Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 135 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Cze 2013 08:34 

Rejestracja: 11 Cze 2013
Posty: 1
Cześć,

Ogromna prośba do Was o pomoc przy zakupie biletu. Chcę kupić lot do Azji na jesień w liniach Qatar Airways. Problem jest taki, że kupuję lot teraz, a za dwa miesiące zmieniam nazwisko (ślub).
Z tego co widzę przy zakupie trzeba wpisać tylko imię i nazwisko, żadnego nr dowodu/ paszportu - stąd rozumiem, że mogę wpisać już w tym momencie nowe nazwisko. I nie powinno być z tego tytułu żadnych trudności?

Czy orientujecie się w temacie? Prośba o pomoc, bo ew. przebookowanie na inne nazwisko pewnie będzie okrutnie drogie.

Pzdr,
Milena
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#2 PostWysłany: 11 Cze 2013 12:26 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Jeśli masz pewność 100% że zmienisz nazwisko to kup na nowe.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Cze 2013 12:37 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Albo kupujesz na nowe i musisz zdazyc z nowym paszportem, albo na stare i lecisz ze starym. W tym nie ma zadnej filozofii. Nikt Ci tu nie powie jak masz zrobic skoro tylko Ty znasz terminy. Skad w ogole pomysly z przebookowaniami. Kup bilet zgodnie z oczywista logika i nie kombinuj w bezproblemowej sytuacji.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Cze 2013 12:57 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 202
mucha napisał(a):
Jeśli masz pewność 100% że zmienisz nazwisko to kup na nowe.


ORAZ 100% pewności że zdążysz wyrobić nowy paszport.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Lip 2014 13:36 

Rejestracja: 04 Lut 2013
Posty: 91
Cześć,

Najpierw fakty a potem pytania :)

(a) 15.08. 2014 biorę ślub i moja przyszła małżonka będzie zmieniać nazwisko.
(b) mamy wykupione bilety Lufthansa do Tajlandii na Listopad (1-16.11) - Lufthansa nie ma problemu i po dostarczeniu aktu ślubu etc. zmieni nazwisko na rezerwacji bez opłat.
(c) od 1-16.11 mamy wykupione 4 podwójne bilety po Azji z AirAsia - oni w polityce rezerwacji nie mają możliwości zmiany nazwiska - napisałem do nich pismo czy w naszym przypadku to będzie możliwe
(d) kupno nowych biletów dla małżonki na wszystkie loty to ok. 1500 PLN....
(e) paszport ma ważność 60 dni od daty wydania aktu ślubu, czyli pewnie około 20-25.08 - nie wystarcza

Czy mieliście podobne sytuacje?
Czy udało się Wam kiedykolwiek zmienić nazwisko na rezerwacji AirAsia?
Ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie problemu?

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Lip 2014 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
eleles napisał(a):
(e) paszport ma ważność 60 dni od daty wydania aktu ślubu, czyli pewnie około 20-25.08 - nie wystarcza

Ludzie latami korzystaja z paszportow sprzed zmiany nazwiska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Lip 2014 13:56 

Rejestracja: 04 Lut 2013
Posty: 91
Pawel_T napisał(a):
eleles napisał(a):
(e) paszport ma ważność 60 dni od daty wydania aktu ślubu, czyli pewnie około 20-25.08 - nie wystarcza

Ludzie latami korzystaja z paszportow sprzed zmiany nazwiska.


Mówisz z własnego doświadczenia czy tylko zasłyszane? Bo wolałbym pewne info...

Plus chyba jest baza w której sprawdzają paszport na lotnisku, szczególnie poza UE? i tam się nie pojawi "nieważny" ?


"UTRATA WAŻNOŚCI PASZPORTU

po upływie 60 dni od dnia doręczenia ostatecznej decyzji administracyjnej lub prawomocnego orzeczenia sądu stwierdzającego zmianę danych albo sporządzenia aktu małżeństwa stwierdzającego zmianę nazwiska;"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Lip 2014 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
eleles napisał(a):
Mówisz z własnego doświadczenia czy tylko zasłyszane? Bo wolałbym pewne info...

