Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Maj 2012 11:29 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 156
Czy ktoś odwiedzający Cypr turecki miał okazję nocować po tamtejszej stronie wyspy?

Na bookingu czy hotelclubie nie widzę żadnego hotelu po "drugiej" stronie.

Wolałbym uniknąć bookowania po greckiej stronie tak żeby w razie słabszego dnia/widzimisię celników na nikozyjskiej granicy GRE-TUR, w razie odmowy wpuszczenia, nie zostać w czarnej d...


Ostatnio edytowany przez Washington, 11 Kwi 2014 09:50, edytowano w sumie 1 raz
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 06 Maj 2012 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
Niby czemu ktokolwiek miałby Cię nie wpuścić do Cypru właściwego?
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Maj 2012 11:43 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
@stonka:
po pierwsze, nie ma żadnego problemu z przekraczaniem granicy: wystarczy paszport i 2 minuty formalności; w obie strony.

Po stronie tureckiej w Nikozji jest zaledwie kilka hoteli (bodaj 2 albo 3) i nie ma żadnych hosteli. Więc wybór nie jest duży.
Sam korzystałem z hotelu City Royal: http://www.city-royal.com/index.htm
Rezerwacja via mail bez konieczności podawania karty kredytowej.
Cena za pokój 2-os ze śniadaniem: 125 TL czyli nieco ponad 50 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Maj 2012 12:16 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Problemy z wjazdem na stronę grecką mogą być tylko w przypadku, gdybyś przyleciał do części tureckiej bezpośrednio z Turcji i potem chciał dostać się do części greckiej. Wjazd z Cypru południowego i powrót nie stanowi problemu - nie trzeba nawet paszportu, wystarczy dowód.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Maj 2012 12:18 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 156
Awerik:
cytat z: http://www.odyssei.com/pl/travel/cypr.php
"Zabroniony jest wjazd i wyjazd z Cypru przez porty morskie i lotnicze w części wyspy zajętej przez Turcję. Granicę (formalnie jest to tzw. strefa buforowa) z częścią wyspy zajętą przez Turcję można przekroczyć tylko od strony greckiej, w wyznaczonych punktach kontrolnych: Ledra Palace w Nikozji, Agios Dometios w Nikozji, Strovilia, Pergamos, AstromeritisZodia."
brzmi to cokolwiek problemogennie. Czytałem też jakieś wieści że granicę trzeba było przekraczać max do 17:30 ale posty pochodziły z 2009r więc liczę że nastąpił postęp.

Marek:
Dzięki wielkie, chyba skorzystam z tego Royala chociaż oficjalnej ceny nie mogę znaleźć na stronie(puszcze im pinga mailem).


Sudoku napisał(a):
Problemy z wjazdem na stronę grecką mogą być tylko w przypadku, gdybyś przyleciał do części tureckiej bezpośrednio z Turcji i potem chciał dostać się do części greckiej. Wjazd z Cypru południowego i powrót nie stanowi problemu - nie trzeba nawet paszportu, wystarczy dowód.


no właśnie tak chcę zrobić! tj przy okazji pobytu w Stambule zaatakować Cypr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Maj 2012 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
stonka napisał(a):
Awerik:
cytat z: http://www.odyssei.com/pl/travel/cypr.php
"Zabroniony jest wjazd i wyjazd z Cypru przez porty morskie i lotnicze w części wyspy zajętej przez Turcję. Granicę (formalnie jest to tzw. strefa buforowa) z częścią wyspy zajętą przez Turcję można przekroczyć tylko od strony greckiej, w wyznaczonych punktach kontrolnych: Ledra Palace w Nikozji, Agios Dometios w Nikozji, Strovilia, Pergamos, AstromeritisZodia."

Jesli chcesz posilkowac sie ta strona to zwroc uwage na informacje, ktora na niej znalazlem:
Cypr - Waluta: Strefa grecka: 1 funt cypryjski = 100 centów; Strefa turecka: 1 lira turecka (TL) = 100 kurus

Lepiej omijac historyczne wpisy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Maj 2012 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
stonka napisał(a):
Awerik:
cytat z: http://www.odyssei.com/pl/travel/cypr.php
"Zabroniony jest wjazd i wyjazd z Cypru przez porty morskie i lotnicze w części wyspy zajętej przez Turcję. Granicę (formalnie jest to tzw. strefa buforowa) z częścią wyspy zajętą przez Turcję można przekroczyć tylko od strony greckiej, w wyznaczonych punktach kontrolnych: Ledra Palace w Nikozji, Agios Dometios w Nikozji, Strovilia, Pergamos, AstromeritisZodia."
brzmi to cokolwiek problemogennie. Czytałem też jakieś wieści że granicę trzeba było przekraczać max do 17:30 ale posty pochodziły z 2009r więc liczę że nastąpił postęp.

To jest na szczęście jakaś piramidalna głupota. Przekraczałem drogową granicę nieopodal Nikozji wiele razy, cypryjscy celnicy czasami nie wychodzili nawet nawet z budki, nie mówiąc już o sprawdzaniu paszportów...
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Maj 2012 13:31 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 71
Awerik napisał(a):
To jest na szczęście jakaś piramidalna głupota. Przekraczałem drogową granicę nieopodal Nikozji wiele razy, cypryjscy celnicy czasami nie wychodzili nawet nawet z budki, nie mówiąc już o sprawdzaniu paszportów...

