wierzch. Znaczy wierzchu nie było. Odnosiło się wrażenie, że zasypali mój placek z sosem pomidorowym żyjątkami z morza. Wszystko po trochu, przesadzili tylko z małymi muszelkami. Ze 20 minut trzeba było wysysać z tych skorupek żyjątko, które pieściło podniebienie. Kalmary, Llagustynki, krewety (nie te koktajlowe kupki), takie coś na podłużnej muszli - nawet nie wiem co. Małże, dużo małż, jakiś potwór na całą szerokość talerza. Oliwa. Niestety wina już nie było.

Fotkę dam, obiecuję.


Ostatnio edytowany przez Roku 22 Lut 2017 11:24, edytowano w sumie 2 razy
Wypowiedź niekulturalna/obrażająca innych/używanie słów wulgarnych, obraźliwych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#10 PostWysłany: 29 Lut 2016 10:50 

Rejestracja: 22 Sie 2011
Posty: 101
https://goo.gl/maps/PtUKRuDmgrQ2 byłem ostatnio tutaj 5 EU duza marinara lub margarita i napój 0.25l bez coperto . Naprawde smaczna i niedroga. https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_R ... pania.html.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#11 PostWysłany: 24 Cze 2016 10:07 

Rejestracja: 23 Cze 2016
Posty: 8
Zbanowany
byliśmy w "Il Gobetto" i było naprawdę rewelacyjnie!!
wino domowe tanie i naprawdę dobre. byliśmy w dwie osoby i zamówiliśmy razem 6 dan, z ktorych wszystkie byly bardzo dobre.
tylko czekać trzeba trochę (my prawie godzinę) ale to jest normalne w Neapolu. wszędzie gdzie jest dobre żarcie trzeba czekać. na szczęście wszędzie są mozliwosci kupienia malego trunku zeby ulzc sobie czekanie.
gorąco polecam Il Gobetto. jakość jedzenia bardzo dobra. ceny za tą jakość tez dobre i autentyczność tego miejsca fantastycznie!

-- 24 Cze 2016 10:10 --

polecam tez Pizzeria di mateo na starym mieście. jedna z najstarszych pizzerii i bardzo popularna dlatego trzeba trochę poczekać. ale jak macie czas to warto....
jadłem tam pizza frita. receptura pizzy frita jest jeszcze starsza id klasycznej pizzy margarita. polecam sprobowac tego ogromnego pieroga :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#12 PostWysłany: 23 Sty 2017 15:20 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 46
Czy ktoś jest w stanie polecić jakaś knajpkę z rybami i owocami morza na wybrzeżu amalfitańskim? Najlepiej w Positano, ewentualnie Sorrento. Najlepiej jakby to była knajpka, która ma własną łódkę i sprzedają tylko to co im się uda danego dnia złowić. I chodzi o całoroczną bo lecimy w ten weekend

aha a czego się mogę spodziewać jeśli chodzi o wolne stoliki w Antica Capri i Il Gobbetto w weekend wieczorem ale za to w styczniu? czy może być ciężko ze stolikami czy raczej po sezonie jest luz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#13 PostWysłany: 23 Sty 2017 17:05 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
W Antica już dwa razy się odbiłem z racji wszystkich stolików zajętych, ale jest opcja na zewnątrz. Tam z kolei zawsze było wolne, choć sąsiedztwo mknących skuterków może przerażać. Jednakże parę kroków dalej jest La Mimi, równie genialna
https://www.google.pl/maps/@40.8390001, ... 56!6m1!1e1

Il Gobetto jest na tyle spore, że raczej nie będzie kompletu, ale nie warto czekać na kolacje do 20:00. Po 19:00 bez kłopotu zasiądziecie
Góra
 Profil Relacje PM off
piwcuk lubi ten post.
piwcuk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Neapol
#14 PostWysłany: 31 Sty 2017 01:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 809
niebieski
Też miałem okazje przetestować Il Gobetto, naprawdę polecam.

Butelka wina 3e, spaghetti 6-7e za duza porcje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#15 PostWysłany: 21 Mar 2017 04:45 

Rejestracja: 05 Sie 2016
Posty: 2
Jak poprzednicy potwierdzam dobre oceny Il Gobetto (przy okazji dzięki forumowicza za wskazówkę). Ceny przystępne, obsługa wspaniała a jedzenie wyborne. Dla chętnych przeżycia prawdziwej kulinarnej przygody polecam zestaw przystawek neapolitańskich (cena 8e).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#16 PostWysłany: 16 Maj 2017 08:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 126
Loty: 77
Kilometry: 120 250
Ja tylko chciałem dodać od siebie dla wszystkich smakoszy że na ulicy bocznej od Toledo czyli Liborio jest mały sklepik w którym sprzedają bardzo dobre wina.
W cenie promocyjnej za 3 butelki 6 eur. Naprawdę nie trzeba dużo wydać aby posmakować dobrego wina.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#17 PostWysłany: 23 Maj 2017 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Polecam lodziarnię o wdzięcznej nazwie Gelateria Mennella, Via Carducci 45. Lodowa Serie A. Brać 2 gałki za 2,5€ bo 3 nie zjecie (albo roztopią się zanim zjecie).
Najbliższa stacja metra Piazza Amedeo (linia M2) lub dolna stacja funikularu Chiaia.
Po drugiej stronie ulicy ta sama firma ma piekarnio-ciastkarnię. Mają też kilka innych lodziarni w Neapolu, Portici i Torre del Greco.
http://www.pasticceriamennella.it/portici_napoli.html
Opinie na TA: https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_R ... pania.html
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Neapol
#18 PostWysłany: 09 Cze 2017 10:40 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Przy okazji wizyty w Il Gobetto omijajcie szerokim łukiem MaxBar naprzeciw. Rżną tam turystów z uśmiechem na gębie. 100 białej + sok = 16 euro. Spróbuj się targować :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#19 PostWysłany: 21 Wrz 2017 12:52 

Rejestracja: 08 Sie 2012
Posty: 21
Loty: 9
Kilometry: 10 731
Ja od siebie mogę polecić Pizzeria 'Ntretella obok via Toledo (informacje na TripAdvisor), pizza bardzo dobra 6-7 euro, wino 1l 8 euro, miła obsługa i brak coperto. Fajnie usytuowana, strasznie mi się spodobała okolica jak i wystrój. :) Polecam w/w tak jak Gelateria Mennella.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#20 PostWysłany: 15 Paź 2017 22:58 

Rejestracja: 29 Paź 2013
Posty: 20
Wg mnie warto udać się do Pizzeria di mateo przy Via dei Tribunali 94 bardzo dobra pizza szczególnie polecam Margherita di Buffala koszt 5 Eur. Oprócz pizzy bardzo dobre uliczne jedzenie typu arancini (kulki wypełnione ryżem zmieszanym z sosem i warzywami oraz krokiety - crocchè, czyli obtoczona w bułce tartej i usmażona mieszanka ziemniaków, jajek i mozzareli. Jedno i drugie po 1,5 Eur. Zaraz obok jest enoteca gdzie można się napić dobrego swojskiego winka za 1 Eur
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group