Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Ateny - atrakcje
#41 PostWysłany: 18 Paź 2015 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Będziemy w Atenach 3 dni (9-11 listopada), gdzie polecacie pojechać nad morze nad jakąś fajną i ładną plażę, żeby posiedzieć i pospacerować, ew. jakieś knajpki żeby były na obiad :-)

Czy z tramwaju, który jeździ nad morzem można korzystać z 3 dniowego biletu turystcznego?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: Ateny - atrakcje
#42 PostWysłany: 18 Paź 2015 11:03 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
Bilet jest ważny na wszystko z wyjątkiem autobusów K.T.E.L. i pociągów w relacjach poza aglomerację. O plażach @Zeus sporo napisał, ale w innym wątku, bo tak ktoś zapytał. To było chyba w dojeździe z lotniska. No cóż, piętnowanie OT ma jednak sens...
Góra
 Profil Relacje PM off
madziaro uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ateny - atrakcje
#43 PostWysłany: 15 Lis 2015 00:16 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 13
Hej, co by nie zakładać tematu nowego zapytam tutaj.
Jedziemy zaraz do Aten na 7 dni; 2 dni bierzemy z @Zeus-owatego poradnika, trzecie dzień to jeziorko Vouliagmeni i góra Lycabettus. Dzień czwarty zamierzamy poświęcić na Korynt - choć jeszcze nie wiemy czy będziemy wypożyczać samochód (czy warto, bo zakładam że busem się tam jedzie 1,5 godziny z Aten?).
Zostają nam jeszcze dwa i pół dnia - macie pomysły co byśmy mogli zrobić? Pojawił się pomysł pojechania zobaczyć Meteory, ale to chyba za daleko już.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny - atrakcje
#44 PostWysłany: 15 Lis 2015 00:29 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 223
Loty: 35
Kilometry: 22 862
Meteory to jest kawałek drogi, choć na prawdę warto zobaczyć. Polecam. Ja byłem w Meteorach w 2002 roku i wrażenie niesamowite. W tamtym czasie było tam bardzo tanie złoto i wszyscy je kupowali. Byłem wtedy jeszcze w Termopilach, ale na tamten czas to był tylko pomnik na pustkowiu i nic więcej. Nie wiem jak teraz.

Olimp też jest fajny ale to jest riwiera olimpijska i czy warto tak daleko jechać ? Raczej nie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny - atrakcje
#45 PostWysłany: 15 Lis 2015 00:54 

alienick napisał(a):
Hej, co by nie zakładać tematu nowego zapytam tutaj.
Jedziemy zaraz do Aten na 7 dni; 2 dni bierzemy z @Zeus-owatego poradnika, trzecie dzień to jeziorko Vouliagmeni i góra Lycabettus. Dzień czwarty zamierzamy poświęcić na Korynt - choć jeszcze nie wiemy czy będziemy wypożyczać samochód (czy warto, bo zakładam że busem się tam jedzie 1,5 godziny z Aten?).
Zostają nam jeszcze dwa i pół dnia - macie pomysły co byśmy mogli zrobić? Pojawił się pomysł pojechania zobaczyć Meteory, ale to chyba za daleko już.


