Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Maj 2016 10:02 

Rejestracja: 27 Maj 2016
Posty: 3
Witam
Czyktoś mógłby polecić jakaieś fajne knajpki, albo najlepiej domowe obiady w powyższych okolicach, jadę z dzieckem 2,5 roku wiec zależy mi żeby było smacznie i świeżo?
Jaki jest mniej więcej koszt wyżywienia w Apulii , chodzi mi o obiady głownie, bo śniadania i kolacje będziemy organizować we własnym zakresie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 10 Paź 2016 12:05 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
a no właśnie; sądząc po postach w dziale atrakcje i transport, wielu było w Bari i okolicach. No chyba powietrze nie jest tam aż tak odżywcze, że jeść nie trzeba ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Paź 2016 13:45 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 307
niebieski
Wczoraj wróciliśmy. Słońce przez tydzień,więc,w naszej porze obiadowe ok.14, jedliśmy owoce z herbatnikiem lub kabanos.Ceny za kg/€: winogrona od 1,melon od 0.5,mandarynki 2,granat 2.PRZEPYSZNE.
Trzeba pamiętać o siescie13-min.16 kiedy zakupy są utrudnione.
Po południu pizza 1, pastizzi 2, lody,lub na co przyszła ochota po drodze.
W porze Włoskich obiadów jedliśmy swoje,kolacje + wino.
Nie czuliśmy potrzeby jedzenia przy stoliku w lokalu,tym bardziej szukania konkretnego,gdyż ciągnęło nas do atrakcji na zewnątrz.

Załączniki:
lunch.jpg
lunch.jpg [ 20.53 KiB | Obejrzany 10945 razy ]


Ostatnio edytowany przez friend, 10 Paź 2016 20:46, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Paź 2016 15:28 

Spoko, spoko. Lecę za 2 tygodnie , na cały tydzień, to wątek o jedzeniu w Apulii nabierze rumieńców. :D

Bo faktycznie. Z tego wątku na razie niczego się nie dowiedziałem. Tylko że pizza tam jest do jedzenia. :mrgreen:
Gdzie, za ile, czy smaczna ,to już słodka tajemnica @‌friend‌ 8-)
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Paź 2016 15:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Myślę, że jedzenie jest tam tak, jak w innych częściach Włoszech. Nastawiałem się, że jest zauważalnie tańsze, niż gdzie indziej, ale nie... A jeśli jest tańsze, to różnice minimalne. Smakowo podobnie. Dużo ryb i owoców morza, wręcz ciężko zjeść coś nie-morskiego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Paź 2016 15:42 

Na razie mam prywatną rekomendację od @‌gosiagosia‌ ;)

Ostuni. Sklep rybny i z owocami morza "Delfino"
wieczorem wystawiają stoliki i zamienia się to w niedrogą knajpkę ze świeżym i dobrym jedzeniem.

https://goo.gl/maps/gaciwnotbsE2
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 10 Paź 2016 15:56 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1163
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Polecam
Bari "Osteria Le Arpie" fajna knajpka w samym centrum starego Bari. Ceny jak na Bari OK. ryba (Dorada z sałatka i dodatkami), wino (domowe) - ok 17E osoba
Restauracja w hotelu Mercure Bari - najbardziej opłacalne zestawy specjalne - 3 dania z winem i wodą - ok 21-25 E/os - można płacić voucherem accorhotels ;)
San Gregorio k/ Leuca - "Tora" - restauracja z widokiem na morze - głownie Pizza (5-8E), rewelacja, owoce morza ok 15E (krewetki lub ośmiornica z grilla)
W Bari trzeba też uważać, trafiłem do polecanej knajpy z owocami morza "Al Pescatore" ludzi sporo, głownie turyści. Ceny ok 50E za danie z ryby. :evil:
Niestety nie wszystkie nazwy pamiętam. Jak zawsze zatrzymaj się i zjedz tam gdzie dużo miejscowych, no chyba że to McD :o
Wszędzie w miasteczkach można spotkać małe pizzerie, polecam na wynos focaccie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Paź 2016 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Dodam jeszcze lodziarnio - ciasteczkarnię w Lecce. Opisywałam ja w relacji bo zdecydowanie warta polecenia. Nie zwróciłam wtedy uwagi na nazwę ale wyśledziłam ją:
https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_R ... uglia.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Paź 2016 18:38 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 8
Loty: 103
Kilometry: 127 742
Polecam lokal El Pedro. Centrum Bari, Via Nicolo Piccinni 152.
Budżetowa miejsce, super atmosfera. Lokal w rodzaju polskich barów mlecznych. Wieczorem pełny do granic możliwości ;)
Menu:
Image
Image

