Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 210 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#61 PostWysłany: 03 Sty 2016 15:55 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Anonymous napisał(a):
Kilka info dla miłośników pływania i innych wodnych igraszek. Bo o tym chyba nie było.
Drugi "Dream Island".

http://aqua.dreamtown.ua/

Na niebieskiej linii metra. Stacja "Mińska".

Do obu wstęp na 2, 4 godziny lub całodniowo. Bilety całodniowe ok 200 UAH. Dzieci płacą dużo mniej. Ja za jednego dorosłego + dziecko 11 lat płaciłem 330 UAH. Aquaparki stosunkowo nowe. Sporo zjeżdżalni, fontann i innych bajerów. Nie ma tłoku w tygodniu. Uważam , że warto było.


W piątek byłem w Dream Island. Bardzo fajny park wodny, spędziliśmy w środku 3h (bilet na 4h - 200 UAH). Jak pisał jaca pisał, w środku sporo atrakcji i sporo punktów gastronomicznych, w których kupicie jedzenie, napoje bezalkoholowe jak i alkholowe (piwo, vodka, drinki), 0.5l piwa to koszt 25 UAH. Wszystkie zamówienie nabijane są na bransoletkę z czytnikiem, a płaci się dopiero przy wyjściu.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
shalwia uważa post za pomocny.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#62 PostWysłany: 12 Lut 2016 10:12 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
Sobory. Z zewnątrz i wewnątrz. Są przepiękne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
shalwia lubi ten post.
shalwia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#63 PostWysłany: 25 Lut 2016 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 139
Loty: 90
Kilometry: 124 914
Dla 4 facetów w wieku ~25 lat, lepszy "Terminal" czy "Dream Island"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#64 PostWysłany: 25 Lut 2016 12:17 

" Dream Island". wybierzcie.
" Terminal" jest dosyć daleko za miastem. Szkoda czasu tracić na dojazd. Ja byłem w zeszłym roku tyle razy, że szukałem specjalnie, gdzie jeszcze można pojechać. Na raz to bez sensu. W Galerii handlowej, w której jest "Dream Island" można też trochę pozwiedzać, co w sklepach mają. Sporo polskich firm tam jest. Meblowe, z ciuchami itd. A taniej niż u nas. A przy bocznym wyjściu, już na zewnątrz poza galerią, warto wstąpić do knajpy ormiańskiej. Dobre papu. Zwłaszcza mięcho z grilla. ;)
Góra
 PM off
mrruby lubi ten post.
mrruby uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#65 PostWysłany: 01 Mar 2016 13:31 

Rejestracja: 23 Lis 2015
Posty: 16
Anonymous napisał(a):
" Dream Island". wybierzcie.
" [...]. A przy bocznym wyjściu, już na zewnątrz poza galerią, warto wstąpić do knajpy ormiańskiej. Dobre papu. Zwłaszcza mięcho z grilla. ;)


Nie mogę namierzyć tej knajpy, prośba - pamiętasz może nazwę:)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#66 PostWysłany: 01 Mar 2016 13:49 

магазин шашлики - sklep szaszłykowy :D

Ale to normalna knajpa jest. Smacznie i niedrogo.

PS. A jak wejdziesz między te bloki z tyłu, za knajpą , to można zobaczyć , jak u nas było w latach 80-tych. Normalnie "Alternatywy 4" 8-)


Ostatnio edytowany przez krasnal, 06 Sie 2016 09:55, edytowano w sumie 1 raz
Skrócenie url
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#67 PostWysłany: 01 Mar 2016 14:09 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Mam nadzieje że nie wygląda tak destrukcyjnie jak na foto z googl'a powyżej :lol:


