Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lis 2016 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Zakładam nowy temat bo takiego jeszcze nie ma, a kolejki u nas coraz częściej. To się działo dzisiaj jak o 21:45 wylądowały dwa samoloty z Wysp: Edynburg i Stansted.
Dwa stanowiska kontroli granicznej otwarte.

Image
Image
Image
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 02 Lis 2016 00:11 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Może to kwestia świąt i mniej licznej obsady. Kontrola paszportowa w Gdańsku rzeczywiście potrafi iść dość powolnie, ale nigdy nie widziałem aż takich kolejek. Jak długo stałeś w kolejce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Lis 2016 00:21 

Rejestracja: 13 Maj 2014
Posty: 9
W cierpliwość (i spory zapas czasowy) proponuję też uzbroić się wszystkim odlatującym koło godziny 6 rano. W przeciągu parudziesięciu minut odlatuje 9 samolotów (tak w każdym razie było rok temu), co - jak się okazuje - stanowi spory problem dla gdańskiego security. Kolejki są bardzo długie, kontrola bezpieczeństwa mimo otwarcia sporej liczby stanowisk zajmuje mnóstwo czasu. Kiedyś z tego powodu ledwo co zdążyłam na samolot.
Lodzia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Lis 2016 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
@‌silvershark‌ Ja nie stałem, stała bliska mi osoba w tej kolejce, tak od wylądowania do zobaczenia się z nią było 1,5 h.

@‌Lodzia‌ No ale to akurat jest normalne do tego są to januszowe kierunki Londyn, Oslo, Sztokholm, Więc są ciekawe kwiatki czasami.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off
silvershark lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 02 Lis 2016 21:50 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 223
Loty: 35
Kilometry: 22 862
Co do gdańskich kolejek, to powoli trzeba się przyzwyczajać do takiego stanu rzeczy. Ja ostatnio ledwo zdążyłem na samolot, staliśmy dwie i pół godziny na kontroli i ledwo udało się przejść na czas, bo od kontroli biegliśmy. Najgorsze kolejki są na samoloty w okolicach 6 rano. ile razy byłem to dwie godziny stania zapewnione.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Lis 2016 00:07 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
2,5 h na security? To ile trzeba przyjechać przed wylotem, 4 godziny?
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Lis 2016 00:09 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Wystarczy byc 5:45 bedziesz stał Max 15 minut :D
Jak wchodziłem na skaner koło 6 kolejka była spokojnie na 1h stania ...
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Lis 2016 00:25 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
wave_pl napisał(a):
Co do gdańskich kolejek, to powoli trzeba się przyzwyczajać do takiego stanu rzeczy. Ja ostatnio ledwo zdążyłem na samolot, staliśmy dwie i pół godziny na kontroli i ledwo udało się przejść na czas, bo od kontroli biegliśmy. Najgorsze kolejki są na samoloty w okolicach 6 rano. ile razy byłem to dwie godziny stania zapewnione.


Kolejka o 5:10 na ok. 40-60 minut stania jest standardem, ale jeszcze ani razu nie zdarzyło mi się stać więcej niż tyle. Jak to możliwe, że stałeś aż 2,5 godziny? Była jakaś awaria?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Lis 2016 11:34 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 223
Loty: 35
Kilometry: 22 862
Ile razy trafiam na GDN to na porannego RYR do WAW są otwarte tylko dwa stanowiska kontroli. Jutro będę znowu na GDN to napiszę ile stałem.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez michzak, 03 Lis 2016 11:42, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Lis 2016 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Lecialem z Gdanska o 6.00-6:40 w sumie jakies 20-30 razy pewnie i nigdy nie stalem wiecej niz 25 minut, a praktycznie nigdy nie pojawiam sie na lotnisku wczesniej niz 5.00.

