Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 349 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [Miles&Smiles TK]
#1 PostWysłany: 21 Cze 2015 21:09 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
Otwieram wątek o M&S, sądzę że jest tu trochę osób, które postanowiły zrobić status matcha do tego programu. Na otwarcie chciałbym zwrócić uwagę na dewaluację stawek milowych za loty w Swissie.

Załączniki:
Zrzut ekranu 2015-06-21 o 21.08.34.png
Zrzut ekranu 2015-06-21 o 21.08.34.png [ 105.08 KiB | Obejrzany 21401 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#2 PostWysłany: 29 Cze 2015 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Jak już mamy osobny temat na program TK, to warto byłoby uporządkować nieco forum i przenieść tutaj dyskusję z http://www.fly4free.pl/forum/500-mil-przy-pierwszym-uzyciu-aplikacji-mobilnej,1521,74703&p=593114&hilit=TK+turkish+smiles#p593114

Sam temat może warto zmienić na przykład na "[TK Miles&Smiles] - pytania i promocje" ?

Od siebie dorzucę jeszcze możliwość zebrania 500 mil za polecenie znajomych do programu M&S, maksymalnie 2500 mil. Mile otrzymamy po zarejestrowaniu pierwszego lotu na koncie poleconych znajomych. Warunki promocji na:
http://www.turkishairlines.com/en-int/corporate/news/news/you_and_friends
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#3 PostWysłany: 22 Paź 2015 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Przy rejestrowaniu się do Miles&Smiles jest taka ciekawa sytuacja: w Polsce do wyboru są 33 miasta i nie mam pojęcia, na jakiej podstawie były one dobierane. Znalazły się tak takie miasta jak (z całym szacunkiem): Giżycko (29 tys. mieszkańców), Tarnobrzeg (48 tys.), Ełk (60 tys.) oraz Szymany (!), nie ma natomiast miast liczących ponad 200 tys. mieszkańców (Radom, Sosnowiec, Toruń), jak i miasta, w którym jestem zameldowany (77 tys.), ani tego, w którym obecnie mieszkam (60 tys).

Załączniki:
miles&smiles.png
miles&smiles.png [ 18.72 KiB | Obejrzany 20755 razy ]
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#4 PostWysłany: 22 Paź 2015 20:37 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
@krasnal
Nie doszukuj się sensu. To TK ;)
Moja żona ma u nich golda i pasowało żeby dotarła do niej karta. Z racji zamieszkania w województwie małopolskim próbowałem wpisać Kraków, a w dalszej części właściwą miejscowość. Karta nie dotarła przez trzy miesiące. Napisałem przez formularz że jednak by się przydała. Zapytali czy żona nie mogła by sobie odebrać w biurze na lotnisku. Odpowiedziałem że jednak nie i podałem ponownie adres z informacją, że w 40 milionowym kraju jest więcej niż 10 miejscowości i fajnie byłoby mieć możliwość wpisania jej " ręki". Kartę przysłali na właściwy adres ale formularza jak widać nie zmienili.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#5 PostWysłany: 22 Paź 2015 22:10 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Od lipca można (teoretycznie) zbierać mile za klasy O i U w LOT. Jednak pomimo że nr TK jest na karcie pokładowej, mile nie wpadają. Od sierpnia walczę z nimi o naliczenie mil i bezskutecznie. Najpierw przez 2 miesiące twierdzili że za klasy O nie należą się mile (wymieniłem z nimi ok. 12 wiadomości). Później po którymś razie, wysłaniu print-screenów z ich własnej strony i tłumaczeniu jak debilowi o co chodzi stwierdzili że złożyli zapytanie o te loty do LOT który to odrzucił wniosek o wsteczne naliczenie mil :roll:

Ręce mi opadają, pracują tam tak niekompetentne osoby i ich poziom obsługi jest żenujący. Telefonicznie też nie lepiej, jakieś sepleniące sieroty które nie rozumieją zadanego pytania. Nie mają też możliwości przełączyć do żadnego specjalisty od programu Miles&Smiles a jedynie mogą wysłać ponaglenie, co też czynią. Efekt? Po 1-2 dniach przychodzi odpowiedź identyczna jak poprzednio od nich otrzymana...

