Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Sty 2017 12:16 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Norweg napisał(a):
Ja nauczyłem się, że na izraelskich lotniskach należy mówić jak najmniej , "nie wiem", "nie pamiętam".
Wręcz przeciwnie, mówienie bardzo lakonicznie i "nie wiem" jest podejrzane i wywołuje dodatkowe pytania. Jeśli na nie również nie podasz odpowiedzi, to duże prawdopodobieństwo, że nie zostaniesz wpuszczony do kraju.

Rozumiem gorycz i złość, ale tego typu informacje nie są zgodne z prawdą i mogą zaszkodzić komuś, kto będzie szukał informacji o kontrolach w tym kraju.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 12 Sty 2017 13:22, edytowano w sumie 1 raz
Ten i następny tuzin postów wydzielone z wątku o zatrzymaniu laptopa :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#2 PostWysłany: 11 Sty 2017 12:31 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 241
niebieski
@‌Norweg‌
Błędny wyciągnałeś wniosek, kiedy służba graniczna zadawała mi te (z ich punktu widzenia) rutynowe pytania, raczej wzbudziłyby ich podejrzenia odpowiedzi "nie wiem" na pytanie o cel pobytu, czy "nie pamiętam" przy pytaniu o zawartość bagażu.
Rozumiem, że miał miejsce konkretny przypadek, ale zasada ogólna jest raczej odmienna - konkretne odpowiedzi zamiast ogólników, czy tym bardziej wykrętów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Sty 2017 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
@‌silvershark‌, ale przecież @‌Norweg‌ dokładnie to napisał.
EDIT: Źle zrozumiałem wypowiedź
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pawelos lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 11 Sty 2017 19:54 

Rejestracja: 24 Cze 2015
Posty: 3
"nie pamiętam dokładnie co spakowałem z Polski" czy "jeszcze nie wiem co chcę zobaczyć" mają moc zbijania z tropu izraelskich służb, bo nie wiedzą jakie pytanie następne zadać. Cała ta ich obsesja wywodzi się ze strachu, stąd tak dziwne zachowanie, zupełnie odmienne od np. Dubaju, który ma nad Izraelem dużą przewagę technologiczną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Sty 2017 21:22 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Przewaga technologiczna nad Izraelem, państwem, które w niektórych dziedzinach jest zaawansowane bardziej od USA i sprzedaje Amerykanom technologie? No to żeś popłynął...

Nie zawsze chodzi stricte o odpowiedzi na pytania, często służą one sprawdzeniu zachowania osoby poddanej kontroli. Jeśli ktoś się irytuje, stresuje, kręci i mówi jakby próbował coś ukryć, to na gwarantowane dodatkowe "atrakcje".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Sty 2017 22:48 

Rejestracja: 24 Cze 2015
Posty: 3
Inną słabością ich służb jest słaby angielski nawet na poziomie prostych słów jak 'stain' co wprowadza ich w stan niepewności, czyli niekompetencji. Ale i tak w największą bezradność wprowadzą ich zdawkowe odpowiedzi lub milczenie, bez pośpiechu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Sty 2017 23:52 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
@‌Norweg‌
Podejrzewam, że jednak statystyczny pracownik izraelskich służby ma większe doświadczeniu w przesłuchiwaniu pasażerów, niż ja w byciu przesłuchiwanym. Dodatkowo może bardziej zaszkodzić mojej podróży niż ja jego karierze zawodowej. Choćby z tych względów ja osobiście nie będę się bawić w słowne zaczepki i prowokowanie dziwnymi odpowiedziami.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 11 Sty 2017 23:54 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Nie nazwałbym ich zakłopotania "bezradnością". Jeśli tylko uznają Cię za osobę, która może stanowić zagrożenie, mogą odmówić Ci możliwości wjazdu na terytorium kraju. To, że próbują dać Ci możliwość wybronienia się i zadają dodatkowe pytania, świadczy o profesjonalizmie i dobrej woli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Sty 2017 07:52 

Rejestracja: 24 Cze 2015
Posty: 3
kumkwat_kwiat napisał(a):
@‌Norweg‌. Dodatkowo może bardziej zaszkodzić mojej podróży niż ja jego karierze zawodowej. Choćby z tych względów ja osobiście nie będę się bawić w słowne zaczepki i prowokowanie dziwnymi odpowiedziami.


