Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 19 Gru 2015 16:29 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 2739
Loty: 15
Kilometry: 12 258
niebieski
Tylko najwięksi pośrednicy nie działają w Polsce,albo sprzedający robią jakiś zapis tak by było zgodnie z prawem i nie można się przyczepić. A tak naprawdę Kaziu Greń mógł wystawić przez taki portal bilety, nie byłoby problemu :) Jestem przekonany,że zarobiłby satysfakcjonującą kwotę. Jednak on mało się zna w tej branży :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 19 Gru 2015 17:32 

Rejestracja: 11 Maj 2012
Posty: 243
niebieski
dexMorgan napisał(a):
Osobiscie mam duży niesmak patrząc na te "konikowe" portale , bardziej w kontekscie muzyki ale sportu też. Kiedyś wszystko było w rękach fanów ,nie mozna było sprzedawać na allegro po zawyżonej cenie, z wyjątkiem jakiś mega zespołów bilety były dostępne długi czas. Teraz wbijam na sprzedaż otwartą obojętnie kogo a tam pustki po 10 minutach.Póżniej bilety lądują na portalach zdup.. w cenie 2-3x większej i nie ma z tym problemu...Legalne konikowanie. Hitem ostatnio były bilety na Adele po 1tyś euro ;-) trochę porażka, chyba gdzieś jest oficjalnie napisane że sprzedaż po cenie wyższej niz nominalna jest zabroniona, chyba że to już nieaktualny zapis.



Od kilku lat jest niesamowite zainteresowanie koncertami i wydarzeniami sportowymi, ceny biletów strasznie poszły w górę, a mimo tego sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Na byle jaki koncert bilety kosztują ponad 200zł a i tak sprzedają się bez problemu. Dlatego ciężko kupić wejściówkę, jeżeli wcześniej nie przypilnuje się harmonogramu sprzedaży. Oczywiście jest grupa osób, jak np. nas kilku na tym forum, którzy nabrali już tyle doświadczenia, że bez problemów kupują bilety na każde wydarzenie, ale większość ludzi nie wie jak to skutecznie robić. Praktycznie zaniknęło coś takiego jak przyjazd pod halę, podejście do kasy, kupno biletu i wejście na imprezę.
Mnie też denerwuje to wykupywanie biletów i późniejszy handel w sieci, na allegro czy viagogo, ale niestety nie da się nic z tym zrobić. Dodam, że nie tylko u nas tak jest. W 1999r byłem w USA i byłem na NBA i NHL, na obydwa nie było biletów w kasach (sprzedaż intenetowa jeszcze nie istniała), tylko kupowało się w takich agencjach turystycznych, czyli u pośredników, którzy na początku sezonu wykupywali karnety, a potem sprzedawali bilety na poszczególne mecze 2 razy drożej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 19 Gru 2015 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
beskidnik napisał(a):
Od kilku lat jest niesamowite zainteresowanie koncertami i wydarzeniami sportowymi, ceny biletów strasznie poszły w górę, a mimo tego sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Na byle jaki koncert bilety kosztują ponad 200zł a i tak sprzedają się bez problemu. Dlatego ciężko kupić wejściówkę, jeżeli wcześniej nie przypilnuje się harmonogramu sprzedaży.


Zainteresowanie było zawsze tylko tych wydarzeń i koncertów nie było. Takie koncerty jak teraz mamy co miesiąc to kiedyś były raz do roku albo i rzadziej. Na większość gwiazd muzycznych światowego formatu to jeździć trzeba było na Berlina albo Pragi, a Warszawa prawie nie istniała na mapie koncertowej europy, o innych polskich miastach nie wspominając. Na szczęście się pozmieniało.