Załącznik:
Clipboard01.png
Clipboard01.png [ 13.93 KiB | Obejrzany 20660 razy ]
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#6 PostWysłany: 22 Paź 2015 23:25 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Te mile za O i U w TK są podejrzane, bo LO nie daje mil za te klasy w żadnym normalnym programie Star Alliance. (jakieś śmieciowe mile można dostać tylko w M&M). Obstawiam że to błąd, ale faktycznie na stronie po ostatnich zmianach jest info że mile się należą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#7 PostWysłany: 23 Paź 2015 12:52 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Żona od czasu zmian odbyła w LO 12 lotów w klasie O z wpisanym numerem TK. Mile nigdy się tam nie naliczyły, zawsze też dawały się naliczyć do M&M przez formularz.
Być może ktoś wpisał do warunków i zapomniał zaktualizować system TK, ja jednak przychylam się do tego co pisze @SPLDER , że to błąd w warunkach. Nikt nie da 250 mil za krajówkę LO w programie TK.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#8 PostWysłany: 03 Lis 2015 12:56 

Rejestracja: 03 Lut 2011
Posty: 129
Turkish zaczął naliczać mile za LO-U/O, ale póki co tylko za te na które były retroclaimy. Warto chyba to zrobić, choć w formularzu jest teraz do wyboru tylko TK jako element numeru lotu ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#9 PostWysłany: 03 Lis 2015 14:25 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Potwierdzam powyższe. Mam naliczone te przeloty, za które składałem retroclaim.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#10 PostWysłany: 04 Lis 2015 13:14 

Rejestracja: 03 Lut 2011
Posty: 129
Dodam tylko, że loty LO w niskich taryfach wykonywane w ostatnich dniach kredytują się już normalnie, automatycznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#11 PostWysłany: 04 Lis 2015 17:20 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Chyba mogę być dumny że to trochę moja zasługa, bombardowałem ich nowymi claimami od 3 miesięcy, atakowałem na Twitterze i telefonicznie składając skargi.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#12 PostWysłany: 21 Gru 2015 13:42 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 709
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
mi sie zadne O nie naliczylo automatycznie tylko U
musze wiec wyslac kilka kart moze nalicza

nowe promo Milowe - 25% na wielu trasach
http://www.turkishairlines.com/en-tr/co ... his-winter
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#13 PostWysłany: 26 Sty 2016 17:43 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Od początku roku TK daje już tylko challenge na 4 miesiące. Po 1 locie międzynarodowym wykonywanym TK zostaje on przedłużony na rok, a po nabiciu 15k. w ciągu roku, o kolejny rok. W momencie rozpatrzenia wniosku karta z której matchujemy musi by ważna minimum 2 miesiące.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#14 PostWysłany: 26 Sty 2016 18:26 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Pojawiły się też doniesienia, że przy matchu żądany jest skan paszportu, co w zasadzie oznacza, że match do TK będzie możliwy tylko raz w życiu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#15 PostWysłany: 26 Sty 2016 18:42 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Zdjęcie paszportu i obie strony karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#16 PostWysłany: 10 Lut 2016 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 623
Loty: 212
Kilometry: 353 574
niebieski
Macie jakiś pomysł jak skontaktować się z obsługa M&S (problem z naliczeniem mil). Używałem formularza kontaktowego oraz pisałem pod adres milesandsmiles@thy.com ale zero odpowiedzi.
_________________
Rowerem do Aten
Kazbek - 5033 m n.p.m.
Liczba odwiedzonych krajów: 68
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#17 PostWysłany: 10 Lut 2016 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Myślę, że wystarczy dłużej poczekać. Możesz też spróbować z wawcustomer@thy.com , powinni być w stanie skierować to na właściwe tory...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#18 PostWysłany: 10 Lut 2016 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Dziwne, bo mi z formularza odpowiadali kolejnego dnia, najpóźniej po 2 dniach. Przydzieliło ci numer sprawy?
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#19 PostWysłany: 12 Lut 2016 09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 623
Loty: 212
Kilometry: 353 574
niebieski
Na początku nie przydzieliło numeru ponieważ skontaktowałem się droga mailową, za drugim razem już przydzieliło (zgłoszenie przez formularz). Może po ludzku jakoś to przeoczyli, dlatego wysłałem zgłoszenie jeszcze raz.
_________________
Rowerem do Aten
Kazbek - 5033 m n.p.m.
Liczba odwiedzonych krajów: 68
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Miles&Smiles TK]
#20 PostWysłany: 29 Lut 2016 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 70
Loty: 41
Kilometry: 113 656
wszystkie opisane powyżej problemy ujawniły sie w moim przypadku ( brak adresu,karty ,mil)
może zadam głupie pytanie ale na stronie linii po kliknięciu kontakt
pojawia się tylko możliwość znalezienia najbliższego biura nie mogę odkryć umiejscowienia
formularza kontaktowego nie mówiąc o nadaniu sprawie numeru
prosze przedmówców o instrukcje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 349 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group