O 'zaczepkach' przecież nic nie pisałem, a fakt, że zadają obsesyjne pytania z ktœrych nic nie wynika to dowód na brak profesjonalizmu. Bo sorry, ale każdy kto choć raz zetknął się z nowoczesnym marketingiem wie, że negatywne wrażenie u klienta pozostaje nieodwracalne i wymaga lat pracy i nakładów finansowych, aby je poprawić na pozytywne. A takich środków na budowanie wiarygodnego wizerunku ministerstwo turystyki Izraela w swoim budżecie nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Sty 2017 09:22 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Poczytaj o profilowaniu behawioralnym. Na większość pytań, które zadają, mogą spokojnie sami znaleźć odpowiedź, np. poprzez rozpakowanie Twojego bagażu lub zczytanie logów z telefonu do stacji bazowych.

Jednak tu nie chodzi o odpowiedzi, tylko o obserwację podejrzanych reakcji i na tej podstawie wyłapywanie osób, które zachowują się w sposób wzbudzający podejrzenia.

P. S. Ministerstwo turystyki Izraela dysponuje ogromnymi środkami na promocję kraju, np. dopłacając 50-100 euro za każdego pasażera przylatującego do kraju. Dla porównania, za 500 zł można kupić bilet powrotny do Tel Awiwu linią regularną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Sty 2017 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
@‌Norweg
‌Ale naprawdę tak bardzo masz problem z tym że jakiś Izrael czy inne San Escobar psuje sobie reputację brakiem profesjonalizmu na lotnisku? (bez względu na to czy wyimaginowanym czy nie).

Nie polecę więcej do Skopje! Chciałem sobie kupic pamiątkowego T-shirta, ale na targu mieli zwykle chińskie podkoszulki z niedorobionym nadrukiem. Wiec stwierdziłem że trudno, drożej ale kupie na lotnisku, na export będą mieli lepszą jakość. A tutaj się okazało że wewnątrz terminala można było tylko kupić alkohol i papierosy. Co za brak profesjonalizmu. Stracili w moich oczach, oj stracili. Nieodwracalne negatywne wrażenie. A w zasadzie podwójne, bo wewnątrz terminala przekonałem się że resztki waluty trzeba było sprzedać na zewnątrz. W Polsce również okazało się że to jest niesprzedawalne w kantorach, zostałem więc z kilkoma setkami skopijków czy jak to się tam nazywało. Nie wiem jak Izrael (jakby nie patrzeć wcale nie biedne państwo), ale Macedonia raczej na pewno nie ma budżetu na budowanie wizerunku, pomijając inne zawiłości związane z tym krajem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Sty 2017 10:23 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
silvershark napisał(a):
Jeśli tylko uznają Cię za osobę, która może stanowić zagrożenie, mogą odmówić Ci możliwości wjazdu na terytorium kraju. To, że próbują dać Ci możliwość wybronienia się i zadają dodatkowe pytania, świadczy o profesjonalizmie i dobrej woli.


Tylko najciekawsze jest to że szczególnie dokładnie przepytują dopiero przy wylocie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Sty 2017 12:01 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@‌Marysiek‌ zależy jak trafisz. Przy wylocie przepytują ze względu na bezpieczeństwo lotniska i lotów. Mogą Cię nie wpuścić do twojego samolotu i przetrzymać kilka godzin na dodatkowe przesłuchanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Sty 2017 07:56 

Rejestracja: 24 Cze 2015
Posty: 3
Oryginalny temat to: "Izrael wyrywkowo konfiskuje komputery pasażerom"

Interwencję cenzorską ludzie zawsze postrzegają negatywnie. Mam wrażenie, że cenzura to jednak efekt izraelskich służb, bo jest ona spóźniona o 2 dni, a efekt marketingowy i tak poszedł w świat. Na szczęście odzyskaniem mojego komputera zajmują się także polskie służby, bo od tego są.

A usunięte przez cenzurę recepty jak unikać konfiskaty komputerów w Izraelu i jak odpowiadać na pytania ich służb uważam za pożyteczny i skuteczny, skoro potrzeba było aż cenzury aby go usunąć.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 15 Sty 2017 12:19, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę z 'oryginalnego tematu' - nie rób offtopu. Choć wygląda że nie czytasz notatek ani pw o twoich postach, ale niech to będzie info dla użytkowników .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group