Zróbcie małe giro giro /czyli dookoła/ i z Koryntu pojedżcie dalej w stronę Patry i przez most do Delf i z tamtąd wrócicie do Aten
W jeden dzień wypożyczonym autem obrócicie ,ale wyjazd po 8 rano.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny - atrakcje
#46 PostWysłany: 15 Lis 2015 01:39 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 13
Okej, pomysł fajny, ale patrząc na trasę to nie wiem czy coś by się ostało na zobaczenie tych miejsc, to jednak 7-8 godzin w samochodzie, zakładam że sam Korynt to jakieś dwie godziny minimum.
Tak czy inaczej zostaje nadal 2 i pół dnia. Może znacie jakieś ładne miejsca naturalne, jak wąwóz na Krecie? Lubimy pochodzić po takich miejscach z widokami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny - atrakcje
#47 PostWysłany: 15 Lis 2015 03:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@alienick nieskromnie polecę swoją relację. Większość miejsc raczej tylko samochodem. http://www.fly4free.pl/forum/grecja-peloponez-i-okolice-z-dala-od-utartych-szlakow,1504,61006
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny - atrakcje
#48 PostWysłany: 22 Lis 2015 20:45 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
Jakby ktoś miał wątpliwości, czy w wodzie morskiej można się teraz kąpać, to powiem tylko, że na plaży w Glyfadzie spędziłem dziś w wodzie pół poranka i miałem (subiektywne oczywiście) odczucie, że była cieplejsza, niż latem. Zmyliły mnie trochę wysokie fale, przy których woda niby powinna być zimna, zwłaszcza że wczoraj trochę zmarzłem na wycieczce do Delfi, ale było rewelacyjnie. Tylko Ateńczycy się dziwnie patrzyli, bo oni jednak inaczej odczuwają temperatury i teraz chodzą w grubych kurtkach i szalikach...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny - atrakcje
#49 PostWysłany: 22 Lis 2015 21:21 

obibok napisał(a):
Tylko Ateńczycy się dziwnie patrzyli, bo oni jednak inaczej odczuwają temperatury i teraz chodzą w grubych kurtkach i szalikach...


Nie tylko Ateńczycy,ale wszyscy Grecy. Dla nich ,zwłaszcza starszej populacji zima jest zimą i trwa od września do maja/czerwca. Nieważne ,że tak jak dzisiaj było w cieniu 23 st a odczuwalna 25. Jest zima i trzeba być ubranym zimowo.
Kilkanaście lat temu jak mój szef/pracodawca/ wyjeżdżał na Boże Narodzenie do Sydney nie spakował ani jednego letniego ciucha bo twierdził że jest zima.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny - atrakcje
#50 PostWysłany: 22 Lis 2015 22:16 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
No tak. Tu też mi nikt nie chciał wierzyć, że biorę w podróż kąpielówki. Tyle że dla Polaka tam jest lato, a Grek może to faktycznie odczuwać inaczej. Pierwszym razem w Atenach byłem w lutym. Było wtedy 20 stopni i mimo letniego ubrania pot się po nas lał nieustannie. A tu w tramwajach ogrzewanie, w hotelu przy śniadaniu właściciel pyta, czy nie podkręcić kaloryfera. Potem ma się miłe wspomnienia... Bardzo lubię właśnie te kontrasty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny - atrakcje
#51 PostWysłany: 23 Lis 2015 00:18 

Rejestracja: 13 Wrz 2011
Posty: 61
nie nazwałbym tego "atrakcją", ale może wato zobaczyć na własne oczy (a nie tylko poprzez media) jak wygląda imigracja do Europy przez Ateny.
Ja trafiłem akurat przypadkiem na przypływający prom. Tłum wychodził ponad pół godziny - większość spokojnie, ale co jakiś czas grupka młodych mężczyzn rzucała się na autobus jak dzieci w podstawówce, mimo że kolejek nie było. Podjeżdżały ciągle kolejne, w sumie tak ok 30 autobusów i ze 100 taxi. Biedy, ani smutku z powodu konieczności opuszczenia własnego kraju nie widać... za to smartfony i fotografowanie się z promem w tle owszem. Część dzieci niestety nauczona wywalać śmieci tam gdzie stoją :/ Kontroli żadnej po przypłynięciu promu nie było, nie wiem jak na samym promie i wcześniej przed wejściem. Ogólnie ilość osób przypływających do Pireus robi ogromne wrażenie, a zachowanie części z nich i brak kontroli martwi...

tak już z przyjemniejszych tematów to na odpoczynek na plaży również polecam wybrać się w stronę Glifada, na początku wysiadłem na jednym z pierwszych przystanków tramwajowych jadąc z Aten, ale lepiej pojechać kilka przystanków dalej do czystych i piaszczystych plaż... np. przy ostatniej stacji tramwajowej jest plaża przy klubie z bezpłatnym wejściem, leżakami, bar do najtańszych nie należy, ale czysto, ładnie, myślę że warto
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ateny - atrakcje
#52 PostWysłany: 11 Gru 2015 15:16 

