Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
pisownia - Puerto Princesa
(nie Puerta Princessa:)


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 19 Sie 2016 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
A kupując wycieczkę zorganizowaną przez biuro turystyczne mam już przepustkę w cenie czy też także muszę ją ogarnąć na własną rękę?
No i jak kwestia pokonania tej trasy Puerto Princesa -Sabang(podziemna rzeka)- El Nido w jeden dzień? Da rade to zrobić?
Z Sabang trzeba się cofać do Puerto Princesa czy można od razu jechać na północ do El Nido?
A tymi samolotami to jak wygląda, że niby wcale nie dolatują? ;) Bo mam już kupione bilety w Cebu na inne wyspy i się zaczynam niepokoić :)
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Łukasz
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Lis 2018 01:51, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 19 Sie 2016 16:30 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
da rade.

wycieczka konczy sie zazwyczaj okolo 14.00. bez problemu zlapiesz busa do EN
w cenie wycieczki masz wszsystko. nic nie musisz robic

poza tym jak nie uda sie zobaczy rzeki to niewiele stracisz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 19 Sie 2016 16:51 

Załóżmy optymistycznie, że samolot wyląduje o czasie. Błyskawicznie wsiadasz w jakiś transport (jaki? no nie wiem, błyskawicznie to chyba coś wynajętego przy lotnisku). Do podziemnej rzeki jest 76 km (według google). Droga jest dosyć górzysta i kręta, ale może kierowca będzie pędził. Liczmy więc 1.5 godziny. Zakładając, że masz już wejściówkę (nie wiem jak ją odebrałeś skoro nie byłeś w urzędzie, no ale jakimś cudem załatwiłeś to wcześniej), idziesz do kolejki. Jest 12, a wiec będą tłumy, bo zjechało się towarzystwo ze wszystkich hoteli na wyspie. Czekasz godzinę, realnie pewnie więcej. Wyprawa łódką licz godzinę. Jest więc 14. Z Sabang do El Nido (zakładam, że jedziesz w okolice lotniska) to przy szybkim transporcie 5 godzin. Jest 19. Da sie? Da się. Ma to sens? Nie ma, bo to jest bieganina. Poza tym nie zobaczysz już nic więcej (np. lasu namorzynowego). No, ale można i tak. Samoloty mają opóźnienia lub nie dolatują z powodu pogody bądź też usterek. Bezpiecznie byłoby sobie zostawić jakiś odstęp czasu między lotami etc. Pamiętaj, że to nie jest Europa i linia nie da Ci hotelu, jedzenia etc. Dostaniesz bilet na następny lot, albo zwrot pieniędzy.
Góra
 PM off  
      
#24 PostWysłany: 22 Sie 2016 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Nie ma się co niepokoić tylko trzeba latać rano. Najlepiej pierwszym lub drugim samolotem z Manili (Airasia lub Pal) i wtedy ok 7 rano jesteś w Puerto Princesa. Z lewej strony po wyjściu z lotniska masz dwie agencje, które zorganizują Ci cały wyjazd (z dojazdem do El Nido). Jak się ogarniesz to max o 8.00 będziesz już w samochodzie. Ty jedziesz a oni w tym czasie załatwiają przepustki więc na miejscu już tylko czekasz na łódkę. Do 14tej to się jeszce na miejscu najesz (w cenie wycieczki) i ponudzisz. W drodze powrotnej wysadzą Cię na skrzyżowaniu a tam przejmie Cię transport do El Nido. I tu zależnie na kogo trafisz możesz jechać bardzo szybku albo bardzo wolno. My trafiliśmy jakiegoś gadułę i do El Nido dotarliśmy koło 22.00 (bardzo wolno). W El Nido bierzesz trycykla, dajesz 50 peso (plus dolara lub dwa ekstra) i obwozi Cię za po miejscach do spania a ty sobie wybierasz.

Jednak aby to zrobić na spokojnie polecam wczesne loty. Te późniejsze to już mniej czasu i więcej pośpiechu.
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 17 Paź 2016 00:12 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 115
I ja również mam taki zamiar, z tym że ja w PPS będe juz dzień wczesniej, czyli praktycznie od 7 rano jestem na nogach gotowy do działania.

@smieci

Nie wiem tylko jaka jest różnica w kosztach miedzy zorganizowaniem sobie samemu tego tripa PPS - Sabang - El Nido (iść dzien wczesniej do tej agencji kupic przepustke, dojechac busem do Sabang, złapać busa z Sabang do El Nido ) czy wykupić taki transfer i isc na łatwizne (tylko dzien wczesniej do agencji reszte zrobia za mnie ). Zna ktoś przyblizone ceny takiej wyciczki i kosztu na własna reke ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 17 Paź 2016 01:07 

