Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: HomeAway - opinie
#1 PostWysłany: 09 Lut 2014 12:17 

Rejestracja: 03 Lis 2013
Posty: 2
Witam
czy możecie podzielić się opiniami o homeaway.com a w szczególności o włoskiej wersji homeaway.it.
Czy ktoś korzystał? Czy wszystko było ok? Inne uwagi ?
Zamierzam skorzystać z noclegu na Sardynii w sierpniu.
Z góry dziękuję za odpowiedź


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Mar 2017 20:40, edytowano w sumie 1 raz
Duże litery
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: HOMEAWAY - opinie
#2 PostWysłany: 09 Lut 2014 12:32 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
znajomi korzystali, jakieś studio w Rzymie
byli z dzieciaczkami, zadowoleni, wszystko ok
nie wiem tylko jak tam ceny są w porównaniu do innych portali
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HOMEAWAY - opinie
#3 PostWysłany: 09 Lut 2014 14:43 

Rejestracja: 03 Lis 2013
Posty: 2
ceny są konkurencyjne do innych portali, niektóre niestety nie są zaktualizowane, trzeba kontaktować się z wynajmujacym w celu potwierdzenia dostępności, ale co najważniejsze nie ma takiej procedury jak w airbnb, czyli blokada na karcie i opłata rezerwacyjne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HOMEAWAY - opinie
#4 PostWysłany: 05 Sty 2015 15:52 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
chciałbym odświeżyć temat
może ktoś jeszcze korzystał z serwisu i mógłby się podzielić opiniami
szczególnie w zakresie kwestii płatności za noclegi
chciałbym zarezerwować nocleg prze www.homeaway.co.uk ale nie wiem czego się można spodziewać
z góry dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HOMEAWAY - opinie
#5 PostWysłany: 05 Sty 2015 23:52 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Włoska wersja - 10/10
3 rezerwacje, 3 udane pobyty.
W razie pytań pisz, odpowiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Wintermute uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: HOMEAWAY - opinie
#6 PostWysłany: 06 Sty 2015 01:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Czy w Homeaway można wynajmować tylko całe mieszkania? I ogólnie jest to odpowiednik Airbnb czy są jakieś znaczące różnice między tymi portalami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HOMEAWAY - opinie
#7 PostWysłany: 06 Sty 2015 02:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1307
niebieski
Homeaway nie kontroluje cię tak jak airbnb ale też wiarygodność hostów może być mniejsza. To jak z pewnym popularnym serwisem aukcyjnym-przewaznie dostajesz zamówiony towar, ale możesz też dostać cegłę.
Ja zarezerwowalem w zeszłym roku poprzez serwis dom w Hiszpanii. Złożyłem rezerwację, potem kontaktowałem się już tylko z hostem. To on ustalal warunki płatności-20% przy złożeniu rezerwacji, 80% na miesiąc przed przyjazdem. Chodziło o ponad 8k więc miałem obawy, ale skończyło się dobrze. W tym roku też mam zamiar coś tam poszukać.
Generalnie bazując na swoim przykładzie serwis polecam.
Dodatkowo mają tam jakąś opcję pośrednictwa Homeaway w płatności, ale jej nie testował em.


wysłane z taptaka
Góra
 Profil Relacje PM off
Wintermute uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: HOMEAWAY - opinie
#8 PostWysłany: 06 Sty 2015 13:02 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
Znalazłem dwa fajne mieszkania na homeaway w terminie który by nas interesował ale... W przypadku pierwszego okazuje się że gość jest również na airbnb (500zł drożej) i tam jest ono w tym terminie niedostępne podczas gdy na homeaway jest dostępne więc pytanie czy tylko kalendarz jest niezaktualizowany czy może chodzi o coś innego? W przypadku drugiego brak jakichkolwiek opinii pomimo że przy ogłoszeniu jest info Advertiser since: 2007. Trochę to dziwne że przez tyle lat nikt nie pokusił się o dodanie opinii. Biorąc pod uwagę że HomeAway w zasadzie za nic nie odpowiada a warunki płatności narzuca wyłącznie wynajmujący (tak to zrozumieliśmy po przeczytaniu regulaminu) to mamy spore obawy czy korzystać z tej strony. W przypadku jakiegoś przekrętu szanse na odzyskanie pieniędzy są chyba nikłe bo trzeba by było dochodzić ich sądownie więc koszty sprawy mogą być wyższe niż to co zapłacimy... Na razie napisałem do właścicieli i zobaczymy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HOMEAWAY - opinie
#9 PostWysłany: 13 Lut 2016 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2012
Posty: 547
Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
Może i odkopuje temat sprzed roku jednak może przez ten czas ktoś nowy korzystał z portalu :). Ceny konkurencyjne względem airbnb. Nie zauważyłem dodatkowych kosztów. Ktoś może zabrać głos?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HOMEAWAY - opinie
#10 PostWysłany: 13 Lut 2016 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Ja korzystałam. Tylko raz co prawda ale zawsze coś. Kiedy przechodzisz do rezerwacji dodatkowe koszty są widoczne - najczęściej jest to kaucja ale na Airbnb tez się zdarza - we Francji na przykład. Zawsze zanim zarezerwujesz możesz dopytać gospodarza czy są jakieś dodatkowe koszty.
W moim przypadku wszystko odbyło się bez problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
yoshi lubi ten post.
yoshi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: HOMEAWAY - opinie
#11 PostWysłany: 14 Lut 2016 12:03 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1701
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Mam rezerwacje na 2 tygodnie latem w Hiszpanii. Ważne jest żeby przed zabookowaniem lotów najpierw mailowo potwierdzić z wynajmującym dostępność, bo z tym bywa różnie w stosunku do kalendarza. Opcje płatności są 2: albo bezpośrednio przelewem na warunkach wynajmującego, wtedy obejmuje Cię ich podstawowe ubezpieczenie(do 1000USD):

