Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 207 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 02 Kwi 2016 22:59 

Kod:
Cierre temporal de la Central de Reservas

El 28 de marzo de 2016 concluye el periodo de un año en el que la Diputación de Málaga se había comprometido a gestionar el uso público de El Caminito del Rey. Por este motivo se ha puesto en marcha una licitación pública para la gestión de El Caminito del Rey durante un periodo de cuatro años que culminará en el mes de abril. En ese momento, la empresa adjudicataria pondrá a disposición del usuario un portal de reservas en el que se podrán adquirir las entradas.

Aprovechamos la ocasión para agradecer a toda la ciudadanía, cuando se cumple un año desde la reapertura del Caminito del Rey que tuvo lugar el 28 de marzo de 2015, por su colaboración y apoyo a este recurso universalmente conocido de la provincia de Málaga. Durante este año más de 300.000 personas han podido disfrutar y recorrer sus pasarelas sin incidentes dignos de mención. El equipo gestor del Caminito del Rey se siente orgulloso de haber participado en un proyecto tan ilusionante y agradecemos a todos los que colaboran día a día dando a conocer el Caminito del Rey a través de cualquier medio (internet, redes sociales, prensa, radio o televisión).

Agradecemos su comprensión y les informaremos puntualmente de cualquier noticia relacionada con el Caminito a través de esta página web.

czasowe zamknięcie trasy

W dniu 28 marca 2016 zamyka okres w roku, w którym Rada Prowincji Malaga podjął się zarządzania publicznego używania w Caminito del Rey. Z tego powodu Komisja rozpoczęła publiczne przetarg na zarządzanie El Caminito del Rey na okres czterech lat, które powinny doprowadzić w kwietniu. W tym czasie, wykonawca dostarczy użytkownikowi portalu rezerwacji, gdzie można kupić bilety.

My przy tej okazji podziękować wszystkim obywatelom, gdy rok od ponownego otwarcia Caminito del Rey w dniu 28 marca 2015 roku, za współpracę i wsparcie dla tego zasobu powszechnie znanym w prowincji Malaga. Podczas tego roku ponad 300.000 osób cieszą i chodzić wybiegi bez incydentów godne wzmianki. Zespół zarządzający Caminito del Rey jest dumny, że udział w takim ekscytującym projektem i dziękujemy wszystkim, którzy pracują na co dzień wyrażająca się Caminito del Rey za pośrednictwem dowolnego medium (Internet, social media, prasa, radio czy TV).

Dziękujemy za zrozumienie i informuje ich o wszelkich nowościach związanych z Caminito za pośrednictwem tej strony.


http://www.caminitodelrey.info/es/5776/
Góra
 PM off
OSK uważa post za pomocny.
 
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#42 PostWysłany: 05 Kwi 2016 11:00 

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 24
As for the new booking portal, we can confirm that it will have been opened by the end of April, probably, by April 18th. The path will probably open on Friday, 22nd April. (...)
We will keep in touch with you through this web page, where you are going to be informed on time about every news or change regarding El Caminito del Rey.

http://www.caminitodelrey.info/en/5782/

Czyli ścieżka po małym remoncie ruszy prawdopodobnie od 22 kwietnia. Zobaczymy jak będzie z cenami biletów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 05 Kwi 2016 11:07 

Kod:

choć ich cena nie będzie wyższa niż € 10.



to czekamy...
Góra
 PM off  
      
#44 PostWysłany: 18 Kwi 2016 13:03 

Rejestracja: 03 Lip 2013
Posty: 11
Loty: 27
Kilometry: 51 345
Ktoś coś wie o biletach? Niby mamy 18ego, strona się trochę nie zmienia, ale opcja "book" nie działa.. Chociaż widzę, że link pod opcją coś się zmienił i prowadzi do zewnętrznej strony (rano przekierowywał do strony głównej).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 18 Kwi 2016 14:20 

Rejestracja: 03 Lip 2013
Posty: 11
Loty: 27
Kilometry: 51 345
Są bilety do końca czerwca! Kupione :).

