Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Sie 2016 14:20 

Rejestracja: 19 Sie 2016
Posty: 5
Cześć,

W przyszłym tygodniu lecę z Warszawy do Cancun (Meksyk) przez Frankfurt.
Z Warszawy do Frankfurtu lecimy LOTem, z Frankfurtu do Cancun lecimy Condorem.

Bilet był kupiony na stronie Condora. Jest to bilet w jedną stronę. Na potwierdzeniu rezerwacji jest napisane, że
Z wejsciem nalezy przedlozyc bilet powrotny/
lub odpowiednie pozwolenie na pobyt.
W przeciwnym razie wjazd nie jest mozliwy.


Póki co nie mam jeszcze kupionego biletu powrotnego, gdyż wybieram się na kilka miesięcy do Ameryki Środkowej i Południowej.

Czy z powodu braku biletu powrotnego, będę miała problem z wejściem na pokład w Warszawie albo Frankfurcie?


Ostatnio edytowany przez krasnal, 12 Mar 2018 10:15, edytowano w sumie 1 raz
Tytuł
Góra
 Profil Relacje PM off
Abigail777 lubi ten post.
Abigail777 uważa post za pomocny.
 
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 19 Sie 2016 14:31 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
https://www.klm.com/travel/kz_en/prepare_for_travel/travel_planning/travel_clinic/timatic.htm
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Sie 2016 15:20 

Rejestracja: 19 Sie 2016
Posty: 5
Dzięki, czyli to znaczy, że będę miała problem.

Czy wiecie czy da się ten wymóg jakoś ominąć? Chętnie bym kupiła bilet autobusowy z Meksyku do Belize, ale niestety nie da się tego zrobić online.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Sie 2016 15:58 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Bilet w taryfie z bezpłatna anulacje w zupełności wystarczy.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Sie 2016 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 213
Loty: 87
Kilometry: 188 854
mrte napisał(a):
Cześć,

W przyszłym tygodniu lecę z Warszawy do Cancun (Meksyk) przez Frankfurt.
Z Warszawy do Frankfurtu lecimy LOTem, z Frankfurtu do Cancun lecimy Condorem.

Bilet był kupiony na stronie Condora. Jest to bilet w jedną stronę. Na potwierdzeniu rezerwacji jest napisane, że
Z wejsciem nalezy przedlozyc bilet powrotny/
lub odpowiednie pozwolenie na pobyt.
W przeciwnym razie wjazd nie jest mozliwy.


Póki co nie mam jeszcze kupionego biletu powrotnego, gdyż wybieram się na kilka miesięcy do Ameryki Środkowej i Południowej.

Czy z powodu braku biletu powrotnego, będę miała problem z wejściem na pokład w Warszawie albo Frankfurcie?


Myślę, że tutaj wystarczy bilet na wylot z Meksyku czyli np. CUN - Ameryka Śr/Pd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Sie 2016 17:33 

Rejestracja: 19 Sie 2016
Posty: 5
gruby_inversia napisał(a):
Bilet w taryfie z bezpłatna anulacje w zupełności wystarczy.


Nigdy nie spotkałam się z możliwością kupna biletu z bezpłatną anulacją. Czy możesz podać przykład linii lotniczych, które mają taką ofertę?

-- 19 Sie 2016 17:35 --

Myślę, że tutaj wystarczy bilet na wylot z Meksyku czyli np. CUN - Ameryka Śr/Pd.[/quote]

Tak wystarczyłby, ale ja z Meksyku do Ameryki Środkowej (Belize, Gwatemala) chcę się przedostać autobusem. Potem będę szukać biletu z Am. Środkowej do południowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Sie 2016 19:25 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Właściwie każda linia lotnicza w najdroższej taryfie biznesowej ma opcje pełnej bezpłatnej anulacji. Kup jakiś bilet np z CUN do Ameryki Południowej, żebyś miał papier przy przylocie, że masz bilet powrotny, zgodnie z warunkami wizy. Wchodzisz na teren państwa, następnego dnia anulujesz rezerwacje lotnicza i kupujesz bilet do Belize w międzyczasie

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
gruby_inversia lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 19 Sie 2016 22:56 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
A gdzie tam na stronie KLM napisane, że trzeba mieć powrotny ?
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Sie 2016 23:05 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Do Meksyku można lecieć na bilecie one-way
Na granicy z Meksykiem nikt o bilet powrotny nie pyta, a w TIMATIC nie ma obowiązku posiadania takiego biletu, więc bez problemu do samolotu wsiądziesz


Mexico - Destination Passport
Entry and Transit restrictions apply:
Passengers with a non-machine readable passport are not allowed to enter or transit Mexico.
Type: Notice
Mexico - Destination Visa
Important: Visitors not holding return/onward tickets could be refused entry.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Sie 2016 23:09 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Niektóre kraje ograniczają takie przyjazdy i robią problemy jeśli w jedną stronę wlatuje się czarterem a wylatuje inaczej (ostatni problem z turystami Rainbow Tours na Bali, wcześniej bywało podobnie z Tajlandią).