Dokladnie tak, ja przechodzilam piechota wielokrotnie o roznej porze dnia i nocy bez zadnych problemow, jeden jedyny raz sprawdzali nam plecaki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Maj 2012 11:01 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 162
Awerik napisał(a):
stonka napisał(a):
Awerik:
cytat z: http://www.odyssei.com/pl/travel/cypr.php
"Zabroniony jest wjazd i wyjazd z Cypru przez porty morskie i lotnicze w części wyspy zajętej przez Turcję. Granicę (formalnie jest to tzw. strefa buforowa) z częścią wyspy zajętą przez Turcję można przekroczyć tylko od strony greckiej, w wyznaczonych punktach kontrolnych: Ledra Palace w Nikozji, Agios Dometios w Nikozji, Strovilia, Pergamos, AstromeritisZodia."
brzmi to cokolwiek problemogennie. Czytałem też jakieś wieści że granicę trzeba było przekraczać max do 17:30 ale posty pochodziły z 2009r więc liczę że nastąpił postęp.

To jest na szczęście jakaś piramidalna głupota.


Nie tyle głupota, co informacje sprzed ładnych kilku lat.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Maj 2012 11:19 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 156
wntl napisał(a):
Mały update, można przejść na dowód, paszport niewymagany ;)


ok dzieki, sprawdze w niedziele.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Paź 2015 08:01 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 342
niebieski
Będę w Larnace 4 dni, chciałbym na jeden dzień wyskoczyć do Famagusty.
Czy są bezpośrednie połączenia autobusowe? jaka linia? jak często kursują? czy nadal wystarczy dowód osobisty do przekroczenia granicy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Paź 2015 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Dowód wystarczy.
A z tymi połączeniami bezpośrednimi to nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że nie ma.
Jest połączenie z Larnaki w stronę Famagusty, ale trasa kończy się na ostatniej miejscowości przed granicą - Paralimini
http://www.cyprusbybus.com/routedetails.aspx?id=187
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 19 Paź 2015 06:57 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Najbliższe przejście graniczne jest w Ayios Nikolaos, spory kawałek od Paralimni. Może być ciężko bez samochodu przekroczyć granicę.
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 19 Paź 2015 09:33 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
wulkan napisał(a):
Będę w Larnace 4 dni, chciałbym na jeden dzień wyskoczyć do Famagusty.
Czy są bezpośrednie połączenia autobusowe? jaka linia? jak często kursują? czy nadal wystarczy dowód osobisty do przekroczenia granicy ?


Bezpośrednich połączeń z Larnaki do Famagusty nie ma, można znaleźć zorganizowane wycieczki, które robią trasy między Cyprem a Cyprem północnym ale te są drogie.
Najrozsądniej pojechać autobusem z Larnaki do Nikozji, przekroczyć pieszo granicę na starówce (dowód wystarczy) i w części północnej złapać autobus do Famagusty.
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 08 Lis 2015 10:34 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 342
niebieski
Czy w ciągu jednego dnia możliwe jest przebycie trasy autobusami Larnaka-Nikozja-Kyrenia-Famagusta-Nikozja-Larnaka ? Pobyty po jednej godzinie w Nikozji, Kyrenii oraz Famagusty. Jeżeli nie da rady to wybiorę tylko Famagustę lub tylko Kyrenię. W Larnace będę tylko 4 dni a więc chciałbym jak najwięcej wiedzieć teraz przed odlotem. Byłem już kiedyś na Cyprze ale tylko w Pafos oraz kilka godzin w Nikozji płd. Czy po stronie tureckiej można płacić w Eur czy trzeba wymieniać walutę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Lis 2015 10:46 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
Jak byłem po stronie tureckiej można było płacić euro Co do tej trasy autobusami wydaje mi się że raczej ciężko to będzie ogarnąć w jeden dzień
tu kilka linków z autobusami po Cyprze
http://www.cyprusbybus.com/
http://www.intercity-buses.com/?wp=routes
http://www.northcyprusonline.com/North- ... rvices.php
Góra
 Profil Relacje PM off
esposa lubi ten post.
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 08 Lis 2015 12:52 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Po przekroczeniu granicy w Nikozji wymień sobie trochę euro na tureckie liny. W większości miejsc można co prawda zapłacić w euro ale przelicznik jest wtedy mocno niekorzystny.
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 08 Lis 2015 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
wulkan napisał(a):
Czy w ciągu jednego dnia możliwe jest przebycie trasy autobusami Larnaka-Nikozja-Kyrenia-Famagusta-Nikozja-Larnaka ? Pobyty po jednej godzinie w Nikozji, Kyrenii oraz Famagusty.. ..

Nie do zrobienia w 1 dzień.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Lis 2015 12:58 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 342
niebieski
Tak myślałem, teraz mam dylemat Kyrenia czy Famagusta ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Lis 2015 13:03 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
wulkan napisał(a):
Czy w ciągu jednego dnia możliwe jest przebycie trasy autobusami Larnaka-Nikozja-Kyrenia-Famagusta-Nikozja-Larnaka ?

Też mam taki pomysł na przyszły rok. Po tureckiej stronie marszrutki niby często jeżdżą, a odległości niewielkie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group