Ostatnio edytowany przez Abcn, 10 Kwi 2016 11:22, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#68 PostWysłany: 01 Mar 2016 14:45 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 25
wygląda na to, że szaszłyk był bardzo ostry ... :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#69 PostWysłany: 01 Mar 2016 16:42 

ha,ha Dowcipnisie. :D

Aktualnie wygląda tak jak na street view na dole. Całkiem przyjemnie i świeżo w środku. A wcześniej chyba jakiś pożar był.
Początkowo myślałem , że to Gruzini prowadzą. Bo wszystko czuć Kaukazem z daleka. Ale to Ormianie .
Mięsa, sałatki itd są na wagę. Bierzemy ile chcemy, a nie wydzielane porcje. Cen nie pamiętam. Ale tanio. Piwko itd też jest.
Góra
 PM off
Biko uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#70 PostWysłany: 04 Mar 2016 22:07 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 83
Aktualny (na luty 2015) cennik Muzeum Lotnictwa

Załącznik:
IMG_3209.jpg
IMG_3209.jpg [ 105.81 KiB | Obejrzany 2890 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#71 PostWysłany: 06 Sie 2016 02:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2011
Posty: 78
Byłem niedawno w Muzeum Lotnictwa. Dla pasjonatów - punkt obowiązkowy! Można obejrzeć np. Iła-62 czy Tupolewa 154 lub 134 - poza ostatnim niedostępne w Polsce. Że o innych modelach nawet nie wspomnę. Zestaw full opcja kosztuje teraz równe 100 UAH (wejście ,foto, zwiedzanie wszystkich wnętrz). Dojazd marszrutą nr 220.

Polecam nocleg w Hotelu Ukraina - bezpośrednio na Majdanie. Cena za dwójkę ok 44 EUR ze śniadaniem, co biorąc pod uwagę doskonałą lokalizację pomiędzy metrem Chreszczatik i Majdan Niezależności chyba nie jest dramatem. Standard jak na 4* taki sobie, ale w zupełności wystarczający (tzn w sensie, że są dużo lepsze hotele 4*). Można poprosić o widok na Majdan i poczuć się jak drzewiej "Kijów, Arleta Bojke, Wiadomości".

Jak pisałem w wątku o dojeździe - w Kijowie od niedawna działa Uber z bardzo niskimi cenami. Za nocne kursy nigdy nie zapłaciłem pow. 10 zł, jest tylko problem małą liczbą aut - te za to są w dobrym stanie technicznym.

Jeśli ktoś chce sobie poimprezować, to klub The Shooters jest godny polecenia, aczkolwiek znaleźć tam żonę może być trudno. Miejscowi często polecają Vodka Bar na Majdanie w tym brzydkim centrum handlowym Globus, ale tenże od roku nie istnieje. Klub Carribean nieco bananowy, a Bora Bora już zupełnie bananowy (choć pięknie położony).

Jeśli ktoś ma więcej czasu to można sobie zwiedzić wyspę Hydropark i przenieść się w czasy dzieciństwa (choć to względne, kto kiedy miał dzieciństwo :) Mówi się, że wieczorami niebezpiecznie, ale nie odczułem tego. Na końcu dwa kluby - Bora Bora (dla bananowej młodzieży - nie polecam) i zaraz za nim następny, przystępniejszy.
Za dnia można zjechać na linie nad Dnieprem wzdłuż mostku pieszego - bodajże za 200 UAH. Wrażenia są ponoć niezłe, choć osobiście nie jechałem, gdyż poniosło mnie oglądanie samolotów :)

Rezydencja Janukowycza - koledzy już wyczerpali temat. Moim zdaniem warte odwiedzenia, ale to dalsza wyprawa. Wśród wszechobecnego kiczu jest ciekawa kolekcja samochodów. Po kompleksie najlepiej poruszać się rowerem.

