Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Sie 2016 13:14 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 25
Hej

Wyjeżdzamy na Kubę za kilka dni - co praktycznego zabrać z Polski? Mam na myśli rzeczy typu

- kosmetyki, itp. - czego tam nie dostaniemy i co warto mieć?
- lekarstwa - jakieś tabletki na gorączke itp - warto?
- jakieś inne praktyczne porady?

Mamy nocleg tylko w Hawanie, chcemy zrobic jeszcze pare innych miast. Nie ma problemu na miejscu z zalatwianiem noclegu w kolejnych casach przez wlascicieli u ktorych mieszkamy?
I jeszcze jedno - Trynidad jest strasznie daleko - opłaca się tam jechać, czy może lepiej spędzić więcej czasu na zachodzie (więcej na plażach w Cayo Levisa, okolice Vinales, pojechać do Varadero)?

Pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 24 Sie 2016 13:26 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
kuba-co-zabrac-co-warto-zobaczyc-przewoz-cygar,1520,63867
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Sie 2016 14:32 

Rejestracja: 04 Lis 2012
Posty: 47
Co do kosmetyków i lekarstw to zabieraj wszystko, czego używasz z Polski, bo tam bida i nic nie dostaniesz. Jedynie prezerwatywy są w dobrej cenie 1 peso ichnie. Ale są dotowane przez państwo.
Co do waluty to najlepiej zabrać Euro, bo przy $ to brali podatek polityczny 10%.
My żeśmy zaliczyli Hawanę oraz Varadero i starczyło tych wrażeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Sie 2016 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 207
Loty: 115
Kilometry: 260 313
niebieski
Zabierz ze sobą duzo internetu, bo tam jest słabo w tym temacie.
A poważnie to zabierz absolutnie wszystkie leki jakie mogą się przydać, łącznie z takimi oczywistościami jak tabletki przeciwbólowe, skuteczne maści w przypadku oparzeń, itp... kosmetyki też. Kosmetyki można co prawda kupić tam bez problemu, ale tylko w sklepach z walutą turystyczną CUC, przebitka jest bolesna.
Fajnie mieć ze sobą jakieś prezenty dla ludzi jeśli będziesz nocować w domach a nie hotelach. Ale nie bierz starych telefonów komórkowych jak niektórzy radzili, to bardzo nietrafione prezenty.
Poczytaj forum, nie mniej interesującym tematem jest co z Kuby przywieźć, hihi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Sie 2016 16:05 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 25
Ok, dzieki. A jak to jest z tym internetem? Mam sie pogodzic 2 tyg bez niego czy sa miejsca (jakies hotele, restauracje, cokolwiek), gdzie mozna zlapac wifi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Sie 2016 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 203
Loty: 525
Kilometry: 1 226 981
niebieski
tak,potwierdzam,zabierz wszystko co tylko uważasz,że może ci się przydać,bo tam słabo z dostępnością.

Jeśli chcesz uszczęśliwić lokalnych mieszkańców to weź długopisy.To towar bardzo požądany.W ogóle wszelkie przybory szkolne są w cenie.
_________________
Image

Śledźcie mnie na instagramie: https://www.instagram.com/travelela/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Kwi 2017 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 137
Pytanie o baterie "paluszki" - można tam kupić czy wziąć zapas ze sobą?
_________________
Podróż przez Azję Płd.-Wsch. http://filipinyy.blogspot.com/
Film z Izraela 2014: http://youtu.be/Tu18KwWPZYE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Kwi 2017 17:01 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
Baterie zapasowe zabierz ze sobą :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Kwi 2017 17:56 

Rejestracja: 04 Lis 2012
Posty: 47
Nie przesadzajcie z tą biedą. Może to nie jest full wypas, ale w ichnich Pewexach jest całkiem niezłe zaopatrzenie.
Nawet zakazaną Colę można kupić! Tyle że meksykańską.
A służbę zdrowia to mają postawioną na b.dobrym poziomie i leków nie brakuje. Chyba, że ktoś używa jakieś specjalistyczne.
Ale kto ze sobą nosi, ten się nie prosi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Kwi 2017 18:12 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
latacz napisał(a):
A służbę zdrowia to mają postawioną na b.dobrym poziomie i leków nie brakuje. Chyba, że ktoś używa jakieś specjalistyczne.

