Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Sty 2016 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Bierz pod uwagę również to że zakup ezlink wiąże się kosztem 5sgd które jest bezzwrotne. A może się okazać że wydasz zdecydowanie więcej na bilety niż z koszt passa.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#22 PostWysłany: 22 Sty 2016 07:46 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 22
Loty: 38
Kilometry: 123 352
Podepnę się.
Dwa pytania:
1. Jaki jest koszt pojedynczego "biletowego" przejazdu?
2. Czy wystarczy jeden ezlink na 3 osoby i można go 3 razy odbić, czy każdy musi mieć swoją kartę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 22 Sty 2016 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Tu masz cennik http://www.mytransport.sg/content/mytra ... inmap.html zaznaczasz stacje początkową i końcową, a na dole strony widoczna jest cena za ten odcinek.
Co do ez-link to kartę logujesz jak wsiadasz i wylogowujesz jak wysiadasz wiec twoja opcja odpada.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria


Ostatnio edytowany przez juggler5 22 Sty 2016 11:05, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
Bodzio73 lubi ten post.
Bodzio73 uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 22 Sty 2016 10:11 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 96
Kazdy musi miec swoja karte.
Moim zdaniem warto w nia zainwestować - przejazdy są tańsze, a niewykorzystana kwotę zwrócą na lotnisku.
Koszt przejazdu zależy od tego czy jedziesz w godzinach szczytu czy poza. Zwykle placilismy około 1-2 dolary za przejazd. Do lotniska poza godz.szczytu zabiera kolo 3 SGD. Jak przyłożysz kartę do czytnika to Ci wyświetli kwota jaką masz obecnie na karcie.
Generalnie system działa podobnie jak oyster w Londynie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bodzio73 lubi ten post.
Bodzio73 uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 22 Sty 2016 12:16 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 22
Loty: 38
Kilometry: 123 352
Dzięki za odzew. Mam jasność.
W moim przypadku zdecyduję się chyba na STP na 3 dni.
Tylko jeszcze jedno techniczne pytanie. Czy karta 3-dniowa jest ważna 72 godziny, czy jak skasuję pierwszy raz o 23 to liczy jako jeden dzień do 24?
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 22 Sty 2016 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
15. What is the duration of the pass? How is the 5 days window for refund calculated?

The duration of the pass begins from your first tap of the pass and is based on the operating hours of the public transport system, which is typically midnight for bus services and 0030hrs for MRT services. For example, if you have purchased and started using the Singapore Tourist Pass at 1500hrs (3pm), the pass is valid till the end of the operating hours for that day for a 1-day pass.
The 5 days window period to refund your card begins from the day you purchased your pass. For example, if you buy your pass on a Monday for a 3-day pass, you will have to return your card for refund by Saturday should you wish to get your rental deposit back.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off
Bodzio73 lubi ten post.
Bodzio73 uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 22 Sty 2016 12:54 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 22
Loty: 38
Kilometry: 123 352
Dzięki, pełna jasność.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 29 Lut 2016 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Po 4 dniowym pobycie w Singapurze mogę tylko powiedzieć kupujcie Tourist Pass !!!! jeżeli przyjeżdżacie na 3 lub więcej dni koszt to 30$. Trzy dni jazdy na full za 20$ bo 10$ zwracają przy oddaniu karty. W ostatni dzień przejechaliśmy dosłownie kilka stacji z hotelu do Mariny i następnie na lotnisko i kosztowało to nas po 7$ na głowę.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria


Ostatnio edytowany przez juggler5, 29 Lut 2016 11:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 29 Lut 2016 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Bez używania EZ LINK koszt biletów wzrasta ponad dwukrotnie.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 29 Lut 2016 11:45, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 01 Sie 2017 17:14 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 6
Może ktoś chce 3 karty na komunikację? Świeże, na każdej zostało po ok. 2 dolce, więc z lotniska można się przedostać do centrum zasadniczo bez nabijania.
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
Akna uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 21 Lis 2017 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@pentaq jeszcze raz dzięki za karty.
Ze swojej strony dodam, że jeżeli przejazd środkiem komunikacji jest z przesiadką, to cena dalej jest doliczana albo i nie na podstawie przejechanych kilometrów.

Z absurdów i minusów- minimalne doładowanie karty to 10S$, minimum na karcie, aby pojechać metrem to 3S$. Mnie zostało ok. 2,5, podróż miała kosztować 1 i mnie nie przepuściły bramki w metrze... Musiałam kupić bilet jednorazowy, bo nie chciałam wydawać kolejnych 10S$ na doładowanie...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 18 Gru 2017 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Mam do oddania karte Ezlink (jest na niej ok 3 dolary, ale do metra bez doladowania juz nie wpusci, do autobusu jak najbardziej), no i odpada kwestia bezzwrotnej kaucji.
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 21 Maj 2019 00:18 

Rejestracja: 09 Gru 2011
Posty: 24
My będziemy tam akurat 3 dni. I tak patrzę na stronie
https://thesingaporetouristpass.com.sg/type-of-passes/

Czy "SG Tourist Pass" różni się tylko brakiem depozytu od "3 days tourist pass"? Czyli jak nie jestem pewny czy uda mi się odzyskać depozyt to może lepiej kupić ten SG za 25 SGD?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 21 Maj 2019 08:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lis 2014
Posty: 214
Loty: 118
Kilometry: 365 764
wydaje mi się, że chyba tylko depozytem i 5 dolarami różnicy (3dni) ale nie wiem czy lepszą opcją nie jest https://www.singtel.com/personal/produc ... hi-tourist - wychodzi taniej, dłużej i dodatkowo jeszcze dostajesz SIM.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 21 Maj 2019 12:11 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Akna napisał(a):
[...]
Z absurdów i minusów- minimalne doładowanie karty to 10S$, minimum na karcie, aby pojechać metrem to 3S$. Mnie zostało ok. 2,5, podróż miała kosztować 1 i mnie nie przepuściły bramki w metrze... Musiałam kupić bilet jednorazowy, bo nie chciałam wydawać kolejnych 10S$ na doładowanie...


