Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Detroit
#1 PostWysłany: 14 Kwi 2016 14:00 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Witam
Chciałbym się pochwalić swoją relację. Niestety, nie miałem dobrego aparatu(jedynie telefon komórkowy), ale myśle że zdjęcia nie będa aż takie złe.

Miałem o wiele wcześniej wrzucić swoją relację, ale albo zapomniałem, albo czasu nie miałem. Postanowiłem, że teraz wrzucę :)

Do Detroit zawsze chciałem pojechać i zobaczyć na własne oczy opustoszałe miasto. Na zdjęciach widziałem ruiny i chciałem to sam zobaczyć.
Z Chicago udaliśmy się do Detroit samochodem. Detroit nie jest daleko od Chicago, parę godzin jazdy autem.

zaczynamy!

Widok z hotelu Hilton na ulicę. Nasz hotel znajdował się praktycznie w centrum. Widać tłumów nie ma ;)
Image

Z hotelu udajemy bliżej centrum. Chodzimy po ulicy a tu żywego ducha, jakby miasto opętało zombie...
Image

Image

Image

Image

Kościół przerobiony w...lokal gastronomiczny?
Image

Mamy niedzielę godziła koło 15, parę dni przed świętami. Powinny być tłumy w centrum robiąć świąteczna zakupy, spędzanie czasu w lokalach, sklepach, centrum powinno tętnić. Ale nie w Detroit
Image

Image

Siedziba General Motors
Image

Po drugiej stronie Kanada. Zapomniałem zabrać ze sobą paszportu(zostawiłem w Chicago)...a tak to bym zobaczył Kanade.
Image

-- 14 Kwi 2016 14:20 --

Grecka dzielnica, chyba jedyne miejsce w centrum gdzie coś się dzieje...
Image

Image

Cały czas chodziliśmy po centrum, ale ciężko było znaleźć kogokolwiek na ulicy
Image

Image

Image

Image

Na górze widać dwa wagoniki. Jest to mała kolej automatyczna. Jeżdżą małe wagoniki po mieście. Jest chyba z 8 tacji(ze stacji do stacji jest bardzo krótka droga) i jeździ ona dookoła. Mają jedną linię. Żeby przejechać wszystkie stacje, wystarczy parę minut.
Image

Image

Image

Jest wiele opustoszałych budynków
Image

Image

Image

-- 14 Kwi 2016 14:23 --

Image

I teraz budynek, który zrobił na mnie największe wrażenie...
Stary dworzej kolejowy, który nie jest czynny od bodajże 27 lat. Był to najwyższy dworzec kolejowy na świecie, teraz stoi pusty i straszy. Podobno nagrywają tam horrory ;)
Image


Ostatnio edytowany przez wiater, 14 Kwi 2016 15:02, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
 Temat postu: Re: Detroit
#2 PostWysłany: 14 Kwi 2016 15:01 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Osiedle domków jednorodzinnych(albo ich pozostałości) niedaleko centrum...
Image

Image

nie widać, ale stały duże grupy ciemnoskórych i nie powiem...trochę niebezpiecznie było
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Podsumowując.
Wypad do Detroit był bardzo dobrym wyborem. Zobaczyłem miasto, które z roku na rok upada, ubywa liczba ludności i nie widać poprawy. Jest miastem opuszczonym, zaniedbanym. Ale...coś w sobie ma. Na pewno architektura. Było parę ciekawych budynków, które raczej nie przypominały budowli typowych dla Stanów Zjednocznych. Bardziej przypominające europę(Budapesz, Wiedeń). Nocą...raczej nie powinno się chodzić. Osiedla domków jednorodzinnych niedaleko centrum wyglądają strasznie. Ci normalni ludzie pouciekali za Detroit, a w centrum zostali murzyni.
Jeśli ktoś ma szansę na dzień, dwa pojechać do Detroit to polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Detroit
#3 PostWysłany: 14 Kwi 2016 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Ładne zdjęcia i dają do myślenia!
Napisz coś więcej! Gdzie jadłeś? Może jakieś ciekawe promocje? Sklepy są? Trochę to wygląda na pustkowie... Może widziałeś coś ciekawego?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Detroit
#4 PostWysłany: 14 Kwi 2016 20:39 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
namteH napisał(a):
Ładne zdjęcia i dają do myślenia!
Napisz coś więcej! Gdzie jadłeś? Może jakieś ciekawe promocje? Sklepy są? Trochę to wygląda na pustkowie... Może widziałeś coś ciekawego?


Stołowałem przeważnie w hotelu, gdyż w centrum ciężko coś znaleźć. Albo zamknięte, albo lokal opustoszały. Jedynym miejscem, które znalazłem i ciekawie wyglądało było t:
Image

Image

Sklepy? Promocje? Jeśli chodzi o centrum to niczego nie zauważyłem. Może jakieś małe sklepiki spożywcze były, ale nic więcej.

