Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Paź 2012 09:43 

Rejestracja: 27 Paź 2012
Posty: 2
To mój pierwszy post, więc witam wszystkich.

Planuje w ramach zaręczyn kupić bilety do jakiegoś europejskiego miasta (wizz, ryan, lot w szalonej środzie) na weekend celem oświadczyn w ciekawym miejscu. I tu pojawia sie problem. Czy jeżeli będę miał w podręcznym pierścionek w opakowaniu to może być jakiś problem - wymóg oclenia, wyciąganie zawartości na bramkach i wszelkie zamieszanie z tym związane? Będę podróżował z - mam nadzieję - niczego nie podejrzewającą dziewczyną i wolałbym uniknąć tego typu komplikacji. Byłbym wdzięczny za podpowiedź, czy jest się czego obawiać.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 27 Paź 2012 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Sam pierscionek jest ok, ale upewnij sie, ze nie masz zadnych niedozwolonych rzeczy w bagazu bys podczas kontroli bezpieczenstwa nie zostal poproszony na bok by wywalic wszystko z plecaka.

Powodzenia! :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Paź 2012 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
albo będziesz musiał szybko myśleć i oświadczać się przy security bez butów i paska w spodniach :D

powodzenia ;)
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
adamek lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 27 Paź 2012 11:42 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Pytacz napisał(a):
To mój pierwszy post, więc witam wszystkich.

Planuje w ramach zaręczyn kupić bilety do jakiegoś europejskiego miasta (wizz, ryan, lot w szalonej środzie) na weekend celem oświadczyn w ciekawym miejscu. I tu pojawia sie problem. Czy jeżeli będę miał w podręcznym pierścionek w opakowaniu to może być jakiś problem - wymóg oclenia, wyciąganie zawartości na bramkach i wszelkie zamieszanie z tym związane? Będę podróżował z - mam nadzieję - niczego nie podejrzewającą dziewczyną i wolałbym uniknąć tego typu komplikacji. Byłbym wdzięczny za podpowiedź, czy jest się czego obawiać.

Pozdrawiam


Przewozilem. W plecaku, w pudelku, zadnych problemow. Powodzenia:)
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Paź 2012 12:22 

Rejestracja: 27 Paź 2012
Posty: 2
Wow, dziękuję za szybkie odpowiedzi:)

W takim razie pozostaje tylko zapolować na ciekawą lokalizacje i do dzieła.

Dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Paź 2012 12:44 

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 4
Witam,
Sprawa wygląda tak:
1. Oczywiście przewiezienie pierścionka zaręczynowego lub innej biżuterii w bagażu podręcznym to nie problem i jest to dozwolone. Nie musisz tego nigdzie clić, zgłaszać itd. (Chyba, że jest to coś o bardzo dużej wartości, dzieło sztuki etc. o wartości kilkadziesiąt tysięcy Euro i więcej lub masz cały bagaż podręczny wypchany złotem, platyną, srebrem i diamentami - w standardowych ilościach ok - chociaż co to dla kobiety jest standardowa ilość biżuterii to już inny temat;)
2. Jest jednak pewne "ale". W trakcie kontroli bezpieczeństwa obsługa ma prawo poprosić o wyjęcie i pokazanie każdej rzeczy jaka znajduje się w bagażu podręcznym. Może się zdarzyć, że będziesz mieć w bagażu podręcznym coś co wzbudzi ciekawość pracowników kontroli bezpieczeństwa i wtedy zostaniesz poproszony o otworzenie bagażu. Bardzo często kontrola bezpieczeństwa nie mówi o co konkretnie chodzi i nie sugeruje nic - musisz otworzyć bagaż i pokazać co masz w środku - czasami musisz wyjąć wszystko zanim wpadną co to im na ekranie się nie podobało. TO SYTUACJE BARDZO BARDZO RZADKIE, ale mi osobiście się to zdarzyło kilka razy. W moim przypadku okazało się, że ciekawość wzbudzała zawsze ta sama rzecz - podręczna mechaniczna waga do bagażu. Problem polegał na tym, że była z plastiku, a zainteresowanie wzbudzała tylko jedna część - sprężyna (uznawana jako potencjalnie niebezbieczna, mogąca stanowić część broni) . Oczywiście jak pytali się mnie o sprężyne, odpowiadałem, że nie mam żadnej sprężyny - kończyło to się wypakowywaniem całego bagażu (teraz wagę wykładam osobno do pudełka).
3. Sam przewoziłem kilka razy biżuterię jako prezent dla żony, z którą leciałem i tylko raz zmuszony byłem na lotnisku pokazać co jest w pudełku. W tym przypadku poprosiłem żonę, aby sobie poszła dalej i nie podlglądała, a Pani z obsługi bezpieczeństwa pokazałem co mam - później jej się głupio zrobiło i przepraszała, ale z drugiej strony takie są procedury. Niespodzianka była trochę mniejsza, ale prezentu nie widziała. Jednak w Twoim przypadku proponuję takie rozwiązanie
4. ROZWIĄZANIE. Biorąc pod uwagę to co pisałem u góry możesz zrobić tylko jedną rzecz. Sprawa będzię dotyczyć tylko polskiego lotniska więc nie będzie problemu. Poproś Twoją przyszłą żonę, aby poczekała chwilę na lotnisku, bo musisz coś sprawdzić lub pójść do WC, opakowanie z pierścionkiem weź w kieszeń, wtedy po prostu podejdź do kontroli bezpieczeństwa i wytłumacz im o co chodzi. Pokaż pierścionek i uprzedź ich, że będziesz miał go w torbie podręcznej, ale nie chcesz go wyciągać przy przyszłej żonie. Na pewno będą CI pomocni, albo chociaż bardziej dyskretni przy kontroli. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego. Adam
PS. Pomysł z 200ml buteleczką z winem jest poroniony, bo takiej buteleczki nie możesz mieć w bagażu podręcznym (chyba, że pustą - płyny max 100ml). Butelki jednak i wszystkie inne opakowania na ogół są dokładnie sprawdzane i tylko wzbudzisz podejrzenia jak bedziesz miał "coś" w jednym z nich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Paź 2012 13:24 