Oj, nie wiem. Rozmawialem z Kubanka to potwierdzila ze lekarze rzeczywiscie sa niezli ale z tymi lekami to nie jest tak rozowo. Jest wrecz odwrotnie niz mowisz. Te specjalistyczne leki dla przewlekle chorych jakos panstwo zapewnia ale jesli chodzi o podstawowe wyposazenie aptek to jest baaaardzo biednie. Podobno w zeszlym roku wstrzymano produkcje paracetamolu i nie byl on nigdzie dostepny.

Załączniki:
apteka.jpg
apteka.jpg [ 95.37 KiB | Obejrzany 14483 razy ]
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Kwi 2017 19:13 

Rejestracja: 29 Maj 2012
Posty: 131
Loty: 26
Kilometry: 92 529
Byłam w marcu na Kubie. Niestety zdarzyło się tak że zachorowałam. Mieliśmy ze sobą paracetamol ale że nie działał to kupiliśmy w aptece ibuprofen. Nie było większego problemu z dostępnością leków. Ostatecznie skończyłam u lekarza. Trzeba nadmienic że dla obcokrajowców są inne przychodnie. Wizytę oceniam bardzo wysoko, przyjechała po mnie karetka, zrobili mi w szpitalu badania krwi, zrobiono dwie inhalacje i przepisano antybiotyk. Co ciekawe otrzymałam antybiotyk najnowszej generacji.
Pamietajcie - warto wykupic ubezpieczenie, opieka medyczna jest bardzo droga (moj rachunek opiewał na 160 euro).
Co do rzeczy które warto zabrac- ja zabrałam ze sobą długopisy i zapalniczki jak niektórzy sugerowali. Nie miałam nawet komu tego dać, ludzie żyją tam skromnie ale nie ma jakiejś skrajnej biedy. Jak ktoś chce coś koniecznie wziąć to weźcie karmę dla zwierząt- zwierząt z wystającymi żebrami jest cała masa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Maj 2017 23:10 

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 1
Wszędzie można wszytko kupić, jeśli zapomnimy podstawowych rzeczy w podróży. Ale nie na Kubie... dlatego lepiej dobrze się spakować :))

Na Kubie funkcjonują dwa rodzaje aptek – te lokalne dla Kubańczyków i te dla turystów (tam możemy kupować za CUC). Ceny są jednak wysokie, a wybór nie jest duży, więc podróżując na Kubę lepiej mieć dobrze wyposażoną apteczkę. Oto nasza subiektywna lista tego, co może się przydać i co warto zabrać ze sobą:

– leki na przeziębienie, ból głowy, stany zapalne (np. gripex, fervex, aspiryna),
– tabletki przeciwbólowe (np. apap extra, ibuprom),
– tabletki na ból gardła, na kaszel (np. tymianek i podbiał, cholinex, flegamina),
– leki na zatrucia, wymioty, ostre stany biegunkowe, skurcze (np. smecta, nifuroksazyd, stoperan, węgiel leczniczy, no-spa),
– środki opatrunkowe (woda utleniona w żelu, leko, bandaż, bandaż usztywniający, plastry etc.),
– środek na ukąszenia (np. fenistil żel),
– żel antybakteryjny do rąk,
– repelent na komary z deetem (np. mugga 9%),
– silna ochrona przed słońcem (SPF 30, 50), pomadka do ust,
– środki higieniczne wedle potrzeb i uznania oraz regularnie przyjmowane leki.

Osobom podróżującym na Kubę nie zaleca się żadnych szczepionek. Na pewno warto być szczepionym na żółtaczkę typu B.
Poważne choroby, które pojawiają się na Kubie sezonowo to cholera i denga i warto znać ich symptomy.

INNE POTRZEBNE RZECZY:

Poza wspomnianą już apteczką na Kubę – niezależnie od pory roku – należy zabrać:

– przejściówkę do gniazdek typu amerykańskiego
– nakrycie przeciwdeszczowe (np. mała peleryna składana w kieszeń dostępna w Decathlon),
– nakrycie głowy (czapeczka z daszkiem, kapelusz),
– ciepłe nakrycie typu polar, sweter, duży szal (przydaje się w klimatyzowanych autokarach, a zimą na chłodne wieczory),
– zatyczki do uszu (mogą się przydać gdy trafimy na hałaśliwą okolicę, a Kuba jest naprawdę głośna),
– papier toaletowy, chusteczki (bardzo trudno dostępne).

