Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Sie 2015 15:34 

Jak najsprawniej dostać się transportem publicznym z Larnaki, ew Ayia Napa do Famagusty. Trzeba jechać do Nikozji, czy jest jakieś przejście , w okolicy tych miejscowości ?
Dokładniejsze info, jaki autobus do granicy itp mile widziane.
Góra
 PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 12 Sie 2015 15:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Jedzie autobus bezpośredni z Larnaki do Famagusty/Αμμοχωστος, parę razy dziennie, czas przejazdu to 60 minut

Godziny odjazdu: http://www.cyprusbybus.com/RouteDetails.aspx?id=187&t=2
Trasa przejazdu: http://www.cyprusbybus.com/RouteDetails.aspx?id=187&t=2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Sie 2015 16:09 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 195
Kilometry: 404 353
niebieski
Obawiam się, że tym busem to tylko do Paralimni dojedziesz. A stamtąd "jedyne" 25 km pieszo do Famagusty... :) Z tego co ja wiem z Ayia Napy dojedziesz busem 708 albo 709 do przejścia granicznego Strovilia. Stamtąd ok. 5-6 km do centrum Famagusty. Można iść pieszo, ale po drodze nic ciekawego nie ma. Taksówkę zawsze można jakąś złapać po stronie tureckiej. Ja z Protaras jechałem rowerem- polecam! Świetna wycieczka. Zero ubezpieczeń, zero problemów. Nawet z ruchem lewostronnym. :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Sie 2015 17:08 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
O, dzięki! Nigdy tego przejścia nie testowałem, a w przyszłym roku będę się chciał wybrać do Gazimagusty, zwłaszcza że będę mieszkać w Konnos. Tylko radzę sobie ściągnąć rozkłady, bo 708 i 709 to praktycznie przewozy pracowników i jadą parę razy na dzień. Z Larnaki najbliżej przejścia dojeżdża 712, a kiedyś było jeszcze lepsze 713, ale odeszło do Krainy wiecznych objazdów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Sie 2015 21:10 

Przed założeniem tematu, przejrzałem info nt Cypru. Nigdzie nie znalazłem jasnej odpowiedzi , czy w tej okolicy jest przejście graniczne do Cypru Północnego. Okazuje się, że jednak jest. :D
Te w Nikozji znam, bo tam kiedyś przechodziłem. Ale o tym w Strovila, nawet @ obibok nie wiedział. :mrgreen:
Transport jakoś sobie zorganizuję. Najważniejsze, że jest gdzie granicę przekroczyć.
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Sie 2015 21:22 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 195
Kilometry: 404 353
niebieski
Tak, przejście Strovilia jest pewne.
Ja jeszcze testowałem przejście w Kato Deryneia, żeby skrócić sobie drogę rowerem. Niestety po przekroczeniu pustego cypryjskiego posterunku dalej było już zaminowane. :D W dodatku jakiś turecki żołnierz zaczął mnie gonić z karabinem, więc trzeba było szybko się ewakuować stamtąd! :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Sie 2015 21:23 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Ja tam przekraczałem granicę. To przejście jest na terenie bazy wojskowej, przez którą prowadzi coś na kształt eksterytorialnej drogi. Jest tam też budka, w której sprzedają ubezpieczenia na auta z wypożyczalni (30€ za 3 dni rok temu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Sie 2015 09:31 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
W sumie, to przejście do najlepszych nie należy...



Jak się nie mylę, to zona buforowa ONZ
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Sie 2015 09:53 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Anonymous napisał(a):
Te w Nikozji znam, bo tam kiedyś przechodziłem. Ale o tym w Strovila, nawet @ obibok nie wiedział. :mrgreen:

Coś mi się o uszy obiło, ale nie byłem pewien.
vincenz napisał(a):
Ja tam przekraczałem granicę. To przejście jest na terenie bazy wojskowej, przez którą prowadzi coś na kształt eksterytorialnej drogi. Jest tam też budka, w której sprzedają ubezpieczenia na auta z wypożyczalni (30€ za 3 dni rok temu).

I właśnie tą droga kiedyś jeździło 713. Teraz 712 tylko kawałek (do Vrysoúlles) i właśnie dalej 708/709.
cavani napisał(a):
Tak, przejście Strovilia jest pewne.
Ja jeszcze testowałem przejście w Kato Deryneia, żeby skrócić sobie drogę rowerem. Niestety po przekroczeniu pustego cypryjskiego posterunku dalej było już zaminowane. :D W dodatku jakiś turecki żołnierz zaczął mnie gonić z karabinem, więc trzeba było szybko się ewakuować stamtąd! :lol:

Mogłeś powiedzieć, że też jesteś z kraju NATO i uciekasz przed Cypryjczykami.
Zeus napisał(a):
W sumie, to przejście do najlepszych nie należy...