Rejestracja: 11 Gru 2015
Posty: 2
@Zeus orientujesz się gdzie można spędzić Sylwestra , jakas fajna taverna... , jedziemy z koleżanka dyskoteka nas nie bawi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny - atrakcje
#53 PostWysłany: 11 Gru 2015 15:29 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22326
Nie mam pojęcia ;/

Wtedy lokale są najdroższe, dostaniesz najgorsze jedzenie i spotkasz multum ludzi. Polecam kupić szampana, jakiegoś souvlaka i pójść koło akropolu i po pokazie fajewerek wrócisz do domu, ale pójść pod jakąś scenę

W Thiseio będzie koncert filharmonii ateńskiej

Od kolegów wiem, ze http://poseidonhotel.com.gr/skybar-360.html ma sylwestrową kolację za 40euro od osoby z szampanem
Jak coś za 2 tygodnie będę w Atenach to sprawdzę TimeOut i napiszę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny - atrakcje
#54 PostWysłany: 23 Gru 2015 00:57 

Rejestracja: 11 Gru 2015
Posty: 2
Zeus napisał(a):
Nie mam pojęcia ;/

Wtedy lokale są najdroższe, dostaniesz najgorsze jedzenie i spotkasz multum ludzi. Polecam kupić szampana, jakiegoś souvlaka i pójść koło akropolu i po pokazie fajewerek wrócisz do domu, ale pójść pod jakąś scenę

W Thiseio będzie koncert filharmonii ateńskiej

Od kolegów wiem, ze http://poseidonhotel.com.gr/skybar-360.html ma sylwestrową kolację za 40euro od osoby z szampanem
Jak coś za 2 tygodnie będę w Atenach to sprawdzę TimeOut i napiszę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny - atrakcje
#55 PostWysłany: 23 Gru 2015 07:10 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Było o tym w relacji, ale jeszcze raz polecę-wjazd lub wejście na wzgórze Likavitos. Panorama, całego, białego miasta, Akropol, aż po Pireus. Fantastycznie! Na górze knajpka, przeszklona. Kawa 4 €, ale za to z widokiem :) . Dojazd autobusem 060, pod stację kolejki. Bilet na kolejkę 5€ OW, ale z powrotem można pieszo drogą z też pięknymi widokami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny - atrakcje
#56 PostWysłany: 23 Gru 2015 08:54 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
Z tym autobusem 060 to radzę nie szaleć. Kiedyś na niego bezskutecznie godzinę czekałem, by po powrocie do domu stwierdzić, że on w niedziele nie kursuje. A w sumie niewiele bliżej można podjechać 022, nie mówiąc o tym, że nawet z Syntagmy to jest kawałeczek pieszo. No a jeśli 060, to na pewno warto sobie wydrukować rozkład.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny - atrakcje
#57 PostWysłany: 29 Gru 2015 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
wejście na wzgórze zajmuje mniej więcej 15 minut, więc nie ma co czekać na busa ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ateny - atrakcje
#58 PostWysłany: 18 Sty 2016 17:46 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 79
Loty: 137
Kilometry: 236 091
Mam pytanie, jutro lecę do Aten. Wiem, że wstęp na Akropol dla studentów z UE jest bezpłatny, mam tylko pytanie czy trzeba iść do kasy i odebrać jakiś bilet czy można od razu wchodzić, czy wygląda to jeszcze inaczej? Pytam, ponieważ wole nie tracić czasu na stanie w kolejce, jeśli w ogóle jakieś są.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny - atrakcje
#59 PostWysłany: 18 Sty 2016 17:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22326
Do kasy, po bilet i potem do wejścia. Raczej kolejki nie będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny - atrakcje
#60 PostWysłany: 29 Lut 2016 22:14 

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 58
witam. Skąd w Atenach odjeżdżają busy/autokary na przylądek Sounio? I jak mogę się dostać nad Kanał koryncki środkami ogólnodostępnej komunikacji? Próbowałam znaleźć jakieś połączenie pociągiem, ale to dla mnie czarna magia - albo ja tego nie ogarniam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: zorrondzombie oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group