Muzeum Czernobyla - mnie raczej rozczarowało, ale przy ogólnie niewysokich cenach i odwiedzinach w Puzatej Chacie można sobie zwiedzić. Co do Puzatej - jest ich więcej niż jedna, co ma znaczenie gdy się tam umawiamy z innymi uczestnikami ekskursji :)

Muzeum Wojny Ojczyźnianej, czy też innymi słowy II Wojny Swiatowej - zdecydowanie polecam. Stacja metra Arsenalna, potem można się przejść skrecając w prawo i odwiedzając po drodze inne atrakcje, lub podjechać marszrutą. Muzeum ciekawe, ze współczesnymi akcentami z ostatnich wydarzeń. Co do całości kompleksu, oddam głos Siarze:

Wstęp 20 UAH, obsługa w kasie miła (tylko warto powiedzieć po ukraińsku diakuju i bud laska zamiast po rosyjsku), w szatni chamowata bez względu na język. Muzeum znajduje się pod Żelazną Haliną - https://en.wikipedia.org/wiki/Mother_Motherland,_Kiev Polecam nie przegapić wejścia na III piętro, do rotundy.

Centrum Wystawiennicze WDNCh - niestety nie umywa się do tego w Moskwie (po którym mimo upływu 10 lat nadal nie mogę się uspokoić gdy o nim pomyślę :) ) - więc można obejrzeć, ale w mojej ocenie, w trzeciej kolejności. Można tam sobie za to pojeździć po taniości na segwayu i tym drugim bez rączki.
_________________
Lądy i morza przemierzam - https://paranoix.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
shalwia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#72 PostWysłany: 06 Sie 2016 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Anonymous napisał(a):
магазин шашлики - sklep szaszłykowy :D

Ale to normalna knajpa jest. Smacznie i niedrogo.

PS. A jak wejdziesz między te bloki z tyłu, za knajpą , to można zobaczyć , jak u nas było w latach 80-tych. Normalnie "Alternatywy 4" 8-)

Prawdę mówiąc na tym zdjęciu nie wygląda najlepiej ;)
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#73 PostWysłany: 06 Sie 2016 10:19 

Oj panie moderatorze.
Nieuważnie czytasz pan forum. :D
Była już gadka na temat tej knajpy w innym temacie.
Jadłem w niej latem , w ubiegłym roku.
Spaliła się chyba wcześniej, i stąd te zdjęcia.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#74 PostWysłany: 15 Sie 2016 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Moze nie must see, ale za 200uah mozna zjechac a'la tyrolka nad rzeka prosto na plaze.

Załącznik:
IMG_1992.JPG
IMG_1992.JPG [ 100.48 KiB | Obejrzany 2021 razy ]
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image


Ostatnio edytowany przez marcino123, 16 Sie 2016 11:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#75 PostWysłany: 15 Sie 2016 21:15 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Zjechałeś? ;)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#76 PostWysłany: 16 Sie 2016 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
do 130kg tylko mozna :lol:
a serio, to jest podróż OW, więc z plecakami, trochę nie ma jak się zabrać
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#77 PostWysłany: 16 Sie 2016 12:21 

@marcino123 To koło przystani statków rzecznych? Na wysokości Funikular?
OK: Sam sobie odpowiem. Tak :D


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 16 Sie 2016 12:25, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#78 PostWysłany: 16 Sie 2016 12:25 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Trochę dalej na południe, ale te okolice

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#79 PostWysłany: 16 Sie 2016 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
zjeżdża się z placu przy Łuku Przyjaźni Narodów, a potem można łatwo wrócić pieszo/rowerowym Mostem Parkowym.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - must see
#80 PostWysłany: 16 Sie 2016 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Wczoraj zjeżdżałem tyrolką, przyzwoicie, ale szału nie ma. W sumie za 200 UAH to bardzo dobra cena.
marcino123 napisał(a):
a serio, to jest podróż OW, więc z plecakami, trochę nie ma jak się zabrać

Z plecakiem można zjechać bez problemu. Siada się w uprzęży i na wierzch plecak. Ja tak zjeżdżałem. Powrót bezproblemowy, spacer przez mostek.

Na funicular się niestety nie załapałem, nieczynny do 18 sierpnia bodajże.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 210 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group