Co polecam? Zobaczyć miasto. Nie zdarza się za często zobaczyć duże miasto, które stoi puste. Jest wiele bardzo ładnych budynków, które stoi puste. Aż się prosi by zainwestować. Te miasto zasługuje na odbudowę.
W centrum lokali gastronomicznych jak na lekarstwo. Jakiś subway, starbucks były, ale jakieś fajne lokale, nie widziałem.
Jest co prawda GreekTown(dzielnica Grecka) i są tam pubu, lokale, kuchnia Grecka. Ale to jedna ulica.

Grecka dzielnica wieczorem:
Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Detroit
#5 PostWysłany: 10 Maj 2016 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Nie zdziwię się, gdy po zakończeniu epoki ropy naftowej śladem Detroit podąży Dubaj ale to jeszcze pewnie kilkadziesiąt lat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Detroit
#6 PostWysłany: 10 Maj 2016 15:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Przygnebiajace to Detrit. Pamietam troszke ze starych filmow, ze bylo tam zycie.
Tak trochę offtop ale Dubaj juz od kilku lat prowadzi politykę skierowana na turystykę. Jak zabraknie ropy to będzie miasto wszystkimi z atrakcjami dostępnymi na świecie w jednym miejscu.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Detroit
#7 PostWysłany: 10 Maj 2016 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Jeszcze sporo czasu minie zanim Detroit wyjdzie na prosta. Ale z drugiej strony, zdjecie centrum w niedziele tez nie jest reprezentatywne, bo w Detroit 80% ludzi mieszkalo i mieszka poza centrum (odsetek ponoc jeden z najwyzszych w USA).

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Detroit
#8 PostWysłany: 10 Maj 2016 16:42 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 6
Loty: 20
Kilometry: 31 655
Detroit powinno być teraz świetnym miejscem do kręcenia filmów (postapokaliptycznych, ale nie tylko). Miasto niby opuszczone, ale w miarę zadbane. Znikomy ruch na drogach nie utrudniałby rozstawieniu planu filmowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Detroit
#9 PostWysłany: 11 Maj 2016 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
Kuzyn mieszka w Detroit i jak pisze "gregggor" - w tygodniu na ulicach wygląda to całkiem inaczej.
Za jakieś śmieszne $ zakupił ładny domek :)
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off
Gregggor lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Detroit
#10 PostWysłany: 11 Maj 2016 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@rysiekkk
Jak patrze na te zdjęcia to zastanawia mnie czy wziąłbym za darmo, nawet ładny domek, w tam tej okolicy...
Może doczekamy się jakieś alternatywnej relacji :)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Detroit
#11 PostWysłany: 11 Maj 2016 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
Nie pamiętam lokalizacji ale jakaś zielona (w sensie przyrody) a jednocześnie biała (w sensie yyyy no wiadomo :D) dzielnica domków 1 rodzinnych.
Na foto wyglądało to sympatycznie.
Cóż jego tam trzyma jedynie dobra praca (w Fordzie).
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Detroit
#12 PostWysłany: 11 Maj 2016 23:33 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
W poniedziałek również byłem w centrum(tak do południa) i również mało osób.

Tylko wiecie z tą niedzielą. To był tydzień przed świętami Bożego Narodzenia. W każdym mieście w centrum ludzi jest multum. Tutaj tak samo powinno być.

Domy można tanio kupić. Dużo osób mieszka trochę dalej od Detroit. Wiadomo, tam nie dotrze czarna biedota bo ich nie stać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Detroit
#13 PostWysłany: 12 Maj 2016 01:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 845
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Super relacja :)
Polecam również przeczytać tą :)
http://travelike.pl/2012/12/19/detroit- ... budynkach/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wiater lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Detroit
#14 PostWysłany: 12 Maj 2016 08:56 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
RaDiDaM napisał(a):
Super relacja :)
Polecam również przeczytać tą :)
http://travelike.pl/2012/12/19/detroit- ... budynkach/


świetna fotorelacja, szkoda że nie zajrzałem do opery
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Detroit
#15 PostWysłany: 01 Paź 2017 20:03 

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 13
Przyznaję, że zdjęcia umieszczone przez Wiater-a robią piorunujące wrażenie. W tym miesiącu będę w Detroit, to wrzucę na forum trochę zdjęć. Zobaczymy, co się zmieniło od tego czasu. Planuję połazić tam ze dwa dni, zwiedzić kilka muzeów. Bazę wypadową będę miał poza miastem, więc zobaczę i bliskie okolice.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Detroit
#16 PostWysłany: 01 Paź 2017 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Smokun
Od kilku tygodni zaglądam od czasu do czasu na http://www.chicagotribune.com/news/local/breaking/ i tam praktycznie codziennie kilka osób zabitych lub co najmniej postrzelonych... Nie wiem jak Chicago i okolice wypadają w porównaniu z reszta USandA ale trochę dziwnie się to czyta... :?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Detroit
#17 PostWysłany: 01 Paź 2017 20:39 

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 13
@namteH
Faktycznie nie wygląda to różowo. Nie wiem, jak na tle innych stanów wygląda Illinois i Michigan, ale czytanie takich newsów nie zachęca do spacerowania..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group