Dla osób chcących spróbować wszystkiego po trochu, można zamówić mix ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 10 Paź 2016 21:37 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
mix to mi się kojarzy z miksem ryb w Tavernie Kapiteni w Sarandzie, gdzie dostałem trudną do przejedzenia (z racji ilości) górę ryb albo z podobną górą mięs z Ardenicy. Tu też miks solidny? I za ile?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Paź 2016 22:04 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 8
Loty: 103
Kilometry: 127 742
Miks kosztował tak jak pojedyncze danie 3,4 euro.
A im częściej przychodziłem tym były solidniejsze ;)
Dwie takie porcje były dla mnie w sam raz. Przy trzech miałem problem wstać od stołu ( ale weź tu się opanuj jak wszystko na Ciebie patrzy ;) ).
To jest dobra opcja jak chcesz popróbować wszystkiego. Na talerzu dostajesz wtedy np 4,5 dań w małych porcjach.
A dostałem to tylko dlatego, że na pytanie "Co podać" dla żartu odpowiedziałem " tutto". Panowie potraktowali to bardzo "poważnie" ;)

-- 10 Paź 2016 22:04 --

Miks kosztował tak jak pojedyncze danie 3,4 euro.
A im częściej przychodziłem tym były solidniejsze ;)
Dwie takie porcje były dla mnie w sam raz. Przy trzech miałem problem wstać od stołu ( ale weź tu się opanuj jak wszystko na Ciebie patrzy ;) ).
To jest dobra opcja jak chcesz popróbować wszystkiego. Na talerzu dostajesz wtedy np 4,5 dań w małych porcjach.
A dostałem to tylko dlatego, że na pytanie "Co podać" dla żartu odpowiedziałem " tutto". Panowie potraktowali to bardzo "poważnie" ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Paź 2016 17:48 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
Bavettine, bucatini, cavatelli, fettuccine, linguettine, mafalde, orecchiette, pennette, spaghettini, spaghettoni, testaroli, vermicelli, vermicelloni, zitti... trzeba będzie wziąć ściągę z nazwami makaronów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Paź 2016 08:44 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
@‌Gollum‌
Ależ prosze bardzo, wersje obrazkowe:
http://spazioinwind.libero.it/paoro/tipi.htm
Góra
 Profil Relacje PM off
Gollum lubi ten post.
Gollum uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 13 Paź 2016 09:18 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Pamiętajcie, że większość makaronów smakuje tak samo, różni się tylko kształtem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gollum lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 13 Paź 2016 09:20 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
No doskonałe!

-- 13 Paź 2016 10:21 --

Misiatek napisał(a):
Pamiętajcie, że większość makaronów smakuje tak samo, różni się tylko kształtem.

Owszem, ale ciekawiej zamiast zwykłej nici wcinać spódnicę :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 26 Gru 2016 15:46 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 41
Anonymous napisał(a):
Spoko, spoko. Lecę za 2 tygodnie , na cały tydzień, to wątek o jedzeniu w Apulii nabierze rumieńców. :D


I jak z tymi rumieńcami :) ?
Coś jeszcze do listy doszło? My w lutym planujemy i już patrzymy co zjeść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Gru 2016 16:40 

Nic spektakularnego nie odkryłem, to po co się będę odzywał? :D
Oprócz tego co powyżej.
Góra
 PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Sty 2017 01:43 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 285
Loty: 225
Kilometry: 327 480
niebieski
Zdecydowanie mogę polecić lokal Osteria del Borgo Antico na starym mieście w Bari. W dwie osoby za przystawkę z muszli i ostryg, dwie przepyszne i wielkie pizze oraz półlitrową karafkę wina zapłaciliśmy 26E z coperto.