Mozna powiedziec, ze z wlasnego doswiadczenia. Osoba, ktora kilka lat temu brala slub i sporo jezdzila po swiecie, dopiero w tym roku wymienila paszport.
Góra
 Profil Relacje PM off
eleles lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 22 Lip 2014 14:33 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 96
Jechac na starym paszporcie. Nigdzie nie pojawi sie, ze paszport jest "niewazny", szczegolnie poza granicami UE. Wiem z wlasnego doswiadczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
eleles lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 24 Lip 2016 17:25 

Rejestracja: 05 Maj 2016
Posty: 2
Witam,

16 lipca wzięliśmy ślub a mamy zakupiony lot do Japonii LOTem 30 września-17 października.
Jestem w trakcie zmieniania nazwiska na dowodzie ale na paszporcie jeszcze nie zmieniałam.
Czy można zmienić nazwisko na bilecie? Są za to wysokie opłaty?
Czy lepiej będzie polecieć na stare nazwisko które jest w paszporcie? Chociaż nie wiem czy tak można bo podobno paszport traci ważność po 60 dniach od zawarcia aktu małżeństwa.

Czy ktoś był w podobnej sytuacji?


Ostatnio edytowany przez Zeus 29 Sie 2016 09:40, edytowano w sumie 2 razy
poprawa tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Lip 2016 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
Użyj wyszukiwarki, temat był poruszany wiele razu na forum.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Lip 2016 17:45 

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 306
niebieski
ahnes86 napisał(a):
Witam,

16 lipca wzięliśmy ślub a mamy zakupiony lot do Japonii LOTem 30 września-17 października.
Jestem w trakcie zmieniania nazwiska na dowodzie ale na paszporcie jeszcze nie zmieniałam.
Czy można zmienić nazwisko na bilecie? Są za to wysokie opłaty?
Czy lepiej będzie polecieć na stare nazwisko które jest w paszporcie? Chociaż nie wiem czy tak można bo podobno paszport traci ważność po 60 dniach od zawarcia aktu małżeństwa.

Czy ktoś był w podobnej sytuacji?
zadzwoń lub napisz do LOT , to śliski temat a każda linia ma inną politykę i zasady w tym temacie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Lip 2016 18:21 

Az prosi się napisać, ze ślub to nie nagła choroba i raczej nie dopada nagle i mozna bylo zarezerwowac loty we wrześniu bez koniecznosci teraz czegokolwiek załatwienia
Jak napisano wyzej temat już tu poruszany
waznosc-paszportu-po-slubie,135,23111?start=0
poczytaj i na luzie leć bez zgłaszania, a zrobisz jak uważasz
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Sie 2016 09:32 

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 2
Hej, zanim wzięłam ślub kupiłam bilety z Qatar Airways. Teraz mam dwuczłonowe nazwisko i chcę zmienić paszport. Niestety, na stronie Qataru (w FAQ) jest napisane, że zmiana nazwiska nie jest możliwa już przy kupionym bilecie. Mieliście taką sytuację? Czy jest możliwość dopłaty do biletu i zmiany nazwiska? Nie chcę lecieć na paszporcie, który stracił ważność (wg. Urzędu w ciągu 60 dni od daty zawarcia związku małżeńskiego).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Sie 2016 09:39 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
search.php
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Sie 2016 09:47 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
basiurek napisał(a):
Czy jest możliwość dopłaty do biletu i zmiany nazwiska? Nie chcę lecieć na paszporcie, który stracił ważność (wg. Urzędu w ciągu 60 dni od daty zawarcia związku małżeńskiego).

Czytaj viewtopic.php?f=225&t=7994&p=802710#p802710 od postu#1474 była tam poruszana podobna sprawa ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 29 Sie 2016 09:50 

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 2
Dziękuję, ale na razie nie ma odpowiedzi na moje pytanie, a ktoś usuwa mój post tam w tej sprawie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 29 Sie 2016 09:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Bo napisałaś ten sam post 4 albo 5 razy. Starczy raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: zly numer dowodu
#19 PostWysłany: 06 Wrz 2016 21:26 

Rejestracja: 06 Wrz 2016
Posty: 1
Hej.

Mam taki problem.

w czerwcu bralem slub i kupilismy z zona dwa bilety lotnicze. w jedna strone na jej paniejskie nazwisko a na powrotny na moje nazwisko (lecimy po jej nowy paszport). problem polega na tym ze pomylilem odprawy i na lot powrotny (gdzie ma inne naziwsko niz w starym paszporcie) podalem dane z paszportu z jej paniejskim nazwiskiem. czy mozna to jakos zmienic, odkrecic? co teraz zrobic?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: zly numer dowodu
#20 PostWysłany: 06 Wrz 2016 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Akt małżeństwa powinien w dużym stopniu pomóc pozytywnie załatwić temat. Lepiej wcześniej skontaktuj się z linią lotniczą i wypytaj o szczegóły.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 135 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group