Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Lis 2015 13:26 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 44
Słowem wstępu:
-będę próbował relacjonować w miarę na bieżąco moją (samotną) podróż RTW,
-przygotowania do podróży możecie znaleźć tutaj: rtw-prg-dxb-mnl-pps-mnl-syd-fj-ws-hnl-ogg-lax-las-lax-lon-pl,135,67801
-podróż już w tym momencie wydaje się być totalnie porypana-mało planowania, życie na bieżąco, zero spiny, decyzje spontan(oczywiście w ramach zakupionych przelotów)....za to z bagażem rejestrowym(razem ok 20kg sprzętu i gratów) i pewnie masą niepotrzebnych rzeczy..same przeciwieństwa...ani to podróż extreme z plecaczkiem i najpotrzebniejszymi rzeczami ani all inclusive..takie `ni pies ni wydra`..
-jak nauczę się wklejać zdjęcia - możecie liczyć na jakąś solidną wrzutkę....swoją drogą do tej pory w jakimś tam stopniu żyję z fotografii ;)
-będzie sporo nurkowania - na pewno będę mógł podzielić się wrażeniami z nurków na Fiji, Samoa, Hawajów i oczywiście Filipin. Wymyśliłem sobie, że jak będzie info o nurkach zmienię kolor czcionki-to dla niecierpliwych i tych których będę zanudzał
-staram się spisywać ceny - na koniec postaram się spiąć to w całość...może komuś się przyda..?
-relacja będzie połączona z `jakimiś tam` przemyśleniami więc jak będzie to denerwujące - proszę napiszcie..;)

ANYWAY...

Zaczęło się!:)
Jestem w Pradze. Pierwszy klocek domina. Właśnie na moich oczach dziecko(3-4l) prowadząc swój wózek wjechało w samochód...:) To się dzieje naprawdę!:) I choć 2 min temu puszczałem jakieś przelewy i sprawdzałem maila, to muszę powiedzieć, że dzień taki jak wczorajszy miałem baardzo bardzo dawno. Zero spiny, zero planów. Co ma być to będzie.

Cofając się do początku. Wyjazd z domu ciężki. Zostawiam rodzinę niemal 2 miesiące. Pierwszy raz tak naprawdę na dłużej. Kolejny raz komplikator włącza mi się i zadaje pytanie po co to wszystko..? No właśnie. Na pewno wrócę do tego pytania. Ciężko na razie ten stan zdefiniować.

Podróż do Pragi Polskimbusem bez większej historii. Część trasy miałem wolne siedzenie obok siebie więc o dziwo po przyjeździe nie czułem się jakoś źle. Wręcz przeciwnie. Chyba po raz pierwszy doszła do mnie adrenalina wyjazdowa (wcześniej - pod Bogiem - nie czułem tego wyjazdu..). Zarzuciłem sobie dwa plecaki - jeden na plecy , drugi na klatę i...no właśnie lekko nie jest. Przez niemal rok przygotowałem się kondycyjnie i siłowo do tego wyjazdu i całe szczęście. Gdyby nie to pewnie nieźle bym stęknął. Swoją drogą wzrok miejscowych czułem przy każdym kroku. Pewnie nie jeden puknął się w czoło: "jakiś debil idzie - z karimatą w listopadzie". Nieważne. Idę. Hotel(jeden z niewielu-80zł z promocji Hotwire-Arkada****) jest niedaleko. Przy okazji korzystam z metra (24korony) - czerwona linia do przystanku Muzeum. Wychodzę, mając w pamięci mapę (mam podobno pamięć wzrokową...przynajmniej do przedwczoraj mi się tak wydawało) śmigam pewny siebie, niczym jak szef brygady. Obok na ławce parka ćpunów aplikuje sobie działkę(!) niby nigdy nic. Idę dalej. 5min..10min..coś chyba jest nie tak. Error. Oczywiście bez mapy. Pytam o ulicę - nikt nic nie wie. Czeski film:) W końcu trafiam na gościa, który wyciąga komórkę(przecież sam mogłem to zrobić..idiot) i pokazuje, że wszystko fajnie,pięknie.. ale nie po tej stronie Muzeum. Ok! No to teraz trafię bez problemu. Nie dzisiaj. No powiem Wam, że nie wiem co wczoraj ze mną się stało. Czy to myśl o gorącym prysznicu mnie rozkojarzyła, czy zmęczenie. jedno Wam powiem- przez chwilę pomyślałem sobie o dalszej części podróży, gdzie nie mam poza lotami kompletnie nic. Np Samoa..kiedyś na tej wyspie człowiek był przysmakiem. Kurna skończę jako przekąska..bez kitu.

Dobra. Jest! Arkada..nawet wygląda nieźle. Szybki `czekin`, prysznic i wbijam...wróć! Nim wbiję na miasto muszę z Hotwire dogadać temat hotelu(szerzej w poprzednim wątku o co kaman). Koniec końców (po 30 min czekania na linii) sorry ale nie mogą przebookować noclegu. ALE możliwe, że zwrócą koszty. Nie miałem czasu szukać czegoś w Dubaju i pewnie będę kimał na lotnisku. Swoją drogą zna ktoś jakąś tanią miejscówkę LUB przechowalnię bagażu na DXB?