Wiem, to paskudne, ale jeżeli chodzi o tanioszkę, pytaj @‌jobi‌ (Sorry Chłopie, tak to jest jak się coś wie :D ) Ogólna zasada jaką ja zrozumiałem - dla BIAŁASÓW (Amerykanie i Niemcy) jest dużo drożej. Zwykłe wycieczki (białasów aż tak dużo tam nie ma) są niewiele droższe od zwykłych trampów.
Góra
 PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 17 Paź 2016 02:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
Jasne, ze da rade ja tak robilem.
Wyladowalem pierwszym lotem w Puerto Princessa, tam juz mialem ugadanego przewodnika do podziemnej rzeki ktory mnie zgarnal (oczywiscie jeszcze pojechalismy po innych gosci busikiem itp), potem do podizemnej rzeki (oczywiscie po drodze stop po pamiatki, potem ze kolejka wiec musimy poczekac, zjedlismy obiad itp.) po podziemnej rzece, zamiast wracac do Puerto Princessa ze wszystkimi, wysadzili mnie na taki skrzysowaniu, ktore odbijalo do El nido i powiedzieli zeby zlapac busa, i rzeczywiscie w przeciagu pol godziny czy godziny zatrzymal sie bus i mnie podwiozl pod sam hostel gdzie mieszkalem. I zamiast jechac 6h z PP do El nido, jechalem z 5 (zawsze troche krocej). Dojechalem kolo polnocy, padniety jak nie wiem, ale sie udalo i nei zmarnowalem czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 17 Paź 2016 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
@‌fortuna‌ - dałbym sobie do dzisiaj coś tam uciąć za obronę tezy, że się nie da :shock:
Gratulacje za przygotowanie wszystkiego w detalach i dogranie.

Chociaż ja z pewnością wolałbym wrócić do PP i leniwie przenocować (wieczorek przy piwku i rybce nad Baywalk) a następnego dnia ruszyć z naładowanym akumulatorkiem do El Nido. Prywatny pokój w hostelu oddalony z 500m od Baywalk można mieć od 500 PHP.
Ale wiem, że wielu z Was potrafi zwiedzać w dużo większym tempie, co kto lubi i da radę.
Góra
 Profil Relacje PM off
krapio lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 18 Paź 2016 00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
@jobi da sie na pewno,
ja jeszcze tomwszystko robilem mega leniwie i powoli :)

malo tego, bylbym sklonny sie zalozyc, ze dalbym rade, z PP pojechac zwiedzic podziemna rzeke, pojechac do El Nido i ba wrocic do PP do polnocy tego samego dnia :)

tutaj kluczowe znaczenie ma -;na kogo trafisz zwiedzajac podziemna rzeke


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Lis 2018 01:55, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 18 Paź 2016 00:56 

Rejestracja: 07 Maj 2016
Posty: 1
Czy macie jakieś namiary na jakieś biuro które zorganizuje nam samochód z kierowcą na trasie PP lotnisko to El Nido. Dwie osoby dorosłe i jedziemy z dwójką dzieci więc może będzie się bardziej opłacać ni Cherry bus dla czterech osób. Jeśli tak - czy ktoś wie jak to wychodzi cenowo ?
Wybieramy się na początku/połowie listopada
Pytam bo na Boholu znalazlem namiar na rent a car z kierowcą - brali 2500-3000 za dzień
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 18 Paź 2016 01:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
ja sobie np. wycieczke do podziemnej rzeki zalatwialem wczesniej, tak samo nocleg w El Nido, dzieki pomocy pani ktora juz byla tutaj polecana na forum.
Jej nick na skypie to: Xinyi
ona mi wszystko zabookowala, chciala jakas zaliczke wczesniej, ale nei mialem jak przeslac, mimo wszystko zabookowania byly wazne, ona pewnie dostala jakas prowizje, ale niech jej idzie na zdrowie.
Mozesz sie do niej odezwac, ale watpie zeby jakas znizka byla mozliwa, te busy sa przewaznie pelne, wiec jak nie pojedziecie wy, to pojedzie ktos inny, dla nich to bez roznicy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 18 Paź 2016 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Zabukowanie jest ważne, bo jest coś takiego jak limit dzienny wejść (w trosce o środowisko).
Rezerwacje są imienne.
Polecana osoba to moja znajoma Atila (w zasadzie teraz to raczej już znajoma dla kilku z nas), mieszkanka Puerto Princesa, jej Skype to Xin Yi.
Tak, miejscowi dostają prowizję za odbytą wycieczkę zorganizowaną.
Za samo zapisanie nazwisk prowizji nie mają.
Prowizji ciężko raczej uniknąć, ceny są stałe i jak nie weźmie pośrednik, to biuro zarobi więcej.
Jedyne, co można zrobić, to zaryzykować i przyjechać bez wcześniejszej rezerwacji, potem udać się prosto do biura (ale nie z kierowcą tricycle bo wtedy to on dostanie prowizję), rzucić cenę na jutro rano o 20% niższą i wyjść zostawiwszy nr telefonu.
Wtedy oddzwonią o ile nie będą mieli kompletu w busie a rezerwacje będą wciąż możliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 18 Paź 2016 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Jak byliśmy w kwietniu tego roku to nie było problemu z otrzymaniem zezwolenia z rana na ten sam dzień. Liczba zezwoleń z tego co się dowiadywaliśmy była wystarczająca. Oczywiście dla bezpieczeństwa jak się ma możliwość to można zarezerwować wcześniej.