Dlugie oczekiwanie w Gdansku to raczej wyjatek niz standard, czego nie mozna powiedziec np. o Bergamo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Lis 2016 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
zgadzam się z @‌Djorkaeff‌. nawet jeżeli traficie, na kolejkę zawijającą się 3-4 razy pomiędzy taśmami, jeszcze przed stanowiskiem ze skanerem do kodu kreskowego z Waszego boarding pass to max 25min.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Lis 2016 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Latając z LH w takich momentach doceniam fast tracka ;-) i tak naprawdę nie tylko dlatego ze nie ma tam kolejki, ale dlatego ze gdy nawet mała jest, ludzie wiedzą dokładnie co powinni wyjąc itp. Wiec kontrola idzie naprawdę sprawnie. A w zwykłej kolejce jednak regularnie trafiają sie okazy z dziwnymi rzeczami w podręcznym lub zapominające wyjąc z kieszeni metalowe drobiazgi. Do przepakowywania toreb włącznie.
W godzinach wczesno-południowych (11-12, wyloty ok 13-14) kolejek w zasadzie nie ma.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 06 Lis 2016 21:36 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 223
Loty: 35
Kilometry: 22 862
A więc tak, na GDN o 4:30 rano staliśmy około 10 minut. Wczoraj na WAW o 12:00 na check-in - 140 któryś, weszliśmy od ręki, nie było kolejki żadnej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Lis 2016 22:05 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 353
niebieski
to wy jeszcze mlodzi jestescie i nie pamietacie jak jeszcze przed przebudowa kolejki zawijaly na parterze (mlodziezy przypomne, ze odloty byly na 1 pietrze, a Slowackiego prawie zawsze byla zakorkowana). Mimo kilkuset lotow z tego wszystkiego tylko raz nie raz nie zostalem wpuszczony, wiec dawalo sie jakos przyspieszyc dojscie, nawet w kryzysowych sytuacjach...
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Lis 2016 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
Bardzo ciekawy tekst o planowanych zmianach na gdańskim lotnisku.
Cytuj:
Wzorem zachodnich lotnisk, także w Gdańsku po przejściu kontroli bezpieczeństwa pasażer zanim znajdzie się w hali odlotów, będzie musiał przejść przez duży sklep wolnocłowy, czyli tzw. walk-through. Będzie to pierwszy tego typu sklep na polskim lotnisku, przez który będzie musiał przejść każdy odlatujący pasażer.

Ale skłonność do zakupów jest znacznie większa, kiedy klient jest spokojny i się nie śpieszy, a na lotnisku często pojawia się stres, że możemy nie zdążyć na samolot. Dlatego w Gdańsku zastosowanych ma być kilka rozwiązań, które "uspokoją" pasażerów. - Przy wejściu do nowego sklepu zawisną tablice odlotów. Tak, aby każdy pasażer wchodząc do niego wiedział, ile ma jeszcze czasu do odlotu - wyjaśnia Kloskowski.

Ale to tylko połowa drogi do sukcesu. Drugim elementem będzie brak wyświetlania numeru bramki, z której odlatuje samolot. Zamiast tego ma się wyświetlać informacja, za ile minut rozpocznie się boarding. Numer gate-u ma się pojawić kilkanaście minut przed odlotem.

- Chodzi o to, żeby pasażerowie nie szli od razu do bramki, by czekać na samolot, a żeby pochodzili po sklepach, poszli coś zjeść czy się napić - wyjaśnia prezes Portu Lotniczego Gdańsk.

Strefa Premium

Od tego roku za wszystkie powierzchnie komercyjne na gdańskim lotnisku odpowiada francuska Lagardere Travel Retail, jedna z największych na świecie firm zajmujących się handlem na terenie portów lotniczych, ale i nie tylko. To do niej należy wiele "lotniskowych marek", jak np. restauracje The Flame, Bread & Co, sklepy dute free Aelia, ale także spotykanych na co dzień w centrach handlowych, jak np. Relay, Inmedio, So! Coffee itp. To ona przez najbliższe 10 lat będzie odpowiadała za to, jakie sklepy i restauracje znajdą się w terminalach na gdańskim lotnisku. W tym czasie w przebudowę stref komercyjnych ma zainwestować 30 mln zł.