Koniec z formalnościami...teraz mogę delektować się Pragą. Do momentu poznania Rzymu - moje ulubione miasto na świecie w którym byłem. Przechadzają się uliczkami, z myślami odległymi od rzeczywistości muszę to powiedzieć: kocham Pragę. Mimo tych wszystkich dziwactw obecnych w większych miastach, ma w sobie niesamowity urok. Wśród kilku ulicznych grajków, usłyszałem akordeon(na moście Karola) który-uwierzcie-brzmiał mistrzowsko. Taki fajny smaczek w tym gąszczu kiczu `pozostałych`..i chyba najlepiej wydany `tip` od nie pamiętam kiedy..

Wcześniej(bo uciekło mi to z głowy) obiad zjadłem w Mlenej Kocour- piwo + coś co wydawało mi się lokalnym jadłem (w karcie dań nawet znajdowała się w tym miejscu) okazała się kotletami, ziemniakami i ogórkami konserwowymi. Tłuste. Nie polecam...jak na Pragę. Cena 240koron z piwem.

Wracając oczywiście zrobiłem kółko - bo jakby inaczej...i powoli do mnie dochodzi myśl, że to podróż z `one way ticket`. No ale póki co korzystam.

Jeszcze tylko kilka słów o Hotelu i kończę. Standard b. fajny. Śniadania bardzo dobre jak na hotelowy standard. Obsługa mega. Mają przechowalnię bagażu i można zostawić bagaż po wymeldowaniu- a że mam wylot dopiero jutro to pewnie w nocy przyjdę po bagaż i udam się na lotnisko przekimać. Dla mnie - 4* zasłużone. Miejsce wypadowe niezłe(zresztą w koło jest masa hoteli).

Jakbyście oczekiwali innych lub dodatkowych informacji - proszę piszcie.
pozdrawiam
Michał:)
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 10 Lis 2015 20:31 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 44
Drugi dzień w Pradze. W sumie ciesze się, że mogę tutaj chwilę dłużej zostać. W końcu trafiłem do polecanej na forum "v Cipu". Jedzenie zacne i w przystępnej cenie. Piwo-mmmm...:) A może to piwo powoduje, że jedzenie takie smaczne? Sam już nie wiem.. Tak naprawdę jestem w "V Cipu" drugi raz - w południe na obiedzie, teraz na piwku i smażonym serze. Mam jeszcze służbowe spr. do ogarnięcia - przez co w Dubaju będę mógł nie myśleć o pracy..miejmy nadzieję ;)

Dzisiejszy dzień opisze na raty. Sorki.

Korzystając z chwili sprawdziłem wstawianie zdjęć i chyba przejdę ten proces bezboleśnie. Na początek plan podróży:

Załącznik:
Komentarz do pliku: mapa lotów
map.gif
map.gif [ 16.9 KiB | Obejrzany 15974 razy ]


Dla ciekawskich -wiecej info: http://www.gcmap.com/mapui?P=WAW-PRG-DX ... AX-LON-WAW (Wyszło niecałe 43 tyś kilometrów. O dziwo mniej niż moja wcześniejsza podróż do Nowej Zelandii i Australii.)

Kolejne ciekawe info dla podróżujących do Dubaju i oszczędzających na noclegu lub mających ograniczony czas w tym mieście:
Co do Dubaju i bagażu. Doszedłem, że najtaniej jest zostawić go w Cargo Village za 15 dir. co daje ok 15-20 zł.

pzdr
Michał
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 26 Lis 2015 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 69
My tu czekamy na cd. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Lis 2015 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
@michal_stg tak tak! dajesz stary ! :D mamy tu 2 rtw prawie live symultanicznie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Gru 2015 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
no i co z tym RTW ? odbyło sie, czy zawrociles do domu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Gru 2015 15:36 

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 103
Cytuj:
jedno Wam powiem- przez chwilę pomyślałem sobie o dalszej części podróży, gdzie nie mam poza lotami kompletnie nic. Np Samoa..kiedyś na tej wyspie człowiek był przysmakiem. Kurna skończę jako przekąska..bez kitu.


Ciekawe czy dlatego się nie odzywa?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Gru 2015 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
:o :o :o
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Gru 2015 09:48 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 44
Aloha!
przepraszam za opóźnienia. Tak na szybko:
-żyję...jestem obecnie w Honolulu..robię tutaj sporo nurków ( świetna widoczność pod wodą! )
-komputer umarł stąd brak kontynuacji relacji (notuje wszystko na komórce i ciężko byłoby mi na bieżąco wrzucać relację),
-kontynuację relacji zrobię po powrocie - ze zdjęciami....tak jak powinienem zrobić od początku,
pozdrawiam
Michał
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group