Bilety 10E + 1,55E za busa. Dopiero co wrzucili, ale na czerwiec widzę, że już trochę poszło..

http://caminito.mientrada.net/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 18 Kwi 2016 18:53 

Rejestracja: 10 Lis 2012
Posty: 2
Auuron napisał(a):
Są bilety do końca czerwca! Kupione :).

Bilety 10E + 1,55E za busa. Dopiero co wrzucili, ale na czerwiec widzę, że już trochę poszło..

http://caminito.mientrada.net/


Dzięki za informację!

Udało się kupić na czerwiec.

Strona jest tylko w języku hiszpańskim, jakby co to tutaj jest cały proces wytłumaczony po angielsku:

http://www.caminodelrey.es/the-booking- ... ce-ticket/

Ważne:

You will receive an email with confirmation of your entry…PRINT THIS and take it with you along with your passport AND the credit card that you used to make the purchase on the day of your walk.
Góra
 Profil Relacje PM off
sawiet uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 22 Kwi 2016 09:39 

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 24
Wpisywaliście nr paszportu? Myślicie że może być zamiast tego nr dowodu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 22 Kwi 2016 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
@pczarna01
Myślimy, że może być nr dowodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 24 Kwi 2016 18:13 

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 12
Loty: 58
Kilometry: 92 469
Orientuje się ktoś czy istnieje możliwość przechowania większego plecaka na czas zwiedzania szlaku? np. jakieś skrytki przy dworcu?
na miejsce zamierzam dojechać pociągiem z Malagi i później kieruję się do Grenady - prawdopodobnie pociąg z przesiadką chyba, że coś lepszego się znajdzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 02 Maj 2016 15:54 

Rejestracja: 24 Kwi 2011
Posty: 94
czy na miejscu można dokupić bilet na busik?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 30 Maj 2016 08:53 

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 24
Parę przydatnych wskazówek, których tu nie przeczytałam a mogą się przydać.
Po 1 teraz trasa jest tylko w jedną stronę (od wejścia North) ale można zaparkować auto i od drugiej strony wtedy z samego początku busik dowozi na miejsce startu (jak zaparkujemy od pn. wejścia busik zawiezie nas do auta po zakończeniu trasy ale wg mnie trwa to dłużej bo trzeba czekać na zebranie grupy tym bardziej jak ktoś ma wizytę po południu).
Po 2 jeśli ktoś ma bilet kupiony na 17:00 czy 17:30 (ostatnie wejście danego dnia) to trzeba się liczyć z tym że o tej godzinie najpóźniej trzeba być na bramkach na tą część "podwieszaną", najbardziej atrakcyjną. Żeby dojść do tego pkt. potrzebujemy jakąś godzinę + czas na dojazd busem. Podczas mojej wizyty (13.05) sporo ludzi tego nie przewidziało, część biegła do bramek a jedna parka nie zdążyła a obsługa nie chciała ich już wpuścić...

Widzę że teraz na stronie pojawiło się więcej dokładniejszych informacji niż było przed moim wyjazdem ale na miejscu miałam wrażenie że jest lekki chaos i po wyjściu z busa ludzie nie bardzo mogli się zorientować gdzie i jak iść :)

Wg mnie busik jest niezbędny, szczególnie wtedy jak zostawia się auto na jednym z parkingów. Czas całego przejścia to ok. 3 godziny ale doliczając dojazd busikiem, zebranie grupy przed bramkami itp. wszystko dość mocno się wydłuża.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 30 Maj 2016 09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@pczarna01
A można wnosić butelki albo puszki? Na stronie piszą że nie można.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 06 Lip 2016 14:10 

Rejestracja: 29 Maj 2014
Posty: 34
Loty: 77
Kilometry: 118 764
Nie ma żadnej kontroli zawartości bagażu podczas wejścia, więc wniesiesz spokojnie. Przed samym wejściem (Norte) są automaty z wodą i przekąskami, więc można tam zakupić prowiant w ostatniej chwili (0,5 l za 1 EUR).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 27 Lip 2016 10:53 