Z naszego doświadczenia (ogólnie na Filipinach) wychodziło jednak, że najlepsze ceny wycieczek i możliwość targowania były albo bezpośrednio przed czyli z rana albo dzień wcześniej późnym wieczorem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 19 Paź 2016 02:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
To prawda, rzadko kiedy limit miejsc jest wyczerpany w przeddzień wycieczki.
Ale bywają grupy zorganizowane np. z Korei czy Chin, mogą wtedy szybko wyczerpać limit.
Co do próby rezerwacji wieczorem na rano itp. to jak najbardziej, o to mi właśnie chodziło, tyle, że trzeba się osobiście przejść lub zadzwonić do biura (biura są na Rizal Avenue), bo zarówno hotel, jak i każdy kierowca natychmiast przejmie "dowodzenie" i tylko Januszowe metody będą wówczas jeszcze skuteczne 8-)

Ogólnie uważam, że jak się jedzie w pojedynkę czy we dwójkę, to walczenie o zaoszczędzenie tych 40-50 zł (200-300 pesos na osobę) trochę nie ma sensu, bo chyba fajnie jest jak się ma z wyprzedzeniem poplanowane, za to np. busik zaczeka pod lotniskiem, jest kontakt w razie obsuwy itp.
Ale jak się komuś nie pali i nie wali, szczególnie w większej grupie, oczywiście można popróbować oszczędności (wiadomo, że można to nawet bez problemu samemu ogarnąć, jadąc Jeepneyem z terminala San Jose do Sabang, można też nie brać tam łodzi a przejść się przez dżunglę wzdłuż wybrzeża. Wyjdzie taniej, ale to będzie nieco insza przyjemność - potem niektórzy skarżą się, że podziemna rzeka to nic wielkiego, bo trzeba się nieźle umęczyć i stracić cały dzień.
Mi klimatyzowany busik z dowcipną przewodniczką bardzo się spodobał, nie żałowałem wydanych 150 zł ani przez chwilę.
Dostałem za te pieniądze odbiór z hotelu, wesołe towarzystwo i przewodnika sypiącego żartami i historyjkami o okolicy, klimę na całą podróż, przewóz łodzią z Sabang do rzeki i z powrotem, samą wycieczkę łódką skorupką do jaskiń, obiad. W drodze "tam" przerwa na posiłek w taniej garkuchni, przy powrocie postój w hurtowni pamiątek, wokół pełno taniego jedzenia. Było wygodnie, wakacyjnie, fajnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
smieci lubi ten post.
smieci uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 19 Paź 2016 13:13 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 115
@jobi i o takie cos mi chodzi, tylko zeby mnie przewiezli jeszcze z Sabang do El Nido od razu, sa takie oferty ? PPS - Sabang - El Nido z jedzeniem, wszystkimi pozwoleniami i ogolnie bezproblemowo ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 19 Paź 2016 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
My próbowaliśmy coś takiego załatwić ale agencje nie były skłonne. Jedna twierdziła że może być tylko PPS - Sabang - PPS - El Nido a w drugiej można było bez powrotu do Puerto Princesa ale trzeba było się przesiadać w drodze powrotnej. Ma to minus taki że nie ma możliwości wyboru miejsc tylko trzeba siadać gdzie są. Więc może się trafić że nie będą obok siebie i na dodatek będą to rozkładane siedzonka z małym oparciem co przy kilku godzinach jazdy może być problemem.

Rozwiązaniem może być próba znalezienia busa do El Nido na miejscu w Sabang. Z moich obserwacji wynika iż zwykle więcej osób jedzie niż wraca (bo np łączą wycieczkę z przejazdem w inne miejsce) tylko że zwiększa to trochę koszty i nie da się tego zaplanować wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 03 Lip 2018 23:35 

Rejestracja: 24 Mar 2011
Posty: 118
troszkę odświeżę temat. Czy którykolwiek przewoźnik ma w ofercie autobus z toaletą na pokładzie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 04 Lip 2018 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Nie widziałem takich z toaletą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 09 Lis 2018 00:40 

Rejestracja: 07 Sie 2017
Posty: 36
trochę z innej beczki: jak dostać się na Palawan (najlepiej Puerto Princesa) samolotem, ale nie z Manilii a z :
tu kilka wersji do wyboru - Hanoi, Bali, Jawa lub Singapur , zależy w którą stronę zatoczymy kółko.
Jak rozumiem nic bezpośredniego nie lata, prawda?

a jeśli nie to jaki najszybszy transport z tych miejsc by nie tracić całego dnia, jak to zwykle w Azji jest


Ostatnio edytowany przez Abcn 09 Lis 2018 02:02, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 09 Lis 2018 07:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Raczej tylko samolotem. Możesz przez Manilę, Clark, Cebu, Iloilo albo Seul lub Taiwan. Przy dobrych przesiadkach licz pół dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group