Rejestracja: 27 Gru 2011
Posty: 23
Zbanowany
adamred napisał(a):
Pomysł z 200ml buteleczką z winem jest poroniony ...

przecież to był żart ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Paź 2012 13:32 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 16
"Przemycałem" we wrześniu w bagażu podręcznym taki towar do Grecji, zero pytań i problemów ;) BTW. przed wylotem miałem identyczną zagwozdkę :D Powodzenia!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Lis 2012 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
agao napisał(a):
adamred napisał(a):
Pomysł z 200ml buteleczką z winem jest poroniony ...

przecież to był żart ;)


właśnie to by były oryginalne zaręczyny... jakby ją przez to poprosili o otworzenie bagażu i pokazanie 'co to'
gorzej jakby wyrzuciła tę butelkę do kosza przed sprawdzeniem zawartości ;P
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Lis 2012 15:58 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 81
Zależy ile wart ten pierścionek :)

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy- ... omosc.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Gru 2012 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2012
Posty: 55
Ja byłem pod wpływem dużej dawki adrenaliny, i nawet o tym nie myślałem czy można. Z perspektywy czasu głupio musiało to wyglądać jak co chwila klepałem się po wewnętrznej kieszeni kurtki, ale udało się: "przemycić" i zaręczyć 8-)
_________________
1908 ldz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Sie 2016 17:44 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
Witam
Mam pewne pytanie. Zamierzam przemycić pierścionek zaręczynowy, sęk w tym że lecę z dziewczyną. Mam pytanie lepiej schować pierścionek w torbie/plecaku, czy w kieszeni? Jakie jest prawdopodobieństwo że przy bramce może coś piszczeć ;) i będę musiał wyciągnąć ową niespodziankę?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Sie 2016 17:49 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
Ukryj w podręcznym :) Szanse że się doczepią znikome, a w kieszeni będziesz musiał na 100% wyjąć. Ja schowałem w podręcznym i nie było problemów w KRK na wylocie.
Góra
 Profil Relacje PM off
fredbb lubi ten post.
fredbb uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 09 Sie 2016 17:50 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Wiozłem w podręcznym i nie było problemu ( w sumie kilka lotów i kontroli mieliśmy przed wręczeniem) . W kieszeni bym nie ryzykował, bo jest duże ryzyko dekonspiracji ;-p
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
fredbb lubi ten post.
fredbb uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 09 Sie 2016 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2012
Posty: 145
Loty: 56
Kilometry: 83 232
Dokładnie. Schowaj do podręcznego i przejdzie bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
fredbb lubi ten post.
fredbb uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 09 Sie 2016 18:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Jak będzie ze szlachetnego kruszcu to bramka nie zadzwoni. :lol:
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
fredbb lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 10 Sie 2016 18:05 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
ok, dzięki za odp, pierścionek może być w pudełku? ;) mam nadzieję że go nie sprawdzą ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Sie 2016 20:23 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Ja miałem w pudełku i dodatkowo w torebce papierowej, na żadnej kontroli nikt się nie zainteresował
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 24 Lut 2018 23:11 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
A co myślicie o włożeniu go po prostu do portfela w jakimś papierku?
Nie jest to lepsze niż pchanie do toreb?
Portfel i tak trzeba wrzucić do koszyka z tego co pamiętam, a sam potrzebuję go teraz przewieźć i myślę właśnie o wsadzeniu do portfela :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 24 Lut 2018 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Pomysł z portfelem spoko :)))
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group