Że też ludzie się w dzisiejszych czasach naparzają, zamiast żyć normalnie i cieszyć tym, co mają. Chyba jednak człowiek wbrew pozorom ma skłonności do prawa maczugi.
Cytuj:
Jak się nie mylę, to żona buforowa ONZ

No i proszę - niektórzy sugerują, żeby rezygnować z "ogonków". A tu zrobiłeś przez pomyłkę "ż" zamiast "z" i wyszło, że Buforow miał żonę...
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 13 Sie 2015 09:56 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@obibok ja je przekraczałem samochodem, więc nie wiem jak z dojazdem do niego komunikacją miejską.

@cavani przecież na drodze z Derynei na północ przed strefą buforową leży usypany wał ziemi blokujący przejazd (chodzi mi o ulicę Ammochostou), który wyraźnie sugeruje, żeby dalej się nie zapuszczać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Paź 2015 12:47 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 342
niebieski
a czy są jakieś wycieczki zorganizowane do Famagusty ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Paź 2015 22:47 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Jest sporo, ale nie zgłębiałem się w te oferty, bo wydawało mi się to nieopłacalne. Nie wiem czy niektóre nie oferują tylko podjazdu pod granicę i obserwowania z daleka "wymarłego" miasta. Jedną kojarzę, gdzie jakiś Marco, który urodził się w Famaguście i został "wygnany" zabiera ludzi busikiem i oprowadza po mieście ;) Moim zdaniem lepiej zwykłym autobusem do granicy, a potem jakiś busik i samemu zwiedzić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 17 Lis 2015 12:37 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 342
niebieski
Z Larnaki do Famagusty są wycieczki autokarowe, cena 24 Eur a cały objazd Famagusta + Kyrenia 40 Eur.
W niedzielę nad jezioro słone w Larnace przyleciały flamingi. Miejscowy kierowca powiedział, że to oznacza nadejście opadów deszczu.
Trafiłem na najcieplejszy, słoneczny tydzień w listopadzie, 26'C :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Lut 2016 09:52 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Na samą granicę podjeżdąa autobus 708 (chyba?). Widziałem go jak przekraczaliśmy granicę. Można zapytać tureckich pograniczników o taksówki, ale odpowiedzieli nam ze mogą zadzwonić to przyjedzie (cena 15-20 E za 4 km). Pieszo zajęło nam 50 minut.
O taksówkę w powrotną stronę warto zapytać na dworcu autobusowym https://www.google.pl/maps/place/Famagu ... 13f96fd485 . Tam starszy pan w biurze sprzedającym bilety do Salamis i Iskele zamówił nam taksówkę za 5 E do granicy. Cena wyjściowa to 10 E (7 E przy stanowczym zwrocie w tył).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Lut 2016 10:18 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
708 z Konnos i 709 z Aghii Napy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 30 Mar 2016 01:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2014
Posty: 6
Loty: 47
Kilometry: 57 038
Czy to przejście graniczne znajduje się na drodze A3?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Mar 2016 06:56 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Nie. Znajduje się w brytyjskiej bazie wojskowej w Agios Nikolaos: https://goo.gl/maps/U1rPxkaZiSL2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 30 Mar 2016 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2014
Posty: 6
Loty: 47
Kilometry: 57 038
Czy teren Dhekelia Sovereign Base Area jest przejezdny z południowej strony. Czy drogą A3 da się bezpośrednio dojechać z Larnacki np do Ajia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 30 Mar 2016 11:33 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 82
StaśLCJ napisał(a):
Czy teren Dhekelia Sovereign Base Area jest przejezdny z południowej strony. Czy drogą A3 da się bezpośrednio dojechać z Larnacki np do Ajia?


Rok temu w maju jechaliśmy wypożyczonym autem do Ayia Napa z lotniska w Larnace. Cała trasa drogą A3 przebiegła bez problemów i żadnej kontroli. Byliśmy też w Protaras. Dalej jednak na turecką stronę jednak się nie ruszaliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 30 Mar 2016 11:57 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@StaśLCJ tak, da się przez tę bazę przejechać bez problemu. Jechałem zarówno autostradą A3, jak i drogą B3 i nie ma żadnych ograniczeń w ruchu na nich.

Ten wyznaczony teren na Google Maps, to teren administrowany przez Brytyjczyków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group