Poza tym, że powstanie wspomniany sklep typu walk-through, część gdańskiego terminalu zamieni się w strefę premium. Mają tam działać markowe sklepy, jak np. salon Victoria's Secret czy punkty z bardzo drogimi alkoholami, w których możliwa będzie także degustacja. Wyjątkowa ma też być strefa gastronomiczna Premium Food Gate, zaprojektowana jako kulinarna "pocztówka Gdańska". Powstanie lokal z widokiem na płytę lotniska, a pasażerowie będą chodzić... po czerwonym dywanie. - To wszystko ma sprawić, że każdy pasażer znajdzie coś dla siebie - wyjaśnia Kloskowski.

Druga część terminalu zostanie przeznaczona dla "mniej wymagającego" pasażera, znajdziemy tam sklepy z pamiątkami, restauracje i kawiarnie. W tej właśnie strefie otwarty zostanie także McDonald's.

- Od dłuższego czasu myśleliśmy o wprowadzeniu tego typu restauracji do terminalu - wyjaśnia Kloskowski. - Ale istniało duże ryzyko, że przyciągnie zbyt dużo klientów i uderzy to w pozostałych najemców. Teraz, gdy za wszystkie powierzchnie odpowiada jedna firma, to ona decyduje co jej się opłaca, a co nie. I jest w stanie tak dobierać ofertę, żeby nie przynosiła jej strat, a każdy pasażer znalazł coś dla siebie.

Do tej pory każdy punkt handlowy rywalizował z innymi. Teraz wszystkie będą w rękach jednego właściciela, a zysk mają generować jako całość. Dlatego im większa różnorodność oferty, tym więcej pasażerów znajdzie coś dla siebie. Jedna światowa firma odpowiadająca za całość oferty komercyjnej to jeszcze jeden ważny atut. Lotnisko na pewno czeka w ciągu najbliższych dziesięciu lat rozbudowa. W przypadku umów z pojedynczymi najemcami zawsze w takich sytuacjach pojawia się problem, bo po rozbudowie zmienia się położenie danego lokalu, niekoniecznie dla danego najemcy na lepsze. Przez to nie każdemu zależy na rozbudowie i zwykle wtedy pojawiają się problemy. W przypadku, gdy zarządza tym jedna firma, nie ma takiego problemu.

Całość: http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiast ... abiac.html
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Lis 2016 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2016
Posty: 107
Loty: 99
Kilometry: 100 598
Donovaninho napisał(a):
Cytuj:
Drugim elementem będzie brak wyświetlania numeru bramki, z której odlatuje samolot. Zamiast tego ma się wyświetlać informacja, za ile minut rozpocznie się boarding. Numer gate-u ma się pojawić kilkanaście minut przed odlotem.



Miałem to niedawno na MXP, cholernie irytująca rzecz, zwłaszcza że są tam 2 terminale (jeden dłuuugo w lewo od wyświetlacza sklepowego, drugi dłuuugo w prawo). Prawie pół godziny kręcenia się po sklepie...

Oczywiście uległem i kupiłem limoncello :D
_________________
My FlightRadar24

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bonifacy lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 26 Lis 2016 23:45 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Mnie to potwornie irytuje, nie lubię tego rajdu do bramki i to jest jedna z rzeczy, które mnie paskudnie denerwują na londyńskich lotniskach
Góra
 Profil Relacje PM off
Mario21 lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 27 Lis 2016 00:26 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
Tak jest m.in. na Heathrow.
Podają numer bramki na 50 minut przed odlotem. A czasami jest tak (na pewno na terminalu 5) że czasami na bramki C- jedzie się transferem nawet 20 minut, więc trzeba bardzo uważać
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Mario21 lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 24 Kwi 2017 09:23 

Rejestracja: 22 Kwi 2017
Posty: 10
O której stawić się na tym lotnisku, jeśli muszę zdążyć nadać bagaż i bez problemu zdążyć na lot o 6:10 (jutro)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 24 Kwi 2017 09:27 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Jaka linia? 4:15-4:30 moim zdaniem
Góra
 Profil Relacje PM off
greg94 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group