Podobnie z wydarzeniami sportowymi, tylko tutaj nie było u nas imprez na mistrzowskim poziomie, nie było sukcesów w sportach drużynowych, nie było infrastruktury.

beskidnik napisał(a):
Mnie też denerwuje to wykupywanie biletów i późniejszy handel w sieci, na allegro czy viagogo, ale niestety nie da się nic z tym zrobić. Dodam, że nie tylko u nas tak jest. W 1999r byłem w USA i byłem na NBA i NHL, na obydwa nie było biletów w kasach (sprzedaż intenetowa jeszcze nie istniała), tylko kupowało się w takich agencjach turystycznych, czyli u pośredników, którzy na początku sezonu wykupywali karnety, a potem sprzedawali bilety na poszczególne mecze 2 razy drożej.


Da się coś zrobić, trzeba tylko chcieć. W wielu przypadkach wystarczy egzekwować regulaminy, które sami tworzą np. bilety imienne. Jakby raz na kadrze zrobili akcję sprawdzania dowodów i by wszystkie drobne cwaniaczki musiały oddawać kasę lub użerać się ze wściekłymi klientami. Do tego powinni zrobić oficjalny portal odsprzedaży i już będzie dużo lepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 19 Gru 2015 21:07 

Rejestracja: 23 Mar 2015
Posty: 133
Bilety imienne nie są do końca zgodne z prawe ponieważ każdy ma prawo podarować bilet innej osobie i nikt tego nie może zabronić
I jestem temu przeciwny bo byłem świadkiem ja znajomy wyższe sfery i zarobki(klient w krawacie jest mniej awanturujący się) chciał wejść na mecz reprezentacji polski z synem i co wielka lipa bo dane na bilecie się nie zgadzają
I jest już tyle imprez w Polsce ze powoli robi się przesyt ale tak ja piszecie wyżej pewne Wydarzenia zawsze są w cenie i zawsze się da zarobić na biletach


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 19 Gru 2015 21:20, edytowano w sumie 1 raz
cytowanie postu pod postem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 19 Gru 2015 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Bilety imienne nie są do końca zgody z prawem? haha. Ciekawe teoria, szczególnie na forum o lataniu, chętnie posłucham jakiegoś rozwinięcia, bo oczekiwanie podstawy prawnej zabiłoby dyskusję, więc sobie daruję ;)

A żeby nie było to skupywanie biletów przez koników ma też czasem pozytywne strony. Ja podczas ostatnich MS w siatkówce wszedłem na mecz polaków we Wrocławiu za 50 zł, choć najtańsze bilety były za 100 czy 150 zł. Bo się po prostu "koniki" przeliczyły i na 5 minut przed rozpoczęciem meczu stali z pełnymi kieszeniami biletów pod pustą halą i próbowali już tylko zminimalizować straty. Ja kupiłem za 50zł bilet warty 200zł, ale niestety w tą stronę działa to dość rzadko. Choć np. na BVB też zdarzyło mi się kupować bilet poniżej nominalnej tyle, że 5 minut po pierwszym gwizdku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 19 Gru 2015 21:58 

Rejestracja: 23 Mar 2015
Posty: 133
Nie jestem prawnikiem ale prawo podarowania jak również sprzedaz po cenie nominalnej nie jest i nie może być zabroniona a bilet imienny temu przeczy, ja jestem przeciwnikiem jakichkolwiek biletów imiennych podałem przykład wyżej normalny ojciec z dzieckiem odkupił od znajomego bilet i nie wszedł na stadion, a jak już musi być imienny to powinna być darmowa zmiana danych i mam tu na myśli zarówno bilety na imprezy sportowe jak i samoloty autokary itp. To tylko prowadzi do wprowadzania kolejnych opłat które musimy płacić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 19 Gru 2015 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Nie musisz mówić, że nie jesteś prawnikiem - widzimy ;)