Nie wiem czy Condor traktowany jest jako czarter ale wiem, że w Meksyku są pewne obostrzenia. Radzę dokładnie to wcześniej sprawdzić. Ew, możesz w lokalnych tanich liniach kupić najtańszy wylot poza Meksyk może to przejdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Sie 2016 15:22 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Informacja od SPLDER według mnie jest sprzeczna - wyżej pisze ze bilet nie jest potrzebny a niżej ze bez biletu wyjazdowego mogą nam odmówić wjazdu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Sie 2016 15:59 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Nie jest. Timatic jest stosowany przez osoby w checkin do sprawdzenia czy dany pasażer ma wymagane dokumenty. To jest ostrzeżenie że brak biletu RT może być przyczyną odmowy wyjazdu do Meksyku, ale nie ma obowiązku jego posiadania. Nie dostaniemy na tej podstawie odmowy wejścia na pokład samolotu w Warszawie.
W Meksyku nikt o ten bilet pytać nie powinien, przynajmniej mnie nigdy nie pytano.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Sie 2016 09:57 

Rejestracja: 19 Sie 2016
Posty: 5
Jak już dolecę do Meksyku to nie będę miała problemu z urzędnikami imigracyjnymi (szczególnie, że mam wizę amerykańską - czytałam, że brak wizy amerykańskiej z biletem one way może przysporzyć problemów).

Jedyne czego się obawiam, to że Condor mnie nie wpuści na pokład w Polsce/we Frankfurcie i będzie wymagał, żebym przedstawiła bilet powrotny. Tak jak napisałam w pierwszym poście, na bilecie jest napisane:

Z wejściem należy przedłożyć bilet powrotny/
lub odpowiednie pozwolenie na pobyt.
W przeciwnym razie wjazd nie jest możliwy


"z wejściem" - przez to rozumiem wejście na pokład

Jeżeli w Timatic nie ma nic napisanego odnośnie obowiązku posiadania biletu powrotnego, to dlaczego jest taka klauzula na bilecie?
Góra
 Profil Relacje PM off
Abigail777 lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 22 Sie 2016 10:09 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Linie lotnicze zasłaniają sie przed odpowiedzialnością.
Serio jesli chcesz mieć czyste sumienie kup najtańszy bilet jaki znajdziesz z Meksyku w jakieś taryfie z możliwością anulacji i będziesz mieć problem z głowy :D
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
Abigail777 lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 29 Sie 2016 01:03 

Rejestracja: 19 Sie 2016
Posty: 5
Nikt nie pytał o bilet powrotny, ani na lotniskach przy odprawie, ani w samym Meksyku.

Przed wylotem poszliśmy do biura podróży, które kupiło nam bilety powrotne, wydrukowało potwierdzenie, a następnie anulowało rezerwacje. Tym sposobem mieliśmy papier do pokazania, gdyby ktoś się pytał.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Abigail777 uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 11 Mar 2018 19:17 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 3
-- 11 Mar 2018 18:54 --

Witaj mrte i wszyscy inni :)
Właśnie tak się składa, że chcę lecieć do Meksyku w czerwcu i znalazłam lot na 5.06 w jedną stronę, bo w drugą na razie nie potrzebuję i nie wiem co robić. Czy ryzykować i kupić ten bilet (zaznaczę, że nie mam wizy do USA) czy kupić bilet w dwie strony i z drugiego po prostu nie skorzystać... Ehhh to wszystko jest trudne. Może możecie coś doradzić.

-- 11 Mar 2018 19:17 --

A może więcej osób było w takiej sytuacji i może się wypowiedzieć.
Byłabym bardzo wdzięczna za każdą informację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Mar 2018 18:12 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 3
Może niektórzy z was lecieli w jedną stronę i mogą napisać czy byli pytani o bilet powrotny.
Będę bardzo wdzięczna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Mar 2018 00:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2016
Posty: 60
Loty: 32
Kilometry: 52 931
Leciałem w jedną stronę do Cancun pod koniec lutego, nikt nic o nic nie pytał. Wiza turystyczna wbita na 180 dni :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group