Rejestracja: 27 Lip 2016
Posty: 1
Wiadomosc z ostatniej chwili. Bylem na Caminito w niedziele 24 lipca. O tej atrakcji dowiedzialem sie dopiero w czasie pobytu w Maladze - wiec informacje o rezerwacjach, trudnosciach z biletami itd... nie napawaly optymizmem, ale nigdy sie nie poddaje wiec ruszylem w niedziele o godz 10.05 pociagiem do El Chorro - warto kupic od razu bilet powrotny : --jest o kilka euro taniej. Na Caminito wchodzi sie od strony polnocnej, wiec z El Chorro autobusem do Ardales. Dojscie do pierwszego punktu - do bramki zajmuje jakies kilkanascie minut. Przez cala droge towarzyszyla mi mysl co zrobie jak nie dostane biletu bo przeciez wszystko na stronie internetowej bylo wykupione, do tego od 25 lipca do 27 szlak mial byc zamkniety.... wiec napewno duzo ludz, itd.... Po dojsciu do bramki niesamowite zaskoczenie: kupilem bez problemu bilet!!!!!!!! Koszt: 10 euro. Chwila czekania, krotka instrukcja w j. hiszp. i ang. i na szlak. Widoki niesamowite! Warto! Wybaczcie brak polskich znakow. Pozdrawiam jeszcze jedno info: polecam dwa wawozy w Niemczech kolo Garmisch Partenkirchen: Partnachklamm i Höllentalklamm: sa to miejsca, ktore takze powinny zadowolic zadnych wrazen podroznikow :)
Góra
 Profil Relacje PM off
zouza lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 23 Sie 2016 13:44 

Rejestracja: 12 Cze 2015
Posty: 11
Ja się będę udawał samochodem, i teraz już wszystko mi się pomieszało. Czy zatem mam dojechać do Ardales i tutaj jest wejście, czy kierować się na El Choro (to mi się wydaje bardziej zasadne skoro wejście jest od strony północnej). Jednak kolega qba77 piszę, że z El Choro należy się kierować do Ardales. Dodam, że prawdopodobnie będzie miał mnie kto odebrać od strony wyjścia, gdyż moja druga połówka ma lęk wysokości i raczej się nie skuci:). Dodatkowo czy jest gdzieś w pobliżu miejsce dla niej co by sobie mogła odpocząć w oczekiwaniu na mnie? Jakieś ładne widoczki, rzeka itp?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 23 Sie 2016 14:03 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Chodzi o to,że możesz zostawić auto w El Chorro i jechać autobusem na miejsce wejścia od strony północnej. Wtedy kończysz trasę i bierzesz auto. Jak zostawisz auto przy wejściu to czeka Cię powrót autobusem do którego są kolejki. Rano w autobusie bedzie pusto bo 95% pasażerów to turyści.

Trasa w wąwozie biegnie tylko w jedną stronę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 23 Sie 2016 14:31 

Rejestracja: 12 Cze 2015
Posty: 11
Jasne rozumiem. Tylko ja chcę podjechać pod wejście i zacząć bezpośrednio a przy wyjściu odbierze mnie żona, która ze mną nie wejdzie. Poczyta sobie książkę :). Wejście jest od północy z tego co wiem, więc zaczyna się w Ardales, w El Choro czy gdzieś jeszcze w innym miejscu? Bo na logikę północ to El Choro a południe to Ardales, a na stronie jest odwrotnie ...
The path El Caminito del Rey is linear not circular. This is why you need to make sure to come back to the start on your own. Nevertheless, there are coaches between the northern access (Ardales) and the southern one (El Chorro), which go in both directions.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 23 Sie 2016 14:55 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Wejście jest dokładnie tutaj:

https://www.google.pl/maps/@36.9298905, ... !1e1?hl=pl
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 30 Paź 2016 12:51 

Rejestracja: 18 Lut 2014
Posty: 32
Jak zarezerwuje bilet i będzie wiatr czy deszcz pieniądze są w jakiś sposób oddawane? Rozumiem, że płaci się wcześniej. No chyba, że można rezerwować a płacić gotówką?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 31 Paź 2016 01:11 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Podobno nie oddają kasy w razie złej pogody. Zapewne to nielegalne.

https://www.tripadvisor.com.au/ShowUser ... lucia.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 207 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group