Dlatego napisałem, że powinien istnieć oficjalny portal odsprzedaży biletów, tak żeby Ci którzy nie będą mogli skorzystać mogli odzyskać pieniądze, a na ich miejsce, żeby mógł wejść ktoś inny komu zależy. Ojciec z dzieckiem mogli przeczytać regulamin imprezy masowej na którą się wybierali (jako klient w krawacie mniej awanturujący się powinien też umieć czytać ze zrozumieniem), mogli też spytać kolegę od którego odkupywali jakie były warunki odsprzedaży i nie byłoby problemu. Także z tej historii jedyny wniosek taki, że szkoda dziecka, bo narobiło mu się ochoty, a potem rozczarowanie tylko dlatego, że tato nie ogarnął tematu. Z mojej strony EOT, bo po pierwsze to nie miejsce na takie rozmowy, a po drugie skoro nie rozumiesz przyczyny istnienia biletów imiennych to długo by trzeba tłumaczyć, jako ostatnią wskazówkę mogę Ci zdradzić. że dzięki biletom imiennym wiele rzeczy można mieć taniej (od imprez sportowych po lotnicze).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 19 Gru 2015 23:56 

Rejestracja: 23 Mar 2015
Posty: 133
Art. 133. § 1.
Kto nabywa w celu odprzedaży z zyskiem bilety wstępu na imprezy artystyczne, rozrywkowe lub sportowe albo kto bilety takie sprzedaje z zyskiem, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Koniec jeśli chodzi o kodeks

Nie wiem co tak bronisz tych wszelakich biletów imiennych
I koleś w krawacie umie czytać ze zrozumieniem ale po co maja się marnować bilety po prostu spróbował i tyle wiedział jakie jest ryzyko nie udało się prze głupi regulamin, a co do oszczędności z imiennych biletów to również działa w druga stronę np. Zmiana nazwiska na bilecie lotniczym bywa droższa od samego biletu

A powiedz mi dlaczego tworzone są te bilety imienne i regulaminy które utrudniają życie człowiekowi do teatru bez bilet imiennego do kina też na piłkę nozna imienny na ręczna nie na autobus w jednej firmie nie w drugiej tak na samolot imienny, na koncerty też nie ma imiennych

Tam gdzie są imienne jest więcej problemów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 20 Gru 2015 22:48 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 328
Jako autor tego tematu czuję się zobowiązany zdać relację.
Tak się złożyło, że z pewnych względów w ten czas okołoweekendowy jestem w Hanowerze.
Akurat grał tu Bayern. postanowiłem więc połączyć przyjemne z pożytecznym i chciałem zaliczyć mecz.
Biletów nie było w oficjalnej sprzedaży.
Kupiłem po raz pierwszy na viagogo.
Wszystko było OK.
Kupiłem bilet w piątek wieczorem, a we wtorek przed południem już dzwonił kurier.
Bilet był OK, wszedłem na stadion - tego się najbardziej bałem, że bilet będzie "lewy".
Na szczęscie światełko zapaliło się na zielono i kołowrotek mnie przepuścił ;-)

Nie napiszę, że polecam, bo to jednak ostateczność, ale są mecze, że biletów nie da się kupićw wolnej sprzedaży...
Wtedy pozostaje viagogo lub koniki pod stadionem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 11 Maj 2016 08:30 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Czy ktoś z Was wie może jak długo trwa weryfikacja biletów na viagogo? Wystawiłem bilety wczoraj o 14tej i do tej pory mają status "w trakcie weryfikacji"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 11 Maj 2016 09:22 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 2739
Loty: 15
Kilometry: 12 258
niebieski
Miałem wczoraj napisać. Czułem,że viagogo teraz na dniach się ożywi. Ceny spadają,ludziska chcą jeszcze teraz zarobić :-D Farciarze,którzy zakupili mecz Anglia-Walia już zacierają ręce. Proszę nie opowiadajcie,że kupiliście ten bilet znajomym z Wielkiej Brytanii :mrgreen:

@samaki9 ja sprzedawałem tam bilety na różne eventy i bez problemu przechodziło. Jednak EURO 2016 to bardzo ważna impreza i nie chcą tam pewnie wałków. Przypuszczam,że wrzucasz bilet do serwisu po raz pierwszy i może to też ma jakiś wpływ. Jednak jak ja wystawiałem bilety po utworzeniu konta to zaraz wszystko było w systemie. Pewnie z z tego forum jest pewne grono osób,co wystawia bilety w tym serwisie :D Oni udzielą Tobie obszerniejszych informacji :D :D :D

Nawet konie Janusze chcą zarobić na biletach dla osób na wózkach inwalidzkich. Widać,że goście granicy nie znają!
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 lubi ten post.
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 11 Maj 2016 09:36 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
spoko..dzięki za odpowiedż! ja akurat sprzedaję bilety 30 % poniżej ceny nominalnej, także "plecy".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 01 Cze 2016 18:47 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 8
Loty: 91
Kilometry: 178 563
Witam.
Mam pytanie do osób bardziej ogarniętych w temacie.
Jade do Francji i chcę iść na mecz Polska-Ukraina, znalazłem bilety w tym serwisie i dziwią mnie tak niskie ceny.
Czy na ten mecz na prawdę jest tak słabo z chętnymi ? Wszyscy boją sie zamachów ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 01 Cze 2016 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
Francja to nie Polska i za dużo Francuzów ten mecz nie interesuje,
zapełnić stadion na południu Francji tymi dwoma nacjami nie jest łatwo, stąd takie ceny biletów,
zresztą na niektóre mecze jest jeszcze taniej..
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 01 Cze 2016 20:27, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
zwirek365 uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 25 Cze 2016 20:59 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 16
Witam
Czy ktoś kupował bilety na Euro na viagogo i z sukcesem obejrzał mecz na stadionie? może ktoś opisać jak to wygląda bo jakoś tak mało wiarygodnie mi to wygląda - np nie pokazane które dokładnie miejsca sa kupowane no i co z danymi na kogo bilety są wystawione?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 25 Cze 2016 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
Ogólnie viagogo jest wiarygodne o tyle, że zazwyczaj wszystko się udaje a na pewno nie zabiorą Ci kasy, jak nie dostaniesz biletu.
A dane przecież nie mają znaczenia, nikt tego nie sprawdza.
Inna sprawa, że viagogo to ostatnia deska ratunku, której lepiej unikać.
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 26 Cze 2016 11:13 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 2739
Loty: 15
Kilometry: 12 258
niebieski
@naporex spokojnie śledź platformę,w poniedziałek lub we wtorek na pewno będzie wrzuta :) Pewnie będą wszystkie kategorie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 30 Cze 2016 13:46 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
no i wykrakales

bilety po 30€ na polakow
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 10 Sie 2016 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Sprzedam voucher 50£
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 10 Sie 2016 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Jakby ktoś się zastanawiał nad korzystaniem z tych serwisów to:
- Viagogo - polecam. I kupowałem i sprzedawałem. Wszystko działa szybko, w razie problemu jest kontakt z ich strony i da się problem rozwiązać.
- Ticketbis - zdecydowanie odradzam. Po tym jak miałem problem zacząłem o nich więcej szukać w sieci i opisów problemów są setki. Kontakt żaden. Nie odpisują na nic poza ruganiem ich na różnych serwisach typu Trustpilot. Sprzedający narzekają, że po sprzedaży nie mogą się doprosić o dane do wysyłki biletów, a kupujący narzekają, że nie dostają biletów. Ja po sprzedaży też najpierw nie mogłem wysłać, później dłużej czekałem na przelew, a jak już przyszedł, to na niepełną kwotę. Zasłaniają się różnicą w kursach walut co jest bzdurą. Wystawiłem w €, ktoś kupił i zapłacił w €, dostałem przelew w € na konto €. Na reklamację nie odpowiadają.
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
maczala1 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group