Załączniki:
menu1.jpg
menu1.jpg [ 257.8 KiB | Obejrzany 10052 razy ]
menu2.jpg
menu2.jpg [ 124.36 KiB | Obejrzany 10052 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Nabi1004 lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 27 Sty 2017 16:11 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
To jeszcze dołożę Mastro Ciccio przy Corso Vittorio Emanuele 21 (to ta szeroka ulica z palmami na środku, tuż przy starówce. Duża margherita za 8 euro jest dla dwójki normalnych nie do przejedzenia. Dla jednego głodomora i jednego normalnego już tak. Mają też całe mnóstwo różnych innych różności, że wspomnę potężne kanapki od 1,5 euro i wielkie panzerotti za 1,5 euro. To popularna knajpa, wieczorem schodzi się tam tłum (pewnie też dlatego, że w ścianach mają wejścia USB) młodszego towarzystwa (my z żoną byliśmy zdecydowanie najstarsi), ale miejsce zawsze się znajdzie.
I jeszcze mała pizzeria na starówce, idąc od teatru, na placu z pręgierzem przy prawej pierzei drugi zaułek w prawo. Tuż obok jest pijalnia trunków. Prowadzi ją gość z żoną. Wszystko robią sami po zamówieniu, więc trochę to trwa, ale panzerotti gość ma lepsze niż Mastro Ciccio, a równie wielkie. Chciałem ostatniego dnia pójść do niego na pizzę, ale jeszcze było zamknięte, a ja nie zanotowałem nazwy. Według internetu może to być pizzeria "Il veliero di Drago innocente"; jedyne zdjęcie, jakie znalazłem, pokazuje lokal w zasadzie identyczny, mały, by nie rzec ciasny
Góra
 Profil Relacje PM off
Nabi1004 lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 11 Lut 2017 15:02 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 466
niebieski
Krzysztof76 napisał(a):
Polecam
Bari "Osteria Le Arpie" fajna knajpka w samym centrum starego Bari. Ceny jak na Bari OK. ryba (Dorada z sałatka i dodatkami), wino (domowe) - ok 17E osoba

Też polecam. Osteria Le Arpie - Bari, Vico Arco del Carmine, 2
Byliśmy na obiedzie w niedzielę chwilę po godzinie 12, to większość stolików była zarezerwowana i przychodzili Włosi na obiady. Było to nasze trzecie podejście do tej knajpy - w piątek wieczór - odbiliśmy się od ... ściany dymu papierosowego, w sobotni wieczór - nie było wolnych miejsc.
Ceny umiarkowane - grillowana ośmiornica POLPO BRACE -15 EUR, talerz grillowanych mięs GRIGLIATA MISTA - 14 EUR, talerz smażonych ryb FRITTURA MISTA (na zdjęciu) - 13 EUR, podsmażane ziemniaki CONTORNO - 4 EUR, butelka wody 0,75 litra - 2 EUR, coperto - 1,5 EUR za osobę. Chleb gratis. Nieduża restauracja z klimatem.

Krzysztof76 napisał(a):
W Bari trzeba też uważać, trafiłem do polecanej knajpy z owocami morza "Al Pescatore" ludzi sporo, głownie turyści. Ceny ok 50E za danie z ryby. :evil:

A ja polecę restaurację Al Pescatore. Bari, Piazza Federico II di Svevia, 6/8
Byliśmy w sobotni wieczór, wszystko zajęte - praktycznie sami Włosi, wiele stolików miało rezerwację. Musieliśmy poczekać na stolik. Na wejściu do restauracji wyłożone są świeże ryby na lodzie - można sobie wybrać i kelner zanosi do kuchni. Jako, że gatunki przeróżne, to pewnie i takie, za które można zapłacić 50 EUR za osobę, jak wyżej napisano.
Ceny za nasze dania: talerz smażonych różnych ryb i owoców morza (były też ośmiorniczki) FRITTURA MISTA - 15 EUR, antrykot ENTRECOTE ALLA BRACE - 15 EUR, pieczona ryba (dorada) PESCE FORNO - 18 EUR, butelka wody 0,75 litra - 2 EUR, coperto - 2 EUR za osobę. Bardzo dobry chleb gratis - jak koszyk robił się pusty, od razu pojawiał się kolejny. Na przystawkę dostaliśmy też gratis dużą kulę bardzo dobrego sera mozarella. Butelka wina Chardonnay - 15 EUR.

Załączniki:
BariOsteriaLeArpie.jpg
BariOsteriaLeArpie.jpg [ 427.99 KiB | Obejrzany 9847 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group