https://help.homeaway.com/articles/What ... -Guarantee

Druga opcja to płatność przez ich system, nie testowałem (doliczają wtedy jakąś prowizję):

https://help.homeaway.com/articles/What ... y-Payments

Moja rezerwacja mieściła się kwotowo w opcji basic,więc z niej korzystałem. Cenowo wyszło mi o wiele korzytniej niż Airbnb, nie wspominając o hotelach gdzie w szczycie sezonu przy 4-osobowej rodzinie wychodziły jakieś chore kwoty.Koszty dodatkowe możliwe są w postaci końcowego sprzątania i zwrotna kaucja po powrocie.Ale o to mailowo podpytaj właściciela
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
yoshi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: HOMEAWAY - opinie
#12 PostWysłany: 15 Lut 2016 11:51 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
Ja w końcu zdecydowałem się skorzystać z tego portalu bo ceny były bardzo konkurencyjne. Doświadczenia mam bardzo pozytywne ale pewnie dużo zależy na kogo trafisz - tak jak z airbnb.
Kontakt z hostem ok, przy okazji podrzucił sporo informacji o okolicy, komunikacji z lotniska, atrakcjach, itp. Biorąc pod uwagę organizację i ilość osób która pojawiła się przy obsłudze mojego zamówienia wnioskuję, że mieli co najmniej kilka nieruchomości na wynajem. Płaciłem kaucję ale ze zwrotem nie było problemów. Bez problemu dogadaliśmy się też co do godziny zwrotu mieszkania. Tak że polecam. Sam pewnie też jeszcze będę korzystał.
Aha, bo zapomniałem - okazało się, że w przypadku jakiejś "awarii" HOMEAWAY gwarantuje jednak zwrot środków do jakiejś konkretnej kwoty którą ciężko przekroczyć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HOMEAWAY - opinie
#13 PostWysłany: 07 Mar 2017 17:08 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 48
Ech, ja właśnie szukam mieszkania na kilka dni w Rzymie, w rozsądnej cenie i trafiłam oczywiście na stronę Homeaway, na której zaskoczyły mnie ceny niższe niż gdzie indziej, ale najbardziej to, że jak wchodze na kalendarz danego mieszkania to nie ma ani jednego dnia zajętego. Fajnie, że o tym piszecie, teraz się 3 razy zastanowię zanim zaryzykuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HOMEAWAY - opinie
#14 PostWysłany: 07 Mar 2017 17:46 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Zastanow sie tez trzy razy po porzeczytaniu WSZYSTKICH wypowiedzi w watku, po co ktos zaklada konto tylko po to zeby napisac bardzo negatywna opinie o jakims posredniku i zniknac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HOMEAWAY - opinie
#15 PostWysłany: 07 Mar 2017 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Post został usunięty, ostatnia wizyta 10 minut po rejestracji, jeden post...

Przy okazji podzielę się opinią, skorzystałem tylko raz nocleg na Gozo, ta sama oferta była też obecna na airbnb, i bez prowizji dla pośrednika była wyższa o ponad 30% :/ wybrałem tańsze homeaway. Nie było problemów.

Nie mam zastrzeżeń. :)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HOMEAWAY - opinie
#16 PostWysłany: 07 Mar 2017 18:33 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 48
No w sumie masz rację.

lataczuk napisał(a):
Zastanow sie tez trzy razy po porzeczytaniu WSZYSTKICH wypowiedzi w watku, po co ktos zaklada konto tylko po to zeby napisac bardzo negatywna opinie o jakims posredniku i zniknac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HOMEAWAY - opinie
#17 PostWysłany: 07 Mar 2017 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Ja też coś dodam: od czasu mojego ostatniego wpisu już 2 razy. Wszystko odbyło się bez zarzutu i cena była naprawdę zadowalająca. Szczególnie w Wenecji gdzie na airbnb ceny straszyły ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HOMEAWAY - opinie
#18 PostWysłany: 07 Mar 2017 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
raz korzystałem w Pradze i wszystko było ok - cena oczywiście mega promocyjna :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HOMEAWAY - opinie
#19 PostWysłany: 12 Mar 2017 20:12 

Rejestracja: 21 Maj 2015
Posty: 0
Maciek78 napisał(a):
Włoska wersja - 10/10
3 rezerwacje, 3 udane pobyty.
W razie pytań pisz, odpowiem.

co to jest kaucja zwrotna na homeaway i kiedy powinna być zwracana - czy przy wyjeździe czy inaczej - nie mogę tego znaleźć na stronie portalu z góry dziękuję za odpowiedź. Anna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: HomeAway - opinie
#20 PostWysłany: 13 Mar 2017 08:56 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
co to jest kaucja zwrotna?
po przyjeździe płacisz określoną sumę właścicielowi mieszkania, dostajesz na to kwit, a przy okazji oddawania mieszkania oni oddają ci pieniądze.
Oczywiście jeśli mieszkanie jest we właściwym stanie :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Klaudyna Anastazja Lewczuk uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: farciarz oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group