Nie wiem z kiedy masz takie doświadczenia. Ja byłem w Singapurze w styczniu i lutym i bez problemu byłem w stanie doładować inną kwotę w okienku na stacji metra. Podaję kartę i odliczoną kwotę, bez słowa dostaję z powrotem kartę z kwitkiem i tyle. Pamiętam, że w ostatni dzień, żeby za dużo nie zostało dopłacałem w ten sposób 5 SGD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 22 Maj 2019 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@greg2014 listopad 2017, więc być może coś im się pozmieniało od tego czasu :))
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 17 Cze 2019 02:12 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1443
złoty
Pozmieniało się - teraz można płacić zbliżeniowo kartami Mastercard i Visa, też zagranicznymi. Szczegóły:
https://simplygo.transitlink.com.sg/
https://simplygo.transitlink.com.sg/FAQs
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 15 Gru 2022 21:07 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 36
Mam zagwozdkę co wybrać na 3 -dniowe zwiedzanie Singapuru w grupie przyjacół - jest nas 12 osób - część będzie pierwszy raz w Azji, bez angielskiego, więc Ci co mają większe doświadczenie w podróżowaniu i znają angielski będą pilotować nowicjuszy na przystankach, stacjach, wejściach do metra. Czy Waszym zdaniem lepiej spisze się STP za 30 $ dla kazdego? o korzystaniu z kart Visa czy Mastercard przez każdego indywidualnie nie ma mowy! Jeżdzić będziemy sporo, głównie MTR...gdzieś przeczytałam o mozliwości skorzystania z karty Singtel gdzie sprzężone są przejazdy z kartą SIM, jak to działa? wykupione online gdzie się odbiera? będziemy 3 dni w Singapurze i 10 dni w Malezji i internet będzie co najmniej dwóm osobom bardzo potrzebny ! Jeżeli możecie podpowiedzieć coś co mi rozjaśni w głowie, będe wdzięczna...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 16 Gru 2022 06:11 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Jagodzianka57 napisał(a):
Czy Waszym zdaniem lepiej spisze się STP za 30 $ dla kazdego?
Jeśli faktycznie będziecie dokładnie 3 dni, i intensywnie jeździć, to to będzie najlepsza opcja. Musisz tylko pamiętać o godzinach otwarcia kas biletowych, i o depozycie (po oddaniu STP zostaniecie z 120 SGD w gotówce).
Zwracam również uwagę na relatywnie tanie taksówki w Singapurze !! Będąc w takiej grupie z opcją dzielenia kosztów jeżdżenie taksówkami nie podbije wam kosztów znacznie. W grab również jest opcja van'ów na 6 osób, oidp (appka nie pozwala mi tego sprawdzić będąc w Europie)

Jagodzianka57 napisał(a):
o korzystaniu z kart Visa czy Mastercard przez każdego indywidualnie nie ma mowy!
Dlaczego?

Jagodzianka57 napisał(a):
gdzieś przeczytałam o mozliwości skorzystania z karty Singtel gdzie sprzężone są przejazdy z kartą SIM, jak to działa? wykupione online gdzie się odbiera?
To jest pakiet gdzie masz kartę SIM na Singapur oraz przedpłaconą kartę EZ-Link (czyli z saldem którego trzeba potem pilnować, nie z nieograniczoną ilością przejazdów).
Nie polecam tej opcji, jest relatywnie drogo, i w Singtel nie ma roamingnu na Malezje.

Jagodzianka57 napisał(a):
będziemy 3 dni w Singapurze i 10 dni w Malezji i internet będzie co najmniej dwóm osobom bardzo potrzebny ! Jeżeli możecie podpowiedzieć coś co mi rozjaśni w głowie, będe wdzięczna...
Jeśli chcesz kupić jeden SIM w którym będzie też roaming na Malezję, to kup StarHub w Singapurze. Osobiście wziąłbym jednak osobno Airalo na Singapur oraz dowolną kartę na lotnisku po przylocie do Malezji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Jagodzianka57 uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 23 Gru 2022 01:57 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 36
NBE 322 wielkie dzięki! Najbardziej nęcąca wydaje mi się opcja z grabem i 2 vanami na całą grupę. Czy z grabem jest tak jak z uberem i boltem? ściągam aplikację i podłączam kartę kredytową? sposób zamawiania ten sam co z wymienionymi? a jak potrzebuję dwie taksówki na tą samą trasę to da radę z jedną appką? sorry nigdy tego nie robiłam :oops: A z kart nie możemy korzystać , bo połowa jedzie z cashem i w ogóle nie zabiera kart. Wiem co sobie pomyślałeś/pomyślałaś :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group