Jeśli potrzebowalibyście więcej informacji to podaję link: http://holacuba.pl/przed-wyjazdem/
Góra
 Profil Relacje PM off
mikuś uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 13 Maj 2017 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Po powrocie z Kuby mogę napisać, że wiele bardo szybko się zmienia i z dostępnością towarów są już mniejsze problemy, szczególnie w miejscach turystyczny gdzie płaci się w CUCach ale dalej uważam, że wszystko warto zabrać ze sobą z PL nie licząc na to, że coś dokupi się na Kubie. Nawet jeżeli dostaniemy coś co potrzebujemy to cena może być sporo wyższa niż w PL.

Na pewno warto zabrać ze sobą z PL kremy do opalania i przyda się przejściówka elektryczna z gniazdek amerykańskich. W praktycznie wszystkich Casa Particulares oprócz gniazdek amerykańskich mieliśmy gniazdka w które udało nam się wpiąć europejskimi wtyczkami ale potrafiło być np jedno takie gdy amerykańskich było kilka co przy liczbie elektroniki jaką ma się ze sobą na wyprawie sprawiało pewne niedogodności. Gdy szukaliśmy przejściówek w sklepach i już udało nam się je znaleźć to były one bardzo drogie w przeliczeniu na PLNy jakieś 50-60zł
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Gru 2018 08:45 

Rejestracja: 18 Gru 2018
Posty: 1
Cześć, Czy na Kubę / do samolotu mogę wziąć Viagrę - całe opakowanie? Proszę o pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Gru 2018 10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
A co z tym opanowaniem jest nie tak? Za duże? Za ciężkie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Gru 2018 10:19 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Na Kubie można nawet kupić Viagrę. Więc nie będzie problemu

BTW, kiedyś uważano na Kubie, ze ono pomaga zredukować cholesterol
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Lut 2019 15:55 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
za parę dni będę na Kubie, czy warto jeszcze coś zabierać dla mieszkańców, czy takie "prezenty" nie są już mile widziane ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Lut 2019 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Ciężko chyba powiedzieć. Myślę, że dużo zależy od miejsca gdzie będziesz mieszkać i na ile to miejsce czy ta casa jest popularna wśród turystów. My wzięliśmy czekolady i z różnych względów daliśmy tylko jedną - przy pierwszym noclegu. Mieszkaliśmy w Casie, dalej od centrum Havany, ale blisko Viazula, toteż miejsce miało dość sporo recenzji. Gospodyni ucieszyła się z prezentu, ale że oboje (lub tylko mąż, nie pamiętam) są po państwowych posadach, to żyli ponadprzeciętnie dostatnio i ciężko mi stwierdzić na ile owa czekolada sprawiła frajdę.

Za to w Playa Giron jest już mniej popularnie. Stołowaliśmy się przez dwa dni w małej budce przy lokalnym, małym osiedlu. Tam właściciele autentycznie cieszyli się, że smakuje nam to co oni przyrządzają (a byliśmy i na śniadanie i na obiado-kolację), mieli pociechy, więc sądzę że tam ta czekolada byłą by fajnym prezentem. Żałuję, że wyszło jak wyszło i jej tam nie zostawiliśmy.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 12 Lut 2019 01:13 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Wszelkie pierdoły typu długopisy, gumki do włosów itp. robiły furorę u dzieci. W ostatniej Casie zostawiliśmy też kosmetyki, które nam zostały i właścicielka była bardzo zadowolona. Ogólnie tak jak pisze @Tom K trzeba patrzeć, gdzie faktycznie warto coś zostawić, bo w niektórych miejscach nic im nie brakuje, a w innych bieda aż piszczy.
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 09 Mar 2024 13:37 

Rejestracja: 09 Mar 2024
Posty: 1
-- 09 Mar 2024 13:36 --

Najnowsze wieści z Kuby odnośnie waluty,tylko dolary zabierać bo liczą tyle samoza euro czy dolara dostaniesz 300peso lub moze się trafić więcej.Uwaga uczestnicy wycieczek na kurs wymiany przez pilotów wycieczek.Jesli ktoś chce samochodem paliwo dostępne za 1 30 dolara.Bardzo niski standard hoteli,5 gwiazdek może was mocno rozczarować a tym bardziej all inclusive.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group